Jaka jest ikona klucza na Androidzie

Wielu użytkowników Androida było zdezorientowanych nagłym pojawieniem się ikony klucza na ich smartfonie. Na pasku stanu jest już zbyt wiele ikon i z tego powodu czasami trudno jest nawigować po telefonie.

Jaka jest ikona klucza na Androidzie

Natrętna ikona klucza jest w rzeczywistości ikoną VPN. Może to być frustrujące, zwłaszcza jeśli otrzymujesz powiadomienia o tym i nie możesz nic zrobić, aby je usunąć.

Istnieje wiele przydatnych ikon, takich jak te dla trybu Nie przeszkadzać, Bluetooth lub Wi-Fi. Potrzebujesz ich, ale ikona klucza zajmuje tylko miejsce na ekranie. Na szczęście dla Ciebie ta ikona VPN może zostać usunięta i możesz dowiedzieć się, jak to zrobić tutaj.

5 prostych kroków do usunięcia ikony klucza na Androidzie

Ta nieznośna ikona klucza jest usuwalna, ale będziesz musiał użyć oprogramowania innej firmy. Na szczęście dzięki tej aplikacji nie musisz rootować swojego urządzenia. Uporządkuje twój pasek stanu, a oto jak.

Zainstaluj Tuner SystemUI na swoim telefonie z Androidem

SystemUI Tuner jest dziełem Zachary'ego Wandera i można go pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play. Po zainstalowaniu najnowszej wersji tej aplikacji musisz wykonać kilka dodatkowych czynności.

Tuner systemowy

Uruchom ADB na swoim komputerze

SystemUI Tuner potrzebuje dodatkowych uprawnień do poprawnego działania. Aby nadać te uprawnienia, musisz użyć polecenia ADB.

ADB nie jest tak prosty w użyciu i będziesz potrzebować wiersza polecenia. Ponadto musisz pokazać ukryte obrazy na swoim smartfonie. W kolejnych sekcjach dowiesz się, co musisz zrobić.

Uruchom wiersz polecenia w odpowiednim katalogu

Najpierw musisz połączyć komputer i telefon z Androidem za pomocą kabla USB. Następnie musisz znaleźć katalog Platform Tools w folderze instalacyjnym ADB na swoim komputerze.

Musisz przeszukać partycję Platform Tools na swoim komputerze, ponieważ folder instalacyjny ADB nie znajduje się w tej samej lokalizacji dla wszystkich. Po znalezieniu katalogu Platform Tools skopiuj jego całą ścieżkę lokalizacji.

W systemie Windows

Użytkownicy systemu Windows mogą to zrobić, klikając pasek adresu na ekranie Eksploratora Windows, a następnie naciskając jednocześnie klawisze CTRL i A, a następnie klawisze CTRL i C na klawiaturze lub klikając prawym przyciskiem myszy, wybierając opcję Zaznacz wszystko, a następnie Kopiuj.

Na Macu

Na komputerze Mac musisz uruchomić Narzędzia platformy za pomocą Findera, a następnie przytrzymać jednocześnie cmd, opt i p. Spowoduje to wyświetlenie lokalizacji wyszukiwania folderu. Następnie musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy Narzędzia platformy i wybrać Kopiuj jako nazwę wyszukiwania.

Następnie musisz uruchomić okno terminala lub wiersz polecenia. Użytkownicy systemu Windows mogą to wywołać za pomocą klawisza Windows, wpisując cmd i potwierdzając za pomocą Enter. Użytkownicy komputerów Mac i Linux muszą otworzyć Terminal w katalogu Aplikacje.

W wierszu polecenia lub oknie terminala wpisz cd, a następnie naciśnij spację, a następnie ctrl i V (Windows) lub cmd i V (Mac). Spowoduje to wklejenie lokalizacji folderu narzędzi platformy, która została skopiowana do schowka. Na koniec naciśnij Enter, aby zakończyć proces.

Włącz Tuner SystemUI za pomocą ADB

Aby włączyć SystemUI, musisz użyć jednego z tych dwóch poleceń:

adb shell pm grant com.zacharee1.systemuituner android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

./ adb shell pm grant com.zacharee1.systemuituner android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Drugie polecenie jest przeznaczone tylko dla tych, którzy otrzymują błąd w Windows PowerShell, Linux lub Mac. Jeśli nie działa ani jedno polecenie, twoja instalacja ADB może być błędna.

Ukryj ikonę klucza w systemie Android za pomocą tunera SystemUI

Możesz teraz usunąć ikonę klucza VPN z telefonu. Możesz odłączyć kabel USB, który łączy Androida z komputerem.

Otwórz Tuner SystemUi na telefonie z Androidem. Znajdź główne menu konfiguracji i przewiń w dół do pytania na dole. Jest to w stylu „kontynuuj nie udzielanie opcjonalnych uprawnień”.

Wybierz tak, a następnie postępuj zgodnie z monitem „Do poprawek”. Następnie wybierz pasek stanu i wybierz ikonę VPN. Przesuń pasek, aby go ukryć. W ten sposób ukrywasz ikonę klucza na Androidzie. Możesz teraz usunąć aplikację SystemUI Tuner, jeśli chcesz.

Ikona klucza powinna pozostać ukryta, jeśli poprawnie wykonałeś wszystkie kroki. Możesz to przetestować, łącząc się z serwerem VPN.

Na koniec kilka informacji z notatek dla programistów. Starsze telefony Samsung, Xiaomi i Huawei mogą ulec awarii, jeśli spróbujesz użyć tej aplikacji. Ponadto aplikacja może na nich nie działać, a ikona klucza pozostanie widoczna.

pasek stanu

Klucz i zamek

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci pozbyć się niepotrzebnej ikony klucza. Będziesz mieć teraz trochę więcej miejsca na telefonie, nawet jeśli korzystasz z połączenia VPN.

Czy znasz jakiś inny, być może prostszy sposób na usunięcie ikony klucza z telefonu z Androidem? Podziel się wskazówkami w sekcji komentarzy poniżej.