Czy Life360 zabija baterię? Oto jak to naprawić

Aplikacje lokalizacyjne wciąż budzą kontrowersje, ale przy tak wielu modelach na rynku nie są już nowością. W większości są używane wśród rodziców i zaniepokojonych krewnych. Ale ostatecznie aplikacje lokalizatora są problematyczne, zwłaszcza jeśli śledzona osoba nie jest tego świadoma.

Czy Life360 zabija baterię? Oto jak to naprawić

Life360 ma do tego inne podejście. Aplikacja została zaprojektowana tak, aby cała rodzina czuła się bezpieczniej i bardziej zaangażowana w codzienne ruchy. Ale może to spowodować, że bateria smartfona wyczerpie się znacznie szybciej, a to najgorsze przestępstwo, jakie może popełnić aplikacja. Ale czy jest coś, co możesz z tym zrobić?

Twoja bateria i żywotność360

Większość aplikacji lokalizacyjnych nieuchronnie obciąża baterię. W przypadku Life360 tak nie jest. Firma chwali się, że wykorzystuje algorytm z możliwością aktualizacji Twojej lokalizacji i wybudzania telefonu tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Oznacza to, że GPS nie zawsze jest włączony. I to dobrze, bo to dobrze znany fakt, że GPS zauważalnie skraca żywotność baterii.

W rzeczywistości można się spodziewać około 10% większego wykorzystania niż zwykle. Jeśli jednak posiadanie aplikacji Life360 na telefonie oznacza, że ​​będziesz dużo częściej sprawdzać członków rodziny, bateria może wyczerpywać się jeszcze szybciej. I nie ma to nic wspólnego z aplikacją, ale z faktem, że ekran będzie częściej włączany, a aplikacja będzie działać na pierwszym planie.

Ale także częste sprawdzanie członka rodziny w Life360 oznacza, że ​​on również straci baterię. Podobnie, gdy ktoś, kogo śledzisz, porusza się w pojeździe, GPS włączy się, aby wskazać trasę, a to jeszcze bardziej rozładuje baterię.

Życie360

Rzeczy, które możesz zrobić

Jeśli jesteś zadowolony z Life360 i wiele znaczy dla Ciebie i Twojej rodziny, nie chcesz go odinstalowywać tylko po to, aby przedłużyć żywotność baterii telefonu. Ale jakie są inne rzeczy, które możesz zrobić, aby telefon wyłączał się w środku dnia?

Life360 Zabijanie baterii Kilka wskazówek dla Ciebie

Odinstaluj inne aplikacje

Pewnego dnia baterie prawdopodobnie będą wystarczająco mocne, aby wytrzymać wiecznie, ale dopóki tak się nie stanie, są one dość ograniczone. Większość ludzi martwi się o procent baterii w pewnym momencie w ciągu dnia. Zawsze możesz odinstalować aplikacje, których nie używasz zbyt często lub nawet te, których używasz, jeśli są one mniej ważne niż utrzymywanie Life360 na telefonie.

Usuń widżety z ekranu

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, wszystkie te fajne widżety, które są stale aktualizowane, takie jak pogoda i wiadomości, pochłaniają baterię. Ciągła synchronizacja zabierze cenny procent baterii, więc możesz rozważyć usunięcie ich z ekranu głównego.

Life360 Zabijanie baterii Kilka wskazówek dla Ciebie

Tryb samolotowy

Oczywiście, kiedy jesteś w samolocie, tryb samolotowy jest koniecznością. Ale może się przydać również w innych sytuacjach. Na przykład, jeśli znajdujesz się w obszarze, w którym sygnał jest słaby i wiesz, że w żaden sposób Twój smartfon go nie znajdzie, prawdopodobnie najlepiej przełączyć telefon w tryb samolotowy. Jest to również coś, co możesz robić w nocy, jeśli nie masz ładowarki i upewniłeś się, że członkowie Twojej rodziny są w domu.

Przyciemnianie ekranu i tryb ciemny

Nie jest tajemnicą, że ekran Twojego smartfona jest jednym z największych winowajców, jeśli chodzi o rozładowywanie baterii. Jak wspomniano, jeśli nie możesz pomóc, ale martwisz się o członków rodziny, sprawdzenie aplikacji Life360 tylko zwiększy zużycie baterii. W takim przypadku możesz dostosować jasność ekranu.

Może się to różnić w zależności od telefonu, ale często wystarczy obniżyć panel ekranu głównego i zmniejszyć procent jasności. Jest to szczególnie przydatne, gdy jesteś w pomieszczeniu i nie ma potrzeby używania bardzo jasnego ekranu. A jeśli Twoje urządzenie ma funkcję trybu ciemnego, co wielu robi, możesz jej używać po zachodzie słońca, aby oszczędzać baterię.

Ładowanie strategiczne

Czy jesteś kimś, kto ładuje telefon do 100%, a następnie używa go do 1%? Jeśli tak, może to nie być najlepszy sposób na zajęcie się rzeczami. Zwłaszcza jeśli korzystasz z aplikacji lokalizacyjnej takiej jak Life360 i nigdy nie wiesz, kiedy będziesz jej najbardziej potrzebować.

Prawdopodobnie najlepiej jest utrzymywać baterię naładowaną w przedziale 40-80% przez cały czas. A przynajmniej nie pozwól, aby spadła poniżej 40%, chyba że musisz. Upewnij się również, że ładowarka działa prawidłowo i że nie jest to jeden z powodów rozładowania baterii.

Trzymaj rodzinę i ładowarkę blisko

A jeśli nie możesz znaleźć gniazdka, pomyśl o przenośnej ładowarce. Gdy zdecydujesz, że potrzebujesz Life360, prawdopodobnie będziesz musiał poświęcić inne aplikacje wyczerpujące baterię w telefonie. Lub po prostu bądź cały czas czujny na poziom naładowania baterii. Ewentualnie możesz po prostu ograniczyć odprawy do minimum.

Czy korzystałeś z Life360 lub innej aplikacji lokalizacyjnej? Jakie masz doświadczenia z tym, jak wpływają one na zużycie baterii? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.