7 poprawek, gdy Dysk Google jest skompresowany, ale nie pobiera się

Dysk Google to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych obecnie używanych usług przechowywania w chmurze. Dzięki imponującemu 15 GB wolnej przestrzeni dyskowej, którą można zwiększyć w przystępnych cenach, idealnie nadaje się do prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych, artykułów i wszelkich innych rodzajów dokumentów, które możesz mieć.

7 poprawek, gdy Dysk Google jest skompresowany, ale nie pobiera się

Ale pomimo ogromnego sukcesu Dysku Google, platforma nie jest bezbłędna. Jednym z najczęstszych problemów z Dyskiem Google jest to, że pliki mogą się spakować, ale ostatecznie nie można ich pobrać. W niektórych przypadkach pobieranie może się rozpocząć, ale kończy się w połowie. Możesz zostać z gigantycznym plikiem zip, który nigdy się nie otworzy.

Ale z przyjemnością dowiesz się, że istnieje kilka wskazówek i wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, które mogą pomóc w pomyślnym pobraniu wszystkich spakowanych plików.

W tym przewodniku znajdziesz wskazówki i porady, które pomogą Ci bezproblemowo skompresować i pobrać pliki z Dysku Google.

Pakowanie Dysku Google, ale nie pobieranie

Na przestrzeni lat Google wprowadził pewne zmiany w sposobie obsługi pobierania plików. Na przykład pobranie więcej niż 2 GB na raz było wyzwaniem. Proces zatrzymałby się w połowie, pozostawiając duże pliki, do których nie można było uzyskać dostępu, lub wyświetlając komunikat o błędzie.

Obecnie zaawansowane algorytmy Google rozkładają duże pliki na mniejsze fragmenty, które można łatwo pobrać. Jednak to nie rozwiązało wszystkich problemów z pobieraniem. Twoje pliki mogą zostać skompresowane, a mimo to nie można ich całkowicie pobrać.

Jeśli napotkałeś ten problem, odkrycie, że rozwiązanie nie jest proste, może być nieco rozczarowujące. To bardziej proces prób i błędów, w którym wypróbowujesz wiele metod rozwiązywania problemów. Ale dobrą rzeczą jest to, że wiele osób prawie zawsze rozwiązuje problem.

Oto, co musisz zrobić, jeśli Twój Dysk Google jest skompresowany, ale nie pobiera.

Metoda rozwiązywania problemów 1: Uruchom ponownie komputer

Zanim spróbujesz czegoś skomplikowanego, możesz wyłączyć komputer, a następnie włączyć go ponownie po kilku chwilach. Za każdym razem, gdy pobieranie pliku nie powiedzie się, uszkodzony plik lub uszkodzone dane tymczasowo pozostają w pamięci urządzenia.

Twój system operacyjny jest najprawdopodobniej wyposażony w narzędzia samoczyszczące, które mogą próbować natychmiast usunąć złe dane. Jednak w większości przypadków nie usuwa to z systemu wszystkich śmieci. Ponowne uruchomienie urządzenia jest zwykle jedynym sposobem, aby wszystko dokładnie wypłukać.

Po ponownym uruchomieniu komputer ponownie nawiązuje połączenie z serwerami Google (i innymi), aby pobrać czyste kopie plików do pobrania.

Jeśli chcesz mieć pewność, że pamięć komputera jest w 100% czysta, możesz spróbować użyć programu takiego jak Bleachbit lub CCleaner (oba darmowe), które są przeznaczone do czyszczenia niechcianych plików i uszkodzonych wpisów rejestru. Programy te wymuszają pobieranie czystych kopii z serwerów w sieci i zastępują listę lokalnie plikami, które prawdopodobnie są mniej wadliwe.

Metoda rozwiązywania problemów 2: Wypróbuj z incognito

Pobieranie plików w trybie incognito uniemożliwia przeglądarce buforowanie błędów pobierania, informacji o plikach cookie i historii pobierania.

Większość przeglądarek, w tym Chrome, Firefox i Microsoft Edge, buforuje całość lub znaczną część tego, co widzisz online. Jeśli Twoja przeglądarka buforuje uszkodzone lub uszkodzone pliki w pamięci, mogą one uniemożliwić jej ładowanie nowych stron lub pobieranie nowych plików. Pobieranie w trybie incognito omija wszelkie aktywne blokady i punkty kontrolne pamięci podręcznej.

W niektórych przypadkach błędy podczas pobierania folderów zip z Dysku Google mogą sprowadzać się do złośliwego oprogramowania lub innego złośliwego programu, który mogłeś pobrać nieświadomie. Takie programy działają poprzez śledzenie historii pobierania oraz tworzenie barier i innych złośliwych poleceń, które uszkadzają wszystkie przychodzące pliki. Korzystanie z trybu incognito pomaga przeglądarce unikać takich programów, ponieważ przeglądarka nie wykorzystuje historii pobierania, plików cookie ani innych danych tymczasowo zapisanych w pamięci.

W większości przeglądarek uruchomienie trybu incognito jest stosunkowo łatwe. W Chrome na przykład:

  1. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu.

  2. Wybierz „Nowe okno incognito” z menu.

W Microsoft Edge:

  1. Kliknij wielokropek (trzy małe kropki) w prawym górnym rogu.

  2. Kliknij „Nowe okno inPrivate” z menu.

W przeglądarce Mozilla Firefox:

  1. Kliknij menu Firefox w prawym górnym rogu.

  2. Kliknij „Nowe okno prywatne”.

Po otwarciu okna incognito po prostu zaloguj się na swoje konto Google, znajdź pliki, które chcesz pobrać, a następnie naciśnij przycisk pobierania.

Metoda rozwiązywania problemów 3: Wyloguj się i zaloguj ponownie

Jedną z metod, która była skuteczna w rozwiązywaniu problemów z pobieraniem z Dysku Google, jest wylogowanie się z konta, a następnie ponowne zalogowanie. Ale jaki jest za tym sekret? dławienie Google.

Google throttling odnosi się do celowego spowolnienia prędkości w niektórych usługach internetowych. Firmy Big Tech, takie jak YouTube i Google, wykorzystują to narzędzie, aby spowolnić przeciążenie i zapewnić lepszą obsługę wszystkim w swoich sieciach.

Jeśli Google wykryje zbyt wiele pobrań powiązanych z Twoim kontem, może zmniejszyć dostępną przepustowość. Kiedy tak się stanie, będziesz odczuwać wolne prędkości pobierania, a pobieranie dużych folderów zip może być boleśnie powolne. Gdy prędkość jest zbyt niska, pobieranie plików jest mało prawdopodobne. Prawdopodobnie skończysz z pustymi folderami lub uszkodzonymi plikami, których nie można otworzyć.

Jeśli wylogujesz się, a następnie zalogujesz ponownie po kilku minutach, skutecznie zresetujesz przepustowość. Możesz wtedy cieszyć się stosunkowo wyższymi prędkościami pobierania, co ułatwia pobieranie folderów zip.

Chociaż nie jest to gwarantowane rozwiązanie, wylogowanie, a następnie ponowne zalogowanie może być pomocnym sposobem na zainicjowanie nowego kontaktu z serwerami Google i zablokowanie przepustowości wystarczająco dobrej, aby obsłużyć zip i duże pliki do pobrania.

Metoda rozwiązywania problemów 4: Odinstaluj i ponownie zainstaluj Chrome

Chociaż Dysk Google działa dobrze z większością przeglądarek, Chrome jest jego najbardziej niezawodnym towarzyszem. Dzieje się tak, ponieważ Chrome jest stabilniejszy, bezpieczniejszy i zapewnia wyższą wydajność niż jego konkurenci. Oferuje również rozbudowane funkcje prywatności – coś, czego potrzebujesz, gdy masz do czynienia z przechowywaniem danych na dużą skalę w Internecie.

Niemniej jednak Chrome nie jest odporny na błędy, usterki i infiltrację przez niechciane programy. Problemy z pobieraniem mogą być spowodowane przez złośliwe programy, które zostały przypadkowo pobrane na Twoje urządzenie i umieszczone w Chrome. Ponowna instalacja Chrome eliminuje takie programy i zaczyna z czystym kontem.

Ponadto Chrome buforuje historię pobierania, aby umożliwić zapisywanie danych w pamięci lokalnej. W ten sposób dane nie muszą być pobierane z Internetu za każdym razem, gdy są potrzebne. Chrome zapisuje dane witryny, dzięki czemu strony internetowe i platformy, takie jak Dysk Google, mogą być szybko ponownie wczytywane. Przeglądarka nie musi wielokrotnie pobierać tych samych danych ze zdalnego serwera.

Ale ma to swoją cenę: jeśli niektóre dane w pamięci podręcznej są uszkodzone lub w inny sposób uszkodzone, uruchamianie strony i sekwencja operacji mogą nie przebiegać prawidłowo. Może to zakłócać normalne działanie przeglądarki i powodować tymczasowe bariery, które mogą utrudniać pobieranie plików zip.

Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie Chrome pomaga pozbyć się z systemu wszelkich uszkodzonych plików pamięci podręcznej, torując drogę do pomyślnych pobrań.

Metoda rozwiązywania problemów 5: Wypróbuj inną przeglądarkę

Twoje problemy z pobieraniem mogą być izolowane tylko w jednej przeglądarce. Aby dowiedzieć się, czy Twoja przeglądarka jest problemem, powinieneś zalogować się na swoje konto Google za pomocą innej przeglądarki, a następnie spróbować pobrać pliki zip. Jeśli pliki zostaną pomyślnie pobrane, najprawdopodobniej winowajcą jest Twoja stara przeglądarka. W takiej sytuacji możesz rozważyć zmianę przeglądarki na stałe lub ponowne zainstalowanie wadliwej.

Metoda rozwiązywania problemów 6: Pobierz określone pliki zamiast całego folderu

Chociaż ten scenariusz jest rzadki, problemy z pobieraniem plików zip mogą wynikać z pojedynczych plików w folderze. Aby wyodrębnić pliki, które mają problemy, możesz spróbować pobrać każdy plik osobno lub podzielić je na mniejsze grupy, a następnie pobrać każdą grupę pojedynczo.

Metoda rozwiązywania problemów 7: Zaloguj się na prawidłowe konto Google

Jednoczesne zalogowanie się na więcej niż jedno konto Google w przeglądarce może mieć wpływ na szybkość i wydajność pobierania plików z Dysku Google. Aby to naprawić, wyloguj się ze wszystkich kont oprócz tego, na którym znajdują się pliki, które chcesz pobrać.

Dodatkowe często zadawane pytania

Skąd są pobierane skompresowane pliki?

Pliki zip są zwykle pobierane do lokalizacji właściwej dla Twojego systemu operacyjnego. W przypadku komputerów z systemem Windows pliki zip są zwykle zapisywane w folderze Moje dokumenty lub Pobrane, chyba że jako domyślne miejsce docelowe pobierania na komputerze określono coś innego. W przypadku komputerów z systemem MacOS pliki zip pobierane są do wbudowanego narzędzia Archives Utility.

Spakuj i pobieraj pliki z Dysku Google jak profesjonalista

Dysk Google to świetny sposób na udostępnianie i przechowywanie dokumentów online. To łatwe, wygodne i szybkie. Ale jest jedna wada, która może być dość frustrująca: pliki nie zawsze są skompresowane i poprawnie pobierane na platformie. Możesz pobrać tylko połowę pliku lub wcale. W tym artykule podzieliliśmy się kilkoma wskazówkami, jak upewnić się, że uda Ci się wysyłać, odbierać i pobierać pliki ZIP z Dysku Google.

Czy masz problemy z wysyłaniem lub odbieraniem plików zip przez Dysk Google? Jakie było twoje doświadczenie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.