Jak zatrzymać automatyczne odtwarzanie filmów w Chrome

Zaktualizowano 4 września 2021 r. przez Steve'a Larnera

Jak zatrzymać automatyczne odtwarzanie filmów w Chrome

Chociaż może to nie wydawać się zbyt problematyczne, automatyczne odtwarzanie filmów na stronach internetowych może z czasem stać się bardzo irytujące. Spowalniają przeglądanie, przeszkadzają i rozpraszają, gdy próbujesz je wielokrotnie zamykać lub zatrzymywać. Głośna reklama może nagle wyskoczyć i przestraszyć Cię bez powodu. Co gorsza, możesz nie chcieć, aby ludzie wokół ciebie wiedzieli, że przeglądasz sieć, zwłaszcza o 3 nad ranem. lub gdy ktoś się uczy. Co więcej, witryna może używać autoodtwarzania w przypadku nieodpowiednich treści, które mogą, ale nie muszą być pod ich kontrolą. Jeśli to nie wystarczy, wiele filmów z autoodtwarzaniem śledzi Cię (w małej formie) podczas przewijania strony. Wreszcie, filmy z czasem pochłaniają przepustowość danych, a wolne połączenia pogarszają sytuację.

W tym artykule omówiono możliwość zatrzymania autoodtwarzania filmów w Chrome.

Czy można wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów w Chrome?

Aby przejść prosto do pościgu, obecnie nie można wyłączyć autoodtwarzania na stronach internetowych podczas korzystania z Chrome , przynajmniej nie przez wbudowane ustawienia. Odkąd Google usunęło opcję autoodtwarzania, użytkownicy Chrome zostali bez rozwiązania. Natomiast Chrome jest jedną z niewielu przeglądarek, które nie obsługują wyłączania autoodtwarzania filmów.

Niezależnie od tego, dla każdego urządzenia dostępnych jest kilka opcji.

Po pierwsze, możesz znaleźć obecne rozszerzenie, które wyłączy autoodtwarzanie filmów, chociaż programiści stale je porzucają ze względu na ciągle zmieniający się projekt Chrome i aktualizacje, które blokują ich prawidłowe działanie.

Po drugie, możesz wyciszyć dźwięk na wybranych stronach internetowych, aby filmy z autoodtwarzaniem były mniej rozpraszające i denerwujące.

Jedyne, co mogą zrobić użytkownicy Chrome, to zmniejszyć wpływ irytujących filmów z autoodtwarzaniem podczas surfowania po Internecie, a dwie powyższe opcje pomagają w tym.

Oto podział dwóch opcji sterowania autoodtwarzaniem filmów w Chrome na różnych urządzeniach.

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie wideo w Chrome na stronach internetowych w systemie Windows 10?

Nie możesz zatrzymać automatycznego odtwarzania filmów w Chrome za pomocą wbudowanych ustawień, ale możesz używać rozszerzeń innych firm. To przy założeniu, że go znajdziesz. Często są porzucane lub usuwane przez twórcę/programistę z powodu aktualizacji Chrome i zmian, które konsekwentnie blokują prawidłowe działanie aplikacji. Upadek Flasha i przejście na HTML5 również odgrywa rolę w rozszerzeniach zapobiegających automatycznemu odtwarzaniu.

Dlaczego tak się dzieje? Być może dzieje się tak dlatego, że filmy z autoodtwarzaniem są świetnym narzędziem do zarabiania pieniędzy dla Google, ponieważ otrzymują swój udział w cięciach. To stwierdzenie jest tylko spekulacją, ale czym innym może być? Google Chrome miał tę funkcję, a następnie ją usunął, kierując tysiące ludzi do różnych przeglądarek, które oferują zatrzymanie autoodtwarzania na stronach internetowych.

Oto kilka aktualnych rozszerzeń, które zatrzymują autoodtwarzanie filmów w Chrome w systemie Windows 10.

#1. AutoodtwarzanieZatrzymanie

AutoplayStopper to rozszerzenie Chrome, które automatycznie wstrzymuje wszystkie filmy z autoodtwarzaniem na stronie internetowej. Aplikacja została zaktualizowana 27 lipca 2021 r., co czyni ją najnowszym rozszerzeniem do wyboru. Ta aplikacja blokuje stare wideo Flash i nowsze tagi wideo HTML5. Opcje dostosowywania obejmują umożliwienie autoodtwarzania niektórych stron internetowych podczas blokowania pozostałych, wyłączenie wszędzie automatycznego odtwarzania i blokowanie wykrywania Flash podczas ładowania stron. Możesz także zmienić ustawienie strony na sesję, co oznacza, że ​​zostanie przywrócone przy następnym otwarciu strony.

2. Wyłącz autoodtwarzanie HTML5 (ponownie załadowane)

Rozszerzenie Disable HTML5 Autoplay (Reloaded) dla Chrome to aplikacja, która nie tylko blokuje autoodtwarzanie HTML5, ale także łączy się z interfejsem API JavaScript, aby kontrolować symulowane zachowania i zezwalać na ograniczenia kontroli multimediów. Aplikacja została ostatnio zaktualizowana 28 stycznia 2020 r., więc może, ale nie musi, działać w Twoich potrzebach.

3. Blokowanie autoodtwarzania HTML5

Blokowanie autoodtwarzania HTML5 to rozszerzenie do Chrome, które koncentruje się na blokowaniu autoodtwarzania filmów korzystających z HTML5, który zastępuje stare opcje Flash. Zwróć uwagę, że ta aplikacja nie jest już zarządzana, a ostatnia aktualizacja miała miejsce 24 grudnia 2019 r. Niezależnie od obecnego stanu, możesz spróbować tej aplikacji, ale blokuje ona tylko tagi wideo HTML5. Dlatego starsze, nieaktualne strony internetowe mogą nadal odtwarzać niektóre filmy automatycznie, jeśli używały Flasha i jest on obecnie zainstalowany na Twoim komputerze.

Jak wyciszyć dźwięk w filmach autoodtwarzanych za pomocą Chrome na Androida?

Ponieważ nie możesz wyłączyć autoodtwarzania filmów ze wstępnie uwzględnionymi ustawieniami w Chrome na Androida, wyciszanie dźwięku na nich jest słuszną alternatywą. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

 1. Otwórz przeglądarkę Chrome na telefonie lub tablecie z Androidem.

 2. Stuknij ikonę Opcje w prawym górnym rogu (trzy kropki w pionie).

 3. W wyświetlonym menu kliknij Ustawienia u dołu.

 4. Spowoduje to otwarcie nowej karty strony Ustawienia dotknij Ustawienia witryny.

 5. Stuknij Dźwięk.

 6. Na przełączniku obok opcji „Zezwalaj witrynom na odtwarzanie dźwięku” dotknij przycisku "suwak" aby wyłączyć opcję „off”, aby wyłączyć wszystkie witryny lub „on”, aby dodać wyjątki witryn, które zostaną wyłączone. Stuknij w „DODAJ WYJĄTEK STRONY” jeśli włączyłeś tę funkcję.

 7. Jeśli włączyłeś lub pozostawiłeś powyższą opcję, dodaj adres URL i dotknij "Dodać."

Teraz za każdym razem, gdy wideo zacznie się automatycznie odtwarzać na określonej stronie, dźwięk nie będzie Ci przeszkadzał.

Jeśli uważasz, że kilka witryn jest irytujących, możesz je łatwo wyciszyć, powtarzając powyższy proces.

Jak wyciszyć dźwięk podczas automatycznego odtwarzania filmów za pomocą przeglądarki Chrome na iOS/iPhone?

Podobnie jak w przypadku Androida, nie możesz wyłączyć autoodtwarzania filmów za pomocą gotowych funkcji, ale możesz wyłączyć dźwięk. Oto jak.

 1. Uruchom aplikację Google Chrome na iPhonie lub iPadzie.

 2. Stuknij trzy pionowe kropki, aby otworzyć menu Opcje.

 3. Teraz dotknij Ustawienia.

 4. Spowoduje to otwarcie strony Ustawienia. Stuknij opcję Prywatność i bezpieczeństwo w menu po lewej stronie.

 5. Dotknij opcji Ustawienia witryny na ekranie głównym.

 6. Teraz dotknij Dodatkowe ustawienia treści.

 7. Stuknij Dźwięk.

 8. Obok opcji „Zezwalaj witrynom na odtwarzanie dźwięku” znajduje się przełącznik. Wyłącz go, aby wyciszyć dźwięk autoodtwarzania wideo na wszystkich stronach internetowych lub włącz go, aby dodać wyjątki, które nie będą odtwarzać dźwięku.

W menu Dźwięk znajduje się również sekcja Wycisz, która pozwala wyciszyć tylko określone strony internetowe. Na przykład możesz nie być przeciwko filmom z autoodtwarzaniem, ale tylko w przypadku jednej lub dwóch witryn, które są dość agresywne w stosunku do tych filmów. W takim przypadku możesz wyciszyć tylko te witryny, pozostawiając resztę w spokoju.

Jak wyciszyć dźwięk podczas automatycznego odtwarzania filmów za pomocą przeglądarki Chrome w systemie Windows 10?

Wyciszanie filmów z autoodtwarzaniem w Chrome na Windows 10 również nie jest możliwe, chyba że wypróbujesz jedno z dostępnych rozszerzeń Chrome, ale możesz wyciszyć dźwięk, wykonując czynności podobne do wersji mobilnej.

 1. Otwórz Google Chrome na swoim komputerze.

 2. Kliknij ikonę trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu Chrome.

 3. W wyświetlonym menu kliknij opcję Ustawienia.

 4. Strona Ustawienia zostanie teraz załadowana jako nowa karta w Chrome. W menu po lewej stronie kliknij Prywatność i bezpieczeństwo.

 5. W menu głównym kliknij opcję Ustawienia witryny.

 6. Teraz kliknij Dodatkowe ustawienia treści. Powinien znajdować się na dole strony.

 7. Kliknij Dźwięk.

 8. Pozostaw opcję „Zezwól witrynom na odtwarzanie…” włączoną. Wycisz witryny, które odtwarzają dźwięk, klikając przycisk „Dodaj” obok opcji „Wycisz”.

Oczywiście możesz dodać wyjątki do listy Wycisz, co pozwoli ci wyciszyć wybrane strony internetowe. Wszystkie inne witryny będą odtwarzać wideo automatycznie, tak jak poprzednio. Po prostu kliknij Dodaj w sekcji Wycisz i wprowadź adres witryny.

Jak wyciszyć dźwięk podczas autoodtwarzania filmów za pomocą Chrome na Macu?

Po raz kolejny nie możesz wyłączyć autoodtwarzania filmów na stronach Chrome z wbudowanymi opcjami, ale możesz wyciszyć dźwięk we wszystkich witrynach w Chrome na komputerze Mac, wykonując czynności opisane poniżej.

 1. Otwórz Chrome na Macu.

 2. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu okna Chrome.

 3. Spowoduje to otwarcie wyskakującego menu Chrome. Poszukaj Ustawienia na dole menu i kliknij je.

 4. Chrome otworzy teraz stronę Ustawienia w nowej karcie.
 5. Kliknij Prywatność i bezpieczeństwo w menu po lewej stronie.

 6. Kliknij opcję Ustawienia witryny na ekranie głównym.

 7. W dalszej części strony znajdziesz Dodatkowe ustawienia treści. Kliknij to.

 8. Kliknij Dźwięk.

 9. Na koniec włącz wyciszenie witryn, które odtwarzają dźwięk, klikając sąsiedni przełącznik.

Włączenie opcji wyciszania dla wybranych stron internetowych wyłącza cały dźwięk, aby pomóc w irytacji wymuszonych filmów, ale multimedia nadal są odtwarzane. Dla tych, którzy potrzebują dźwięku, dodaj je do listy Zezwól w menu Dźwięk.

Jeśli napotkasz tylko kilka witryn, które mają automatyczne odtwarzanie filmów, wyciszanie wszystkich witryn może nie być dla Ciebie właściwym posunięciem. W takim przypadku możesz wyciszyć tylko niektóre witryny, dodając je do listy Wycisz w menu Dźwięk.

Jak wyciszyć dźwięk podczas autoodtwarzania filmów za pomocą Chrome na Chromebooku?

W porównaniu z innymi platformami wyłączenie dźwięku stron internetowych jest prawie identyczne na Chromebookach. Ponieważ nie możesz wyłączyć autoodtwarzania w Chrome z wbudowanymi ustawieniami, wyciszenie dźwięku jest jedyną bezpośrednią opcją, chyba że uruchomisz rozszerzenie wyłączające autoodtwarzanie wideo. Oto jak wyciszyć dźwięk Chrome w autoodtwarzanych filmach na Chromebooku.

 1. Otwórz Chrome na swoim Chromebooku.

 2. Kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie kliknij Ustawienia.

 3. W menu po lewej stronie kliknij Prywatność i bezpieczeństwo.

 4. Teraz kliknij Ustawienia witryny na głównym ekranie.

 5. Kliknij Dodatkowe ustawienia treści.

 6. Znajdź opcję Dźwięk i kliknij ją.

 7. Ostatnim krokiem jest włączenie wyciszonych witryn, które odtwarzają opcje dźwięku, klikając przełącznik.

W zależności od preferencji dotyczących surfowania prawdopodobnie będziesz potrzebować niektórych witryn internetowych, aby faktycznie odtwarzać dźwięk. Aby im to umożliwić, dodaj je do listy Zezwól. To jest przy założeniu, że wyłączyłeś opcję dźwięku. Możesz go znaleźć tuż pod witrynami Mute, które odtwarzają opcje dźwięku.

Jeśli nie masz żadnych problemów z większością witryn w tym zakresie, możesz odrzucić te, które uważasz za nieodpowiednie. Zamiast bawić się witrynami Wycisz, które odtwarzają dźwięk, możesz dodać te budzące zastrzeżenia witryny do listy Wycisz w menu Dźwięk. Jak za każdym razem, gdy napotykasz irytującą witrynę.

—–

Mamy nadzieję, że teraz wiesz, jak złagodzić irytację filmów z autoodtwarzaniem, niezależnie od tego, czy używasz rozszerzeń innych firm, czy wyłączasz dźwięk, ponieważ w rzeczywistości nie możesz ich wyeliminować. Chrome pozwala wyciszyć dźwięk na dowolnej stronie internetowej. Oczywiście byłoby znacznie lepiej, gdybyś mógł wyłączyć autoodtwarzanie filmów bezpośrednio w Chrome, ale wyciszanie to wszystko, co masz poza starymi rozszerzeniami. Jeśli nie podoba Ci się sposób, w jaki Google decyduje się na automatyczne odtwarzanie filmów na stronach internetowych, zawsze możesz przełączyć się na Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera lub inną przeglądarkę obsługującą tę funkcję.

Czy udało Ci się wyciszyć strony internetowe w Chrome? Czy to dla Ciebie wystarczająco przyzwoite rozwiązanie w walce z autoodtwarzanymi filmami? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.