iPhone nie wyświetla się w Eksploratorze plików Windows - jak naprawić

Jeśli miksujesz i dopasowujesz swoje urządzenia, nadal powinieneś być w stanie połączyć je ze sobą. Możesz nie mieć pełnego zestawu funkcji podczas mieszania Apple z Microsoft, ale powinieneś być w stanie wykonać kilka podstawowych funkcji. Ale co robisz, gdy iPhone nie wyświetla się w Eksploratorze plików Windows?

iPhone nie wyświetla się w Eksploratorze plików systemu Windows — jak naprawić

Wersję lub dwie temu można było podłączyć iPhone'a do komputera z systemem Windows za pomocą kabla USB, a Eksplorator Windows odbierze go automatycznie. Następnie możesz przeglądać pliki, dodawać, przenosić lub zmieniać nośniki i wykonywać ręczne kopie zapasowe dowolnych danych.

Nowsze iPhone'y miały problemy z łączeniem się z komputerami PC. Osobiście nie jestem pewien, czy to wina iOS-a, czy Windowsa 10. Tak czy inaczej, denerwuje, że coś, co kiedyś było tak łatwe, teraz jest trudniejsze niż powinno.

Co zrobić, gdy Twój iPhone nie wyświetla się w Eksploratorze plików Windows

Jest kilka podstawowych testów, które powinieneś wypróbować, zanim zagłębisz się w system Windows lub iOS. Zawsze opłaca się je najpierw uwzględnić, nawet jeśli jest mało prawdopodobne, aby były przyczyną, ponieważ zajmują tylko sekundę i mogą zaoszczędzić godzinę lub więcej na rozwiązywaniu problemów.

Używaj tylko legalnego kabla USB

Starsze iPhone'y używały kabli miniUSB do USB, podczas gdy nowsze iPhone'y używają kabli Lightning. Kable marki Apple są bardzo drogie jak na to, czym są, ale gwarantują jakość. Kupienie taniej chińskiej kopii z serwisu eBay jest kuszące, ale nie zawsze są one przystosowane do przesyłania danych. Mogą naładować telefon dobrze, ale nie zadziałają, jeśli spróbujesz zrobić coś innego.

 1. Sprawdź kabel i upewnij się, że jest prawidłowy.
 2. Wypróbuj inny port USB na swoim komputerze.
 3. Sprawdź, czy oba końce są całkowicie włożone do telefonu i komputera.

Aktualizacje i sterowniki

Jeśli twoje okablowanie jest legalne i wszystko wydaje się w porządku z połączeniem, zaktualizujmy wszystko.

 1. Podłącz iPhone'a do komputera.
 2. Na komputerze przejdź do opcji Ustawienia oraz Aktualizacje i zabezpieczenia.
 3. Wybierz Sprawdź aktualizacje. W razie potrzeby zezwól na aktualizację systemu Windows.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start systemu Windows i wybierz Menedżer urządzeń.
 5. Przejdź do kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej.
 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy Sterownik USB urządzenia mobilnego Apple i wybierz Aktualizuj oprogramowanie sterownika.
 7. Wybierz Wyszukaj automatycznie i zezwól systemowi Windows na aktualizację, jeśli taki istnieje.
 8. Włącz Wi-Fi na swoim iPhonie i zezwól na jego aktualizację w razie potrzeby.

W zależności od tego, jakie aktualizacje zostały zainstalowane, może być konieczne ponowne uruchomienie komputera lub telefonu. Zrób to i spróbuj ponownie nawiązać połączenie.

Zaufaj komputerowi

Kiedy po raz pierwszy podłączasz iPhone'a do innego urządzenia, zwykle pojawia się monit o zaufanie lub nie. Powinieneś zobaczyć monit na telefonie zatytułowanym „Zaufać temu komputerowi?” po podłączeniu do komputera. Możesz wtedy ufać lub nie ufać. Wybranie opcji Zaufaj umożliwia komputerowi dostęp do iPhone'a, podczas gdy Nie ufaj nie pozwoli na dostęp do plików i folderów.

Jeśli przypadkowo trafiłeś Nie ufaj, być może trzeba to zmienić. To, co powinno się stać, to monit zaufania za każdym razem, gdy podłączasz iPhone'a do komputera, ale nie zawsze tak się dzieje. Możesz to jednak wymusić.

 1. Przejdź do Ustawienia i Ogólne na swoim iPhonie.
 2. Wybierz Resetuj, a następnie Resetuj lokalizację i prywatność.
 3. Wprowadź swój kod dostępu i wybierz Resetuj ustawienia.

Spowoduje to również zresetowanie innych ustawień, ale zwolni monit zaufania. Podłącz ponownie Telefon do komputera i poczekaj na monit.

Zainstaluj ponownie iTunes

Teoretycznie nie potrzebujesz zainstalowanego iTunes na komputerze z systemem Windows, aby się pojawił. Ale jeśli Twój iPhone nie wyświetla się w Eksploratorze plików Windows, wiadomo, że ponowna instalacja iTunes to naprawa.

 1. Odinstaluj iTunes dla Windows z komputera.
 2. Pobierz nową kopię od Apple i zainstaluj ją.
 3. Podłącz iPhone'a do komputera i sprawdź, czy Eksplorator go wykryje.

Jeśli system Windows nadal nie odbiera telefonu iPhone, upewnij się, że masz pełną kontrolę nad folderem iTunes w systemie Windows. Ponownie, to nie powinno mieć znaczenia, ale najwyraźniej tak.

 1. Przejdź do folderu iTunes w Muzyce na komputerze PC.
 2. Kliknij folder prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości.
 3. Wybierz kartę Bezpieczeństwo i naciśnij przycisk Edytuj.
 4. Wybierz użytkownika, do którego jesteś zalogowany na swoim komputerze i zaznacz opcję Pełna kontrola w dolnym polu.
 5. Wybierz Zastosuj i OK.

Jedna z tych poprawek z pewnością rozwiąże problem braku wyświetlania iPhone'a w Eksploratorze plików Windows. Masz jakieś inne sztuczki, aby ta dwójka ładnie się razem bawiła? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak.