Jak się dowiedzieć, czy ktoś odrzuca Twoje połączenia

Podczas wykonywania połączenia telefonicznego usłyszysz dzwonek, aby poinformować Cię, że połączenie telefoniczne jest nawiązywane. W zależności od tego, czy dana osoba odbierze połączenie, czy też przejdzie do poczty głosowej, możesz się zastanawiać, czy odrzucają Twoje połączenia.

Jak się dowiedzieć, czy ktoś odrzuca Twoje połączenia

Liczba dzwonków różni się w zależności od dostawcy, a także ustawień osobistych. Niektórzy używają dłuższych dzwonków, aby dać im więcej czasu na odpowiedź.

Wiedza, czy ktoś odrzucił Twoje połączenie

Istnieje kilka charakterystycznych oznak, że ktoś odrzuca Twoje połączenie. Telefon odbiorcy zareaguje inaczej, jeśli zostaniesz zablokowany, telefon jest wyłączony lub jest w trybie samolotowym lub jeśli po prostu odrzuca Twoje połączenia.

Liczba pierścieni

Jednym ze znaków, że połączenia telefoniczne są ignorowane, jest liczba dzwonków, zanim trafią do poczty głosowej. Zwykle dzwonek zwrotny przechodzi przez kilka cykli, zanim pojawi się wiadomość głosowa.

Jeśli po nawiązaniu połączenia telefon dzwoni tylko raz lub dwa razy i przechodzi do poczty głosowej, prawdopodobnie Twoje połączenia są odrzucane. Dzieje się tak, ponieważ odbiorca połączenia telefonicznego ręcznie kliknął opcję „odrzuć” na swoim telefonie.

Ile razy dzwoniłeś

Może to być kolejny znak, że połączenie jest odrzucane. Jeśli zadzwoniłeś dwa lub trzy razy z rzędu (choć nieco irytujące), a odbiorca nadal nie odpowiada; są szanse, że są zajęci i ignorują Twoje połączenia.

Jeśli osoba, do której próbujesz się skontaktować, zwykle odbiera Twoje telefony, ale nagle nie, to prawdopodobnie dlatego, że jest zajęta. Daj mu kilka godzin i spróbuj ponownie do nich dotrzeć.

Istnieje wiele oznak, że odbiorcy blokują połączenia telefoniczne. Najlepiej kierować się własnym osądem, ale wymienione powyżej znaki generalnie wskazują na odrzucone połączenia telefoniczne. Istnieją inne sposoby, w jakie dana osoba może uniknąć połączeń telefonicznych bez ich odrzucania.

Blokowanie połączeń

Blokowanie połączeń różni się od odrzucania połączeń, ponieważ połączenie telefoniczne nigdy nie dociera do drugiej osoby. Jest to funkcja wbudowana w oprogramowanie większości modeli telefonów. Jeśli użytkownik przejdzie do swoich kontaktów i wybierze opcję informacji (małe „i” z kółkiem wokół niego) obok Twojego imienia i nazwiska, może ustawić Twój kontakt jako „Zablokowany”.

Jeśli chcesz zablokować kontaktowi możliwość dzwonienia na Twój numer telefonu, zapoznaj się z artykułem Jak blokować numery telefonów i połączenia.

Od tego momentu odbiorca nie będzie już powiadamiany o przychodzących połączeniach telefonicznych. Wpłynie to również na wiadomości tekstowe. Każda forma komunikacji, która dojdzie do tego numeru telefonu, zostanie zatrzymana.

Wiedza, czy połączenia telefoniczne są zablokowane

Zablokowanie numeru telefonu jest podobne do jego odłączenia od sieci. Otrzymasz komunikat o błędzie „Przepraszamy, ale impreza, do której dotarłeś, nie działa” lub coś w tym rodzaju.

Jeśli Twój numer został zablokowany, nie otrzymasz powiadomienia. Najlepszym sposobem sprawdzenia tego jest zadzwonienie z innego numeru telefonu lub aplikacji telefonicznej, takiej jak TextNow.

Jeśli kontakt odbierze telefon; oznacza to, że Twój kontakt został zablokowany. Jeśli nie odbierają telefonu, a telefon nadal przechodzi na pocztę głosową, prawdopodobnie mają problem z telefonem komórkowym.

Rozmowa telefoniczna przejdzie prosto na pocztę głosową

Obawy mogą pojawić się, gdy próbujesz nawiązać połączenie telefoniczne, które trafia bezpośrednio do poczty głosowej. Jeśli tak się dzieje, zwykle dzieje się tak z jednego z dwóch powodów:

  1. Telefon nie jest włączony – albo rozładowała się bateria, albo osoba wyłączyła telefon
  2. Telefon jest w trybie samolotowym – Tryb samolotowy to funkcja, za pomocą której właściciel telefonu odłącza go od usługi
  3. Telefon jest w trybie Nie przeszkadzać – Nie przeszkadzać można ustawić dla wszystkich kontaktów lub tylko dla kilku. Aby umożliwić komunikację w sytuacjach awaryjnych, funkcje „Nie przeszkadzać” zwykle umożliwiają kontaktowi nawiązanie połączenia po trzech rozmowach telefonicznych.

Jeśli ta osoba normalnie odebrałaby Twoje połączenie, każda z tych sytuacji jest potencjalnym sygnałem, że odmawia odebrania Twojego telefonu.

Jak się przedostać

Jeśli oboje macie iPhone'y, spróbuj wysłać do nich SMS-a. Jeśli tekst jest oznaczony jako „Dostarczono”, oznacza to, że telefon nie jest wyłączony ani nie jest w trybie samolotowym. Jeśli tekst nie zostanie dostarczony, prawdopodobnie telefon jest wyłączony lub nie ma dostępu do sieci.

Jeśli próby skontaktowania się z odbiorcą nie powiodą się, możesz spróbować skontaktować się z tą osobą za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak; WhatsApp, Facebook, Instagram, Twitter, a nawet LinkedIn.

Jeśli chodzi o unikanie wiadomości idź; Komunikator WhatsApp i Facebook pokaże, czy wiadomość została dostarczona lub przeczytana.

Zadzwoń z sfałszowanego „przyjaznego” numeru

Dla tych, którzy nie są w stanie skontaktować się z konkretnym kontaktem, inna opcja nazywa się „Podszywanie się”. Korzystając z bezpłatnych aplikacji i oprogramowania pobieranego z Internetu możesz założyć konto i zadzwonić pod wskazany numer.

W przeciwieństwie do TextNow lub innej aplikacji do nawiązywania połączeń, podszywanie się umożliwia naśladowanie innego numeru telefonu w identyfikatorze dzwoniącego. Może to być przyjaciel lub nawet krewny Twojego kontaktu.

Podszywanie się to technologia, która jest wycofywana przez FCC, więc może nie działać dłużej. Dzięki nowym aplikacjom dostarczanym przez firmy telekomunikacyjne Twój kontakt może zostać ostrzeżony, że coś jest nie tak z numerem telefonu.

Czy ktoś się dowie, że odrzuciłem jego połączenie?

Chociaż nie otrzymają żadnych migających czerwonych światełek z informacją u0022ten rozmówca Cię ignoruje!u0022 Większość użytkowników może wywnioskować na podstawie aktywności Twojego telefonu, że są ignorowani.

Co się stanie, jeśli połączenie nie trafi do poczty głosowej?

Jeśli ich telefon dzwoni tylko raz, a następnie rozłącza się bez przechodzenia do poczty głosowej, prawdopodobnie nie ignorują twoich połączeń telefonicznych. Takie zachowanie można zwykle przypisać błędowi sieci. Spróbuj ponownie uruchomić telefon lub sprawdź u003ca href=u0022//downdetector.com/u0022u003edown detektoru003c/au003e pod kątem problemów z siecią.

Jak mogę odrzucić połączenie, nie będąc zauważonym?

Najlepiej, niech dzwoni i przechodzi do poczty głosowej. Na szczęście większość smartfonów wyciszy połączenie bez odrzucania go, jeśli naciśniesz przyciski głośności z boku.

Co robi opcja „Wyślij wiadomość”?

Jeśli odrzucasz czyjeś połączenie, zarówno modele Androida, jak i iPhone'a mają opcję „Wyślij wiadomość”. Aby uniknąć późniejszej konfrontacji, dotknij tego (wyciszy połączenie) i wyślij dzwoniącemu wiadomość, że jesteś zajęty.

Czy ktoś będzie wiedział, czy wyciszę dzwonek, gdy dzwoni?

Nie. Twój telefon będzie nadal dzwonił, ale go nie usłyszysz. Jeśli chcesz kogoś unikać, jest to najlepszy sposób, aby uniknąć niewykrycia jego połączeń przychodzących.u003cbru003eu003cbru003eJeśli dzwoniący oddzwania wiele razy, a Ty nadal wyciszasz dzwonek, może zacząć podejrzewać, że go ignorujesz.

Dlaczego nie mogę odrzucić połączenia na moim iPhonie?

To pytanie, które dręczyło użytkowników iOS od lat. Masz możliwość odrzucenia połączenia, gdy telefon jest odblokowany, ale jeśli połączenie zostanie nawiązane, gdy telefon jest zablokowany, nie masz innego wyboru na ekranie, jak tylko przesunąć i odebrać.u003cbru003eu003cbru003eChociaż nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego firma Apple zdecydowała się to zrobić , nadal możesz odrzucić połączenie na iPhonie. Stuknij raz przycisk Uśpij/Obudź, aby wyciszyć połączenie. Dotknij go dwukrotnie, aby odrzucić połączenie.

Czekam na to

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jeśli podejrzewasz, że ktoś odrzuca Twoje połączenia, jest czekanie. Odbiorca może być zajęty lub może ma problem z telefonem. Niektóre z wymienionych powyżej metod (chociaż skuteczne) mogą Cię zablokować, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Jeśli kilka razy w ciągu dnia próbowałeś skontaktować się z kimś bez powodzenia, najlepiej będzie poczekać kilka dni, jeśli nie jest to pilne, aby się z nim skontaktować. Jeśli jest to pilne, najlepiej skontaktować się z przyjacielem, członkiem rodziny lub bliskim współpracownikiem tej osoby.