Jak dodać muzykę do Prezentacji Google

Prezentacje Google oferują użytkownikom bezpłatne i bardzo wszechstronne narzędzie do tworzenia interesujących prezentacji. Aby jednak w pełni przykuć uwagę odbiorców, proste slajdy mogą nie wystarczyć. Urozmaicenie prezentacji Prezentacji Google dzięki dodaniu dźwięku z pewnością znacznie przyczyni się do tego, że będzie ona bardziej niezapomniana dla widzów. Poniżej pokażemy, jak dodać muzykę do Prezentacji Google, aby uatrakcyjnić prezentacje.

Zanim zaczniemy

Aby korzystać z Prezentacji Google, potrzebujesz aktywnego konta Google. Jeśli obecnie go nie masz, możesz go utworzyć za darmo, przechodząc na ich stronę rejestracji.

Następnie będziesz potrzebować konta Dysku Google do przechowywania zarówno prezentacji Prezentacji Google, jak i plików audio, których będziesz używać w metodach wymienionych poniżej. Rejestracja na Dysku jest również bezpłatna i można ją przeprowadzić za pośrednictwem ich strony rejestracji na Dysku Google. Upewnij się, że masz skonfigurowane oba konta, zanim przejdziesz dalej.

Jak dodać muzykę do Prezentacji Google

Istnieje kilka sposobów dodawania muzyki do prezentacji w Prezentacjach Google na kilka sposobów. Ponieważ Google dalej rozwijał usługę, stało się to łatwiejsze. Wymienimy tutaj wszystkie możliwe metody i możesz wybrać, która z nich działa dobrze dla Ciebie.

Wstaw dźwięk

Możliwość wstawiania dźwięku to nowszy dodatek do opcji funkcji Prezentacji Google. Jest to obecnie najłatwiejsza metoda dodawania muzyki do prezentacji za pomocą Prezentacji Google. Można to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Prezentacje Google obecnie akceptują tylko pliki audio MP4 i WAV. Jeśli masz już plik, którego chcesz użyć, prześlij go na swoje konto Dysku Google.

 2. Otwórz Prezentacje Google.

 3. Znajdź i otwórz prezentację, do której chcesz dodać dźwięk. Jeśli chcesz utworzyć go od zera, kliknij „+ Pusty obraz” w zakładce „Nowa prezentacja”.

 4. Kliknij „Wstaw” z górnego menu.

 5. Kliknij „Dźwięk” z listy rozwijanej.

 6. Zostanie wyświetlone okno zawierające wszystkie nadające się do użytku pliki audio znajdujące się obecnie na Dysku Google. Przewiń w dół, aby znaleźć dźwięk, którego chcesz użyć. Alternatywnie możesz wpisać nazwę pliku na pasku wyszukiwania, a następnie kliknąć ikonę lupy. Po znalezieniu pliku kliknij go.

 7. Kliknij przycisk „Wybierz” w lewym dolnym rogu okna.

 8. Twój dźwięk powinien być teraz osadzony w prezentacji. Możesz kliknąć i przeciągnąć ikonę audio, aby umieścić ją w dowolnym miejscu.

Opcje odtwarzania dźwięku

Podczas dodawania muzyki za pomocą metody „Wstaw audio” masz do dyspozycji kilka przydatnych opcji, których możesz użyć do określenia, w jaki sposób sama muzyka będzie odtwarzana. Dostęp do tych opcji można uzyskać w menu po prawej stronie, klikając wstawioną ikonę audio na samym slajdzie. Te opcje to:

 1. Rozpocznij odtwarzanie po kliknięciu — oznacza to, że muzyka rozpocznie się dopiero po kliknięciu myszą, gdy prezentacja jest otwarta. To dobry pomysł, jeśli nie chcesz od razu odtwarzać muzyki i chcesz

  kilka chwil, aby uzyskać kilka punktów, zanim rozpocznie się odtwarzanie dźwięku.

 2. Rozpocznij odtwarzanie automatycznie — oznacza to, że muzyka rozpocznie się natychmiast po otwarciu prezentacji.

 3. Suwak głośności — pozwala kontrolować głośność muzyki.

 4. Ukryj ikonę podczas prezentacji — ta opcja umożliwia użytkownikom ukrywanie ikony dźwięku za każdym razem, gdy prezentacja jest odtwarzana. Przydatne, gdy ustawisz automatyczne odtwarzanie dźwięku po rozpoczęciu slajdu.

 5. Dźwięk w pętli — umożliwia ciągłe odtwarzanie wstawionego dźwięku podczas odtwarzania prezentacji.

 6. Zatrzymaj przy zmianie slajdu — włączenie tej opcji spowoduje natychmiastowe zatrzymanie muzyki po przejściu na inny slajd.

 7. Narzędzia do edycji formatu ikon – Inne dostępne opcje mogą zmienić rozmiar, kolor, kształt i przezroczystość ikony audio. Zmiany edycyjne mają głównie charakter wizualny i dotyczą tylko ikony, a nie dźwięku.

Film z YouTube

Zanim zaimplementowano opcję „Wstaw audio”, jedną z metod wstawiania muzyki do slajdu było powiązanie jej z filmem na YouTube. Jest to nadal opłacalna metoda dla tych, którzy mają na myśli film i nie chcą zadawać sobie trudu tworzenia pliku audio do przesłania na Dysk Google. Sposób na to jest następujący:

 1. Znajdź film na YouTube, którego chcesz użyć. Nie zamykaj go w przeglądarce.

 2. Otwórz plik Prezentacji Google, do którego chcesz dodać dźwięk, lub utwórz go od podstaw, klikając „+ Puste”.

 3. Kliknij „Wstaw” w górnym menu.

 4. Kliknij „Wideo” z listy rozwijanej.

 5. Otwórz kartę z filmem z YouTube i skopiuj adres URL filmu. Byłoby to w polu adresowym u góry ekranu.

 6. Wróć do karty Prezentacje Google i kliknij „Według adresu URL” w oknie.

 7. Wklej adres URL.

 8. Możesz też użyć paska wyszukiwania po prawej stronie ikony YouTube w „Szukaj”, aby znaleźć film, którego możesz chcieć użyć. Ponadto, jeśli masz film na Dysku Google, którego chcesz użyć zamiast tego, kliknij opcję Dysk Google.

 9. Kliknij „Wybierz” w lewym dolnym rogu.

 10. Możesz zmienić rozmiar wideo, klikając i przeciągając rogi. Możesz zmienić jego pozycję, klikając i przeciągając, gdy kursor myszy zmieni się w biały krzyżyk strzałki.

 11. Zwróć uwagę, że podczas prezentacji będzie odtwarzane samo wideo. Jeśli chcesz tylko dźwięku, a nie wideo, spróbuj zmniejszyć go do minimum, aby ukryć odtwarzanie.

Opcje łącza wideo

Podobnie jak w przypadku odtwarzania dźwięku, dostępnych jest kilka opcji podczas używania wideo jako muzyki w tle. Możesz uzyskać do niego dostęp z menu po prawej stronie, klikając wstawiony film.

 1. Odtwórz po kliknięciu — oznacza to, że wideo rozpocznie się po kliknięciu myszą podczas odtwarzania prezentacji.

 2. Odtwórz automatycznie — oznacza to, że wideo rozpocznie się automatycznie po otwarciu prezentacji.

 3. Odtwórz instrukcję – oznacza to, że musisz kliknąć sam film, aby rozpocząć odtwarzanie muzyki.

 4. Start At / End At — umożliwia określenie punktów, w których rozpocznie się lub zakończy odtwarzanie wideo.

 5. Wycisz dźwięk — odtworzy wideo, ale nie będzie odtwarzał żadnego dźwięku.

 6. Narzędzia pozycji wideo — umożliwiają edycję rozmiaru i położenia wideo. Nie ma opcji, aby wideo było przezroczyste, jak w przypadku narzędzi do edycji audio.

Zwróć uwagę, że w przeciwieństwie do korzystania z opcji „Wstaw dźwięk” nie ma opcji zapętlenia wideo, więc musisz ponownie kliknąć wideo, aby je odtworzyć, lub osadzić wideo w innym slajdzie. Możesz obejść ten problem, używając dłuższego filmu.

Linki do udostępniania

Przed pojawieniem się funkcji „Wstaw dźwięk” był to jedyny sposób na dodawanie muzyki do Prezentacji Google bez korzystania z wideo. Obecnie nie jest to powszechnie używane, ponieważ zostało uznane za przestarzałe przez narzędzie „Wstaw dźwięk”, ale nadal działa. Ta metoda jest szczegółowo opisana poniżej:

 1. Upewnij się, że dźwięk, którego chcesz użyć, znajduje się na Twoim Dysku Google.

 2. Otwórz prezentację Prezentacji Google.

 3. Kliknij „Wstaw” z górnego menu.

 4. Kliknij „Obraz” lub „Pole tekstowe”.

 5. Wstaw do prezentacji pole Obraz lub Tekst.

 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy wstawiony obiekt i kliknij „Link”.

 7. Otwórz Dysk Google, a następnie znajdź swój plik audio. Kliknij go prawym przyciskiem myszy.

 8. Kliknij „Pobierz link” z menu podręcznego.

 9. Kliknij „Kopiuj łącze” w wyskakującym okienku.

 10. Wróć do Prezentacji Google i wklej link w polu linku.

 11. Kliknij „Zastosuj”.

 12. Gdy prezentacja jest odtwarzana, kliknij łącze do obrazu lub pola tekstowego. To domyślnie otworzy przeglądarkę, która będzie odtwarzać połączony plik audio.

Jak dodać muzykę do Prezentacji Google podczas prezentacji

Pliki audio i inne obiekty multimedialne można dodawać do prezentacji tylko podczas edycji. Gdy plik Prezentacji jest aktualnie odtwarzany, dostępne będą tylko opcje odtwarzania i nie można bezpośrednio dodać dodatkowych multimediów.

Jeśli chcesz mieć możliwość odtwarzania różnych multimediów podczas trwania prezentacji, utwórz kolejną prezentację Prezentacji ze wszystkimi plikami, których chcesz użyć, i odtwarzaj je na innej karcie przeglądarki. W razie potrzeby możesz przełączać się między tymi dwoma plikami.

Jak dodać muzykę do Prezentacji Google dla wszystkich slajdów

Jeśli chcesz, aby podczas całej prezentacji odtwarzany był tylko jeden fragment dźwięku, upewnij się, że przełącznik „Zatrzymaj przy zmianie slajdu” nie jest zaznaczony podczas korzystania z funkcji „Wstaw dźwięk”. Jeśli początkowy dźwięk jest zapętlony, będzie on odtwarzany do końca prezentacji. Pamiętaj jednak, że jeśli masz inny plik audio osadzony w innym slajdzie, oba pliki będą odtwarzane jednocześnie.

Jak dodać muzykę do Prezentacji Google w systemie Windows, Mac i Chromebook

Bez względu na to, czy system operacyjny to Windows, czy Mac OS, wszystkie metody wymienione powyżej będą dostępne do użycia. To samo dotyczy również Chromebooka. Prezentacje Google nie są zależne od systemu i nie wymagają instalacji do uruchomienia. Działa całkowicie online i nie zmieni swojej funkcjonalności bez względu na używany system. Zapoznaj się z metodami wymienionymi powyżej, aby osadzić dźwięk w prezentacji Google Slide podczas korzystania z komputera.

Jak dodać muzykę do Prezentacji Google na Androida

Chociaż Prezentacje Google są również dostępne na urządzenia mobilne, narzędzia do edycji dla tych urządzeń są bardzo ograniczone. Nie ma opcji "Wstaw dźwięk" lub "Wstaw wideo", jeśli robisz slajd na urządzeniu z Androidem. Ale jeśli chcesz, nadal możesz skorzystać z opcji „Łącza do udostępniania”. Aby to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Prezentacje Google i otwórz lub utwórz prezentację pokazu slajdów.

 2. Stuknij w przycisk „+” w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Stuknij w „Tekst” lub „Kształt”, a następnie umieść go na slajdzie.

 4. Zminimalizuj aplikację i otwórz Dysk Google. Znajdź plik audio, którego chcesz użyć.

 5. Stuknij ikonę trzech kropek po prawej stronie pliku audio i stuknij „Kopiuj łącze” w menu podręcznym.

 6. Wróć do Prezentacji Google, a następnie dotknij i przytrzymaj wstawione pole tekstowe lub kształt.

 7. Stuknij ikonę trzech kropek po prawej stronie wyskakującego menu i stuknij „Wstaw łącze”.

 8. Dotknij i przytrzymaj pole tekstowe.

 9. Stuknij w „Wklej”.

 10. Stuknij ikonę „Sprawdź” w prawym górnym rogu ekranu.

 11. Link audio powinien być teraz osadzony na slajdzie.

Pamiętaj, że na urządzeniu mobilnym nie ma opcji edycji dźwięku. Aby odtworzyć plik, dotknij kształtu lub pola tekstowego, aby otworzyć łącze. Domyślnie będzie odtwarzany na innej karcie przeglądarki.

Jak dodać muzykę do Prezentacji Google na iPhonie

Ponieważ aplikacja mobilna Prezentacje Google nie jest zależna od systemu, metoda zastosowana w powyższym systemie Android ma również zastosowanie do iPhone'a.

Bardzo przydatne narzędzie

Aktualizacja „Wstaw audio” ułatwiła użytkownikom urozmaicenie ich mdłych prezentacji. Zwiększenie zainteresowania odbiorców i interakcji to najlepszy sposób na zapewnienie, że wszystko, co jest prezentowane w pokazie slajdów, zostanie później zapamiętane. Umiejętność dodawania muzyki do Prezentacji Google to bardzo przydatne narzędzie w promowaniu retencji danych.

Czy masz inne wskazówki i porady dotyczące korzystania z dźwięku w Prezentacjach Google? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.