Jak zapisywać wiadomości tekstowe do późniejszego użytku

Czasami otrzymujesz wiadomości tekstowe, które są zbyt ważne, aby je usunąć. Może to być oferta pracy, nad którą pracowałeś przez cały rok. A może ktoś wysłał Ci zabawny tekst i chciałbyś go trzymać, aby podnieść się na duchu.

W tym przewodniku pokażemy, jak zapisywać wiadomości do późniejszego wykorzystania na różnych urządzeniach.

Po co zapisywać wiadomości tekstowe do późniejszego wykorzystania?

Można śmiało powiedzieć, że wiadomości tekstowe są obecnie podstawową częścią naszego codziennego życia. Badania pokazują, że każdego dnia użytkownicy telefonów na całym świecie wymieniają średnio aż 23 miliardy wiadomości tekstowych. Istnieje kilka powodów, dla których warto zapisywać i być może eksportować wiadomości tekstowe:

 • Przechowywanie wiadomości od rodziny i znajomych
 • Aby zachować kluczowe informacje do użytku prawnego, na przykład: w toczącej się sprawie sądowej
 • Aby podtrzymywać rozmowy między tobą a ukochaną osobą, która od tego czasu odeszła
 • Aby zachować i chronić cenne wspomnienia

Zanim przyjrzymy się sposobom zapisywania tekstów do wykorzystania w przyszłości, zobaczmy najpierw, jak możesz wysłać SMS-a z telefonu.

Jak wysłać tekst z telefonu?

Wysyłanie SMS-a jest dość proste. Wysyłanie SMS-ów to jeden z najłatwiejszych sposobów na skontaktowanie się z kimś. I oczywiście zdarzają się sytuacje, w których tekst jest lepszą formą komunikacji niż faktyczne wykonanie połączenia. Co więcej, nie potrzebujesz nawet połączenia z internetem, aby wysłać SMS-a. Tak długo, jak masz telefon i kartę SIM, możesz iść.

Chociaż proces wysyłania SMS-a może się nieznacznie różnić w zależności od używanego smartfona, należy wykonać pewne ogólne czynności:

 1. W menu głównym telefonu znajdź aplikację „Wiadomości”.

 2. Otwórz aplikację i wybierz „Wiadomości tekstowe”.

 3. Wybierz „Napisz nową wiadomość”. W niektórych urządzeniach sformułowanie może być nieco inne. Inne popularne opcje to: „Napisz tekst”, „Napisz wiadomość” lub po prostu „Wiadomość”.

 4. Zostanie uruchomiona wirtualna konsola do pisania z dwiema sekcjami: polem tekstowym i polem odbiorcy.

 5. W polu odbiorcy wprowadź numer telefonu osoby lub podmiotu, do którego chcesz wysłać SMS-a. Możesz go pobrać z książki telefonicznej lub wprowadzić numer ręcznie. Jeśli wysyłasz wiadomość do więcej niż jednej osoby, pamiętaj, aby wprowadzić wszystkie jej kontakty w polu odbiorcy, oddzielone średnikiem.

 6. Przejdź do wpisania wiadomości w polu tekstowym.

 7. Dotknij „Wyślij”.

I tak po prostu Twoja wiadomość została wysłana! Oczywiście możesz zostać obciążony opłatą za usługę, ale koszty SMS-ów są generalnie niskie.

Jak zapisywać wiadomości tekstowe online

Dziś jest to połączony świat, w którym możesz zapisywać wiadomości tekstowe online i uzyskiwać do nich dostęp w ten sam sposób, w jaki uzyskujesz dostęp do poczty e-mail. Istnieje kilka miejsc docelowych, z których każdy może być Twoim ulubionym narzędziem w zależności od osobistych preferencji. Możesz użyć:

 1. Gmail od Google
 2. Twój komputer osobisty
 3. Apple iCloud lub iTunes
 4. Wbudowane narzędzie do tworzenia kopii zapasowych w telefonie.

Następnie zobaczymy, jak te narzędzia działają na różnych urządzeniach.

Jak zapisywać wiadomości tekstowe na iPhonie

Jeśli używasz iPhone'a, masz kilka opcji zapisywania wiadomości tekstowych do późniejszego wykorzystania:

 1. Zapisywanie na koncie Gmail
  1. Otwórz wątek tekstowy, który chcesz zapisać.

  2. Dotknij i przytrzymaj jeden z tekstów, a następnie dotknij „Więcej…” Spowoduje to uruchomienie pola wyboru obok każdego tekstu.

  3. Zaznacz pole obok każdego z tekstów, które chcesz zapisać

  4. Stuknij zakrzywioną strzałkę w prawym dolnym rogu ekranu, a następnie wprowadź adres e-mail, na którym chcesz zapisywać wiadomości.

 2. Zapisywanie w iCloud

  Wszystkie urządzenia Apple oferują przechowywanie w chmurze. Możesz tworzyć kopie zapasowe prawie wszystkiego na swoim koncie iCloud. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć „Kopia zapasowa iCloud” w sekcji ustawień na swoim iPhonie. Oprócz wiadomości tekstowych możesz tworzyć kopie zapasowe obrazów, plików audio, a także filmów. Wszystkie kopie zapasowe można przywrócić jednym naciśnięciem przycisku, kiedy tylko ich potrzebujesz, na przykład po zakupie nowego iPhone'a.

 3. Zapisywanie na komputerze z systemem Windows lub Mac

  Możesz także eksportować swoje wiadomości tekstowe do komputera. Aby to zrobić, po prostu podłącz iPhone'a do komputera. Pamiętaj jednak, że ta metoda ma pewien haczyk: nie możesz zobaczyć wszystkich swoich wiadomości na komputerze. Aby to zrobić, musisz zainstalować aplikację komputerową innej firmy. Te aplikacje są przeznaczone do odczytywania wszelkich kopii zapasowych znajdujących się na komputerze. Powszechnie używane aplikacje to Decipher TextMessage, PhoneView i CopyTrans.

Jak zapisywać wiadomości tekstowe na Androidzie

Większość telefonów z Androidem jest wyposażona w aplikację do przesyłania wiadomości, która nie oferuje automatycznego tworzenia kopii zapasowych wiadomości tekstowych. Aby zapisać swoje teksty do późniejszego wykorzystania, musisz skorzystać z usług aplikacji innej firmy. Pod tym względem SMS Backup+ jest dobrym rozwiązaniem.

Po zainstalowaniu aplikacji musisz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby połączyć ją z kontem Google. Następnie każdy wysłany SMS lub MMS zostanie automatycznie zapisany na Twoim koncie Gmail.

Inna aplikacja innej firmy – SMS Backup and Restore – działa podobnie. Daje możliwość zapisywania wiadomości na Dysku Google, Dropbox lub OneDrive. Dobrą rzeczą jest to, że możesz nawet zaplanować czasy tworzenia kopii zapasowych, powiedzmy, co 24 godziny.

Jak wykonać kopię zapasową wiadomości tekstowych

Większość aplikacji do przesyłania wiadomości w dzisiejszych czasach ma opcję tworzenia kopii zapasowych, która automatycznie tworzy kopię online rozmów, o ile masz aktywne połączenie internetowe. Ale jeśli opcja kopii zapasowej jest niedostępna, możesz wykonać kopię zapasową rozmów na Dysku Google, OneDrive, Dropbox, jeśli używasz urządzenia z Androidem. Jeśli posiadasz komputer Mac, będziesz mógł tworzyć kopie swojego tekstu na iCloud lub iTunes.

Jak zapisać tekst do wysłania później

Czasami coś cię rozprasza w trakcie pisania tekstu, zmuszając do porzucenia go na później. Przepisywanie wiadomości od zera może być nieco irytujące, zwłaszcza jeśli zamierzasz wysłać niezwykle długą wiadomość. Dobrą rzeczą jest to, że większość smartfonów w dzisiejszych czasach jest zaprogramowana tak, aby automatycznie zapisywać teksty podczas pisania. Nawet jeśli bateria Twojego telefonu się wyczerpie, będziesz mógł kontynuować od miejsca, w którym przerwałeś, po prostu ponownie otwierając aplikację do przesyłania wiadomości.

Jeśli Twój telefon nie zapisuje tekstów automatycznie, możesz ręcznie zapisać tekst w „Folderze roboczym” do późniejszego wykorzystania.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak mogę zapisywać wiadomości tekstowe ze starego telefonu?

• Uruchom aplikację do obsługi wiadomości tekstowych na swoim telefonie

• Otwórz wątek, który chcesz zapisać.

• Wybierz wszystkie wiadomości tekstowe, które chcesz zapisać.

• Stuknij zakrzywioną strzałkę w prawym dolnym rogu ekranu, a następnie wprowadź adres e-mail, pod którym chcesz zapisywać wiadomości.

Jak zapisywać i ukrywać wiadomości tekstowe?

Możesz zapisywać swoje wiadomości tekstowe na Dysku Google, OneDrive lub iCloud, w zależności od typu telefonu, którego używasz. Jeśli chcesz ukryć wiadomości przed ciekawskimi oczami innych osób po ich zapisaniu, masz dwie opcje:

Korzystanie z funkcji archiwizacji telefonu

Funkcja archiwizacji jest dostępna w prawie wszystkich aplikacjach do przesyłania wiadomości na Androida. Aby z niego skorzystać, wystarczy długo nacisnąć określony kontakt. Spowoduje to uruchomienie wyskakującego okna z opcją zarchiwizowania całej rozmowy. Aby zobaczyć wiadomości, które zarchiwizowałeś w czasie, otwórz aplikację do przesyłania wiadomości i dotknij trzech małych kropek w prawym górnym rogu, a następnie wybierz "Zarchiwizowane".

Korzystanie z aplikacji innych firm

Możesz także znaleźć i zainstalować aplikację przeznaczoną do ukrywania wiadomości tekstowych. Większość z tych aplikacji jest dostępna bezpłatnie w sklepie z aplikacjami na telefonie.

Jakich aplikacji mogę używać do zapisywania wiadomości tekstowych jako plików PDF?

Niektóre aplikacje zostały opracowane w tym celu. Najpopularniejsze z nich to:

• CopyTrans

• Widok telefonu

• iExplorer

• Dotknij Kopiuj

Jak zaplanować wiadomości tekstowe?

Po napisaniu tekstu, który chcesz wysłać, dotknij i przytrzymaj przycisk wysyłania. Spowoduje to uruchomienie wyskakującego ekranu z „Zaplanuj wiadomość” jako jedną z opcji. Następnie musisz wprowadzić godzinę i datę, kiedy chcesz wysłać tekst.

Zapisuj teksty i utrzymuj swoje wspomnienia przy życiu

W dzisiejszych czasach nie ma powodu, dla którego miałbyś tracić wszystkie wiadomości tekstowe. Dzieje się tak, ponieważ istnieje kilka narzędzi, których możesz użyć do zapisywania swoich tekstów, a większość z nich jest bezpłatna. Ponadto teksty zajmują bardzo mało miejsca, dzięki czemu można je szybko eksportować w tysiącach, nie martwiąc się o miejsce do przechowywania. W ten sposób zachowasz najlepsze wspomnienia i przeżyjesz przeszłość, kiedy tylko zechcesz.

Co najbardziej lubisz w SMS-ach? Jakiego narzędzia często używasz do zapisywania starych tekstów?

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.