Jak zmienić wymiary wcięcia z cali na cm w programie Microsoft Word?

Produkty Microsoft Office zawsze pozwalały na pewną personalizację. Motywy, kolory, jednostki miary, sygnatury i wszelkiego rodzaju personalizacje są możliwe w ramach różnych produktów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zmienić wymiary wcięcia z cali na cm w programie Word między innymi dostosowaniami, ten samouczek jest dla Ciebie.

Jak zmienić wymiary wcięcia z cali na cm w programie Microsoft Word?

Najpierw omówię funkcję nagłówka, zmieniając wymiary wcięcia z cali na, a następnie omówię kilka innych dostosowań, które możesz wprowadzić w edytorze tekstu Microsoft.

Zmień wymiary wcięcia z cali na cm w programie Word

W zależności od potrzeb możesz zmienić jednostki miary w programie Word na centymetry, piki, punkty lub milimetry. Możesz zmienić to ręcznie dla każdego dokumentu lub na stałe przełączyć się z imperialnych na metryczne. Pokażę wam oboje.

Aby zmienić pojedynczy zestaw wcięć:

 1. Otwórz program Word w dokumencie, z którym chcesz użyć pomiaru metryki.
 2. Wybierz małe szare pole i ikonę strzałki w prawym dolnym rogu pola wstążki Akapit. Powinno to wywołać wyskakujące okienko Akapit.

 3. Dodaj swoje pomiary metryczne w wierszu Wcięcie. Ręcznie dodaj „cm” na końcu każdego, aby Word znał jednostkę, której chcesz użyć.

 4. Wybierz OK, aby zapisać.

To ustawienie jest tymczasowe i nie spowoduje trwałej zmiany jednostki miary dla programu Word. Odbywa się to w panelu Opcje.

 1. Wybierz Plik i Opcje.

 2. Wybierz Zaawansowane z lewego menu w oknie Opcje.

 3. Przewiń do opcji Wyświetl i znajdź „Pokaż pomiar w jednostkach:

 4. Zmień z cali na centymetry.

 5. Wybierz OK, aby zapisać.

Jeśli chcesz zmienić jednostki miary na całej tablicy, możesz to zrobić za pomocą Panelu sterowania systemu Windows. Wybierz Region i kartę Zmień datę, godzinę lub format liczb. Wybierz Dodatkowe ustawienia i wybierz Metryczne z listy System pomiaru. Wybierz OK, aby zapisać.

Dodaj własne karty do Wstążki w programie Word

Wstążka była kontrowersyjnym dodatkiem do pakietu Microsoft Office, ale możliwość dostosowania go tak, jak lubisz, nieco złagodziła cios. Możesz dodać własne zakładki, aby dostosować je do swoich upodobań.

 1. Wybierz Plik w programie Word.

 2. Wybierz Opcje, a następnie Dostosuj Wstążkę.

 3. Wybierz Nowa karta i nadaj jej nazwę.

 4. Dodaj do niego nowe funkcje z lewego panelu, klikając dwukrotnie lub wybierając Dodaj pośrodku.

Możesz także dodać nowe funkcje do istniejących kart, podświetlając funkcję w lewym lub prawym okienku. Lewa pokazuje funkcje, które możesz dodać, a prawa pokazuje te, które możesz usunąć. Kliknij dwukrotnie każdą funkcję lub użyj opcji Dodaj lub Usuń pośrodku.

Zmień motyw kolorystyczny programu Word

Nie ekscytuj się tym zbytnio, jest tylko kilka kolorów do wyboru, ale domyślny szary jest nieco nudny. W tej chwili masz tylko Kolorowy, Ciemnoszary i Biały. Żadna z nich nie jest szczególnie dobra, ale Kolorowy jest zdecydowanie najłatwiejszy do życia.

 1. Wybierz Plik w programie Word, a następnie Opcje.

 2. Wybierz Ogólne w lewym menu.

 3. Znajdź Spersonalizuj swoją kopię pakietu Microsoft Office i zmień motyw pakietu Office.

 4. Wybierz OK, aby zapisać.

Ze wszystkich funkcji, które są wciąż dodawane do pakietu Office, najbardziej pożądana byłaby możliwość korzystania z motywu systemu Windows lub co najmniej kilku dodatkowych opcji!

Zmień skróty klawiaturowe w programie Word

Większość z nas zna podstawowe skróty klawiaturowe dla większości aplikacji Windows, Ctrl + C, V X lub Z i tak dalej. Czy wiesz, że możesz zmienić większość skrótów w programie Word, jeśli chcesz?

 1. Otwórz Word i wybierz Plik.

 2. Wybierz Opcje i Dostosuj wstążkę.

 3. Wybierz przycisk Dostosuj na dole w sekcji Skróty klawiaturowe.

 4. Dokonaj zmiany w oknie, a następnie wybierz Przypisz.

 5. Wybierz OK, aby zapisać.

Jest to przydatne, jeśli używasz mniej popularnego polecenia, które nie ma prostego skrótu.

Przeglądaj dokumenty obok siebie w programie Word

Podczas edytowania lub sprawdzania często przydatne jest przeglądanie dwóch dokumentów obok siebie w celu porównania. Word nie ma narzędzia do porównywania, więc musisz wykonać te zmiany ręcznie. Posiadanie ich obok siebie na ekranie znacznie to ułatwia.

 1. Wybierz Widok w programie Word i nowym oknie.

 2. Wybierz pozycję Rozmieść wszystko lub Wyświetl obok siebie na wstążce lub ręcznie przenieś okna do własnych potrzeb.

 3. Wybierz opcję Przywróć po zakończeniu, aby wrócić do standardowego układu.

Nowe okno tworzy kolejną instancję dokumentu, na który patrzysz. Jeśli edytujesz lub sprawdzasz, możesz zapisać je osobno lub zamknąć oryginał bez zapisywania, pozostawiając otwarte okno edycji. Jest to przydatna funkcja, która nie ma sobie równych, ale wykonuje zadanie.