Jak sprawdzić swoje wiadomości na Instagramie?

Instagram zaczął jako platforma społecznościowa do udostępniania zdjęć i filmów. Po pewnym czasie wprowadził komentarze i bezpośrednie wiadomości, aby zachęcić do większej interakcji między użytkownikami. Obecnie Instagram ma wszystkie funkcje nowoczesnej aplikacji do przesyłania wiadomości.

Możesz wysyłać wiadomości tekstowe, przesyłać zdjęcia do czatów, a nawet prowadzić rozmowy wideo. Niezależnie od tego, czy chcesz wysłać prywatną wiadomość, czy zbiorczo wysyłać powiadomienia, możesz to wszystko zrobić. Sprawdź kilka sposobów, w jakie platforma umożliwia sprawdzanie wiadomości na dowolnym urządzeniu. A także kilka sztuczek i obejść niektóre nieznośne problemy z prywatnością.

Jak sprawdzić swoje bezpośrednie wiadomości na Instagramie (DM) w aplikacji na iPhone'a?

 1. Uruchom aplikację Instagram.
 2. Zaloguj się za pomocą swoich danych uwierzytelniających.
 3. Wybierz profil, którego chcesz użyć.
 4. Na ekranie głównym stuknij ikonę poczty.
 5. Zacznij czytać wiadomości.
 6. Stuknij w dowolną wiadomość, aby wywołać całą rozmowę.

Po zalogowaniu się do aplikacji zauważysz liczbę nieprzeczytanych wiadomości. Jest oznaczony na czerwono nad ikoną poczty. Przeglądając nieprzeczytane wiadomości, zauważysz, że aplikacja wyświetla je od najnowszych do najstarszych.

Jak sprawdzić swoje bezpośrednie wiadomości na Instagramie w aplikacji na Androida?

Jeśli używasz urządzenia z Androidem, proces jest taki sam. W przeciwieństwie do innych aplikacji, Instagram na iPhone'a i iOS jest w zasadzie taki sam. Obejmuje to sformułowania dotyczące różnych ustawień i funkcji.

 1. Uruchom aplikację Instagram i zaloguj się.

 2. Wybierz swoje konto, jeśli masz kilka.

 3. Stuknij ikonę poczty w prawym górnym rogu

 4. Przeczytaj najnowsze wiadomości

 5. Stuknij dowolną wiadomość, aby wyświetlić całą rozmowę i pole odpowiedzi.

Jak sprawdzić swoje bezpośrednie wiadomości na Instagramie w przeglądarce Windows, Mac lub Chromebook?

Jeśli nie masz przy sobie telefonu, zawsze możesz skorzystać z przeglądarki, aby sprawdzić swoje wiadomości DM. Oficjalny interfejs witryny Instagram wykonuje dobrą robotę, zapewniając płynną obsługę.

 1. Odwiedź oficjalną stronę Instagrama.

 2. Zaloguj się na swoje konto.

 3. Kliknij ikonę Wiadomości (ikona papierowego samolotu w prawym górnym rogu).

 4. Przewiń rozmowy w lewym okienku.

 5. Kliknij wiadomość, aby otworzyć ją w prawym okienku.

Gdy odpowiadasz z wersji Instagrama w przeglądarce na komputer, możesz dołączyć emotikony i zdjęcia z dysku.

Instagram oferuje również wersję aplikacji na komputery dla systemu Windows 10. Możesz użyć tego zamiast przeglądarki, aby zarządzać swoim profilem i czytać lub wymieniać wiadomości.

 1. Zaloguj się do Microsoft App Store.

 2. Wpisz Instagram i wyszukaj aplikację.

 3. Wybierz aplikację i kliknij Zainstaluj.

 4. Uruchom aplikację i zaloguj się przy użyciu swoich danych logowania.

 5. Kliknij ikonę papierowego samolotu w prawym górnym rogu ekranu głównego.

 6. Kliknij nieprzeczytane wiadomości, aby rozwinąć pole i je przeczytać.

Pamiętaj, że możesz włączyć dostęp do kamery i mikrofonu dla komputerów PC i laptopów. Jednak dostęp do mikrofonu w systemie Windows 10 jest domyślnie wyłączony w aplikacji Instagram. Możesz wielokrotnie naciskać przycisk włączania bez powodzenia.

Zamiast tego przejdź do ustawień prywatności systemu Windows (klawisz Win + I). Wybierz Prywatność. Kliknij zakładkę Mikrofon i przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację Instagram. Zmień ustawienia, aby włączyć mikrofon.

Innym sposobem sprawdzenia Instagrama na komputerze jest emulator Androida, taki jak BlueStacks lub Nox. Zainstaluj dowolny emulator w swoim systemie operacyjnym. Przejdź do sklepu z aplikacjami i wyszukaj Instagram. Po znalezieniu aplikacji zainstaluj ją.

Uruchom aplikację i możesz wprowadzić dane logowania do konta i zalogować się. Podczas korzystania z emulatora na Instagramie będzie to tak, jakbyś używał go na telefonie z Androidem, z wyjątkiem ekranu dotykowego, jeśli Twój ekran tego nie obsługuje.

Pamiętaj tylko, że jest to emulator, więc nie jest idealny. Niektóre aktualizacje lub zaniedbania aktualizacji mogą powodować poważne błędy i niestabilność. Twoja aplikacja może odmówić otwarcia lub może nie działać odpowiednio.

Jak sprawdzić wiadomości na Instagramie na Androidzie lub iPhonie bez aplikacji?

Chociaż większość użytkowników korzysta z mobilnej wersji Instagrama, platforma społecznościowa ma również alternatywę dla przeglądarki. Pod wieloma względami jest podobny do wersji Lite Facebook Messengera. Nie ma pełnego zakresu funkcji, ale pozwala sprawdzić, co się dzieje.

 1. Uruchom preferowaną przeglądarkę mobilną.
 2. Wejdź na oficjalną stronę Instagrama.
 3. Zaloguj się przy użyciu swoich danych logowania.
 4. Stuknij ikonę poczty, aby uzyskać dostęp do skrzynki odbiorczej DM.

Chociaż możesz czytać i wysyłać wiadomości, komentować i polubić zdjęcia, nie możesz przesyłać niczego z interfejsu przeglądarki. W tym celu musisz skorzystać z aplikacji Instagram.

Jak wysłać wiadomość na Instagramie?

Na wypadek, gdybyś był nowy na platformie, omówmy również proces wysyłania wiadomości DM do kogoś. Ponieważ odpowiadanie nie wymaga wyjaśnień, weźmy na przykład wysłanie wiadomości DM do nowego kontaktu.

 1. Uruchom aplikację na swoim urządzeniu.
 2. Stuknij ikonę papierowego samolotu, aby wyświetlić stronę Direct lub skrzynkę odbiorczą DM.
 3. Stuknij w pasek wyszukiwania.
 4. Wpisz nazwę użytkownika.
 5. Z listy wyników dotknij odpowiedniego konta użytkownika.
 6. Przewiń w dół, aby przejść do okna wiadomości i wpisz wiadomość.
 7. Dodaj dowolne GIF-y, zdjęcia lub emotikony i dotknij Wyślij.

Możesz także rozpocząć czat grupowy za pomocą funkcji przesyłania wiadomości na Instagramie.

 1. Przejdź do swojej strony Direct.
 2. Wpisz nazwę w pasku wyszukiwania.
 3. Stuknij nazwę na stronie wyników, aby ją wybrać.
 4. Wpisz nową nazwę w pasku wyszukiwania.
 5. Wybierz nową nazwę.
 6. Powtórz ten proces tyle razy, ile chcesz.
 7. Wpisz swoją wiadomość w polu wiadomości.
 8. Stuknij Wyślij.

Pamiętaj, że możesz wysyłać masową wiadomość tylko do osób, które obserwujesz. Możesz wysłać wiadomość DM do każdego, ale nie możesz włączać losowych użytkowników do czatu grupowego.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę stwierdzić, kiedy ktoś przeczytał wiadomość wysłaną przez Instagram z potwierdzeniem odczytu?

Tak i nie. Domyślnie Instagram umożliwia potwierdzenia odczytu. Oznacza to, że każda wiadomość, którą wysyłasz na platformie, pojawia się z ikoną Widziany, gdy odbiorca ją przeczyta.u003cbru003eu003cbru003eJednak ludzie mogą skorzystać z obejścia, jeśli chcą czytać wiadomości bez wiedzy nadawcy. Jest to możliwe, jeśli nie otworzysz wiadomości natychmiast. Po zalogowaniu się na konto Instagram przełącz urządzenie w tryb samolotowy.u003cbru003eu003cbru003ePrzeczytanie wiadomości w trybie offline nie wyzwala potwierdzenia odczytu. Ale po ponownym uruchomieniu aplikacji wyzwala potwierdzenie odczytu.

Dlaczego nie widzę moich wiadomości na Instagramie?

Przyczyn braku czatów może być wiele. Najczęstszym problemem jest opóźnienie, ale może to być również problem związany z oprogramowaniem. Spróbuj sprawdzić swoje wiadomości na innym urządzeniu lub w przeglądarce w wersji aplikacji. Jeśli możesz sprawdzić swoje wiadomości w przeglądarce, spróbuj ponownie zainstalować aplikację na telefonie.

Czy mogę zobaczyć wiadomości od kogoś, kto mnie zablokował?

To, że ktoś blokuje Twoje konto na Instagramie, nie oznacza, że ​​wiadomości również znikają. Wszystkie wcześniej wysłane wiadomości pozostają w skrzynce odbiorczej, chyba że ręcznie usuniesz konwersacje.u003cbru003eu003cbru003eWybierz skrzynkę odbiorczą DM i wpisz nazwę użytkownika osoby, która Cię zablokowała w polu wyszukiwania. Powinny pojawić się wszystkie nieusunięte wiadomości.

Czy mogę wyłączyć potwierdzenia odczytu na Instagramie?

Odkąd Facebook przejął Instagram, platforma udostępniania plików w mediach społecznościowych przyjęła tę samą filozofię. Facebook nigdy nie pozwalał swoim użytkownikom na wyłączenie potwierdzeń odczytu, które teraz wyświetlają się jako ikony profilu wskazujące przeczytaną wiadomość.u003cbru003eu003cbru003eW związku z tym niemożliwe jest również wyłączenie potwierdzeń odczytu dla konta na Instagramie. Nie ma ustawień prywatności ani ustawień powiadomień, które dotykają tematu. Możesz jednak czytać wiadomości bez natychmiastowego wysyłania powiadomienia do nadawcy. Po zalogowaniu przełącz urządzenie w tryb samolotowy i przeczytaj wiadomość. Następnie zamknij aplikację, gdy skończysz.

Końcowe przemyślenia

Funkcja przesyłania wiadomości na Instagramie została zaimplementowana bez żadnych problemów. System działa płynnie i posiada bardzo prosty i intuicyjny interfejs użytkownika. Jedynym problemem, jeśli chodzi o większość użytkowników, jest funkcja potwierdzenia odczytu.

Może tworzyć niezręczne sytuacje społeczne, gdy widzisz, że ktoś przeczytał Twoją wiadomość, ale nie otrzymujesz odpowiedzi. Działa to też w drugą stronę, jeśli wyślesz wiadomość, ale nigdy nie otrzymasz potwierdzenia odczytu.

Niestety nie ma ustawień prywatności, które można skonfigurować, aby to obejść. A nawet sztuczka w trybie samolotowym nie zawsze działa dobrze. Poza tym jest to coś, czego nie możesz zrobić, jeśli używasz Instagrama w przeglądarce, a nie samej aplikacji.

Jeśli chodzi o funkcję potwierdzeń odczytu, jak chcesz, aby była obsługiwana w przyszłości? Czy wolisz mieć możliwość wyłączenia go tak, jak na Twitterze? Czy uważasz to za przydatne? A może uważasz, że bez względu na to, co się stanie, Instagram zawsze będzie podążał za Facebookiem, niezależnie od tego, czego chcą użytkownicy?

Podziel się z nami swoimi przemyśleniami na temat systemu DM i polityki prywatności w sekcji komentarzy poniżej. Powiedz nam, czy lubisz mieć system DM na Instagram, czy też tęsknisz za pierwszą wersją aplikacji, która skupiała się tylko na udostępnianiu multimediów, polubieniach i komentarzach.