Jak znaleźć piosenkę z filmu, programu telewizyjnego lub filmu na YouTube

Czy kiedykolwiek natknąłeś się na piosenkę, której nie możesz się doczekać, aby poznać tytuł, wykonawcę itp.? Nie możesz się doczekać, aby go pobrać lub znaleźć na YouTube, abyś mógł sam go posłuchać.

Jak znaleźć piosenkę z filmu, programu telewizyjnego lub filmu na YouTube

Treści wideo i muzyczne są bardzo ze sobą powiązane we współczesnym życiu. Często natrafiasz na piosenki, w których od razu się zakochujesz.

Ale jak znajdujesz tę piosenkę? Jak uzyskać dostęp do ścieżki dźwiękowej? Niezależnie od tego, czy mówimy o filmach na YouTube, programach telewizyjnych czy filmach, zawsze istnieje sposób, aby dowiedzieć się o konkretnej polecanej piosence.

Jak rozpoznać piosenkę z filmu na YouTube

No dobrze, więc filmy na YouTube są w tym dziale całkiem interesujące. W niektórych przypadkach filmy z YouTube mogą zostać zdemonetyzowane (co oznacza brak dochodów z reklam dla YouTubera, który je przesłał) lub nawet usunąć z powodu naruszenia praw autorskich. Zależy to od wytwórni płytowej, chociaż wielu już tego nie robi, ponieważ algorytm YouTube rzekomo może teraz przekierować zarobki do właściciela praw.

Biorąc pod uwagę fakt, że przesyłający jest objęty tym zakresem, często wymienia on polecane utwory muzyczne w opisie filmu. Więc od tego powinno zacząć się Twoje wyszukiwanie.

W niektórych przypadkach, zwłaszcza w przypadku bardziej niejasnych fragmentów, przesyłający nie będzie zawracał sobie głowy umieszczeniem w opisie linku do utworu, a nawet jego nazwy i wykonawcy.

Oczywistym rozwiązaniem byłoby użycie jednej z wielu aplikacji do identyfikacji utworów (więcej o tym później). Ale co się stanie, jeśli w utworze pojawią się inne dźwięki lub odgłosy. Będziesz mógł to usłyszeć, ale czy algorytm aplikacji będzie w stanie wszystko przesiewać? To jest niepewne.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby wypróbowanie sekcji komentarzy na YouTube. Przejrzyj kilka stron i zobacz, czy ktoś zadał to samo pytanie, które Ty chcesz. Jeśli nie, możesz sam zadać pytanie. Są szanse, że ktoś odpowie i dowiesz się o piosence.

Jak rozpoznać piosenkę z programu telewizyjnego

Oprócz aplikacji Music ID istnieje inny sposób, aby zobaczyć dokładne szczegóły dotyczące konkretnego utworu. Tak, Internetowa baza danych filmów (IMDb) to największa na świecie biblioteka filmów i programów telewizyjnych. Celem biblioteki jest zapisanie wszystkich istotnych informacji o konkretnym programie telewizyjnym lub filmie. Obejmuje to obsadę, ciekawostki, recenzje i, jak zgadłeś, ścieżki dźwiękowe.

Po prostu wyszukaj program telewizyjny, który masz na myśli na imdb.com i przewiń w dół do sekcji Soundtrack Credits. Zauważysz jednak, że ta lista jest dość krótka. W rzeczywistości prawdopodobnie nie będzie nic poza piosenką wprowadzającą do programu.

Na szczęście każdy odcinek Twojego ulubionego programu ma własną stronę z odpowiednimi informacjami.

  1. Na głównej stronie IMDb programu przejdź do konkretnego sezonu.

  2. W ciągu sezonu zawęź dalej do odcinka.

  3. Kliknij Więcej.

  4. Następnie kliknij Ścieżka dźwiękowa. Powinno to zawierać listę wszystkich piosenek z tego odcinka, w tym tego, którego szukasz.

Jak rozpoznać piosenkę z filmu?

Identyfikowanie utworu z filmu za pomocą IMDb działa tak samo, jak w przypadku programów telewizyjnych. W rzeczywistości nawet łatwiej. Wystarczy przejść do strony głównej filmu i przejść do sekcji Ścieżki dźwiękowe.

Innym fajnym sposobem, aby to zrobić, jest przejście do YouTube i wyszukanie „ścieżki dźwiękowej [nazwa filmu]”. Ścieżki dźwiękowe do filmów i OST (oryginalne ścieżki dźwiękowe) mogą same w sobie być bardzo fajnymi doświadczeniami. Oznacza to, że oprócz znalezienia fajnej piosenki, której szukałeś, zyskasz również dostęp do innych fajnych piosenek przedstawionych we wspomnianym filmie.

Korzystanie z aplikacji do identyfikacji utworów

Dobra, więc jesteśmy tutaj. Tak, te aplikacje to zdecydowanie najprostszy sposób na natychmiastowe zdobycie dowolnego utworu znajdującego się w filmie YouTube, programie telewizyjnym lub filmie. Fajną rzeczą w tych aplikacjach jest to, że działają wszędzie. Biorąc pod uwagę, że tak naprawdę nie można zajrzeć na IMDb, aby dowiedzieć się, który utwór jest grany na imprezie lub w radiu, te aplikacje są zdecydowanie bardziej wydajne niż googlowanie tekstów, zwłaszcza jeśli utwór jest instrumentalny.

Przygotowaliśmy listę najskuteczniejszych aplikacji do identyfikacji utworów, które pomogą Ci znaleźć te utwory, których szukasz.

Shazam

Na szczycie listy znajduje się Shazam, jedna z pierwszych i najpopularniejszych aplikacji identyfikujących muzykę na urządzenia z systemem iOS i Android, zegarki Apple, urządzenia z systemem Android Wear i macOS. To tak proste, jak wyszukanie tej aplikacji w sklepie z aplikacjami na urządzeniu, pobranie jej, zainstalowanie i uruchomienie. Zobaczysz przycisk Dotknij, aby Shazam. Dotknij go. Jeśli aplikacja rozpozna dany utwór (co najprawdopodobniej rozpozna), powiadomi Cię o tym.

SoundHound

SoundHound to świetna alternatywa dla Shazama. Chociaż Shazam jest świetny pod swoim względem, SoundHound ma genialną funkcję, która pozwala rozpoznać piosenki, jeśli nucisz nuty. To jest świetne dla tych upartych melodii, które utkwiły ci w głowie.

Mimo to być może będziesz musiał wypróbować zarówno Shazam, jak i SoundHound, zanim utwór zostanie pomyślnie zidentyfikowany. Może również zaspokoić twoją ciekawość, aby sprawdzić, czy oboje wymyślą ten sam tytuł i inne informacje.

Siri

Tak, Siri, asystent Apple, który pomaga robić tak wiele rzeczy na telefonie, tablecie lub komputerze. Siri jest w stanie między innymi zidentyfikować odtwarzaną muzykę. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć Hej Siri, a następnie „Nazwij tę piosenkę”, „Jaka piosenka jest właśnie odtwarzana” lub „Która to ta piosenka”, a asystent wysłucha jej i spróbuje ją zidentyfikować. To prawda, że ​​nie jest to najskuteczniejsza opcja w głośnym otoczeniu, takim jak imprezy.

Asystent Google

Jasne, Asystent Google może zrobić prawie to samo, co Siri. Zamiast Hej Siri mówisz „Hej Google”, aby go aktywować, a następnie pytasz. Asystent Google jest całkiem niesamowity w rozpoznawaniu utworów, ale ma ten sam problem, co Siri – dotknięty odgłosami otoczenia.

Muzyka AHA

Ale co z użytkownikami Windowsa i Chromebooka? Co się dzieje, gdy nie chcą zawracać sobie głowy odbieraniem smartfona lub tabletu?

W takim przypadku istnieje rozszerzenie Chrome o nazwie AHA Music, które jest w stanie identyfikować utwory w filmach na YouTube, a także programy telewizyjne i filmy, o ile są odtwarzane w przeglądarce. Po dodaniu rozszerzenia AHA Music do Google Chrome przejdź do strony, na której odtwarzane jest wideo/pokaz/film i kliknij przycisk rozszerzenia. Wyniki powinny pojawić się natychmiast. Otrzymasz również dodatkowe informacje o melodiach.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Dlaczego nie po prostu szukać tekstów?

Jasne, wyszukiwanie słów to sposób na dotarcie do konkretnej piosenki, którą próbujesz znaleźć. Tyle, że możesz skończyć wpisanie niewłaściwych tekstów. A może piosenka nie jest w języku, który znasz. Może wersja, w której się zakochałeś, nie jest oryginałem, a teksty tu nie pomogą.

Do tego dochodzi łatwość użytkowania. Po pobraniu jednej z powyższych aplikacji łatwiej jest pozwolić im znaleźć piosenkę, której szukasz, niż wpisać tekst. Z drugiej strony, szukanie piosenki na IMDb da ci więcej informacji na jej temat.

Ale z pewnością możesz całkowicie wyszukać teksty, jeśli Ci to odpowiada.

2. Co jeśli nie mogę znaleźć piosenki?

Aplikacja zidentyfikowała piosenkę, ale nie możesz jej znaleźć w YouTube. Chociaż nie zdarza się to zbyt często, czasami utworów nie ma w YouTube (zwykle w celu zaspokojenia roszczeń dotyczących praw autorskich). Google jest tutaj twoim najlepszym przyjacielem. Piosenkę na pewno znajdziesz gdzieś w Google. Jeśli nie, zawsze możesz spróbować go znaleźć na platformach takich jak Spotify i Amazon.

3. A jeśli nie mogę zidentyfikować piosenki?

Jeśli aplikacja nie może zidentyfikować utworu, wypróbuj inną aplikację. Jeśli wypróbowałeś wystarczającą liczbę aplikacji i nie powiodło się, wypróbuj IMDb dalej. Jeśli nic nie działa, wypróbuj Google. Znajdź odpowiednie fora i zadaj pytanie. Jeśli jesteś wystarczająco zdeterminowany, spojrzysz poza pierwszą stronę wyników Google.

Rozpoznawanie utworów

Czasami zidentyfikowanie utworu z filmu, programu telewizyjnego lub filmu jest tak proste, jak dotknięcie przycisku w aplikacji. Innym razem może być konieczne sprawdzenie sekcji komentarzy lub stron IMDb. Kiedy pojawia się nacisk, być może będziesz musiał rozejrzeć się po niektórych niejasnych forach. W każdym razie są szanse, że będziesz w stanie znaleźć piosenkę, której szukasz.

Znalazłeś tę piosenkę, której nie mogłeś wyrzucić z głowy? Która metoda zadziałała dla Ciebie? Jeśli nic nie pomogło, spróbuj trafić na poniższe komentarze i sprawdź, czy nasza społeczność może udzielić ci odpowiedzi lub wskazać właściwy kierunek.