Jak mocno zrestartować Chromebooka

W przeciwieństwie do komputerów z systemem Windows laptop z Chrome OS nie przechowuje na nim wielu informacji, jest głównie zorientowany na przeglądarkę. Tak więc sporadyczny twardy restart nie jest zbyt wielkim problemem.

Jak mocno zrestartować Chromebooka

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak wykonać twardy restart i przywrócić ustawienia fabryczne Chromebooka.

Jak mocno zrestartować Chromebooka

Każdy komputer stacjonarny ma przycisk ponownego uruchomienia, który wymusza natychmiastowe zresetowanie. Podobnie jak laptopy, większość Chromebooków nie ma dedykowanego przycisku do resetowania / ponownego uruchamiania. Najprostszym i najczęstszym sposobem ponownego uruchomienia Chromebooka jest po prostu wyłączenie go i ponowne włączenie. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do sekcji powiadomień (gdzie zazwyczaj znajdziesz aktualny poziom mocy, Wi-Fi i informacje o czasie).

 2. Wybierz ten obszar i użyj Zamknąć u góry menu powiadomień.

 3. Po wyłączeniu urządzenia po prostu włącz je ponownie za pomocą przycisku zasilania.

Ta metoda ponownego uruchamiania Chromebooka nie jest „twardym restartem”, ale jest to najbezpieczniejszy możliwy sposób ponownego uruchomienia urządzenia. Zapewnia, że ​​Twoja bieżąca praca i status są zapisywane, bezpiecznie wyłączając urządzenie.

Wykonywanie twardego resetu na Chromebooku powinno być wykonywane tylko wtedy, gdy urządzenie nie reaguje na regularne ponowne uruchamianie, jak opisano powyżej. Jeśli możesz, wyloguj się ze swojego konta Google ( Wyloguj się znajduje się tuż obok ikony wyłączania). Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz utratę wszystkiego, nad czym pracowałeś od ostatniego wylogowania. Teraz spróbuj wykonać twardy restart:

 1. Przytrzymaj przycisk zasilania przez kilka sekund. Powinno to wylogować Cię z konta Google, ale nie jest w 100% niezawodne.

 2. Użyj przycisku zasilania, aby ponownie uruchomić urządzenie.

Oto alternatywna metoda:

 1. Trzymaj Odświeżać przycisk.
 2. Stuknij w Moc przycisk.

Powinno to automatycznie ponownie uruchomić Chromebooka.

W przypadku tabletów z systemem operacyjnym Chrome naciśnięcie i przytrzymanie przycisku Moc przycisk i Zwiększanie głośności przycisk powinien załatwić sprawę.

Jak mocno zresetować Chromebooka

„Twardy reset” lub „przywrócenie ustawień fabrycznych” to proces przywracania urządzenia do ustawień fabrycznych. Tak, to przywraca oryginalne ustawienia Chromebooka – takie same, jak w momencie, gdy go otrzymałeś. Przywracanie ustawień fabrycznych jest często wykonywane, gdy występują uporczywe problemy z urządzeniem i gdy nic innego nie daje rozwiązania. Zaleca się również wykonanie twardego resetu, gdy masz pewność, że nie będziesz już go używać.

Zanim przystąpisz do resetowania, spróbuj ponownie uruchomić urządzenie, jak wyjaśniono powyżej. Jeśli to nie zadziała, wyłącz rozszerzenia Google Chrome jeden po drugim, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem. Jeśli to też nie pomoże, jedyną pozostałą opcją jest wykonanie twardego resetu.

Przywrócenie ustawień fabrycznych oznacza utratę wszystkich informacji na dysku twardym urządzenia. Każdy plik na nim zostanie usunięty, w tym cała zawartość folderu Pobrane. Dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że wykonałeś kopię zapasową wszystkich istotnych danych z urządzenia. Możesz do tego użyć zewnętrznego dysku flash lub przesłać wszystko, co ważne, na Dysk Google.

Gdy masz 100% pewności, że jesteś gotowy do wykonania resetu, wykonaj następujące czynności:

 1. Wyloguj się z Chromebooka.

 2. naciskać Ctrl+Alt+Shift+R na klawiaturze i przytrzymaj te przyciski.

 3. W wyskakującym oknie przejdź do Uruchom ponownie.

 4. W następnym oknie przejdź do PowerWash i wybierz Kontyntynuj.
 5. Uważnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 6. Po wyświetleniu monitu zaloguj się na konto Google. Pamiętaj, że to konto będzie kontem właściciela Chromebooka po przywróceniu ustawień fabrycznych.
 7. Śmiało i skonfiguruj świeżo zresetowane urządzenie Chromebook.

W zdecydowanej większości przypadków przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiąże problemy z Chromebookiem. Jeśli te same problemy będą się powtarzać, skontaktuj się z pomocą techniczną Google lub skontaktuj się ze sprzedawcą/producentem urządzenia.

Inne metody

Laptopy z Chrome OS mogą pochodzić od różnych producentów. Chociaż większość modeli Chromebooków używa poleceń domyślnych (opisanych powyżej) do twardego resetu, niektóre modele działają inaczej. Oto jak mocno zresetować różne marki Chromebooków:

Jak ciężko zrestartować Chromeboksy Samsung, Acer i ASUS?

Urządzenia z Chrome OS tych producentów są nazywane „Chromeboxami”. Oto jak mocno zresetować Chromeboksa:

 1. Wyłącz urządzenie za pomocą jednej z opisanych metod.
 2. Odłącz kabel zasilający.
 3. Podłącz kabel z powrotem.

Urządzenie powinno uruchomić się automatycznie.

Jak mocno zrestartować Lenovo Thinkpad X131e

Chociaż Thinkpad X131e nie jest jedynym Chromebookiem Lenovo, metoda twardego resetu tego modelu odzwierciedla większość innych urządzeń Lenovo Chrome OS.

 1. Wyłącz Thinkpad X131e za pomocą jednej z wyżej wymienionych metod.
 2. Odłącz kabel zasilający od urządzenia.
 3. Wyjmij baterię urządzenia.
 4. Włóż baterię z powrotem.
 5. Podłącz adapter z powrotem do urządzenia.
 6. Włącz Thinkpad za pomocą przycisku zasilania.

Jak mocno zrestartować ASUS Chromebit

W przeciwieństwie do innych modeli ASUS Chrome OS, Chromebit używa metody, która jest fragment inny; różny.

 1. Wyłącz urządzenie, postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami.
 2. Odłącz kabel zasilający. Odczekaj co najmniej kilka sekund.
 3. Następnie ponownie podłącz kabel.
 4. Włącz Chromebita.

Ważne jest, aby poczekać przed ponownym podłączeniem kabla, ponieważ w przeciwnym razie urządzenie może się nie uruchomić ponownie.

Acer Cr-48 i AC700

Aby wykonać twardy restart modeli Acer Chromebook Cr-48 i AC700, nie musisz odłączać kabla ładującego, ale zamiast tego baterię:

 1. Wyłącz urządzenie.
 2. Wyjmij baterię.
 3. Odstaw na kilka sekund.
 4. Włóż baterię z powrotem.
 5. Włącz urządzenie.

Samsung serii 5 i serii 5 550.

Chromebooki Samsung z serii 5 działają nieco inaczej niż pozostałe produkty Samsung Chrome OS.

Seria Samsung 5

 1. Wyłącz urządzenie.
 2. Odłącz zasilacz.
 3. Użyj spinacza do papieru lub podobnego małego przedmiotu, aby nacisnąć przycisk znajdujący się w otworze z tyłu urządzenia (pod otworami wentylacyjnymi).
 4. Naciśnij i przytrzymaj przedmiot podczas ponownego podłączania adaptera.
 5. Po zakończeniu włącz Chromebooka.

Samsung serii 5 550

Seria 5 550 wykorzystuje tę samą metodę, co zwykła seria 5. Jedyną różnicą jest to, że wspomniany otwór znajduje się z tyłu urządzenia, na dole pośrodku.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co robisz, jeśli Twój Chromebook jest zamrożony?

Bez względu na to, czy korzystasz z komputera z systemem Windows, komputera Mac czy Chromebooka, zamrażanie urządzenia jest zawsze możliwe. Te instancje są zwykle związane z problemami z oprogramowaniem i są reprezentowane przez nieodpowiadający ekran. Jest to jedna z sytuacji, w których gwarantowany jest twardy restart. Jeśli więc Twój Chromebook zawiesza się, spróbuj wykonać opisane powyżej opcje ponownego uruchomienia. Przynajmniej jeden z nich powinien działać. Jeśli nie, skontaktuj się ze sprzedawcą lub producentem urządzenia.

Dlaczego mój Chromebook się nie włącza?

Jeśli Chromebook się nie włącza, pomocne może być przytrzymanie klawisza zasilania przez kilka sekund. Jeśli nie, wykonaj niektóre z wymienionych kroków twardego resetu. Spróbuj pozostawić urządzenie odłączone na kilka godzin. Wyjmij baterię (jeśli jest) i zostaw ją. Jeśli Chromebook nadal się nie włącza po ponownym podłączeniu go do źródła zasilania, skontaktuj się ze sprzedawcą lub producentem. Jeśli urządzenie działa prawidłowo po podłączeniu, ale nie włącza się po podłączeniu, bateria prawdopodobnie wymaga wymiany.

Czy można pozostawić Chromebooka podłączonego do zasilania?

Jeśli rzadko przenosisz swojego Chromebooka, najłatwiej jest pozostawić go podłączonym przez cały czas. Jednak, jak każde inne urządzenie, ten nieustanny stan naładowania może skrócić żywotność baterii. Pozostawienie urządzenia do ładowania na noc jest jednak w porządku.

Ładowanie przez kilka godzin po osiągnięciu pełnej pojemności akumulatora jest również w porządku. Ale od czasu do czasu należy odłączyć urządzenie i pozwolić na rozładowanie baterii do 20%. Najlepszą praktyką jest robienie tego codziennie. Może to być trochę żmudne, ale wydłuży żywotność baterii Chromebooka.

Dlaczego mój Chromebook stał się czarny?

Jeśli ekran Chromebooka staje się przyciemniony lub czarny, jest to najprawdopodobniej spowodowane jego właściwościami oszczędzania baterii. Wykonanie na nim jakiejkolwiek akcji powinno przywrócić ekran do pełnej jasności. Jeśli nie, użyj odpowiednich klawiszy klawiatury, aby zwiększyć jasność ekranu. Jeśli ekran urządzenia jest ciemny i nie odpowiada, spróbuj go ponownie uruchomić. Skontaktuj się z pomocą techniczną, jeśli urządzenie nie chce się ponownie włączyć.

Co oznacza niebieskie światło na Chromebooku?

Ciągłe niebieskie światło oznacza, że ​​Twój Chromebook jest włączony. Migające pomarańczowe światło wskazuje tryb uśpienia. Jeśli nie widzisz żadnych świateł, urządzenie jest wyłączone lub rozładowane.

Ponowne uruchamianie Chromebooków

Chociaż większość Chromebooków uruchamia się ponownie w ten sam sposób, niektóre wymagają innego podejścia. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby spróbować zresetować w zwykły sposób przed przejściem do twardego resetu, i sprawdź, czy Twój Chromebook znajduje się na liście „Inne metody”.

Czy udało Ci się ponownie uruchomić urządzenie z systemem operacyjnym Chrome? Masz problem ze znalezieniem swojego modelu na liście? Jeśli masz jakieś pytania lub coś do dodania do tej dyskusji, przejdź do sekcji komentarzy poniżej i powiedz nam, co masz na myśli.