Jak wykonać kopię zapasową Samsung Galaxy S6 / S6 Edge

Tworzenie kopii zapasowej telefonu Samsung Galaxy S6/S6 Edge może nie być na pierwszym planie. Ale jeśli zdarzy się najgorsze, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Wykonaj te proste kroki, aby utworzyć kopię zapasową cennych danych i pamiętaj, aby robić to regularnie, aby aktualizować nowe informacje.

Jak wykonać kopię zapasową Samsung Galaxy S6 / S6 Edge

Kopia zapasowa za pośrednictwem konta Samsung

Jeśli masz urządzenie Samsung, być może masz już dla niego konto Samsung. Jeśli to zrobisz, tworzenie kopii zapasowych informacji jest łatwe. Po prostu wykonaj poniższe czynności.

Krok 1 – Uzyskaj dostęp do ustawień kopii zapasowej

Najpierw z ekranu głównego przejdź do ikony aplikacji. Zobaczysz to na dole ekranu. Stamtąd dotknij ikony Ustawienia.

W menu Ustawienia przewiń w dół do sekcji Personalizacja i wybierz Konta z listy opcji. Następnie zobaczysz listę wszystkich kont powiązanych z Twoim telefonem. Zejdź na dół listy i dotknij Konto Samsung.

W tym momencie potrzebujesz konta Samsung. Jeśli go nie masz, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby go utworzyć.

Krok 2 – Utwórz kopię zapasową danych

Na karcie Konto Samsung stuknij swój adres e-mail w szczegółach konta. Stuknij w Automatyczną kopię zapasową, aby wyświetlić inne menu. Użyj poszczególnych suwaków, aby indywidualnie zsynchronizować różne obszary telefonu. Mogą zawierać opcje synchronizacji dla:

 • kalendarz
 • Łączność
 • Internet
 • dane klawiatury
 • notatka

Kopia zapasowa przez konto Google

Jeśli wolisz tworzyć kopie zapasowe na koncie Google, synchronizacja danych jest równie łatwa.

Krok 1 – Uzyskaj dostęp do ustawień kopii zapasowej

Najpierw przejdź do ustawień kopii zapasowej, otwierając najpierw menu Ustawienia. Przewiń w dół do Personalizacja i dotknij Konta. Wybierz Google z opcji konta.

Następnie dotknij swojego konta e-mail, aby uzyskać dostęp do opcji tworzenia kopii zapasowych.

Krok 2 – Utwórz kopię zapasową danych

Dostępne opcje tworzenia kopii zapasowych mogą obejmować:

 • dane aplikacji
 • kalendarz
 • Chrom
 • Łączność
 • Odwieźć
 • Gmail

Sprawdź różne pola kategorii danych, które Google ma synchronizować z Galaxy S6/S6 Edge. Gdy skończysz, dotknij trzech poziomych kropek w prawym górnym rogu ekranu.

Na koniec wybierz "Synchronizuj teraz", aby utworzyć kopię zapasową swoich wyborów.

Kopia zapasowa za pomocą Smart Switch na PC lub Mac

Czy wolisz tworzyć kopie zapasowe swoich informacji na swoim pulpicie? Jeśli tak, pobierz aplikację Smart Switch ze strony internetowej Samsung lub Sklepu Play i wykonaj poniższe czynności.

Krok 1 – Pobierz, zainstaluj i połącz

Najpierw pobierz i zainstaluj aplikację Smart Switch firmy Samsung. Po zainstalowaniu nadszedł czas, aby podłączyć Samsung Galaxy S6/S6 Edge do komputera za pomocą kabla USB.

Krok 2 – Utwórz kopię zapasową

Następnie z ekranu Smart Switch zobaczysz Więcej w prawym górnym rogu. Kliknij przycisk Więcej i wybierz Preferencje. Przejdź do zakładki Elementy kopii zapasowej i wybierz zawartość, której kopię zapasową chcesz utworzyć. Kiedy skończysz, kliknij OK.

Na ekranie Smart Switch wybierz przycisk Kopia zapasowa, aby wykonać czynność. Poczekaj na utworzenie kopii zapasowej danych, a po zakończeniu kliknij Potwierdź.

Kopia zapasowa za pośrednictwem chmury Samsung

Jeśli korzystasz z usług Samsung Cloud, tworzenie kopii zapasowej danych jest tak proste, jak naciśnięcie jednego przycisku. Zapoznaj się z poniższymi krokami, aby utworzyć kopię zapasową informacji na tym serwerze w chmurze.

Krok 1 – Uzyskaj dostęp do chmury Samsung

Uzyskaj dostęp do chmury Samsung, przechodząc do Ustawień na stronie aplikacji. Przewiń listę, aż zobaczysz „Chmura i konta” i dotknij tej opcji. Następnie dotknij Samsung Cloud.

Krok 2 – Utwórz kopię zapasową danych w chmurze

W menu Samsung Cloud wybierz Backup, aby wyświetlić dostępne opcje. Możesz wybrać opcję automatycznego tworzenia kopii zapasowej danych lub Utwórz kopię zapasową teraz, aby wykonać akcję natychmiast.

Jeśli masz wiele urządzeń, możesz najpierw wykonać synchronizację, zanim utworzysz kopię zapasową danych.

Końcowa myśl

Istnieje wiele sposobów tworzenia kopii zapasowych danych z telefonu Samsung Galaxy S6/S6 Edge. Znajdź metodę, która najlepiej Ci odpowiada, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy coś może się stać z Twoim urządzeniem.