Jak ukryć wiadomości tekstowe na urządzeniu z Androidem?

Wiadomości tekstowe jako forma komunikacji mogą często zawierać poufne treści i informacje. Ponieważ telefony z Androidem ewoluowały z biegiem czasu, wiadomości tekstowe stały się jeszcze bardziej podatne na wścibskie spojrzenia. Twoje teksty mogą pojawiać się na ekranie blokady lub w menu rozwijanym.

Jak ukryć wiadomości tekstowe na urządzeniu z Androidem?

Na szczęście istnieje wiele sposobów na ukrywanie wiadomości tekstowych na telefonie z Androidem i omówimy je w tym artykule. Niezależnie od tego, czy chcesz ukryć powiadomienia tekstowe, czy ukryć SMS-y za pomocą aplikacji innej firmy, mamy dla Ciebie ochronę.

Jak ukryć powiadomienia tekstowe

Jednym z najczęstszych problemów z wiadomościami tekstowymi i prywatnością jest to, że inni mogą zobaczyć, kto do Ciebie wysłał i treść wiadomości. Na szczęście istnieją sposoby na kontrolowanie swojej prywatności. W tej sekcji nauczymy Cię, jak dostosować powiadomienia tekstowe, skutecznie ukrywając je przed wzrokiem ciekawskich.

Należy pamiętać, że Android to popularny system operacyjny i właśnie z tego powodu widzisz go na urządzeniach różnych producentów. W tej sekcji nauczymy Cię, jak zapobiegać wyświetlaniu wiadomości tekstowych jako powiadomień. Jednak instrukcje mogą się nieznacznie różnić w zależności od posiadanego urządzenia z Androidem.

Wyłącz powiadomienia tekstowe

Najpierw zobaczmy, jak całkowicie wyłączyć powiadomienia tekstowe. Jeśli chcesz otrzymywać SMS-y bez powiadamiania nikogo, zrób to:

  1. Otworzyć Ustawienia na swoim urządzeniu z Androidem i dotknij Powiadomienia.

  2. Stuknij opcję, aby wyświetlić wszystkie aplikacje na urządzeniu.

  3. Przewiń w dół do aplikacji do przesyłania wiadomości i wyłącz powiadomienia.

Wykonanie tych kroków oznacza, że ​​nie będziesz otrzymywać powiadomień o otrzymaniu SMS-a. To może być trochę ekstremalne dla niektórych użytkowników, więc mamy więcej opcji, aby Twoje teksty były prywatne.

Jak ukryć teksty na ekranie blokady

Jednym z nowszych dodatków do systemu operacyjnego Android jest możliwość wyświetlania wiadomości tekstowych na ekranie blokady. Ta funkcja ułatwia szybkie przeglądanie treści, które ktoś do Ciebie wysłał, bez konieczności odblokowywania ekranu. Niestety, ułatwia to również szpiegom czytanie Twoich wiadomości.

Jeśli chcesz ukryć swoje teksty na ekranie głównym, oto co zrobić:

  1. Otwórz aplikację Wiadomości na swoim telefonie. Następnie dotknij ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do Ustawienia menu.

  2. Stuknij w Powiadomienia.

  3. Stuknij w Ustawienia powiadomień w aplikacji.

  4. Przełącz przełącznik obok Podgląd nowych wiadomości tak, że się wyłączy. Spowoduje to wyłączenie wszystkich wyskakujących wiadomości, aby nikt ich nie widział.

Teraz nowe wiadomości tekstowe nie będą wyświetlane na ekranie głównym ani ekranie blokady telefonu. Nadal będziesz otrzymywać powiadomienie o nadejściu wiadomości tekstowej, ale treść nie będzie widoczna dla wszystkich.

Notatka: Jak wspomnieliśmy powyżej, kroki mogą się różnić w zależności od producenta telefonu. Jeśli masz problemy, skorzystaj z funkcji wyszukiwania w ustawieniach telefonu, aby szybko zlokalizować podgląd wiadomości.

Jak ukryć powiadomienia o wiadomościach dla jednego kontaktu

Kolejną przydatną funkcją, która może ukrywać wiadomości, jest możliwość wyciszenia tekstów tylko jednej osoby. Chociaż funkcja ta została zaprojektowana, aby zapewnić ci spokój z irytującym kontaktem, możesz również użyć jej do ukrycia powiadomień, jeśli dana osoba wysyła do ciebie wiadomość, gdy wolisz, aby inni nie wiedzieli.

Oto jak ukryć przychodzące wiadomości od jednego użytkownika:

  1. Otwórz aplikację Wiadomości i przejdź do kontaktu, który chcesz wyciszyć. Następnie naciśnij i przytrzymaj ikonę kontaktu w aplikacji do SMS-ów.

  2. Następnie dotknij dzwonka powiadomienia w wyskakującym menu.

Teraz, gdy użytkownik wyśle ​​Ci SMS-a, nie pojawią się żadne powiadomienia ani alerty. Ale nowa wiadomość będzie nadal dostępna do odczytania w aplikacji do przesyłania wiadomości.

Ukryj wiadomości za pomocą aplikacji innych firm

Czasami potrzebujemy trochę więcej pomocy poza tym, co może zapewnić natywny system operacyjny. Tutaj przydają się aplikacje innych firm. Aplikacje, które będziemy badać w tym artykule, pomogą Ci ukryć wiadomości tekstowe. Zaczynajmy.

Blokada wiadomości – Blokada SMS

Message Locker ma inne podejście do innych wymienionych tutaj aplikacji. To nie tylko samodzielna aplikacja do SMS-ów; Message Locker wykrywa wszystkie aplikacje do obsługi wiadomości na twoim komputerze i pozwala je zablokować.

locker_main

Wkrótce po pierwszym uruchomieniu aplikacji zostaniesz poproszony o skonfigurowanie nowego kodu PIN. Jest to konieczne, aby chronić Twoje aplikacje.

Zrzut ekranu_20160825-165644

Przed rozpoczęciem blokowania aplikacji do obsługi wiadomości należy wykonać jeszcze jeden krok. Będziesz musiał przyznać dostęp do korzystania z Message Locker, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

use_access

Przejdź do SMS-ów Pro

Go SMS Pro to nie tylko cenne narzędzie do ukrywania poufnych wiadomości tekstowych; to świetny okres aplikacji SMS.

Zrzut ekranu_20160825-191200

Na pierwszy rzut oka to naprawdę wygląda jak aplikacja do SMS-ów bez bezpośredniego wskazania, że ​​jest coś specjalnego w aplikacji.

2016-08-25 19_27_56-Zrzut ekranu_20160825-19620

Ale jeśli przejdziesz do zakładki po prawej stronie ekranu aplikacji, będziesz mógł uzyskać dostęp do tego, co nazywa się Prywatna skrzynka.

prywatna skrzynka

Przy pierwszym otwarciu Prywatna skrzynka, będziesz musiał ustawić hasło, aby zapobiec mało prawdopodobnemu wścibskiemu oku. Będziesz musiał przejść przez zwykły proces dodawania kontaktów do swojej prywatnej listy, a wszelkie wiadomości od nich zostaną wysłane do Prywatna skrzynka.

Przydatną funkcją jest również wbudowana blokada SMS-ów. Automatycznie odfiltrowuje spam w wiadomościach tekstowych.

Sklepienie

Vault to aplikacja zabezpieczająca, która oprócz ochrony wiadomości tekstowych przed ciekawskimi oczami, może również chronić Twoje zdjęcia, filmy, aplikacje i zakładki.

Zrzut ekranu_20160825-193600

Aby ukryć wiadomości tekstowe, musisz wybrać SMS-y i kontakty.

2016-08-25 19_45_16-Zrzut ekranu_20160825-194039

Stamtąd możesz dodać kontakty, których wiadomości tekstowe chcesz chronić.

Zrzut ekranu_20160825-193941

Kontakty dodane do Twojej listy prywatnej również będą miały ukryte dzienniki połączeń w Vault.

Końcowe przemyślenia

Wymienione powyżej aplikacje skutecznie ukrywają poufne wiadomości tekstowe. Message Locker blokuje wszystkie Twoje aplikacje do obsługi wiadomości, takie jak Whatsapp, co jest świetne, podczas gdy Go SMS Pro ukrywa prywatne wiadomości w dobrze zorganizowanej aplikacji do SMS-ów.

Wreszcie, Vault umożliwia blokowanie aplikacji, wiadomości tekstowych, zdjęć, filmów i zakładek, generalnie przyjmując wszechstronne podejście jako kompletną aplikację do ochrony prywatności.

Zachęcamy do pozostawienia jakichkolwiek pytań lub przemyśleń w sekcjach komentarzy poniżej.