Jak uruchomić DLC w Hollow Knight?

Dodatek DLC Hollow Knight zapewnia graczom mnóstwo ekscytującej zawartości. W zależności od wybranej ścieżki, możesz napotkać grupę nowych, wymagających bossów, od których zaczniesz bić szybciej. Dodaje grze niepowtarzalnego charakteru i może ożywić Twoją pasję do gry. Jak więc uzyskać dostęp do tej dodatkowej zawartości?

Nawet jeśli jesteś doświadczonym graczem Hollow Knight, możesz mieć problemy z dostępem do DLC. Aby zapobiec potencjalnym kłopotom, wyjaśnimy, jak możesz je aktywować i doświadczyć jeszcze kilku godzin ekscytującej rozgrywki.

Jak uruchomić DLC w Hollow Knight?

Możesz znaleźć wiele DLC w Hollow Knight, w tym Hidden Dreams, Godmaster i Grimm. Oto jak możesz uzyskać dostęp do każdego z nich:

Jak uzyskać dostęp do DLC Hidden Dreams Hollow Knight?

DLC Hidden Dreams to jeden z głównych powodów, dla których gracze decydują się na powrót do gry. Jedną z wielu jego atrakcji jest nowa Stacja Stag. Poniższe kroki opisują, co musisz zrobić, aby go znaleźć:

 1. Udaj się na teren pałacu.

 2. Rozbij ścianę i poszukaj wysokiej maszyny.

 3. Zapłać opłatę (300 GEO), aby odblokować Stację Jeleni.

Kolejną ekscytującą częścią tego DLC jest dodanie dwóch bossów. Możesz teraz zmierzyć się z Szarym Księciem Zote i Białym Obrońcą. Z obydwoma możesz walczyć wielokrotnie, a walka za każdym razem będzie trudniejsza.

Białego Obrońcę możesz znaleźć w Sekretnym Pokoju po przejściu przez arenę Dung Defender. Boss znajduje się w Ground Pound, tuż pod platformą przy zbiorniku z płynem.

Z drugiej strony Szarego Księcia Zote można znaleźć w domu Bretty. Jednak najpierw musisz wykonać kilka misji.

 1. Zdobądź Skrzydła Monarchy w Starożytnym Kotlinie po ukończeniu walki ze Zepsutym Naczyniem. Aby uzyskać dostęp do lokalizacji, musisz zdobyć Kryształowe Serce.

 2. Uratuj Brettę przed grzybowymi odpadami.

 3. Uratuj Zote i pokonaj go w Koloseum Głupców.

 4. Po pokonaniu wrogów wejdź do piwnicy domu za pomocą Skrzydła Monarch.

 5. Poszukaj posągu, który może wchodzić w interakcję z twoim Dream Nail.

 6. Natychmiast zostaniesz przeniesiony do Szarego Księcia Zote i rozpocznie się walka.

Kolejnym fajnym dodatkiem w DLC Hidden Dreams jest Dreamgate. Pozwala ci szybko dotrzeć do lokalizacji twojej Dreamgate. Zdolność jest wygodna w regionach, w których droga do bossa jest szczególnie denerwująca.

Oto jak zdobyć Dreamgate:

 1. Zbierz 900 lub więcej esencji.

 2. Porozmawiaj z Prorokiem i wymień Esencję na Bramę Snów.

 3. Jeśli zebrałeś esencję, ale Prorok nie żyje, zdolność powinna zostać automatycznie odblokowana.

Po zdobyciu Dreamgate czas go aktywować:

 1. Przytrzymaj Dream Nail i przycisk w dół, aby ustawić Dreamgate.
 2. Po jego utworzeniu na mapie powinna pojawić się okrągła ikona i lokalizacja.
 3. Naciśnij przycisk Dream Nail i przycisk w górę, aby teleportować się do utworzonej Dreamgate. Za każdym razem, gdy teleportujesz się do swojej Bramy Snów, tracisz jedną Esencję.

Jak uruchomić Godmaster DLC w Hollow Knight?

Kolejnym darmowym DLC, w który możesz zagrać w Hollow Knight, jest Godmaster. Chociaż nie jest to łatwe do znalezienia, zadanie jest warte wysiłku.

Centralną strefą DLC jest region o nazwie Junk Pit. Większość pracy związanej z uruchomieniem tego DLC polega na znalezieniu terytorium. Ale najpierw musisz zdobyć prosty klucz:

 1. Być może wykorzystałeś już wszystkie proste klucze, ponieważ gra zawierała tylko trzy przed DLC Godmaster. Jednak czwarty znajdziesz w Koloseum Głupców. Udaj się do obszaru.

 2. Zabij Blady Lurker, aby zdobyć klucz.

Możesz teraz przejść do złomowiska:

 1. Udaj się do Flukemarm, ogromnej jednostki rodzenia Fluke w Królewskiej Drodze Wodnej.

 2. Znajdź pęknięcie w suficie pokoju poza legowiskiem szefa.

 3. Rozbij go, aby odsłonić pomieszczenie przypominające labirynt.

 4. Wejdź do pokoju i podążaj ścieżką, aż dotrzesz do złomowiska.

 5. Przejdź przez serię przerażających tuneli, aby uzyskać dostęp do sarkofagu.

 6. Wejdź w interakcję z sarkofagiem za pomocą prostego klucza, aby go odblokować.

 7. Zbierz nowy przedmiot i uruchom Dream Nail na ciele, zabierając cię do celu.

Znajdziesz tutaj wielu nowych bossów, którzy mogą uczynić grę trudniejszą niż kiedykolwiek – Panteony. Są to pojedynki z bossami, w których będziesz musiał sukcesywnie pokonać określoną liczbę groźnych wrogów. W DLC jest pięć Panteonów do pokonania, a ukończenie każdego z nich odblokowuje nowy, podstępny Panteon, z którym przyjdzie mu się zmierzyć.

Zanim rzucisz wyzwanie Panteonowi, możesz najpierw znaleźć ławkę, która służy jako miejsce do odpoczynku. Pozwala przygotować i zmienić uroki przed zaangażowaniem się w Panteon. Lokalizacja nie jest zbyt skomplikowana:

 1. Znajdź platformę z pierwszymi trzema drzwiami Panteonu.

 2. Użyj prawej lub lewej ściany, aby wskoczyć na górę i dostać się na wyższą platformę.

 3. Ławka jest na tej platformie.

Pierwszym Panteonem, z którym się zmierzysz, jest Panteon Mistrza. Możesz się do niego dostać przez pierwszą bramę dostępną na środkowej platformie w Wieży Godhome. Po sfinalizowaniu Panteonu odblokujesz osiągnięcie Bractwo. Ta faza składa się z 10 wrogów:

 • Matka Gruza
 • Król Mścicieli
 • Fałszywy Rycerz
 • Szerszeń
 • Masywna ładowarka do mchu
 • Gorb
 • Wojownik Duszy
 • Rozmyślający Mawlek
 • Obrońca gnoju
 • Bracia Mato i Oro

Jeśli Panteony są dla ciebie zbyt łatwe, możesz zmusić się do ich utrudnienia. Lista dostępnych wiązań przedstawia się następująco:

 • Dusza – Ogranicza pojemność twojej Duszy tylko do jednego użycia, niezależnie od twojej pierwotnej pojemności.
 • Charms – dezaktywuje wszystkie wyposażone w ozdoby.
 • Powłoka – Obniża twoje HP do maksymalnie czterech białych.
 • Gwóźdź – usuwa wszelkie ulepszenia gwoździ, które mogłeś zdobyć. Zasadniczo ta funkcja przekształca Twój paznokieć w stan na początku gry.

Uzupełnianie Panteonów wiązaniami jest korzystne z kilku powodów. Po pierwsze, są doskonałym źródłem trudnych bitew. Po drugie, co ważniejsze, walki dają ci dostęp do pomieszczenia obok Sali Bogów. Dostęp do niego nie powinien być zbyt skomplikowany:

 1. Ukończ osiem wiązań i 12 z 16.
 2. Po złożeniu kolekcji znajdź niebieski łapacz snów.
 3. Użyj wymarzonego gwoździa, aby uderzyć przedmiot, a odblokuje on żarówkę w miejscach odpoczynku podczas twoich panteonów.

Innym powodem, dla którego chcesz użyć swoich powiązań, jest dostęp do regionu o nazwie Land of Storms. Do terytorium można dotrzeć, wypełniając pięć Panteonów przy użyciu każdego wiązania. Gdy to zrobisz, zobaczysz pęknięcie po lewej stronie gorących źródeł pod piątym Panteonem. Wejdź z nim w interakcję, aby znaleźć Land of Storms.

Jednym z fascynujących przedmiotów, które tutaj znajdziesz, jest Weathered Mask. To wpis do dziennika Hollow Knight z herbem, który należał do poszukiwaczy bogów Land of Storms.

Jak uruchomić DLC Grimm w Hollow Knight?

Podobnie jak w przypadku poprzednich DLC, aktywacja DLC Grimm nie jest prosta. Ścieżka nie jest znana od samego początku. Zamiast tego będziesz musiał znaleźć ukrytą stronę przed rozpoczęciem zadania. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Udaj się do Wyjących Klifów.

 2. Znajdź ścianę, którą można zniszczyć w pobliżu Klifów. Rozbij ścianę, aby odsłonić ukryte przejście, które prowadzi na prawo. Podążaj drogą, by dotrzeć do zwłok owada i ślepego zaułka.

 3. Zbadaj zwłoki i wróć do pokoju, do którego wszedłeś, zanim napotkasz ślepy zaułek.

 4. Znajdź ognisko i rozpal je. Po jej uderzeniu, pochodnie w tle powinny się zapalić, a muzyka powinna zacząć grać.

 5. Wróć do Dirtmouth i zeskanuj teren. Powinieneś zobaczyć nowy namiot.

 6. Wejdź do malutkiego namiotu w lewej części ekranu i porozmawiaj z Divine. Zapyta cię, dlaczego wezwałeś Trupę Grimm.

 7. Wyjdź z małego namiotu i wejdź do dużego. Porozmawiaj z Troupe Master, a poprosi cię o odejście i zebranie płomieni rozsianych po mapie. Aby ułatwić ci zadanie, Mistrz nagrodzi cię zaklęciem Grimmchild. Amulet ujawnia położenie płomieni na mapie, co pozwala na efektywniejsze ukończenie polowania.

 8. Możesz już przygotować się do zadania i ukończyć DLC Grimm.

Oprócz przywołania i rozmowy z Mistrzem Trupy Grimmem, podczas tego DLC będziesz mógł wykonać wiele innych ekscytujących zadań:

 • Pokonaj trzech nowicjuszy Grimmkin za pomocą uroku Grimmchild.
 • Pokonaj trzech mistrzów Grimmkin za pomocą uroku Grimmchild.
 • Zlikwiduj koszmary Grimmkin za pomocą uroku Grimmchild.
 • Wygnaj Trupę Grimma z Dirtmouth i pomóż Brummowi.
 • Pomóż drużynie Mistrza Grimma i dokończ rytuał.

Zadania pełne akcji są bliżej niż kiedykolwiek

Chociaż aktywacja DLC Hollow Knight może zająć dużo czasu i zasobów, są one warte zachodu. Hidden Dreams da ci szansę na zdobycie pieniędzy dzięki sprawności bojowej Szarego Księcia Zote, ale zdobędziesz także upragnioną Bramę Snów. Godmaster może być najtrudniejszym DLC, z serią Panteonów, które sprawią, że będziesz na skraju siedzenia. Wreszcie misje Grimm pozwolą ci odkrywać zaczarowane regiony i znajdować unikalne przedmioty.

Jakie jest twoje ulubione DLC Hollow Knight? Jak długo zajęło ci aktywowanie wszystkich trzech DLC? Czy zagrałbyś w inny, gdyby twórcy go dodali? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.