Jak korzystać z Kodi z Androidem

Android jako platforma zajmuje wyjątkową pozycję w porównaniu z mobilnymi przeciwnikami. W przeciwieństwie do iOS, Android może być rozciągany i manipulowany, aby działać bardziej jak komputerowy system operacyjny niż coś ograniczonego do jakichkolwiek możliwości jego aplikacji. Narzędzie takie jak Kodi może pozwolić staremu telefonowi lub tabletowi z Androidem przekształcić się z bezużytecznej lub przestarzałej platformy w coś znacznie bardziej wydajnego, zwłaszcza jeśli masz dużą bibliotekę multimediów, która współpracuje ze sprzętem z Androidem.

Jak korzystać z Kodi z Androidem

W ostatnich latach Kodi spotkało się z ogromną ilością kontrowersji dotyczących dostępności i korzystania z Kodi w celu uzyskania dostępu do pirackich treści, co jest niefortunną rzeczywistością, która nęka każdą aplikację wideo o otwartym kodzie źródłowym. Nie kto przegra bitwę siedząc, Kodi ostatnio ściga wielu znanych piratów i sprzedawców znanego, podróbki sprzętu obsługującego platformę Kodi. Zalecamy trzymanie się z dala od pirackich aplikacji Kodi i wszelkiego sprzętu, który obiecuje pirackie materiały za pomocą interfejsu i odtwarzacza Kodi.

W przypadku większości ludzi najlepiej pozostawić Kodi do zainstalowania za pomocą oficjalnych środków. Kodi jest wymieniony w Sklepie Play, z często aktualizowaną aplikacją, a także wersją testową beta i RC, którą można pobrać z ich strony internetowej za darmo – chociaż będziemy testować Kodi za pośrednictwem ich oficjalnej aplikacji na Androida wymienionej w Sklepie Play.

Kodi jest jednym z naszych ulubionych legalnych streamerów mediów i jest doskonałym wyborem do organizowania multimediów w prosty, łatwy w użyciu układ, który przy odrobinie konfiguracji, praktyki i tak – czasu, może być używany przez każdego, kto chce nauczyć się programu. Kodi ma jednak trochę nauki dla nowych użytkowników - dlatego przyjrzymy się, jak skonfigurować Kodi i jak najlepiej korzystać z programu po dostosowaniu go do własnych upodobań.

Instalowanie Kodi

Podobnie jak w przypadku każdej aplikacji, instalowanie Kodi na tablecie lub telefonie z Androidem (Kodi nie jest zalecane do użytku z telefonami z ekranem mniejszym niż 5 cali) polega po prostu na udaniu się do Sklepu Play i naciśnięciu przycisku „Zainstaluj”. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Kodi w czasach XBMC, pamiętasz, że korzystanie z aplikacji na tablecie lub telefonie zasadniczo wymagało skórki innej firmy, aby aplikacja była użyteczna i możliwa do przeglądania na ekranach dotykowych, ale na szczęście zespół Kodi przybył dawno temu.

Nie musisz instalować żadnych innych aplikacji do używania razem z Kodi, jeśli szukasz odtwarzacza multimedialnego, ale jeśli jesteś zainteresowany, jest jeszcze jedna aplikacja, którą powinieneś pobrać: Kore to oficjalna aplikacja zdalna dla Kodi, opracowana przez zespół XBMC. Jeśli planujesz używać tabletu lub innego urządzenia z Androidem podłączonego do telewizora lub innego urządzenia, pobierz to na swój telefon. Ułatwia kontrolowanie i wyszukiwanie treści w Kodi, a nawet możesz tworzyć motywy i zmieniać sposób działania aplikacji sterującej.

Wszystko, co musimy dodać do Kodi, odbywa się za pośrednictwem samej aplikacji, więc zanurkujmy i zabierzmy się do pracy!

Konfiguracja Kodi

Kiedy po raz pierwszy otworzysz Kodi, przekonasz się, że aplikacja wygląda jak każdy inny standardowy odtwarzacz wideo, podobny do starszych wersji Windows Media Center. Po lewej stronie ekranu znajdziesz pasek nawigacyjny zawierający wszystko, co możesz chcieć przeglądać: filmy, programy telewizyjne, muzykę itp.

Po prawej stronie tego menu zauważysz komunikat informujący, że twoja biblioteka jest „obecnie pusta” wraz z instrukcjami, aby wejść do sekcji plików lub usunąć wybrany element menu głównego.

Jeśli używasz Kodi do odtwarzania zawartości lokalnej znajdującej się już na urządzeniu, wybierz "Wprowadź sekcję pliku" i przeglądaj pliki, aż dotrzesz do katalogu, który chcesz wyświetlić w przeglądarce plików Kodi. Stąd możesz dodać zawartość lokalną do biblioteki Kodi, dotykając przycisku "Dodaj (media)", a następnie przeglądając system plików urządzenia. Gdy to zrobisz, twoje źródło multimediów pojawi się na głównym wyświetlaczu Kodi jako dostępne źródło multimediów.

Lokalne odtwarzanie multimediów jest całkiem proste w Kodi, ale co z ustawieniami i dodatkami, które sprawiły, że Kodi - i XBMC przed nim - były tak popularne? Za chwilę przejdziemy do dodatków, ale na razie zacznijmy od skoncentrowania się na ustawieniach i opcjach dostępnych do dostosowywania w Kodi, ponieważ jest tu wiele do zrobienia.

Wejdź do menu ustawień, naciskając ikonę koła zębatego u góry menu nawigacyjnego po lewej stronie ekranu, a Twoje urządzenie załaduje się do rozbudowanego układu ustawień Kodi.

Każde menu ma swoje własne funkcje, niektóre z nich stają się dość obszerne i trudne do naśladowania, więc najłatwiejszym sposobem na rozbicie sposobu działania Kodi jest oddzielenie niektórych ważniejszych opcji i dokładne wyjaśnienie, co robi:

 • Odtwarzacz: tutaj możesz dostosować sposób działania wbudowanego odtwarzacza Kodi. Sama ta opcja jest tak szczegółowa, jak każdy inny odtwarzacz multimedialny w systemie Android. Możesz dostosować działanie przewijania do przodu i do tyłu, częstotliwość odświeżania wyświetlacza, domyślny język dźwięku dla lokalnych multimediów i treści, sposób wyświetlania zdjęć przez Kodi oraz opcje dostosowywania i dostępności. Istnieje tutaj opcja odtwarzania płyt, wspominając zarówno o płytach DVD, jak i BluRays, ale według naszej wiedzy Kodi na Androida nie może odtwarzać płyt z powodu ograniczeń w systemie Android. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz zmienić liczbę wyświetlanych ustawień, zmieniając wyświetlanie na Zaawansowany lub Ekspert w lewym dolnym rogu. Advanced ma kilka fajnych funkcji dotyczących przetwarzania filmów przy użyciu akceleracji sprzętowej lub programowej, ale jeśli nie masz pewności, co to oznacza, najlepiej zostawić to w spokoju.
 • Media: Media pozwalają zmienić sposób wyświetlania i organizowania lokalnych multimediów za pośrednictwem Kodi. Możesz zmienić opcje miniatur, opcje sortowania i powiedzieć Kodi, jak wyświetlać foldery nadrzędne w porównaniu z folderami podrzędnymi.
 • PVR i telewizja na żywo: Nie będziemy zbytnio bawić się tymi ustawieniami, ale jest to na tyle interesujące ustawienie, że zasługuje na krótką wzmiankę. Kodi ma możliwość odtwarzania i nagrywania telewizji na żywo w zależności od konfiguracji urządzenia. Zazwyczaj odtwarzanie telewizji na żywo wymaga dodatkowego sprzętu, z którym podstawowy tablet lub telefon nie będzie w stanie obsłużyć, więc na razie pominiemy ten.
 • Ustawienia interfejsu: Prawdopodobnie możesz zgadnąć, co robi ten, ale jest to jedno z ważniejszych ustawień, które możesz zmodyfikować w Kodi. Każdy aspekt interfejsu w Kodi można zmienić i dostosować do własnych upodobań, w tym dodawanie i zmianę skórki (domyślnie Kodi używa nowszej skóry Estuary), kolorów i czcionek. Możesz także zmienić wygląd wygaszacza ekranu w Kodi i ustawienia języka dla swojej skóry.
 • Menedżer plików: Chociaż nie jest to może tradycyjne „ustawienie”, warto zauważyć, że Kodi ma wbudowanego menedżera plików, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał przenieść lub zmienić lokalizację pliku. Nie jest to nic szczególnie solidnego — zalecamy Solid Explorer dla większości potrzeb związanych z zarządzaniem plikami — ale jest to przydatne, jeśli jesteś w powiązaniu lub nie chcesz opuszczać aplikacji.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz tylko odtwarzać lokalne media, w jaki sposób Kodi wyjdzie z pudełka, będziesz gotowy do korzystania z Kodi jako odtwarzacza multimedialnego. Ale Kodi jest znane z dodatków i dodatków innych firm, a my nie możemy nie wspomnieć o wszystkich opcjach i funkcjach, które można dodać za pomocą ich systemu repozytorium.

Na razie zostawimy lokalne media i przejdziemy do streamingu.

Korzystanie z dodatków Kodi

Wracając do głównego menu Kodi, być może zauważyłeś jedną dużą sekcję, o której jeszcze nie wspomnieliśmy, ukrytą w panelu nawigacyjnym: dodatki. Chlebem i masłem Kodi – z czego znana jest cała usługa – jest szerokie wykorzystanie dodatków i usług, które tworzą dobry odtwarzacz multimedialny i zmieniają go w króla strumieniowania. Same dodatki w Kodi mają własne menu, z możliwością dodawania rozszerzeń do odtwarzania wideo, muzyki i zdjęć.

Niestety, dodatki mogą być również dość skomplikowane i mylące, jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z Kodi. Własna głębia Kodi utrudnia nowicjuszom poznanie usługi i tu właśnie wkraczamy. Skoncentrujemy się na dodatkach wideo dla Kodi i zaczniemy od zanurzenia się w przeglądarce dodatków dla Kodi.

Przeglądarka dodatków

W chwili pisania tego tekstu w przeglądarce dodatków Kodi znajdują się setki zatwierdzonych dodatków tylko do wideo, każdy z różnymi numerami wersji i odradzaniem się od różnych programistów. Niektóre z nich pochodzą z innych krajów, nie są napisane po angielsku i możesz je ukryć, korzystając z menu opcji w lewym dolnym rogu. Nawet z ukrytymi dodatkami w języku innym niż angielski, 231 wtyczek z obsługą wideo jest dostępnych do pobrania i przeglądanie ich wszystkich, gdy szukasz konkretnej aplikacji, może być trochę uciążliwe. Poniżej przedstawimy kilka zaleceń dotyczących naszych ulubionych dodatków, ale najpierw wyjaśnimy, jak efektywniej przeglądać dodatki.

Opcje stukania w lewym dolnym rogu dają kilka pomocnych przełączników, które mogą znacznie poprawić twoje wrażenia. Domyślnie niekompatybilne dodatki są automatycznie ukrywane, a powyżej wspomnieliśmy już o możliwości ukrywania obcych aplikacji. Możesz zmienić kolejność między rosnącą a malejącą (ta ostatnia jest domyślnie włączona), a także możesz sprawdzać aktualizacje, gdy tu jesteś.

Dostępna jest pomocna opcja wyszukiwania, jeśli znasz nazwę dodatku, którego szukasz, a dotknięcie menu ustawień prowadzi do menu, które pozwala zmienić sposób działania dodatków w Kodi. Możesz zmienić sposób instalowania aktualizacji, wyświetlać powiadomienia i - to jest ważne - możesz włączać i wyłączać nieznane usługi. Powinieneś to zrobić teraz; wkrótce omówimy dlaczego.

Co więc powinieneś zainstalować? Jest tu tak wiele możliwości wyboru i może to być trochę przytłaczające, jeśli jesteś nowy w usłudze. Nie stresuj się zbytnio — zebraliśmy tutaj jedne z najlepszych dodatków dostępnych w przeglądarce. A jeśli nie możesz ich znaleźć na liście dodatków, pamiętaj, aby skorzystać z funkcji wyszukiwania opisanej powyżej.

 • Plex: Popularna aplikacja serwera multimediów stała się czymś w rodzaju konkurenta dla Kodi, ale zaczęła się jako dodatek do XBMC — i nadal można ją pobrać do dziś. Jeśli naprawdę interesuje Cię skonfigurowanie serwera multimediów, takiego jak Plex, prawdopodobnie lepiej będzie skorzystać z oficjalnej dedykowanej aplikacji Plex, ale pomocne może być trzymanie go w Kodi, jeśli angażujesz się tylko w jedną platformę.
 • Apple iTunes Podcasts: Jeśli jesteś fanem podcastów, zechcesz pobrać aplikację iTunes podcasts. To sprawia, że ​​oglądanie lub słuchanie podcastów audio i wideo za pośrednictwem Apple jest niezwykle łatwe, a aplikacja jest aktualizowana o najnowsze wersje. Nie jest tak w pełni funkcjonalna jak dedykowana aplikacja do podcastów, ale sprawia, że ​​granie lub oglądanie ulubionych programów jest niezwykle łatwe.
 • Vimeo: Wtyczka Vimeo umożliwia strumieniowe przesyłanie i oglądanie dowolnych filmów polecanych i przechowywanych w witrynie Vimeo. Jeśli wcześniej nie korzystałeś z Vimeo – lub nie jesteś zwykłym użytkownikiem – Vimeo to alternatywa dla YouTube, z naciskiem na hosting i prezentowanie półprofesjonalnych filmów krótkometrażowych i klipów od prawdziwych filmowców zamiast losowych filmów o kotach. W sklepie z dodatkami Kodi nie ma standardowego odtwarzacza YouTube, ale na Vimeo można znaleźć wiele świetnych treści dla użytkowników. DailyMotion ma również dodatek.

Jest to garstka wybranych aplikacji, które ogólnie uważamy za jedne z najlepszych dostępnych na platformie, z których może korzystać każdy. Będziesz chciał spędzić trochę czasu na przekopywaniu się przez sklep, aby sprawdzić, czy jest coś jeszcze, czego chcesz osobiście - lub, oczywiście, możesz dodać nieoficjalne dodatki za pośrednictwem funkcji repozytorium.

Korzystanie z dodatków innych firm z Internetu

Zacznij od powrotu do głównego ekranu dodatków i wybierz ikonę otwartego pola u góry panelu nawigacyjnego. Spowoduje to przejście do menu dodawania wtyczek do Kodi, których wcześniej nie widzieliśmy, z kilkoma różnymi opcjami dodawania własnej zawartości: zainstaluj z repozytorium, zainstaluj z pliku zip i powrót funkcji wyszukiwania. Możesz także wyświetlić swoje dodatki tutaj i możesz wyświetlić zarówno ostatnio zaktualizowane, jak i oczekujące aktualizacje zainstalowanych dodatków.

Istnieje mnóstwo dostępnych repozytoriów aplikacji Kodi innych firm, z których wiele oferuje nielegalne i torrentowane treści. Łatwo jest znaleźć te rzeczy za pomocą szybkiego wyszukiwania w Google, więc nie będziemy tutaj linkować do tych treści - jeśli chcesz użyć pirackich treści, musisz je znaleźć gdzie indziej. Wiele nielegalnych usług przesyłania strumieniowego zostało ostatnio zamkniętych w wyniku zwiększonej presji prawnej zarówno ze strony samego Kodi, jak i dostawców treści, takich jak Dish i DirecTV. Jeśli zdecydujesz się korzystać z tych pirackich aplikacji, zachowaj ostrożność — Twój dostawca usług internetowych może śledzić aplikacje, z których korzystasz.

To powiedziawszy, istnieje również mnóstwo legalnych dodatków innych firm, które można uzyskać z Internetu, a my z przyjemnością łączymy niektóre z nich. Są to jedne z najlepszych dostępnych w Internecie, a ich dodanie jest łatwe — wystarczy skorzystać z listy SuperRepo. Wejdź do ustawień systemu, dotknij tej aplikacji Menedżera plików, o której mówiliśmy wcześniej, i naciśnij "Dodaj źródło" na bocznym panelu nawigacyjnym. Stuknij opcję "Brak" na liście już dodanych repozytoriów (jeśli jesteś nowy w aplikacji, nie będziesz mieć żadnych).

Użyj klawiatury Kodi, aby dokładnie wpisać ten link: „// srp.nu”. Następnie kliknij „OK” i „Gotowe”. I to wszystko! Będziesz mieć dostęp do listy aplikacji SuperRepo. Nie wymienimy tam wszystkiego, ale oto kilka rzeczy, które możesz teraz pobrać:

 • Twitch.TV: Zgadza się — jest nieoficjalny dodatek do streamingu dla jednej z największych nazwisk w dzisiejszym streamingu na żywo. Jeśli jesteś wielkim fanem gier, obserwujesz, jak ludzie grają w gry lub jakąkolwiek zawartość niezwiązaną z grami, która jest również dostępna na Twitchu, zechcesz pobrać dodatek Kodi dla Twitcha.
 • YouTube: Wiesz, czym jest YouTube. Wiem, czym jest YouTube. Żadna platforma do przesyłania strumieniowego nie jest kompletna bez YouTube.
 • Dbmc: jest to klient Dropbox dla Kodi, który ułatwia przeglądanie zdjęć i filmów przesłanych na konto DropBox.
 • USTV Now: Tylko dla użytkowników z USA, USTV oferuje kanały, które byłyby dostępne za pośrednictwem anteny OTA, utrzymując to w sferze „legalnej” możliwości. Zdecydowanie sprawdź to.
 • SoundCloud: Wreszcie, podobnie jak wielu internautów, prawdopodobnie używasz SoundCloud do słuchania muzyki online od swoich ulubionych niezależnych artystów i muzyków. To świetny sposób na uzyskanie tej samej treści bezpośrednio w samym Kodi.

***

Kodi nie jest idealną aplikacją, ale to świetny sposób na umieszczenie wszystkich treści w jednej głównej aplikacji do przeglądania treści. Jest nieskończenie konfigurowalny, istnieje ogromna biblioteka oficjalnych i zewnętrznych dodatków, a platforma dobrze skaluje się od ekranu dotykowego aż do telewizora 70 cali, więc bez względu na rozmiar wyświetlacza, Kodi będzie wyglądać dobrze. Większość użytkowników musi się trochę nauczyć, ale właśnie dlatego istnieją takie przewodniki - aby wprowadzić Cię we wszystkie zawiłości i ukryte ustawienia w aplikacji.

Więc, do czego jesteś najbardziej podekscytowany używaniem Kodi? Zamierzasz przesłać wszystkie swoje lokalne filmy do chmury, czy użyć ich jako streamera YouTube na dużym ekranie? Napisz do nas w komentarzach poniżej i daj nam znać!