Jak utrzymać włączony ekran w systemie Windows 10?

Jeśli masz system Windows 10, prawdopodobnie zauważyłeś, że pozostawienie komputera w stanie bezczynności przez określony czas aktywuje wygaszacz ekranu. Twój komputer może również przejść w tryb uśpienia po wystarczająco długim okresie braku aktywności.

Jak utrzymać włączony ekran w systemie Windows 10?

Te funkcje mają na celu pomóc komputerowi oszczędzać energię i mogą również działać jako środek bezpieczeństwa, gdy odchodzisz od komputera.

Mimo to może się zdarzyć, że chcesz, aby ekran pozostał włączony, niezależnie od tego, czy aktywnie korzystasz z komputera. Na szczęście jest to całkiem proste.

W tym artykule przedstawię podstawowy samouczek dotyczący kilku różnych sposobów konfiguracji systemu, aby zawsze utrzymywał ekran w systemie Windows 10.

Zacznijmy.

Windows 10

Jak utrzymać włączony ekran w systemie Windows 10?

Istnieją dwie metody, dzięki którym możesz mieć pewność, że wyświetlacz będzie zawsze włączony. Możesz to zrobić, zmieniając ustawienia systemu Windows 10 lub korzystając z narzędzia innej firmy.

Zmiana ustawień systemu Windows 10

Najpierw przyjrzyjmy się, jak utrzymać włączony wyświetlacz, zmieniając ustawienia systemu Windows 10.

Aby otworzyć ustawienia wygaszacza ekranu, wpisz "Zmień wygaszacz ekranu" w polu wyszukiwania Cortana na pasku zadań systemu Windows 10. Wybierać Zmień wygaszacz ekranu aby otworzyć okno pokazane poniżej. Tutaj możesz zmienić wszystkie ustawienia wygaszacza ekranu.

ustawienia wyświetlania systemu Windows

Wybierz Wygaszacz ekranu rozwijane menu i kliknij (Nic) stamtąd. Kliknij Zastosować oraz ok aby zastosować ustawienia. To wyłącza wygaszacz ekranu; należy jednak podjąć jeszcze kilka kroków, aby zapewnić, że wyświetlacz będzie zawsze włączony.

Następnie kliknij Zmień ustawienia zasilania na dole okna. Następnie wybierz Zmień, gdy komputer śpi aby otworzyć poniższe okno:

ustawienia wyświetlania systemu Windows2

W tym oknie będziesz mieć możliwość zmiany czasu, po jakim komputer przechodzi w stan uśpienia i czasu, po którym wyświetlacz zostanie wyłączony.

Aby mieć pewność, że wyświetlacz jest zawsze włączony, wybierz Nigdy z rozwijanego menu i kliknij Zapisz zmiany.

Teraz wyświetlacz komputera nigdy nie powinien się wyłączać, dopóki nie zamkniesz pokrywy.

Korzystanie z narzędzi innych firm

Możesz także pozostawić włączony wyświetlacz bez konfigurowania jakichkolwiek ustawień systemu Windows 10, korzystając z oprogramowania innej firmy.

Jednym z tych programów jest Kofeina, którą możesz zainstalować stąd. Kliknij kofeina.zip aby pobrać skompresowany program. Otwórz folder w Eksploratorze plików, naciśnij Wypakuj wszystko a następnie wybierz ścieżkę, do której chcesz go wyodrębnić. Możesz uruchomić oprogramowanie z wyodrębnionego folderu.

Kofeina skutecznie symuluje naciśnięcie klawisza F15 (który na większości komputerów nie robi nic) co 59 sekund, aby system Windows 10 myślał, że ktoś korzysta z urządzenia.

Kiedy jest uruchomiony, znajdziesz ikonę Kofeiny w zasobniku systemowym, jak pokazano poniżej. Możesz kliknąć tę ikonę prawym przyciskiem myszy i wybrać Aktywny aby go włączyć. Zawsze możesz go wyłączyć, klikając tę ​​opcję ponownie.

ustawienia wyświetlania systemu Windows3

Wypróbuj go, wybierając wygaszacz ekranu, który ma się włączyć po określonym czasie. Następnie włącz opcję Caffeine Active. Wygaszacz ekranu w ogóle się nie włącza.

Końcowe przemyślenia

Domyślnie większość, jeśli nie wszystkie komputery, wyłączają ekran po określonym czasie. Może to pomóc Twojemu komputerowi oszczędzać energię i zniechęcić innych do korzystania z komputera podczas Twojej nieobecności, ale ciągłe wybudzanie komputera może być dość denerwujące.

Są to dwa różne sposoby, w jakie można utrzymać wyświetlacz. Czy masz wskazówki lub techniki, jak utrzymać wyświetlacz przy użyciu innych narzędzi? Podziel się nimi z nami w komentarzach poniżej!

I nie zapomnij zapoznać się z innymi świetnymi artykułami dotyczącymi systemu Windows 10, takimi jak Jak zainstalować narzędzia administracji zdalnej serwera (RSAT) w systemie Windows 10.