Jak wyleczyć wieśniaka zombie w Minecraft

Czy kiedykolwiek natknąłeś się na wioskę prowadzoną przez zombie lub widziałeś małego zombie-wieśniaka jeżdżącego na kurczaku? Brzmi jak świetna zabawa.

Jak wyleczyć wieśniaka zombie w Minecraft

Ale kiedy twoi pracownicy zamieniają się w wieśniaków zombie, może to być niesamowicie denerwujące. Może się to zdarzyć, gdy zwykłe zombie atakują twoich mieszkańców, a ustawienia trudności wpływają na częstotliwość występowania zombifikacji.

Gracze grający na poziomie trudnym mogą zobaczyć, jak każdy wieśniak zabity przez zombie zamienia się w jednego z nieumarłych, podczas gdy na łatwym to się nigdy nie zdarza. Jednak nawet jeśli grasz na Easy, wieśniacy zombie nadal wędrują po dziczy, czekając, aż ich spotkasz.

Jeśli chcesz przywrócić wieśniakom do normalnego stanu i wrócić do normalnego trybu, istnieje proste rozwiązanie, które działa na wszystkich platformach.

Jak wyleczyć wieśniaka zombie w Minecraft

Wyleczenie osadnika zombie w Minecrafcie wymaga dwóch ważnych kroków:

Najpierw musisz upewnić się, że wieśniacy są pod wpływem efektu osłabienia. Możesz to zrobić na różne sposoby:

 • Najłatwiejszym sposobem na przekształcenie osadnika zombie jest użycie mikstury rozprysku Słabości. Możesz sam rzucić miksturą na wieśniaka lub sprawić, by czarownica zrobiła to za ciebie. Trudniej jest sprawić, by czarownice wchodziły w interakcję z mieszkańcami wioski z powodu ich ograniczonego pojawiania się, ale możesz natknąć się na jedną w Overworld.

 • Pamiętaj jednak, że wiedźmy są najrzadszym typem potwora, który pojawia się we wszystkich biomach w grze. Wygodnym sposobem na umieszczenie wiedźmy w pobliżu mieszkańców zombie jest czekanie, aż piorun uderzy w pobliżu zwykłego mieszkańca. To natychmiast przekształci ich w wiedźmę. Możesz też znaleźć chatę czarownicy.

 • Możesz zrobić utrzymującą się miksturę Słabości, warząc miksturę Słabości za pomocą Smoczego Oddechu. Rzuć go, a wpłynie na każdego wieśniaka, który przejdzie przez chmurę efektu obszarowego.

 • Przydatne mogą być również pnącza, ponieważ eksplozja pnączy stworzy obszar efektu jak mikstura zatrzymywania. Uważaj jednak, ponieważ zajmowanie się pnączami może być niezwykle ryzykowne, szczególnie w twojej osadzie.

 • Wreszcie możesz zrobić strzałę z końcówką, łącząc strzałę z utrzymującą się miksturą słabości. Jeśli wybierzesz tę metodę, nie zapominaj, że opuszczona strzała nadal zadaje obrażenia, więc przed wystrzeleniem upewnij się, że twojemu wieśniakowi zombie nie brakuje zdrowia.

 • Ponadto efekt strzał z czubkami trwa tylko osiem razy w porównaniu z miksturą, co oznacza, że ​​będziesz musiał działać szybko.

Drugim krokiem do wyleczenia osadnika zombie jest użycie na nim złotego jabłka, gdy są pod wpływem efektu osłabienia. Pamiętaj, aby użyć jabłka na wieśniaku, a nie rzucać nim w niego.

Będąc pod wpływem, będą się trząść i emitować czerwone cząsteczki. Poczekaj dwie do pięciu minut, aż transformacja zostanie zakończona. Po upływie wymaganego czasu powinieneś znów mieć standardowego, żyjącego wieśniaka.

Jak wyleczyć wieśniaka zombie w grze Minecraft na PS4

Oto, jak możesz wyleczyć wieśniaka zombie w wersji gry Minecraft na PS4 za pomocą mikstury rozpryskowej:

 1. Wyposaż się w miksturę rozprysku.
 2. Rzuć, naciskając przycisk L2
 3. Wyposaż złote jabłko.
 4. Naciśnij przycisk L2, aby nałożyć jabłko na wieśniaka.

Jak wyleczyć wieśniaka zombie w grze Minecraft na Xbox

Jeśli grasz na konsoli Xbox, wykonaj następujące kroki, aby wyleczyć osadnika zombie:

 1. Otwórz swój ekwipunek i załóż miksturę powitalną.
 2. Użyj przycisku LT i rzuć miksturą.
 3. Wyposaż złote jabłko z ekwipunku.
 4. Użyj go na wieśniaku, naciskając przycisk LT.

Jak wyleczyć wieśniaka zombie w Minecraft na Switchu

Jeśli chodzi o Switch, zastosuj tę metodę, aby wyleczyć wieśniaka zombie:

 1. Wyposaż się w miksturę rozprysku Słabości.
 2. Naciśnij przycisk ZL i rzuć miksturą w zombifikowanego wieśniaka.
 3. Wyposaż złote jabłko.
 4. Naciśnij przycisk ZL, aby nałożyć jabłko na wieśniaka.

Jak wyleczyć wieśniaka zombie w Minecraft na iPhonie, iPadzie i Androidzie?

Na wszystkich urządzeniach mobilnych z ekranem dotykowym wykonanie niezbędnych czynności w celu wyleczenia osadnika zombie będzie stosunkowo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to wyposażyć się w utrzymującą się miksturę osłabienia i dotknąć wieśniaka. Gdy będą pod wpływem, przygotuj złote jabłko i ponownie dotknij dotkniętego wieśniaka.

Jak wyleczyć wieśniaka zombie w grze Minecraft na PC

Nawet jeśli korzystasz z różnych wersji Minecrafta na PC, leczenie wieśniaka zombie przebiega w ten sam sposób, niezależnie od tego, czy korzystasz z Javy, Education, czy Windows 10. klikając na wieśniaka, a następnie w ten sam sposób ofiaruj złote jabłko.

Jak wyleczyć wieśniaka zombie w Minecraft na 1.14

Minecraft Java Edition 1.14 to znacząca aktualizacja gry, ale podstawowa mechanika leczenia osadników zombie pozostaje taka sama:

 • Wyposaż się i rzuć miksturą chlapiącą
 • Załóż złote jabłko i użyj go na wieśniaku

Jeśli chodzi o wieśniaków zombie, w aktualizacji wprowadzono pewne zmiany.

Aktualizacja 1.14 mocno koncentrowała się na wioskach. Od czasu jego wprowadzenia można było spotkać jednego wieśniaka zombie zamiast znajdować ich w większej liczbie w wioskach zombie lub mobach. Aktualizacja 1.14 rozszerzyła również biomy, w których mogą pojawiać się wioski zombie, dodając wariant śnieżnej tundry i aktualizując wioski, pustynie, sawanny i tajgi.

Od czasu aktualizacji wyleczeni wieśniacy zachowują swój handel po powrocie do swojej standardowej formy. Nieprzyjemną niespodzianką jest to, że wieśniacy zranieni przez zombie mogą teraz zamienić się w żelazne golemy, nawet jeśli przeżyją atak.

Jak wyleczyć wieśniaka zombie w Minecraft na 1.15

Java Edition 1.15 zachowała większość funkcji z poprzedniej edycji. Rozwiązanie problemu leczenia osadników zombie jest takie samo jak wcześniej w 1.14. Polega na wyposażeniu i rzuceniu mikstury rozpryskowej oraz wyposażeniu i użyciu złotego jabłka na wieśniaka.

Aktualizacja poprawiła wiele problemów i naprawiła wiele błędów, które niepokoiły graczy.

Jeśli chodzi o wieśniaków zombie, upuszczają teraz wszystkie przedmioty, które wcześniej podnieśli. Ta funkcja zawsze miała działać w ten sposób, ale z jakiegoś powodu podnoszone przedmioty nie wypadały, gdy wieśniak został wyleczony.

Dodatkowo aktualizacja 1.15 rozwiązała pewne czysto wizualne problemy, takie jak wyświetlanie animacji ręki podczas leczenia wieśniaków.

Jak wyleczyć wieśniaka zombie w Minecraft na Bedrock?

Bedrock Edition to rodzina edycji obejmujących wszystkie główne platformy do gier.

Pomimo nowej nazwy, leczenie osadników zombie obejmuje te same kroki, co poprzednie wersje. Musisz rzucić miksturą powitalną, a następnie użyć złotego jabłka na wieśniaku zombie.

W Bedrock wprowadzono kilka zmian w ich zachowaniu i ekwipunku.

Od aktualizacji 0.16 mieszkańcy wioski zombie mogą upuszczać broń, ale tylko wtedy, gdy ją trzymają. Aktualizacja 1.0 wprowadziła wygodną mechanikę, dodając przycisk Cure. Przycisk pojawia się, gdy uderzysz wieśniaka zombie miksturą osłabienia i zbliżysz się do niego ze złotym jabłkiem. Nie zmienia to zasadniczo sposobu, w jaki leczysz wieśniaków, ale sprawia, że ​​proces jest nieco prostszy.

Po aktualizacji 1.2 możesz także pomnażać wieśniaków zombie przez ich własne jajka przyzywające, jeśli chcesz to zrobić.

Wreszcie edycja Bedrock zawierała funkcję, która rozpoczęła się jako wyłączność Bedrock. Zastąpił on ubrania wieśniaka zombie Steve'a ubraniami wieśniaka. Ale ta funkcja nie jest już wyłączna dla Bedrock od aktualizacji 1.9.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jaki jest najszybszy sposób na wyleczenie osadnika zombie?

Aby wyleczyć wieśniaków zombie w jak najkrótszym czasie, wykonaj następujące kroki:

• Zabezpiecz wieśniaka, aby żadne wrogie moby nie mogły do ​​niego dotrzeć, i zbuduj dach nad ich mieszkaniem, aby upewnić się, że nie spłoną na słońcu.

• Stwórz miksturę rozprysku Słabości. Jest to metoda nakładania osłabienia na wieśniaka i wymaga najmniejszego craftingu. Rzuć miksturą na wieśniaka.

• Użyj złotego jabłka na wieśniaku natychmiast po tym, jak zacznie emitować szare zawirowania, tj. gdy jest dotknięty Słabością.

• Otocz wieśniaka żelaznymi kratami i łóżkami. Przyspieszy to proces.

2. Jak dać wieśniakowi zombie złote jabłko?

W większości wersji Minecrafta możesz dać złote jabłko wieśniakowi zombie, mierząc się z nim i naciskając przycisk Użyj. Ewentualnie w Bedrock Edition zobaczysz monit o wyleczenie ich, jeśli są już pod wpływem Słabości. Funkcja Cure automatycznie daje mieszkańcowi zombie jabłko.

3. Jak leczyć wieśniaka zombie w Minecrafcie?

Leczenie osadników zombie w grze Minecraft można wykonać, uderzając ich miksturą obrażeń. Może to zabrzmieć sprzecznie z intuicją, ale metoda działa doskonale.

4. Jak leczyć zombie w Minecrafcie?

Jeśli chcesz uleczyć zwykłego zombie, możesz to zrobić w taki sam sposób, jak leczysz wieśniaka zombie – używając mikstury obrażeń.

5. Jak zrobić zombie w Minecrafcie?

Istnieje kilka sposobów tworzenia zombie w Minecrafcie. Najłatwiejszą metodą jest użycie jajek przyzywających zombie. Alternatywnie możesz włączyć cheaty i używać poleceń konsoli.

6. Czy mieszkańcy wioski mogą zostać zamienieni w zombie w grze Minecraft?

Kiedy zwykłe zombie atakują i zabijają wieśniaków, zamieniają się w wieśniaków zombie. Wieśniacy zombie to jeden rodzaj zombie w grze Minecraft, ale w grze jest ich wiele. Wieśniacy nie mogą zmienić się w standardowy wariant.

Przywracanie mieszkańców wioski do normalności

Teraz, gdy nauczyłeś się, jak przywrócić zombionych wieśniaków do ich normalnej formy, nie będziesz miał problemów z utrzymaniem swojej osady przy życiu i zdrowiu. Po prostu uważaj na wędrujące moby zombie i zastosuj pewne zabezpieczenia. W przeciwnym razie może zabraknąć złotych jabłek i mikstur przed wyleczeniem wszystkich.

Czy udało ci się wyleczyć wieśniaka zombie? Jak wpłynęłaś na nich Słabością? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach z leczeniem zombie w sekcji komentarzy poniżej.