Jak wysłać zaproszenie do znajomych na Discord

Jako jedna z najpopularniejszych obecnie dostępnych aplikacji do czatowania i gier niezwiązanych z grami, Discord w dużym stopniu opiera się na interakcji użytkownika. Dzięki funkcji znajomych Discord pozwala dodać dowolnego innego użytkownika na świecie, o ile masz o nim konkretną informację.

Jak wysłać zaproszenie do znajomych na Discord

Jeśli nie masz pewności, jak dodawać znajomych na Discord, oto szczegółowa instrukcja obsługi, jak wysyłać zaproszenia do znajomych i nie tylko.

Różne platformy

Discord jest dostępny w wersji aplikacji internetowej, aplikacji komputerowej, mobilnej i na tablety. Chociaż proces dodawania znajomych jest dość podobny na całej planszy, istnieją różnice.

Oto jak dodawać znajomych na Discord na wszystkich platformach.

Aplikacja internetowa/komputerowa

Chociaż jedna jest używana w przeglądarce, a druga zainstalowana na komputerze, obie aplikacje są identyczne i działają w ten sam sposób. Oznacza to, że wysyłanie zaproszeń do znajomych odbywa się dokładnie w ten sam sposób na obu.

Jeśli używasz wersji na komputer, zacznij od uruchomienia aplikacji Discord. Jeśli wolisz wersję internetową, przejdź do //discord.com/.

Aby dodać znajomego na Discord, musisz mieć jego tag. To nie jest tylko identyfikator użytkownika, do wysłania prośby będziesz także potrzebować 4-cyfrowego numeru.

Jeśli znajomy, którego próbujesz dodać, nie wie, gdzie znaleźć swój tag Discord, powiedz mu, aby przeszedł do lewego dolnego rogu ekranu Discord. Tam powinni zobaczyć swoją nazwę użytkownika, a następnie czterocyfrowy numer ze znakiem # przed sobą. Mogą to napisać za Ciebie lub po prostu kliknąć lewym przyciskiem myszy. Discord automatycznie skopiuje cały tag Discord do schowka.

Najpierw może być konieczne przejście do strony głównej. Kliknij logo Discord w lewym górnym rogu okna Discord.

Wybierz zielony ‘Dodaj znajomegoprzycisk ‘ w górnej środkowej części interfejsu Discord.

Teraz wklej wspomniany wcześniej tag przyszłego przyjaciela na Discordzie i wybierz Wyślij zaproszenie do znajomych.

Gdy twój znajomy zaakceptuje twoją prośbę, zostanie dodany do listy twoich znajomych i będziesz mógł komunikować się za pomocą Discord.

Aplikacja na telefon/tablet

Aplikacja Discord na telefon i tablet jest taka sama. Dotyczy to zarówno urządzeń z systemem iOS, jak i Android. Tak czy inaczej, rozpocznij pracę, uruchamiając aplikację Discord na swoim urządzeniu.

Po wejściu do aplikacji przejdź do menu hamburgera (trzy poziome linie) w lewym górnym rogu ekranu. Pojawi się menu. Nazywa się to menu nawigacji.

Teraz przestań przeszukiwać listę znajomych, szukając opcji Przyjaciel, tak jak w wersjach na komputery stacjonarne/aplikacje internetowe. Zamiast tego zlokalizuj ikonę przypominającą machającego człowieka (na dole ekranu). Dotknij tej ikony. Spowoduje to otwarcie całej listy znajomych.

W prawym górnym rogu aplikacji zobaczysz ikonę przypominającą osobę ze znakiem plus. Naciśnij tutaj.

Teraz po prostu wpisz tag przyszłego przyjaciela, a następnie wybierz Wyślij zaproszenie do znajomych.

Jak dodawać znajomych z serwera?

Jeśli spotkałeś kogoś na Discord na innym serwerze lub kanale, możesz łatwo dodać go jako znajomego.

Otwórz kanał serwerów i kliknij nazwę użytkownika osoby, którą chcesz zaprzyjaźnić. Następnie najedź kursorem na zdjęcie profilowe, aby wyświetlić „Wyświetl profil”.

Zostaniesz przeniesiony na ich stronę profilu, gdzie możesz kliknąć przycisk „Wyślij prośbę o dodanie do znajomych”.

Dodawanie osób w pobliżu

Aby ułatwić wszystkim pracę, Discord wprowadził opcję Skanowanie w pobliżu. Zasadniczo działa to za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth, aby znaleźć użytkowników Discord, którzy są blisko Ciebie. Jest to zdecydowanie szybsza metoda niż proszenie o czyjś tag Discord.

Upewnij się jednak, że znajomy, którego próbujesz dodać, również korzysta z funkcji Skanowanie w pobliżu. Ponadto, aby być bezpiecznym, pozwól im włączyć zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth podczas wykonywania procesu skanowania w pobliżu.

Jeśli ty i twój przyjaciel zrobiliście wszystko poprawnie, powinieneś zobaczyć ich wpis na ekranie. Wybierz, a następnie naciśnij Wysłać. Otrzymają zaproszenie do znajomych i zostaną dodane do Twojej listy, gdy tylko je zaakceptują.

Pamiętaj, że ta metoda działa tylko w przypadku wersji aplikacji na urządzenia mobilne/tablety.

Kilka dodatkowych porad i wskazówek na temat Discord

Discord to bardzo nowoczesna i wygodna aplikacja do interakcji społecznościowych, która oferuje wiele różnych opcji. Aby lepiej poruszać się po Discordzie i jak najlepiej go wykorzystać, powinieneś zapoznać się z niektórymi niesamowitymi wskazówkami i sztuczkami Discord.

Bądź na bieżąco ze swoimi powiadomieniami

Chociaż jest szeroko stosowany do wszystkiego, od zwykłego czatu po komunikację biznesową, Discord nadal pozostaje aplikacją do czatowania, która koncentruje się głównie na grach. Nie ma nic gorszego niż powiadomienia na Discordzie, które odciągają Cię od meczu online o wysokie stawki. Właśnie dlatego Discord oferuje możliwość dostosowania ustawień powiadomień.

powiadomienia

Aby wprowadzić zmiany w powiadomieniach, w wersji komputerowej/aplikacji internetowej przejdź do lewego dolnego rogu okna i kliknij ikonę przypominającą koło zębate. Następnie wybierz Powiadomienia. W wersji aplikacji mobilnej przejdź do ikony użytkownika, a następnie znajdź Powiadomienia wejście.

Na telefonie komórkowym możesz dostosować trzy główne ustawienia. W aplikacji komputerowej możesz wybrać limit czasu dla powiadomień push, wiele bardziej szczegółowych opcji, a także dostosować dźwięki powiadomień.

Polecenia czatu

Istnieje wiele poleceń czatu, które mogą sprawić, że Twój czas na Discordzie będzie przyjemniejszy, bardziej wciągający i łatwy w użyciu. Ten "/nacięcie” pozwala na zmianę pseudonimu na serwerze, na którym się znajdujesz. Ten "/wzruszać ramionami” polecenie wpisze wzruszający emoji na czacie. Ten "/spojler” polecenie ukryje twoją wiadomość i wyświetli ją jako czarny zredagowany kwadrat. Kliknij lub dotknij go, a zobaczysz komunikat. Na Discordzie jest wiele innych poleceń.

Wykorzystaj w pełni możliwości integracji

Discord oferuje domyślną integrację z wieloma popularnymi aplikacjami. To wypełnia lukę między obsługiwanymi aplikacjami, umożliwiając większą łączność. Te aplikacje to Facebook, Twitter, YouTube, Twitch, Blizzard Entertainment, Reddit, Steam, Xbox Live i Spotify.

Musisz jednak zezwolić na te integracje. Aby to zrobić, przejdź do ekranu ustawień wspomnianego powyżej i przejdź do Znajomości.

Przyjaciele na Discordzie

Zostanie przyjacielem Discorda z kimś może nie być tak łatwe jak na Facebooku, ale nie jest to skomplikowane. Wszystko, czego potrzebujesz, to tag Discord znajomego. Postępuj zgodnie z przedstawionym samouczkiem, a błyskawicznie dodasz znajomych na Discord.

Czy ten samouczek pomógł ci dodać znajomych na Discord? Czy wypróbowałeś którąś z wymienionych funkcji bonusowych? Zapraszam do sekcji komentarzy ze swoimi opiniami, pytaniami lub uwagami.