Google Pixel 3 ładuje się wolno – co robić

Szybkie ładowanie to jedna z najlepszych funkcji, jakie ma do zaoferowania Pixel 3. Mimo że ta technologia istnieje już od dłuższego czasu, Pixel 3 robi wrażenie pod względem czasu ładowania.

Google Pixel 3 ładuje się wolno – co robić

Istnieje jednak wiele czynników, które wpływają na szybkość ładowania urządzenia. Sprzęt to tylko jedna z rzeczy, które odgrywają ważną rolę.

Jeśli Twój Pixel 3 nie ładuje się tak szybko, jak powinien, możesz zrobić kilka rzeczy, aby sobie z tym poradzić. Wiele z tych metod dotyczy wszystkich telefonów Pixel, a także telefonów innych producentów. Jest jednak jeden problem, który jest specyficzny dla Pixela 3.

Problemy z ładowaniem bezprzewodowym Pixel 3

Ładowanie bezprzewodowe staje się standardem, więc nie jest zaskoczeniem, że ma je jeden z najlepszych telefonów 2018 roku. Co więcej, ładowanie bezprzewodowe jest wyjątkowo szybkie, ale tylko wtedy, gdy używasz ładowarki Google. Jeśli to zrobisz, zobaczysz komunikat „Szybkie ładowanie”.

Jednak wielu użytkowników widziało ten komunikat, gdy ich Pixel 3 ładował się niezwykle wolno. Zdarzyło się to każdemu, kto korzystał z ładowarki innej firmy.

Jeśli to jest problem, niewiele można z tym zrobić, ponieważ jest to usterka, która została naprawiona w jednej z najnowszych aktualizacji. Jeśli chcesz uniknąć tej mylącej wiadomości, po prostu zaktualizuj swój system operacyjny Android do najnowszej. Gdy to zrobisz, zobaczysz „Powolne ładowanie’, jeśli używasz ładowarki innej niż Google.

Wskazówki dotyczące ładowania

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać baterię Pixel 3 o pojemności 2915 mAh, istnieje kilka sztuczek, które pozwolą Twojemu telefonowi ładować się szybciej. Tutaj są:

1. Włącz tryb samolotowy

To pierwsza rzecz, którą powinien wypróbować każdy, kto ma telefon wolno ładujący się. Pixel 3 ma wiele aplikacji działających w tle, które polegają na Twoim połączeniu internetowym, tym samym wyczerpując baterię.

Pociągnij pasek powiadomień w dół i dotknij ikony samolotu, aby aktywować tryb samolotowy. Spowoduje to zablokowanie połączenia Wi-Fi i komórkowego, umożliwiając znacznie szybsze ładowanie telefonu.

2. Skalibruj baterię

Kalibracja baterii to coś, co każdy powinien robić od czasu do czasu. Optymalizuje baterię urządzenia, co pomaga w utrzymaniu jego kondycji.

Oto jak to zrobić:

  1. Korzystaj z telefonu do wyczerpania baterii. Po wyłączeniu włącz go i pozwól mu się samoczynnie wyłączyć.
  2. Naładuj telefon, aż osiągnie 100%. Najlepiej, jeśli używasz go jak najmniej podczas ładowania.
  3. Odłącz telefon, gdy osiągnie 100%, uruchom go ponownie i używaj go normalnie po włączeniu.

Pamiętaj, że nie powinno się tego robić często. Może to uszkodzić baterię, jeśli robisz to zbyt często, więc rób to tylko raz w miesiącu.

3. Uruchom telefon w trybie awaryjnym

Uruchamianie w trybie awaryjnym wyłącza wszystkie aplikacje innych firm. To świetny sposób na sprawdzenie, czy któryś z nich zbyt szybko wyczerpuje baterię. Oto, co musisz zrobić:

  1. Trzymaj Moc
  2. Długie naciśnięcie Wyłącz zasilanie, a następnie dotknij Uruchom ponownie w trybie awaryjnym przycisk, gdy się pojawi.
  3. Uzyskiwać ok uruchomić w Tryb bezpieczeństwa.

Jeśli Twój telefon ładuje się tak, jak powinien w trybie awaryjnym, możesz sprawdzić, które aplikacje zużywają najwięcej energii i pomyśleć o ich usunięciu.

Ostatnie słowo

Te szybkie poprawki mogą znacznie zwiększyć szybkość ładowania Pixela 3. Jeśli żadna z nich nie działa, a problem nadal występuje, bateria może być uszkodzona. W takim przypadku skontaktuj się z pomocą techniczną Google, aby uzyskać pomoc.

Jeśli masz inne wskazówki i porady dotyczące zwiększenia prędkości ładowania Pixela 3, opublikuj je w komentarzach poniżej.