Jak przenosić pliki z jednego konta Dysku Google na drugie?

Dysk Google to jedna z najlepszych usług przechowywania w chmurze. Od zapewnienia bezpiecznego, łatwo dostępnego miejsca na kopie zapasowe po udostępnianie dużych plików w chmurze innym osobom lub przenoszenie plików na inne konto. Dysk Google obejmuje wszystkie podstawy.

Przesyłanie plików z jednego konta Dysku Google na drugie odbywa się na różne sposoby

 • Możesz skopiować zawartość i wkleić ją do nowego dokumentu na innym koncie użytkownika, ale działa to tylko wtedy, gdy drugie konto jest twoje, ponieważ potrzebujesz hasła.
 • Możesz zrobić kopię i udostępnić ją na innym koncie Google, ale to zsynchronizuje wszystkie zmiany, w tym jeśli dokument zostanie usunięty.
 • Możesz wykonać kopię, udostępnić ją, a następnie zmienić właściciela na inne konto (lub Ciebie, jeśli jest to Twoje konto), aby zapewnić im pełną kontrolę.
 • Możesz pobrać dokument i przesłać go na inne konto Dysku Google, ale wymaga to również podania hasła, chyba że wyślesz plik do innego odbiorcy i pozwolisz mu przesłać go na swoje konto Dysku.

Jak widać powyżej, istnieje wiele sposobów przeniesienia pliku z Dysku na inne konto, ale każdy z nich zależy od tego, gdzie i dlaczego go przenosisz. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez proces przesyłania plików i opcje, jak to zrobić.

Udostępniaj pliki z Dysku Google na innym koncie za pomocą przeglądarki

Komputery z systemem Windows, komputery z systemem Linux, komputery Mac i Chromebooki mogą się znacznie różnić, ale przeglądanie sieci już nie. Dysk Google to aplikacja internetowa dostępna przez przeglądarkę. Tak więc dla każdego urządzenia zasada pozostaje taka sama. Możesz udostępnić plik na innym koncie, aby dać mu dostęp, który przenosi istniejący plik, aby znajdował się na obu kontach. Jednakże, ten proces synchronizuje zmiany w obu lokalizacjach, co oznacza, że ​​wszystkie zmiany są zapisywane, w tym usuwanie plików.

Wykonaj poniższe czynności, aby udostępniać pliki z jednego konta Dysku Google na drugie:

 1. Otwórz Dysk Google w przeglądarce. Upewnij się, że zalogowałeś się na właściwe konto, klikając „zdjęcie użytkownika” w prawym górnym rogu strony.

 2. Przejdź do pliku/folderu, który chcesz przenieść. Możesz wybrać wiele plików naraz. Aby to zrobić, przytrzymaj "Klawisz kontrolny" na klawiaturze i kliknij każdy plik, który chcesz wybrać. Możesz także kliknąć lewym przyciskiem myszy puste miejsce i wybrać pliki.

 3. Po wybraniu wszystkich plików/folderów kliknij jeden z nich prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz "Udział." Alternatywnie możesz użyć „Ikona udostępniania” znajduje się w górnym panelu na Twojej stronie. Pojawi się okno z monitem o wybranie kont, na których chcesz udostępnić pliki.

 4. Wpisz adres e-mail drugiego konta Dysku Google, znajdź konto na liście i kliknij obok niego aktualną rolę. Wybierać "Redaktor." Na koniec kliknij "Wysłać."

Skopiuj pliki z Dysku Google na inne konto za pomocą przeglądarki na komputerze

Jeśli chcesz przenieść plik na inne konto Google bez zachowania oryginału, możesz wybrać opcję „Utwórz kopię”, wkleić go na drugie konto i usunąć oryginał. Aby sfinalizować transfer, jeśli użyłeś pierwszego procesu powyżej, skopiuj pliki z folderu „Udostępnione” i przenieś je na nowy na drugim koncie. Kopia staje się niezależna od oryginału, a zmiany, w tym usuwanie, nie zostaną zsynchronizowane. Oto jak to zrobić:

 1. naciskać „Shift + lewy przycisk myszy” w systemie Windows lub „Shift + kliknięcie jednym palcem” na Macu, aby wybrać pliki z Dysku Google, które chcesz skopiować.

 2. „Kliknij prawym przyciskiem” w systemie Windows lub „kliknij dwoma palcami” w systemie Mac na jednym z wybranych/podświetlonych plików.

 3. Wybierać "Zrób kopię.”

 4. Zmień nazwę skopiowanych plików.

 5. Przenieś skopiowane pliki w dowolne miejsce (poza folderem „Udostępnione”).

Notatka: Nie będziesz mógł skopiować całego udostępnionego folderu - tylko zawarte w nim pliki. Możesz usunąć pliki z oryginalnej lokalizacji, jeśli nie są już potrzebne.

Przenieś pliki z Dysku Google na inne konto za pomocą telefonu komórkowego

Zasady przenoszenia plików na inny dysk są takie same w przypadku urządzeń z systemem iOS i Android. Wybierasz pliki/foldery, które chcesz przenieść, udostępniasz je na Dysku docelowym, przechodzisz na Dysk docelowy, tworzysz kopie i przenosisz je w dowolne miejsce. Mimo to kroki nie są identyczne, ponieważ Dysk Google na iOS i Androida wygląda inaczej. Po prostu wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz wszystkie pliki, które chcesz przenieść, przytrzymując pierwszy element, a następnie dotykając każdego z nich na liście. Stuknij w „pozioma elipsa” (trzy poziome kropki) w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Udział.”

 2. Wprowadź adres docelowego konta Dysku Google. Upewnij się, że dane konto jest oznaczone jako "Redaktor."

 3. Zaloguj się na inne konto Dysku Google i uzyskaj dostęp do plików udostępnionych z oryginalnego konta. Wybierz pliki, które chcesz przenieść, tak jak wcześniej. Następnie dotknij ikony z trzema kropkami i wybierz Zrób kopię z listy.

 4. Zmień nazwy kopii zgodnie z własnymi preferencjami i przenieś je w dowolne miejsce. Stuknij w „pozioma elipsa” (trzy poziome kropki) i wybierz zmienione nazwy plików, a następnie wybierz "Ruszaj się" opcja. Wybierz dowolną lokalizację.

Jak pobrać pliki z Dysku Google na swoje urządzenie?

W większości przypadków, jeśli chcesz otworzyć pliki z Dysku Google, które nie są zdjęciami, filmami itp., możesz to zrobić bezpośrednio na Dysku Google. Jednak nawet jeśli mówimy o tym typie urządzenia, możesz przenieść je z Dysku na swoje urządzenie. Oto jak się do tego zabrać.

Pobierz, a następnie prześlij pliki z Dysku Google na inne konto za pomocą przeglądarki na komputerze

Po raz kolejny zasada przenoszenia plików z Dysku Google na dysk twardy urządzenia jest taka sama. Zasadniczo będziesz je pobierał, a następnie przesyłał na drugie konto. Następnie możesz usunąć oryginał, ponieważ nie są to dokładnie ten sam plik.

 1. Wybierz plik/pliki, które chcesz przenieść.

 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny z wybranych.

 3. Wybierać "Ściągnij."

 4. Pobierz plik(i) tak samo, jak każdy inny plik.

 5. Zaloguj się na drugie konto Dysku Google, a następnie wybierz Mój dysk ku górze.

Pobierz, a następnie prześlij pliki z Dysku Google na inne konto za pomocą Androida

Korzystanie z aplikacji Dysk Google w systemie Android umożliwia pobieranie plików bezpośrednio na telefon, klikając plik lub wybierając opcję, gdy plik jest otwarty. Jest prawie identyczny z krokami przeglądarki. Oto, co robisz.

Pobierz, a następnie prześlij pliki z Dysku Google na inne konto za pomocą aplikacji na iOS lub Androida

Podczas gdy Android może mieć bezpośrednią opcję „Pobierz” na Dysku, iOS nie.

 1. Wybierz plik lub pliki, które chcesz pobrać.
 2. Stuknij w „pionowy wielokropek” (trzy kropki w pionie) w prawym górnym rogu.

 3. Wybierać "Ściągnij."

Tak, to takie proste.

Jak przesłać pliki z Dysku Google z urządzenia?

Możesz także przenosić pliki na odwrót. Nazywa się to „przesyłaniem” plików i jest to całkiem proste.

Przeglądarka

Zasada pozostaje taka sama dla wszystkich trzech platform. Zacznij od otwarcia preferowanej przeglądarki i zalogowania się na docelowe konto Dysku Google.

Metoda 1

 1. Przejdź do swojego Dysku

 2. Wybierać Mój dysk w górę

 3. Kliknij Prześlij pliki lub Wgrywaćteczka

 4. Wybierz pliki/foldery, które chcesz przesłać

 5. Przesyłanie rozpocznie się automatycznie

Teraz możesz przenieść przesłane elementy do wybranego folderu. Możesz utworzyć nowy folder, klikając Mój dysk i przenieś nowe pliki, zaznaczając je i klikając i przeciągając je do nowo utworzonego folderu lub innego miejsca docelowego.

Metoda 2

 1. Utwórz lub przejdź do folderu, do którego chcesz przesłać pliki

 2. Wybierz pliki na swoim urządzeniu komputerowym

 3. Przeciągnij i upuść, aby przesłać je na Dysk

iOS/Android

Przesyłanie z telefonu lub tabletu z systemem iOS/Android na Dysk Google jest równie proste. Tak to się robi:

 1. Znajdź plik, który chcesz przesłać na Dysk Google

 2. Przejdź do opcji plików

 3. Wybierać Udział

 4. Wybierz dysk Google opcja

 5. Wybierz konto Dysku Google, na które chcesz przesłać plik

 6. Wybierz lokalizację

 7. Prześlij plik

Dodatkowe często zadawane pytania

Ilu właścicieli mają pliki na Dysku Google?

Na Dysku Google istnieją trzy różne tytuły ról: Właściciel, Edytor i Przeglądający. Każdy element na Dysku Google musi mieć co najmniej jednego właściciela. Domyślnie tytuł Właściciela należy do osoby, która przesłała plik/folder. Właściciel może jednak dodać więcej właścicieli do Dysku. Liczba jest nieograniczona – każdemu można przypisać rolę Właściciela. Jednak nawet Właściciel nie może przypisać innego Właściciela za pomocą mobilnej aplikacji Dysk Google.

Jaki jest rozmiar Dysku Google?

Każde konto Dysku Google zaczyna się od bezpłatnego abonamentu, który ma limit 15 GB. To wystarczy dla większości nieprofesjonalnych użytkowników Dysku Google. Uaktualnienie do Google One zwiększy limit miejsca do minimum 100 GB, w zależności od planu. Przejście na Google One zapewnia dodatkowe korzyści, w tym zaawansowaną pomoc.

Przesyłanie plików na Dysk Google

Mamy nadzieję, że rzuciliśmy trochę światła na podstawowe opcje przesyłania plików z Dysku Google. Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz coś dodać, nie bądź obcy – skontaktuj się z nami i dołącz do dyskusji z naszą społecznością w komentarzach poniżej.