Insignia Roku TV nie łączy się z Wi-Fi – co robić

Gdy chcesz wypróbować nowe urządzenie, które właśnie kupiłeś, Twoja odmowa współpracy Wi-Fi może być frustrująca.

Telewizor Insignia Roku nie łączy się z Wi-Fi — co robić

Jeśli masz problemy z podłączeniem najnowszego urządzenia Roku do domowej sieci Wi-Fi lub ciągle się rozłączasz, nie będziesz mógł cieszyć się wszystkimi przyjemnościami przesyłania strumieniowego, na które czekałeś.

Nie martw się! Ten artykuł pomoże Ci ustalić przyczynę problemów z połączeniem. Czytaj!

Jak podłączyć telewizor Insignia Roku do domowej sieci Wi-Fi?

Podłączenie telewizora Roku do domowej sieci Wi-Fi jest proste i zajmuje nie więcej niż kilka minut. Wykonaj następujące kroki:

 1. Weź pilota Roku i naciśnij Home. To przycisk z wizerunkiem domu.
 2. Przewiń za pomocą strzałek na pilocie, aby znaleźć Ustawienia.
 3. Następnie wybierz Sieć z menu Ustawienia.
 4. Następnie naciśnij Bezprzewodowy (Wi-Fi).
 5. Wybierz opcję Skonfiguruj nowe połączenie Wi-Fi.
 6. Gdy na ekranie pojawi się lista dostępnych sieci, wybierz swoją sieć domową.
 7. Wpisz hasło za pomocą klawiatury ekranowej.

Po wykonaniu wszystkich kroków telewizor Insignia Roku powinien być pomyślnie połączony z domową siecią Wi-Fi.

Odznaka Roku TV

Co się stanie, jeśli telewizor nie chce się połączyć?

Jeśli nie udało Ci się pomyślnie ukończyć tego procesu, a na ekranie pojawi się komunikat informujący, że telewizor nie może połączyć się z siecią, oto kilka sugestii, co możesz zrobić, aby spróbować rozwiązać problem.

Popraw swój sygnał Wi-Fi

Coś w pokoju może przeszkadzać w sygnale Wi-Fi lub telewizor może być zbyt daleko od routera. Jeśli to możliwe, spróbuj przesunąć przedmioty, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca dla samego sygnału. Usuń wszystko, co może go blokować, i staraj się trzymać router jak najbliżej telewizora. Jeśli sygnał Wi-Fi jest silny, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w końcu będziesz mógł się połączyć.

Uruchom ponownie urządzenie i router

Czasami problem występuje z powodu tymczasowego błędu. Spróbuj ponownie uruchomić urządzenie i router, aby sprawdzić, czy później będzie można nawiązać połączenie.

Jeśli chodzi o router, najprostszym sposobem na jego ponowne uruchomienie jest odłączenie go i odczekanie kilku minut przed ponownym podłączeniem. Inną opcją jest naciśnięcie przycisku na urządzeniu.

Aby ponownie uruchomić telewizor Insignia Roku, powtórz ten sam proces – odłącz go i podłącz ponownie lub wykonaj następujące czynności:

 1. Naciśnij Home na pilocie i znajdź Ustawienia.
 2. Otwórz Ustawienia i znajdź opcję System.
 3. Wybierz System i wybierz Zasilanie z menu.
 4. Wybierz Ponowne uruchomienie systemu.

  wi-fi

Sprawdź swoje hasło

Może to zabrzmieć trywialnie, ale czasami wydaje nam się, że znamy hasło, gdy tak naprawdę cały czas wpisujemy złe hasło! Być może ostatnio to zmieniłeś i próbujesz wpisać starą lub przegapiłeś znak, wielką literę lub coś podobnego. Dlatego upewnij się, że używasz prawidłowego hasła!

Zaktualizuj swoje oprogramowanie

Twój telewizor Insignia Roku może korzystać ze starej wersji oprogramowania, która zakłóca niektóre podstawowe funkcje, takie jak połączenie z siecią Wi-Fi. Sprawdź aktualizacje i zainstaluj najnowszą wersję oprogramowania, jeśli jest dostępna.

Pamiętaj, że ta aktualizacja zwykle odbywa się automatycznie, ale jeśli od jakiegoś czasu nie korzystasz z telewizora Insignia Roku, być może będziesz musiał zrobić to ręcznie.

Oto jak to zrobić w kilku prostych krokach:

 1. Użyj pilota Roku, aby otworzyć Ustawienia, naciskając przycisk Początek i przewijając w górę lub w dół, aby znaleźć tę opcję.
 2. Po otwarciu Ustawień znajdź System i wybierz go.
 3. Otwórz zakładkę Aktualizacja systemu.
 4. Wybierz opcję Sprawdź teraz, a Roku sprawdzi dostępne aktualizacje. Jeśli takowe istnieją, pobieranie i instalacja zostaną zakończone automatycznie. Telewizor Roku uruchomi się ponownie, aby zakończyć proces.

Skontaktuj się z pomocą techniczną Roku

Jeśli nic nie rozwiąże problemu, możesz również skontaktować się z pomocą techniczną Roku za pośrednictwem poczty e-mail. Ponadto, jeśli uważasz, że wystąpił problem związany z routerem lub ustawieniami Wi-Fi, skontaktuj się ze swoim dostawcą Internetu i sprawdź, czy może ci pomóc.

Czy miałeś problemy z połączeniem telewizora Insignia Roku z siecią Wi-Fi? Jak rozwiązałeś problem? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!