Jak sparować zegarek Apple [iPhone, Peloton, więcej…]

Parowanie zegarka Apple Watch z iPhonem może ułatwić życie na wiele sposobów. Na przykład możesz odbierać połączenia lub przeglądać powiadomienia bez wyjmowania iPhone'a z kieszeni. Jednak najpierw musisz podłączyć zegarek do iPhone'a, co czasami może być trudne.

Jak sparować zegarek Apple [iPhone, Peloton, więcej...]

Ten artykuł zawiera wszystkie informacje potrzebne do sparowania zegarka Apple Watch z urządzeniem.

Jak sparować zegarek Apple?

Istnieje wiele sposobów łączenia zegarka Apple Watch w parę z iPhonem. To sprawia, że ​​​​rzeczy są nieco łatwiejsze, wiedząc, że nie ma tylko jednej metody połączenia zegarka z urządzeniem. Oto kilka sposobów na sparowanie zegarka Apple Watch i iPhone'a. Wybierz preferowaną metodę.

Jak sparować zegarek Apple z nowym iPhonem

Przed sparowaniem zegarka Apple Watch z nowym iPhonem musisz wykonać kopię zapasową zegarka. Po utworzeniu kopii zapasowej zegarka Apple Watch przeniesie on ważne informacje, takie jak dane dotyczące zdrowia, i zsynchronizuje te informacje z aplikacją zdrowotną nowego telefonu itp. Oto jak wykonać kopię zapasową zegarka Apple Watch:

 1. Przejdź do „Ustawienia” w aktualnie sparowanym telefonie.

 2. Przejdź do „Apple ID”, a następnie „iCloud” i sprawdź, czy aplikacja „Zdrowie” jest włączona.

 3. Uderz w sekcję "Mój zegarek" i dotknij swojego Apple Watch u góry ekranu.

 4. Wybierz symbol „I” obok zegarka, który chcesz rozparować.

 5. Wybierz opcję „Usuń sparowanie Apple Watch”.

Umożliwi to automatyczne wykonanie kopii zapasowej zegarka i odłączenie go od starego telefonu. Następnie możesz przejść do parowania go z nowym telefonem. Można to zrobić podczas początkowej konfiguracji telefonu:

 1. Upewnij się, że zarówno zegarek, jak i telefon mają co najmniej 50 procent mocy baterii i połączenie Wi-Fi. Trzymaj urządzenia w odległości zaledwie kilku cali od siebie.

 2. Podczas konfigurowania nowego telefonu Apple zapyta, czy chcesz używać Apple Watch z nowym telefonem. Naciśnij przycisk „Kontynuuj”.

 3. Po tym momencie telefon przeprowadzi Cię przez wszystkie kroki niezbędne do skonfigurowania zegarka. Kroki są proste i nie powinno być problemu z ich wykonaniem.

 4. Podczas procesu konfiguracji Apple poprosi o wprowadzenie lub utworzenie kodu dostępu. Upewnij się, że to zrobisz, aby zapewnić prywatność swoich informacji i prawidłową synchronizację między urządzeniami.

Możesz także sparować zegarek Apple Watch po skonfigurowaniu nowego telefonu:

 1. Podłącz telefon i zegarek do źródła zasilania i umieść je blisko siebie.

 2. Uruchom „Oglądaj” w telefonie.

 3. Wybierz opcję „Rozpocznij parowanie”.

 4. Po rozpoczęciu parowania zegarka z telefonem naciśnij opcję „Przywróć z kopii zapasowej”.

 5. Wybierz kopię zapasową, którą chcesz przywrócić. Proces może trochę potrwać.

 6. Ponownie uruchom aplikację „Apple Watch” w telefonie i poczekaj, aż pojawi się powiadomienie „Użyj iPhone'a, aby skonfigurować ten zegarek Apple Watch”.

 7. Naciśnij przycisk „Kontynuuj”.

 8. Przytrzymaj telefon nad animacją zegarka Apple Watch.

 9. Wybierz opcję „Ustaw jako nowy”.

 10. Użyj swojego Apple ID, aby się zalogować.

Jak ręcznie sparować zegarek Apple Watch?

Jeśli ręcznie parujesz zegarek Apple Watch, musisz znaleźć symbol „I” w prawym dolnym rogu ekranu. Dzięki temu zobaczysz nazwę zegarka i sparujesz go ręcznie.

Jeśli jednak nie widzisz symbolu „I”, zegarek może wymagać najpierw sparowania lub usunięcia. Jeśli nadal widzisz aplikacje, ekran blokady lub godzinę na zegarku, może on być nadal sparowany z telefonem. Zanim będzie można go ponownie sparować, należy najpierw usunąć sparowanie:

 1. Przejdź do „Watch App” w telefonie.

 2. Naciśnij sekcję „Mój zegarek”, a następnie „Wszystkie zegarki” u góry wyświetlacza.

 3. Naciśnij symbol „I” obok zegarka, który chcesz rozparować.

 4. Naciśnij opcję „Usuń sparowanie Apple Watch”.

 5. Ponownie naciśnij przycisk, aby potwierdzić i poczekaj, aż zegarek się rozparuje.

 6. Po rozparowaniu przejdź do sparowania za pomocą ikony „I”

Inną opcją jest wykasowanie zegarka:

 1. Przejdź do „Ustawienia”, a następnie „Ogólne” i „Resetuj”.

 2. Kliknij opcję „Wymaż całą zawartość” i potwierdź swoją decyzję.

 3. Poczekaj na zakończenie procesu, po czym możesz ręcznie sparować zegarek Apple Watch.

Jak sparować zegarek Apple z Pelotonem?

Możesz nawet przenieść swoje treningi Peloton do Apple Watch. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Uruchom aplikację Apple Watch na swoim telefonie.
 2. Uruchom aplikację Trening
 3. Przewiń do opcji „Wykryj sprzęt do ćwiczeń” i włącz ją.
 4. Wybierz klasę rowerową Peloton. Jeśli wybierzesz zajęcia na żywo, rozpocznij parowanie zegarka, gdy odliczanie osiągnie jedną minutę. Jeśli bierzesz udział w zajęciach na żądanie, wybierz swoje zajęcia i naciśnij przycisk „Start” w menu, aby do nich wejść.
 5. Umieść odblokowany zegarek tak, aby był skierowany lewą stroną aparatu na ekran dotykowy. Zegarek będzie wibrował i pojawi się komunikat wskazujący, że „łączy się”. Naciśnij przycisk „OK”, aby potwierdzić połączenie.
 6. Naciśnij przycisk „Start” na treningu. W prawym górnym rogu ekranu dotykowego pojawi się zielony symbol wskazujący aktywne połączenie.

Po zakończeniu jazdy zegarek automatycznie się rozłączy.

Jak sparować zegarek Apple bez aktualizacji?

Nie możesz sparować zegarka Apple Watch, jeśli nie zaktualizowałeś oprogramowania. Oto jak to zrobić:

 1. Upewnij się, że zegarek jest podłączony do ładowarki przez cały proces aktualizacji. Do ukończenia aktualizacji potrzebne jest również połączenie Wi-Fi.
 2. Jeśli pojawi się komunikat, że dostępna jest aktualizacja, naciśnij przycisk "Zainstaluj teraz". Alternatywnie możesz nacisnąć „Później” i wybrać instalację aktualizacji przez noc. W takim przypadku podłącz urządzenie do zasilania przed pójściem spać, a zaktualizuje się ono automatycznie.
 3. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zainstalować aktualizację teraz, czy w nocy, urządzenie może poprosić o podanie hasła. Jeśli tak, wpisz go i rozpocznij proces aktualizacji.

Jak sparować zegarek Apple z iPadem?

Niestety, nie możesz sparować zegarka Apple Watch z iPadem. Zegarek jest przeznaczony przede wszystkim do parowania z iPhone'ami i nie będzie działać na iPadzie. Nie można nawet zainstalować aplikacji zegarka na iPadzie, ponieważ Apple upewniło się, że App Store nie wyświetla jej w wynikach wyszukiwania na iPadzie.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego mój zegarek Apple Watch nie paruje?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli zegarek Apple Watch nie zostanie sparowany z telefonem, to sprawdzenie połączenia Bluetooth. Jeśli nie odbierasz żadnych połączeń, wiadomości ani powiadomień na zegarku, może to oznaczać, że nie jest on połączony przez Bluetooth z iPhonem. W takim przypadku na tarczy zegarka pojawi się czerwony „X” lub czerwony symbol iPhone'a. Sprawdź również połączenie w centrum sterowania.

Jeśli połączenie Bluetooth nie stanowi problemu i widzisz zieloną ikonę iPhone'a, możesz spróbować wykonać następujące czynności, aby spróbować sparować zegarek:

• Trzymaj telefon i zegarek blisko siebie, aby upewnić się, że są w zasięgu.

• Nie zapomnij włączyć Bluetooth i Wi-Fi oraz wyłączyć tryb samolotowy (jeśli jest włączony) w telefonie. Jeśli na ekranie zegarka znajduje się symbol trybu samolotowego (mały samolot), oznacza to, że jest włączony. Przejdź do Centrum sterowania i wyłącz tryb.

• Uruchom ponownie telefon, obserwuj i spróbuj ponownie sparować urządzenia.

Jak aktywować zegarek Apple Watch?

Jeśli masz połączenie Wi-Fi, nie powinieneś mieć problemów z aktywacją Apple Watch. W ten sposób możesz przeprowadzić aktywację:

• Zbliż telefon i oglądaj. Na telefonie powinien pojawić się ekran z napisem „Użyj iPhone'a, aby skonfigurować ten zegarek Apple Watch”.

• Naciśnij przycisk „Kontynuuj”.

• Naciśnij „Rozpocznij parowanie”.

• Gdy zegarek zacznie pokazywać animację, przytrzymaj telefon nad Apple Watch, aby aparat mógł wykryć animację.

• Postępuj zgodnie z pozostałymi instrukcjami, aby zakończyć proces.

Czy możesz sparować zegarek Apple z Androidem?

Apple nie zezwala na łączenie zegarka z urządzeniem z Androidem. Oba nie będą działać razem za pomocą Bluetooth, a jeśli spróbujesz je sparować, odmówią połączenia.

Co to jest ikona „I” na Apple Watch?

Ikona „I” pojawia się, gdy ręcznie parujesz zegarek Apple Watch w parę. Podczas tego procesu zobaczysz na zegarku komunikat „Przynieś iPhone'a w pobliżu Apple Watch” oraz ikonę „I” w prawym dolnym rogu. Możesz dotknąć ikony, aby zobaczyć nazwę zegarka i ręcznie sparować go z telefonem.

Jak sparować i rozłączyć zegarek Apple Watch?

Oto jak możesz sparować, a następnie rozłączyć zegarek Apple Watch:

• Trzymaj telefon i zegarek blisko siebie.

• Uruchom aplikację Apple Watch w telefonie.

• Jeśli telefon poprosi o potwierdzenie, że chcesz korzystać z zegarka, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces.

Z drugiej strony, jeśli telefon poprosi Cię o „Rozpocznij parowanie”, najpierw odłącz zegarek, aby skonfigurować go później:

• Trzymaj telefon i zegarek blisko siebie podczas rozłączania urządzeń.

• Otwórz aplikację Watch w telefonie.

• Przejdź do sekcji „Mój zegarek” i naciśnij opcję „Wszystkie zegarki”.

• Naciśnij ikonę „i” obok zegarka, który chcesz rozparować.

• Naciśnij przycisk „Usuń sparowanie Apple Watch”.

Telefony i zegarki to idealne połączenie

W dzisiejszym gorączkowym tempie życia zaoszczędzenie nawet kilku sekund może znacznie poprawić Twoją wydajność. W tym momencie do gry wchodzi Twój Apple Watch.

Daliśmy Ci wszystkie sposoby na podłączenie Apple Watch do iPhone'a i ułatwienie niektórych codziennych zadań. Więc nie czekaj ani chwili dłużej. Sparuj zegarek z telefonem, a od razu zauważysz różnicę.