Jak zachować ekwipunek, gdy umrzesz w Minecrafcie?

Kiedy grasz w Minecrafta w domyślnym schemacie gry, jednym z najbardziej frustrujących aspektów gry jest utrata całego ekwipunku po śmierci. Dla niektórych graczy strach przed śmiercią sprawia, że ​​gra jest przyjemniejsza, podczas gdy dla innych jest to wręcz denerwujące.

Jak zachować ekwipunek, gdy umrzesz w Minecrafcie?

Jeśli chcesz umrzeć i zachować cały swój dobytek, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, czytaj dalej. W tym przewodniku wyjaśnimy, jak używać kodów, aby poprawić wrażenia z gry.

Jak zachować swój ekwipunek, gdy umrzesz w Minecrafcie?

Kiedy umierasz w Minecrafcie, zwykle oznacza to, że nie masz już żadnego osobistego ekwipunku, takiego jak zbroja, broń i narzędzia. Dla niektórych graczy sprawia to, że gra jest bardziej interesująca, podczas gdy dla innych jest to irytujące.

Na szczęście, jeśli chcesz zachować wszystkie swoje narzędzia i zbroję, możesz to zrobić, dostosowując grę i tworząc kilka przydatnych edycji, które pozwolą ci zmienić podstawowe działania w grze. Istnieją różne kody do gry Minecraft, a najlepsze z nich są wystarczająco potężne, aby zmienić te podstawowe zmienne. Jeśli nie chcesz grać zgodnie z zasadami, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to upewnić się, że Twój świat obsługuje oszustwa. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz menu gry w Minecrafcie.
 2. Stuknij w „Otwórz na LAN”.

 3. Przejdź do „Zezwalaj na kody” i przełącz przycisk na „WŁ.”

 4. Stuknij w „Uruchom świat LAN”.

 5. Teraz możesz zacząć używać kodów.

Aby zmienić reguły gry, będziesz musiał użyć czatu, który działa również jako konsola poleceń za każdym razem, gdy wpiszesz coś, co zaczyna się od „/”. Używając polecenia „/gamerule”, możesz ominąć zasady i w tym przypadku upewnić się, że nie stracisz swoich rzeczy po śmierci:

 1. Otwórz okno czatu w swojej grze.
 2. Wpisz „/gamerule keepInventory true” w oknie czatu.

 3. Naciśnij enter."

 4. Po śmierci nadal będziesz mieć wszystkie swoje narzędzia.
 5. Kliknij „Respawn”, aby ponownie uruchomić grę.

Jak zachować swój ekwipunek, gdy umrzesz w Minecrafcie na iPhonie?

W przeciwieństwie do innych gier, Minecraft Pocket Edition (PE) oferuje świetną rozgrywkę na iPhonie. Różni się jednak od oryginalnej wersji Java, ponieważ zawiera mniej funkcji i lepszą kontrolę rodzicielską. Oczywiście gracze nadal mogą korzystać z trybu kreatywnego i przetrwania, a także z gier wieloosobowych tylko dla zaproszonych.

Jeśli jesteś sfrustrowany, gdy tracisz tarcze i broń po śmierci, oto jak możesz temu zapobiec za pomocą iPhone'a:

 1. Otwórz Minecraft Pocket Edition.

 2. Kliknij ikonę czatu w górnej części ekranu.

 3. Wpisz „/gamerule keepInventory true” w oknie czatu.

 4. Naciśnij enter."

 5. Po śmierci nadal będziesz mieć wszystkie swoje narzędzia.
 6. Kliknij „Respawn”, aby ponownie uruchomić grę.

Jak zachować swój ekwipunek, gdy umrzesz w Minecraft na Androida?

Korzystanie z Minecraft PE to świetna zabawa. Ale jeśli wolisz tryb dla wielu graczy, być może lepiej będzie grać na swoim komputerze. Oczywiście, zasady gry Minecraft działają w ten sam sposób, niezależnie od tego, czy grasz na wersji PC, czy PE, a utrata przedmiotów po śmierci jest jednym z nich. Na szczęście można to obejść:

 1. Otwórz Minecraft Pocket Edition na swoim telefonie z Androidem.

 2. Kliknij ikonę czatu w górnej części ekranu.

 3. Wpisz „/gamerule keepInventory true” w oknie czatu.

 4. Naciśnij enter."

 5. Po śmierci nadal będziesz mieć wszystkie swoje narzędzia.
 6. Kliknij „Respawn”, aby ponownie uruchomić grę.

Jak zachować swój ekwipunek, gdy umrzesz w Minecrafcie na Windows, Mac i Chromebook

Jeśli nie chcesz już tracić swoich przedmiotów po śmierci, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to stworzyć świat Minecraft, który obsługuje kody. Jest to prosty proces, który pozwala dobrze wykorzystać wszystkie swoje kody:

 1. Otwórz menu gry w Minecrafcie.
 2. Stuknij w „Otwórz na LAN”.

 3. Przejdź do „Zezwalaj na kody” i przełącz przycisk na „WŁ.”

 4. Stuknij w „Uruchom świat LAN”.

Teraz możesz zacząć używać kodów:

 1. Otwórz okno czatu w swojej grze, naciskając „T”.
 2. Wpisz „/gamerule keepInventory true”.

 3. Wpisz „Enter”.
 4. Teraz nowa reguła gry jest aktywna i możesz odrodzić swoją grę.

Jak zachować swój ekwipunek, gdy umrzesz w grze Minecraft na PS4 i Xbox?

Kroki, aby zachować ekwipunek w grze Minecraft, nie różnią się znacznie między PS4 i Xbox. Aby wykonać tę akcję, musisz włączyć kody w swojej grze i wykonać je. Oto, co powinieneś zrobić po rozpoczęciu czatów:

 1. Naciśnij D-Pad (po prawej) na kontrolerze.
 2. Wpisz „/gamerule keepInventory true”.
 3. Naciśnij „Enter”, aby zmienić zasady gry w swoim świecie.

Gdy polecenie jest aktywne, twoje przedmioty nie znikną z paska Hotbar i rzędów ekwipunku. Będziesz mógł odrodzić swoją grę z całym ekwipunkiem.

Dodatkowe często zadawane pytania

Upuszczasz przedmioty w Minecrafcie?

Upuszczanie przedmiotów w grze Minecraft jest konieczne, jeśli chcesz oddać lub usunąć niektóre z nich z ekwipunku gry. Wszystko, co musisz zrobić, to zaznaczyć przedmiot i nacisnąć klawisz „Q”, a przedmiot znajdzie się na ziemi przed tobą. Jeśli chcesz go odebrać lub zostawić innemu graczowi, zależy to wyłącznie od Ciebie.

Kiedy umrzesz w Minecrafcie, upuścisz wszystkie swoje przedmioty i będziesz musiał rozpocząć nową grę bez żadnego z nich. Dzieje się to automatycznie i nie możesz wybrać, które elementy chcesz zapisać. Istnieje jednak sposób na zmianę zasad gry i upewnienie się, że za każdym razem, gdy umrzesz, lista przedmiotów pozostaje niezmieniona.

Co dzieje się z twoim ekwipunkiem, gdy umrzesz w Minecrafcie?

Niezależnie od tego, czy wpadłeś do dołu z lawą, czy odszedłeś za daleko od domu, kiedy umrzesz w Minecrafcie, będziesz musiał odrodzić się bez żadnych przedmiotów w ekwipunku. Gdy umrzesz, automatycznie upuścisz wszystkie swoje przedmioty i będziesz musiał zacząć je od nowa zbierać. Jeśli jednak chcesz temu zapobiec, albo bezpiecznie przechowasz swój ekwipunek, albo użyjesz kodu.

Do przechowywania przedmiotów musisz zbudować drewnianą skrzynię. Tam będziesz mógł umieścić mnóstwo przedmiotów w ekwipunku i uchronić je przed upuszczeniem. Wiedząc, że Twoje przedmioty są bezpieczne, będziesz chciał podejmować większe ryzyko, odkrywać i być odważniejszymi w swoich kreacjach. Alternatywnie możesz użyć kodu do oszukiwania, ponieważ przez cały czas chroni on twoje łupy. Kiedy umrzesz i odrodzisz się, łatwiej jest przejść przez tryb przetrwania z całą swoją bronią i narzędziami pod ręką, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym graczem Minecrafta.

Czy prowadzisz swój ekwipunek w grze Minecraft, oszukując?

Każdy gracz ma w tej sprawie odrębne zdanie. Niektórzy twierdzą, że aby poprawnie grać w Minecrafta, nikt nie powinien używać kodów do gry, ponieważ zakłóca to jedną z podstawowych zasad gry. Z drugiej strony, inni odnoszą się do kodów do gry jako niezbędnego narzędzia do relaksu podczas gry, zwłaszcza jeśli nie korzystają z trybu wieloosobowego.

Jeśli grasz w Minecrafta z innymi graczami, przechowywanie ekwipunku po śmierci daje nieuczciwą przewagę i jest uważane za oszustwo. Ale jeśli bawisz się sam, możesz robić, co chcesz. Jeśli to oznacza używanie kodów, większość zgłaszających graczy nie jest temu przeciwna.

Jak długo trwają przedmioty po śmierci w Minecrafcie?

Kiedy umrzesz w grze Minecraft, twoje przedmioty pozostaną wokół ciebie przez pięć minut. Kiedy zegar zacznie odliczać, masz czas na znalezienie swojej postaci leżącej na ziemi i zebranie wszystkich przedmiotów. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał rozpocząć grę od zera.

Pamiętaj, że jeśli zginiesz w dole lawy lub w jakimkolwiek ogniu, natychmiast stracisz każdy przedmiot, który spłonął, bez możliwości odzyskania go.

Jak zachować swój ekwipunek w grze Minecraft po śmierci?

Możesz zachować swój ekwipunek na dwa sposoby: przechowuj przedmioty w drewnianej skrzyni lub użyj kodu. Większość graczy tworzy pomieszczenia magazynowe, w których przechowują swoje cenne przedmioty, a dostępnych jest wiele podejść i projektów, jeśli zdecydujesz się zbudować taki dla siebie.

Inną przydatną opcją, która pozwala zachować ekwipunek, jest użycie kodu „Keep Inventory” i posiadanie wszystkich narzędzi przy sobie, nawet po śmierci.

Czy tracisz swój ekwipunek na stałe, gdy umrzesz w Minecrafcie?

Na szczęście nie tracisz ekwipunku na stałe, gdy umrzesz. Tylko jeśli zginiesz w ogniu, przedmioty zostaną bezpowrotnie utracone. Jeśli umrzesz w inny sposób, będziesz musiał wrócić, znaleźć swoje ciało i zabrać wszystkie swoje rzeczy. Ale jeśli tego nie zrobisz, twój ekwipunek zniknie.

Jakim graczem jesteś?

Minecraft to jedna z najlepszych gier, które rozwijają Twoją kreatywność. Możesz z niego budować różne kreacje, ale musisz uważać, aby nie zginąć zbyt szybko. Kody w grze Minecraft przydają się, gdy chcesz zachować cały swój ekwipunek po śmierci lub umieścić bloki w dowolnym miejscu. I wygodnie jest używać kodów, gdy jesteś w trybie przetrwania i potrzebujesz wszelkiej dodatkowej pomocy, jaką możesz uzyskać.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zrozumieć, jak działają kody w grze Minecraft i jak z nich korzystać, aby jeszcze bardziej cieszyć się grą. Gdy nauczysz się korzystać z jednego kodu, szybko zorientujesz się, jak reszta z nich może poprawić Twój sukces w grach.

Czy próbowałeś używać kodów w Minecrafcie? Co chciałbyś poprawić za pomocą kodu?

Podziel się swoimi doświadczeniami poniżej.