Hulu Live ciągle się zawiesza – jak naprawić

Jako usługa medialna over-the-top (OTT), Hulu umożliwia oglądanie telewizji na żywo bez konieczności wykupywania abonamentu telewizji kablowej lub satelitarnej. Posiada również bibliotekę tysięcy filmów i programów telewizyjnych, chociaż jej oferta telewizji na żywo bardzo spodobała się konsumentom poszukującym alternatywnych sposobów oglądania telewizji.

Hulu Live ciągle się zawiesza — jak to naprawić

Jednak konsumenci Hulu często narzekają, że jakość obrazu pogarsza się podczas oglądania telewizji na żywo, co nie jest całkowicie nieoczekiwane. Usługi OTT, takie jak Hulu Live, dostosowują się do dostępnych prędkości Internetu. Jeśli więc uzyskasz połączenie Hulu Live z mniej niż optymalnym połączeniem internetowym, istnieje szansa, że ​​ucierpi jakość obrazu.

Najczęstsze problemy z Hulu na żywo

Niektóre z najczęstszych problemów, z którymi borykają się użytkownicy Hulu Live, to zawieszanie się określonego kanału telewizyjnego w trakcie programu lub buforowanie przez chwilę przed wznowieniem transmisji. Jak już wspomniano, problemy te są często spowodowane błędami połączenia.

Sam Hulu przyznaje, że niektóre z tych problemów mogą wystąpić. Po upewnieniu się, że nasze połączenie internetowe nie stanowi problemu, wypróbujemy inne poprawki zalecane przez twórców aplikacji.

Hulu

Jak sprawdzić prędkość Internetu?

Sprawdzenie szybkości połączenia internetowego jest łatwe. Hulu zaleca, aby mieć prędkość pobierania co najmniej 8,0 Mb/s do oglądania telewizji na żywo na swojej platformie, a prędkość ta wzrasta do 16,0 Mb/s, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo treści w rozdzielczości 4K.

Istnieje wiele zasobów internetowych, które pozwalają sprawdzić prędkość Internetu w Internecie. Jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego, Speedtest firmy Ookla jest świetnym darmowym źródłem informacji, aby dowiedzieć się, czy prędkość Twojego Internetu jest na wymaganym poziomie.

Jeśli używasz urządzenia z Androidem, możesz pobrać Speedtest ze sklepu Google Play. Jest również dostępny w App Store na urządzenia z systemem iOS.

Hulu na żywo

Inne diagnozy

Po ustaleniu, że Twoje połączenie internetowe nie jest problemem, przyjrzyjmy się innym problemom, z którymi możesz się spotkać. Jeśli aplikacja Hulu Live zawiesza się lub nie buforuje, jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić, jest ponowne uruchomienie aplikacji.

Aby to zrobić, wyjdź z Hulu i wszystkich innych aplikacji działających w tle. Jeśli to możliwe, uruchom ponownie urządzenie, a następnie spróbuj ponownie otworzyć Hulu. Są szanse, że ta prosta procedura rozwiąże Twój problem lub będziesz musiał wykonać cykl zasilania.

Wykonywanie cyklu zasilania

Aby wykonać cykl zasilania, zamknij aplikację Hulu, urządzenie, na którym działa, a nawet modem lub router używany do połączenia internetowego. Daj tym urządzeniom kilka minut, zwłaszcza routerowi lub modemowi, i spróbuj ponownie uruchomić Hulu na swoim urządzeniu.

W większości scenariuszy cykl zasilania załatwia sprawę. Jeśli Twoja aplikacja Hulu Live nadal nie działa zgodnie z oczekiwaniami, mogą wystąpić inne problemy.

Sprawdzanie aktualizacji aplikacji i systemu

Istnieje duża szansa, że ​​nie udało Ci się zaktualizować aplikacji. Lub że Twój system nie był aktualizowany od jakiegoś czasu. Jeśli nie masz pewności co do aktualizacji swojej aplikacji, zalecamy sprawdzenie na oficjalnej stronie Hulu. Kliknij tutaj, a następnie sprawdź aktualizacje Hulu w zależności od używanego urządzenia.

Z tym problemem często borykają się również użytkownicy Roku. Dlatego zalecamy im skrupulatne sprawdzenie wszystkich aktualizacji.

Sprawdź także aktualizacje systemu, gdy jesteś na tym. Czasami aplikacje nie działają optymalnie, jeśli oprogramowanie operacyjne jest nieaktualne.

Czyszczenie pamięci podręcznej i danych

Czasami zapełniona pamięć podręczna i dane mogą utrudniać prawidłowe działanie aplikacji. Należy regularnie czyścić pamięć podręczną i dane. Jeśli nie robiłeś tego od jakiegoś czasu, nie moglibyśmy go bardziej polecić.

Aby wyczyścić pamięć podręczną i dane Hulu, uruchom urządzenie i przejdź do Ustawienia. Następnie idź do Aplikacje i wybierz aplikację Hulu. Albo w panelu aplikacji Hulu, albo w innej podkategorii o nazwie Przechowywanie, znajdziesz opcje, aby Wyczyść pamięć podręczną oraz Wyczyść dane.

W przypadku urządzeń Apple nie ma możliwości bezpośredniego wyczyszczenia pamięci podręcznej i danych. Najpierw musisz odinstalować aplikację Hulu z urządzenia Apple, a następnie zainstalować ją ponownie.

Jeśli używasz przeglądarki internetowej Hulu, wyczyść pamięć podręczną i dane w opcji ustawień przeglądarki internetowej.

Ciesz się Hulu!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zidentyfikować problem z aplikacją Hulu. Daj nam znać, czy udało Ci się zdiagnozować problem i go naprawić.

Miłego oglądania!