Jak ukryć aplikacje na Androida [sierpień 2021]

Urządzenia z Androidem oferują tak wiele konfigurowalnych opcji, że jest to preferowany system operacyjny dla tysięcy użytkowników smartfonów i tabletów. Z tych konfigurowalnych opcji jest ukrywanie aplikacji.

Jak ukryć aplikacje na Androidzie [sierpień 2021]

Po pobraniu aplikacji natychmiast stanie się ona częścią ekranu głównego lub znajdzie się wśród mnóstwa aplikacji, które już pobrałeś w sekcji telefonu znanej jako szuflada aplikacji.

Jeśli próbujesz uporządkować swoje aplikacje lub po prostu ukryć niektóre, istnieje wiele opcji, aby to zrobić na urządzeniu z Androidem.

(Czy zamiast tego chcesz dowiedzieć się, jak ukrywać aplikacje na iPhonie? Mamy dla Ciebie ochronę!)

Odinstalowywanie i wyłączanie aplikacji, których nie potrzebujesz

Istnieje kilka aplikacji o nazwie Bloatware, które są fabrycznie załadowane na Twój telefon. Na pierwszy rzut oka nie ma możliwości ukrycia ani usunięcia tych aplikacji. Na szczęście możesz wyczyścić szufladę aplikacji i ekran główny. W tej sekcji pokażemy, jak to wszystko zrobić.

Wstępnie załadowane aplikacje

Smartfony z Androidem często są dostarczane z kilkoma wstępnie załadowanymi aplikacjami. Wielu z nich nie można całkowicie usunąć z telefonu. Możesz „Wyłączyć” te aplikacje w ustawieniach telefonu. Oznacza to, że nie będą już działać w tle i pojawią się na ekranie głównym.

Aby to zrobić:

 1. Otwórz Ustawienia telefonu (ikona koła zębatego znajdująca się w prawym górnym rogu ekranu po przeciągnięciu w dół lub w innych aplikacjach na urządzeniu).

 2. Przewiń w dół, aż zobaczysz Aplikacje lub Menedżer aplikacji (zależy to od modelu i wersji oprogramowania).

 3. Stuknij aplikację, którą chcesz wyłączyć (uwaga, niektóre aplikacje systemowe są niezbędne do działania urządzenia, ich wyłączenie może spowodować nieprawidłowe działanie oprogramowania).

 4. Dotknij "Wyłącz".

 5. Jeśli przypadkowo wyłączysz aplikację lub zauważysz awarię po zakończeniu procesu, możesz wykonać powyższe kroki i kliknąć „Włącz” lub „Włącz”. Spowoduje to przywrócenie aplikacji do życia w telefonie.

Inną opcją wyłączenia aplikacji jest przejście bezpośrednio do ikony na stronie głównej lub w folderze aplikacji. Przytrzymaj palec na aplikacji, a pojawią się opcje; wśród nich są „wyłącz”, dotknij tego, aby zakończyć proces.

Odinstalowywanie aplikacji

Wiele aplikacji daje możliwość całkowitego usunięcia ich z urządzenia. Są one łatwo rozpoznawalne, ponieważ opcja „Odinstaluj” pojawi się podczas wykonywania dowolnego z powyższych kroków.

Najłatwiejszym sposobem odinstalowania aplikacji na urządzeniu z Androidem jest przejście do Sklepu Play. Oto jak:

 1. Otwórz Sklep Google Play i dotknij ikony swojego profilu w prawym górnym rogu. Starsze wersje mają menu z trzema poziomymi liniami w prawym rogu.

 2. Stuknij w Zarządzaj aplikacjami i urządzeniem.

 3. Stuknij w Zarządzanie u góry tej strony.

 4. Przewiń listę i dotknij pustego pola obok aplikacji, których już nie używasz. Następnie dotknij ikony kosza w prawym górnym rogu.

Oczywiście możesz także długo nacisnąć dowolne aplikacje na ekranie głównym lub w szufladzie aplikacji, aby je również usunąć. Dotknięcie „Odinstaluj” spowoduje usunięcie aplikacji i będziesz musiał przejść do PlayStore, aby pobrać ją ponownie, jeśli jej potrzebujesz.

Użyj programów uruchamiających innych firm, aby się ukryć

W Sklepie Google Play znajdują się przydatne aplikacje do ukrywania aplikacji, które chcesz zachować w telefonie, ale nie chcesz, aby pojawiały się z pozostałymi aplikacjami.

Pobranie Launchera zmienia układ i interfejs ekranu głównego. Launcher to kolejny sposób na dostosowanie telefonu. Na przykład Nova Launcher znajduje się w sklepie Google Play, a po pobraniu pozwoli lepiej ukryć aplikacje niż standardowy ekran główny systemu.

Po pobraniu będziesz musiał przejść do Nova Launcher w Ustawieniach i ustawić Nova jako ekran główny systemu. Ukrywanie aplikacji za pomocą tego programu uruchamiającego jest funkcją Prime, co oznacza, że ​​​​ukrycie ikon w szufladzie aplikacji w momencie pisania tego będzie kosztować 4,99 USD.

Ten program uruchamiający umożliwia bezpłatną edycję nazwy aplikacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programach uruchamiających, mamy dla Ciebie ochronę.

Podczas gdy większość programów uruchamiających ze Sklepu Play ma możliwość ukrywania aplikacji, każdy z nich ma inne funkcje. Jeśli używasz czegoś takiego jak Apex lub Action Launcher 3, sprawdź ustawienia programu uruchamiającego, aby sprawdzić, czy istnieje sposób na ukrycie aplikacji z szuflady aplikacji.

Aby ukryć aplikacje w programie uruchamiającym, wykonaj następujące kroki:

 1. Znajdź aplikację, którą chcesz ukryć, a następnie dotknij i przytrzymaj
 2. Przeciągnij ikonę na ikonę „Edytuj” w prawym górnym rogu ekranu głównego
 3. Pojawi się wyskakujące okienko z różnymi opcjami
 4. Odznacz ustawienie „Aplikacje”

Aby użyć ukrytej aplikacji, wyszukaj ją według nazwy w szufladzie aplikacji.

Możesz także ukryć aplikacje, przechodząc do ekranu ustawień Nova, dotykając opcji "Szuflady aplikacji i widżetów" i przewijając do samego dołu menu, aby znaleźć "Ukryj aplikacje" w kategorii "Grupy szuflad".

W menu "Ukryte aplikacje" możesz sprawdzić wszystkie aplikacje, które chcesz ukryć w szufladzie Nova.

Pamiętaj, że podczas pobierania i używania programu uruchamiającego jako domyślnego ekranu głównego mogą ulec zmianie również inne rzeczy. Niektóre wyrzutnie to świnie baterii, podczas gdy inne będą spamować Twój telefon reklamami. Przed pobraniem czegoś takiego koniecznie przeczytaj recenzje Google Play.

Inne metody

Istnieje więcej sposobów ochrony aplikacji i prywatności. Android to jeden z najbardziej konfigurowalnych systemów operacyjnych, co oznacza, że ​​możesz ukryć swoje aplikacje w dowolny sposób.

Tworzenie folderów

Jednym z najprostszych sposobów ukrywania aplikacji jest umieszczanie ich w folderach. W szufladzie aplikacji dotknij i przytrzymaj aplikację, którą chcesz ukryć.

Przeciągnij go do innej aplikacji, a automatycznie utworzy folder. Możesz dostosować nazwę i położenie tego folderu po utworzeniu.

Stuknij pole „Nazwa folderu”, aby nadać nazwę swojemu folderowi.

Aplikacje innych firm

W Sklepie Play znajduje się wiele aplikacji, które obiecują ukrywać aplikacje z Twojego urządzenia, ale w większości przypadków albo nie działają, albo wymagają uprawnień administratora w telefonie – a jeśli nie jesteś zrootowany, łatwiej jest zainstalować program uruchamiający innej firmy, aby zrobić to samo.

Aplikacje „App Locker” w Sklepie Play, które niekoniecznie ukrywają Twoje aplikacje przed telefonem, mogą przynajmniej umieścić hasło w tych konkretnych aplikacjach w telefonie, aby chronić niezidentyfikowanych użytkowników przed dostępem do aplikacji.

Jeśli interesuje Cię coś takiego, sugerujemy użycie AppLock Fingerprint, przyzwoitego narzędzia do blokowania aplikacji, które może użyć odcisku palca do odblokowania dowolnej aplikacji, którą uważasz za wartą ochrony.

***

Niestety, trudno jest ukryć aplikacje w telefonie poza używaniem programu uruchamiającego innej firmy bez ich całkowitego wyłączenia lub odinstalowania.

Jednak aplikacje chroniące hasłem przed intruzami to dobry środek, który, nie ukrywając Twoich aplikacji, zabezpieczy Twoje prywatne aplikacje na tyle, że członkowie rodziny, dzieci lub intruzi nie będą mogli uzyskać dostępu do Twoich danych bez Twojej zgody.

Przed pobraniem jakichkolwiek programów uruchamiających lub aplikacji na urządzenie z Androidem ważne jest, aby przeczytać recenzje. Niektóre programy uruchamiające i aplikacje utrudniają interakcję z ekranem głównym, a niektóre dodały wyskakujące okienka.

Często Zadawane Pytania

W tym artykule omówiliśmy wiele informacji, ale zawsze jest miejsce na więcej. Jeśli masz dodatkowe pytania, oto sekcja, w której odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania.

Co zrobić, jeśli nie mogę znaleźć aplikacji na moim Androidzie?

Czasami aplikacje są bardzo trudne do znalezienia w szufladzie aplikacji. Możesz przesuwać palcem, aby uzyskać dostęp do wszystkich swoich aplikacji i wpisać nazwę w pasku wyszukiwania. Gdy się pojawi, naciśnij i przytrzymaj go w wynikach wyszukiwania i dotknij „Zlokalizuj aplikację”. Spowoduje to przejście bezpośrednio do niej.

Jak mogę uporządkować moje aplikacje?

Organizowanie aplikacji jest proste; możesz je długo nacisnąć i przenieść na stronę w wybranej szufladzie aplikacji. Możesz dodawać aplikacje do ekranu głównego lub usuwać je w zależności od potrzeb. Oznaczanie kolorami aplikacji to świetny sposób na uporządkowanie wszystkiego i wygląda naprawdę schludnie.

Dlaczego otrzymuję reklamy na moim telefonie?

Jak wspomniano powyżej, niektóre aplikacje (zwykle aplikacje narzędziowe i programy uruchamiające innych firm) będą spamować Twój telefon reklamami. Wykonaj powyższe kroki, aby wyłączyć aplikacje, aby zlokalizować i usunąć dodatki powodujące problemy. Możesz użyć trybu awaryjnego, aby zawęzić źródło swoich problemów.