Laptopy Vaio wracają, ale Sony nadal nie jest w to zaangażowane

Sony było niedocenianym graczem w przestrzeni laptopów, kiedy miał na rynku swoją gamę laptopów Vaio. Jednak w 2014 roku Sony wycofało markę z powrotem na japońskie brzegi i sprzedało ją Japan Industrial Partners. Teraz, po czterech latach przywiązania do rynku wyłącznie japońskiego, marka Vaio rozszerza swój zasięg poza japońskie wody.

Laptopy Vaio wracają, ale Sony nadal nie jest w to zaangażowane Zobacz powiązane Jak ożywić starego iPoda Classic za pomocą dysku SSD Recenzja Sony VAIO Pro 13

Pierwszymi laptopami, które odejdą od bezpiecznego rynku Nippon, będą Vaio S11 i S13, typowo elegancki i stylowy laptop do pracy. Zaprezentowane na targach Computex w Tajpej na Tajwanie oba laptopy mają imponującą specyfikację i rozsądną cenę.

Przechwycone przez niemieckiego pisarza technicznego Rolanda Quandta i udostępnione na Twitterze, Vaio S11 i S13 będą korzystać z procesorów Intel Core i5 i i7 8. generacji, z 8 GB lub 16 GB pamięci RAM i 128 GB lub 512 GB pamięci SSD. Oba urządzenia są również wyposażone w opcję modułu 4G LTE do łączności w podróży oraz, jak to wygląda, z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Główną różnicą między S11 i S13 jest wyświetlacz. S11 będzie miał 11,6-calowy ekran Full HD, podczas gdy S13 może pochwalić się 13,3-calową wersją tego samego ekranu IPS.

Pokrywa obu laptopów służy również jako wsparcie dla klawiatury, podnosząc urządzenie w celu poprawy kąta pisania, co spodobało się pisarzowi CNET Aloysius Low. Jest też port LAN, trzy porty USB 3.0, HDMI, gniazdo audio 3,5 mm, czytnik kart SD i – co ciekawe – port VGA. Szkoda, że ​​nie ma obsługi USB Type-C, ale jasne jest, że nadal jest to skierowane głównie na rynek azjatycki.

Najciekawsze ze wszystkich jest to, że cała paczka waży zaledwie 850g dla S11 i 1,07kg dla S13 – dzięki czemu S11 jest jeszcze lżejszy niż MacBook, a S13 tylko o cień cięższy.

CZYTAJ DALEJ: Jak ożywić starego iPoda Classic za pomocą dysku SSD

Ceny nie zostały potwierdzone na żadnym rynku poza Japonią, ale ceny S11 zaczynają się od około 103 000 jenów, co sprawia, że ​​jest to tylko cień poniżej 700 funtów. Tak ogólnie to nieźle.

Niestety, nie wiadomo jeszcze, kiedy zobaczymy, jak Vaio S11 dotrze do europejskich wybrzeży. Chociaż firma twierdzi, że idzie dalej w przyszłość, ze względu na koncentrację Computex na rynku azjatyckim, Vaio jest w stanie powiedzieć tylko, że w połowie lipca sprowadzi go do Hongkongu i Tajwanu, a następnie do Singapuru i Malezji w sierpniu. . Biorąc pod uwagę, że Vaio od czasu do czasu sprzedaje laptopy na rynku amerykańskim, prawdopodobnie S11 i S13 przeniosą się przez Pacyfik i – miejmy nadzieję – również na europejskie wybrzeża.

Obraz: Twitter