Jak zmienić język w Amazon Prime Video

Amazon Prime Video obsługuje 26 języków. Spośród nich są dwa wyjątki, które można znaleźć tylko w interfejsach komputera PC i laptopa – arabski i hebrajski.

Kiedy rejestrujesz konto, platforma do przesyłania strumieniowego zwykle bierze pod uwagę Twoją lokalizację geograficzną. Na przykład, jeśli zarejestrujesz konto w Niemczech, będziesz miał niemiecki interfejs. Zwykle trwa to nawet wtedy, gdy wyjeżdżasz na wakacje i logujesz się z innego kraju.

Ale, podobnie jak w przypadku wszystkich świetnych platform do przesyłania strumieniowego, możesz z łatwością zmienić język wyświetlania na większości urządzeń. Możesz także zmienić napisy, a nawet język ścieżki dźwiękowej, jeśli są dostępne.

Jak zmienić język w Amazon Prime Video na PS4?

Zwykle Twoje konto Amazon Prime Video wyświetla wszystko w Twoim ojczystym języku. Gdy używasz PS4 do oglądania filmów z Prime Video, głównym językiem powinien być język kraju, w którym się znajdujesz.

Nie oznacza to, że nie możesz edytować tego ustawienia, jeśli chcesz oglądać dubbingowaną wersję swojego ulubionego programu. Lub zobacz napisy w innym języku.

 1. Uruchom Prime Video na swoim PS4.
 2. Uzyskaj dostęp do strony szczegółów filmu, który chcesz obejrzeć.
 3. Wybierz opcję Napisy lub Język.
 4. Zmień podpisy lub dźwięk na preferowaną alternatywę.
 5. Zamknij menu i odtwórz wideo.

Jak zmienić język w Amazon Prime Video na Xbox?

Domyślne ustawienie języka dla Prime Video jest takie samo, jak język konsoli Xbox. Jeśli zmienisz region konsoli Xbox, zmiany powinny zostać przeniesione do aplikacji Prime Video.

Zmiana języka napisów i dźwięku jest bardzo łatwa.

 1. Uruchom aplikację Prime Video i odtwórz wideo.
 2. Wyświetl menu odtwarzania.
 3. Wybierz przycisk Dymek.
 4. Wybierz opcję Napisy audio.
 5. Wybierz nowy język z dostępnej listy.
 6. Wyjdź z menu i wznów odtwarzanie.

Jak zmienić język w Amazon Prime Video na Firestick

Po uruchomieniu Prime Video na urządzeniu Firestick język wyświetlania jest zwykle ustawiony na kraj, w którym zarejestrowałeś swoje konto. Czasami jednak możesz to ominąć, zmieniając ustawienia języka urządzenia:

 1. Wybierz opcję Ustawienia.

 2. Przejdź do Preferencji.

 3. Wybierz język.

 4. Zmień główny język wyświetlacza.

Aby zmienić napisy i ścieżkę dźwiękową, jeśli są dostępne, najpierw uruchom aplikację Prime Video.

 1. Wybierz i rozpocznij odtwarzanie filmu, który chcesz obejrzeć.

 2. Wyświetl menu odtwarzania, podświetlając ekran.

 3. Wybierz przycisk DW/Dymek.

 4. Wprowadź żądane zmiany w menu Język i Audio.

Jak zmienić język w Amazon Prime Video na iPhonie?

Interfejs i przyciski Prime Video wyglądają nieco inaczej, gdy używasz urządzenia mobilnego, w przeciwieństwie do komputera stacjonarnego. Jednak zmiana języka jest równie szybka.

 1. Uruchom aplikację Prime Video.
 2. Przejdź do menu Moje rzeczy.
 3. Stuknij ikonę koła zębatego.
 4. Stuknij w język i wybierz nowy język.

Te same kroki dotyczą wprowadzania zmian w aplikacji Prime Video na urządzeniach z systemem Android.

Jak zmienić język w Amazon Prime Video na Apple TV?

Podczas korzystania z Prime Video na Apple TV aplikacja powinna mieć te same ustawienia językowe, co region rozliczeniowy. Możesz jednak łatwo zmienić język ścieżki dźwiękowej i napisów zaraz po rozpoczęciu odtwarzania filmu.

 1. Odtwórz dowolny film.
 2. Przesuń palcem w dół, a następnie w prawo, aby uzyskać dostęp do menu napisów i dźwięku.
 3. Przesuń w dół, aby wybrać żądany język dźwięku i napisy.

Zauważ, że powinieneś najpierw upewnić się, że opcja SDH jest włączona.

 1. Przejdź do menu Ustawienia na Apple TV.
 2. Wybierz kartę Ogólne.
 3. Przejdź do ułatwień dostępu.
 4. Wybierz Napisy i podpisy.
 5. Włącz napisy i SDH.

Umożliwi to wprowadzenie żądanych zmian języka podczas korzystania z aplikacji PrimeVideo do oglądania ulubionych filmów i programów telewizyjnych.

Jak zmienić język w Amazon Prime Video na urządzeniu Roku?

W przeszłości można było wprowadzać zmiany w napisach i dźwięku przed rozpoczęciem filmu. Zmiana języka na urządzeniu Roku wymaga teraz rozpoczęcia odtwarzania, a następnie wstrzymania wideo podczas wprowadzania zmian.

 1. Uruchom aplikację Prime Video na swoim urządzeniu.
 2. Znajdź film i rozpocznij odtwarzanie.
 3. Naciśnij przycisk Pauza, aby wyświetlić menu odtwarzania.
 4. Wybierz przycisk Napisy i nie tylko.
 5. Wprowadź żądane zmiany w napisach i ścieżce dźwiękowej, jeśli są dostępne.
 6. Zamknij menu odtwarzania i wznów odtwarzanie wideo.

Pamiętaj, że te zmiany powinny zostać wprowadzone, jeśli chcesz odtworzyć kolejny film, nawet jeśli zamkniesz aplikację i wrócisz później.

Jak zmienić język w Amazon Prime Video na komputerze?

Gdy odwiedzasz witrynę Prime Video, obok przycisku Zaloguj się w prawym górnym rogu znajduje się przycisk Język. Kliknij na to i wybierz jeden z 26 dostępnych języków.

Oto, jak możesz zmienić język zarówno tekstu, jak i dźwięku na koncie Prime Video na komputerze.

 1. Zaloguj się na swoje konto Amazon Prime Video.
 2. Kliknij Profil z rozwijanego menu w prawym górnym rogu.
 3. Kliknij opcję Konto i ustawienia.
 4. Kliknij opcję Język.
 5. Wybierz preferowany język.

Zmienia to język tylko na Twoim koncie Amazon Prime Video. Aby zmienić język audio, najpierw musisz odtworzyć wideo.

 1. Zacznij odtwarzać wideo.
 2. Kliknij ikonę Napisy/Dźwięk w prawym górnym rogu.
 3. Wybierz jeden z dostępnych języków.

Pamiętaj, że nie wszystkie filmy oferują alternatywy, aw niektórych sytuacjach mogą istnieć ograniczenia geograficzne dotyczące opcji dubbingu audio.

Znane problemy

Wielu użytkowników zgłasza trudności ze zmianą głównego ustawienia języka dla swoich kont PrimeVideo, gdy wyjeżdżają do innego kraju. Chociaż zmiana języka napisów i ścieżki dźwiękowej na większości urządzeń jest dość łatwa, zmiana języka wyświetlania nie zawsze jest łatwa.

Problemy z językiem wyświetlania

Niektóre błędy obejmują automatyczną zmianę języka na podstawie nowej lokalizacji geograficznej użytkownika. W innych przypadkach możesz utknąć w głównym języku swojego urządzenia, niezależnie od tego, skąd uzyskujesz dostęp do aplikacji.

Nie zawsze można zmienić główny język wyświetlania na urządzeniu mobilnym, smartTV lub samej aplikacji. Czasami musisz zalogować się na swoje konto Amazon Prime w przeglądarce i stamtąd zmienić język obsługi Prime Video.

Alternatywą jest wyrejestrowanie urządzenia z konta Amazon Prime. Ponownie, aby to się stało, musisz uzyskać dostęp do głównej witryny Amazon w przeglądarce. Po wyrejestrowaniu urządzenia możesz wyczyścić jego pamięć podręczną i ponownie uruchomić aplikację PrimeVideo.

Podczas konfiguracji zapyta Cię o preferencje językowe i możesz wybrać taki, który Ci odpowiada.

Brak alternatywnych utworów i napisów

Wiadomo, że Prime Video działa najlepiej w przeglądarce. Aplikacja nie ma wszystkich opcji.

Na przykład nie wszystkie programy mają alternatywne ścieżki i opisy audio na wszystkich urządzeniach. Ponadto czasami może być konieczne uzyskanie dostępu do ustawień językowych urządzenia, aby wprowadzić zmiany w aplikacji Prime Video (np. Roku, Apple TV).

Końcowe przemyślenia

Jak zapewne już wiesz, Amazon Prime Video nie jest najbardziej elastyczną aplikacją w ustawieniach regionalnych i językowych.

W szczególności język wyświetlania ma wiele problemów, które mogą wymagać wysłania biletu do Amazon w nadziei na znalezienie rozwiązania. Ale jeśli zajrzysz na oficjalne fora, zobaczysz, że wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi.

Zmiana języka napisów i języka audio jest prostym procesem na większości urządzeń. W niektórych przypadkach, jeśli nie masz wielu opcji do wyboru, oznacza to, że nie ma dostępnych alternatyw.

Mając to na uwadze, poinformuj nas o najczęstszych problemach ze zmianą języka w aplikacji Prime Video. Czy często tkwisz w obcym języku wyświetlania z powodu podróży i niemożności zaktualizowania ustawień rozliczeniowych lub regionalnych? Czy nie masz wystarczającej liczby opcji audiodeskrypcji lub napisów?

Daj nam znać w komentarzach poniżej. Zapraszam do zaoferowania wszelkich alternatywnych rozwiązań, które znalazłeś dla niektórych urządzeń.