Jak dodać istniejące konto do rodziny Spotify?

Czy zmagałeś się z opłaceniem oddzielnych kont Spotify dla każdego członka Twojej rodziny? Jeśli masz w domu więcej niż jednego nastolatka, który jest fanem muzyki, wydatki mogą wydawać się szczególnie zbyt wysokie.

Jak dodać istniejące konto do rodziny Spotify?

Nie jesteś sam. Wielu rodziców szukało rozwiązania dla wielu kont Spotify i na szczęście platforma do strumieniowego przesyłania muzyki ma takie rozwiązanie. Nie musisz rezygnować z funkcji Premium, aby wszyscy mieli to samo konto, jeśli zdecydujesz się na Plan rodzinny.

Oto, jak możesz zebrać swoją rodzinę w tym pakiecie rodzinnym Spotify.

Jak dodać istniejące konto do planu rodzinnego?

Jeśli to Ty płacisz za Plan rodzinny, możesz dodać do niego innych członków gospodarstwa domowego. Nie mogą dołączyć do planu, chyba że im na to zezwolisz, więc postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby dodać inne konta do Planu rodzinnego Premium.

 1. Upewnij się, że Twoja subskrypcja Spotify jest aktualna.
 2. Ustaw adres swojego konta, odwiedzając oficjalną stronę Spotify i logując się do swojego profilu. Inni nie mogą do Ciebie dołączyć, chyba że Ty to zrobisz.

 3. Po skonfigurowaniu adresu możesz przystąpić do wysyłania zaproszeń do innych domowników.

 4. Po otrzymaniu zaproszenia powinni dotknąć lub kliknąć link, który otrzymali w wiadomości e-mail. Możesz także wysłać łącze za pośrednictwem wiadomości tekstowych, Facebook Messenger i innych aplikacji.

 5. Po wyświetleniu monitu dotknij lub kliknij przycisk „Zaakceptuj zaproszenie”.

 6. Zaloguj się do swojego profilu Spotify, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Możesz również utworzyć konto teraz, jeśli go nie masz.

 7. Wybierz „Potwierdź lokalizację”, aby potwierdzić, że Ty i subskrybent Planu rodzinnego mieszkacie pod tym samym adresem. Możesz także wprowadzić adres ręcznie, jeśli coś nie działa.
 8. Po potwierdzeniu adresu jeszcze raz wybierz „Potwierdź”. Jeśli potrzebujesz edytować adres, możesz to zrobić teraz.

 9. Jeśli adres jest poprawny, to ostatni etap subskrypcji. Teraz wszyscy członkowie planu mogą słuchać muzyki i korzystać z funkcji Premium Spotify.

Uwaga: Jeśli konfigurujesz konto, gdy nie jesteś w „domu” – adres, który właściciel planu wprowadził dla konta – nie wybieraj opcji „Potwierdź lokalizację”. Korzysta z lokalizacji Twojego urządzenia i nie będzie w stanie potwierdzić Twojego konta, jeśli fizycznie nie znajdujesz się w wymienionej lokalizacji. Jeśli jesteś poza domem, wprowadź adres ręcznie.

Po przełączeniu się z jednego konta Premium na konto Spotify Family, zachowasz wszystkie swoje listy odtwarzania, rekomendacje i muzykę.

Jak dodać kolejne konto do rodziny Spotify?

Po dotknięciu lub kliknięciu przycisku „Zaakceptuj zaproszenie” w zaproszeniu do Spotify, zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto. Ale co robisz, jeśli go nie masz?

Bez obaw. Proces dodawania osób do Planu rodzinnego działa tak samo dla istniejących i nowych kont, więc po prostu utwórz konto Spotify dla siebie.

dodaj istniejące konto, aby spotify plan rodzinny

Oto jak.

Poprzez e-mail

 1. Kliknij lub naciśnij przycisk „ZAREJESTRUJ SIĘ”.

 2. Wpisz swój adres e-mail i zweryfikuj go.

 3. Utwórz nowe hasło (upewnij się, że nie jest łatwo zhakować).

 4. Wprowadź inne dane konta — datę urodzenia, wyświetlaną nazwę i inne.

Przez Facebooka

 1. Kliknij lub naciśnij opcję „ZAREJESTRUJ SIĘ/KONTYNUUJ Z FACEBOOKEM”.

 2. Jeśli jesteś już zalogowany na swoim profilu na Facebooku, zostaniesz poproszony o zezwolenie Spotify na dostęp do Twoich danych. Jeśli nie, aby się zalogować, musisz użyć swoich danych logowania do Facebooka.

 3. Potwierdź, że dajesz Spotify dostęp do swoich informacji z Facebooka.

Pamiętaj, że ten sam proces jest używany w przypadku każdego konta Spotify, niezależnie od tego, czy jest bezpłatne, czy Premium. Nawet jeśli korzystasz z bezpłatnego konta, zostanie ono automatycznie uaktualnione do Premium i rozliczane w ramach abonamentu Family Plan.

I jeszcze jedna uwaga: jeśli masz problem z wysłaniem linku i dodaniem członków rodziny, zrób to za pomocą przeglądarki internetowej.

Jak wrócić do pojedynczego konta Spotify Premium?

Jeśli nie chcesz już korzystać z Planu rodzinnego z domownikami, możesz łatwo przełączyć się z powrotem na jedno konto Premium.

 1. Otwórz przeglądarkę i przejdź do oficjalnej strony Spotify.

 2. Po zalogowaniu przejdź do prawego górnego rogu i kliknij swoje zdjęcie profilowe.

 3. Kliknij „Konto” i przewiń, aby znaleźć sekcję „Twój plan”.

 4. Wybierz „Zmień plan” i przewiń w dół, gdzie zobaczysz przycisk „Anuluj Premium”.

 5. Po potwierdzeniu anulowania będziesz mógł wybrać nowy plan i wrócić do bycia pojedynczym użytkownikiem Premium.
 6. Potwierdź swój wybór i gotowe.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy plan rodzinny brzmi dla Ciebie świetnie? Jeśli masz więcej pytań na ten temat, możesz znaleźć odpowiedzi w poniższej sekcji.

Ile kosztuje plan rodzinny Spotify?

Wybierając plan rodzinny, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy i pozwolić całej rodzinie cieszyć się ulubioną muzyką, razem lub indywidualnie.u003cbru003eu003cbru003ePlan rodzinny Spotify obejmuje miesięczny bezpłatny okres próbny. Następnie płacisz 14,99 USD miesięcznie. Do Planu rodzinnego możesz zaprosić jeszcze pięciu członków rodziny.

Jak dodać konto na Facebooku do rodziny Spotify?

Jak wspomniano krótko powyżej, możesz połączyć swoje konta na Facebooku i Spotify za pomocą zaledwie kilku kliknięć.u003cbru003eJeśli jesteś już zalogowany na swoje konto Spotify, zechcesz się wylogować. Następnie, gdy jeden z członków rodziny zaprosi Cię do dołączenia do planu rodzinnego, wybierz opcję „Kontynuuj z Facebookiem” zamiast logować się za pomocą swojego adresu e-mail.u003cbru003eu003cbru003eWystarczy, że Spotify będzie miał dostęp do Twoich informacji z Facebooka.

Co to jest plan rodzinny Spotify?

To plan Spotify Premium przeznaczony dla grupy osób mieszkających pod jednym dachem. Obsługuje do sześciu kont i wszystkie mogą jednocześnie słuchać różnej muzyki i podcastów. Mogą też słuchać tego razem.u003cbru003eu003cbru003ePremium Family obejmuje również Spotify Kids dla najmłodszych, gdzie będą mieli kontakt tylko z muzyką odpowiednią dla wieku. Inną cechą planu rodzinnego, którą docenią rodzice, jest to, że mają opcje kontroli rodzicielskiej w ramach tego planu.u003cbru003eBędziesz mógł anulować plan w dowolnym momencie.

Nie trzeba się zmieniać

Spotify Family to doskonałe rozwiązanie dla rodzin, które chcą słuchać ulubionych wykonawców bez zajmowania się reklamami lub naprzemiennego wybierania muzyki. Teraz wszyscy możecie słuchać muzyki razem lub odtwarzać swoje ulubione utwory osobno.

Co więcej, plan jest znacznie tańszy niż wykupienie abonamentu Premium dla każdego członka rodziny z osobna.

Czy zapisałeś się już do Planu rodzinnego? Ilu członków gospodarstwa domowego korzysta obecnie ze Spotify? Podziel się swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej.