Jak dodać nowe kontakty do Gmaila

Kontakty Google to narzędzie, które pozwala synchronizować wszystkie kontakty z Gmaila w jednym miejscu. Ta funkcja ułatwia przeglądanie listy kontaktów i pozwala zaoszczędzić dużo czasu podczas wysyłania e-maili.

Jak dodać nowe kontakty do Gmaila

Ponieważ są tworzone przez tę samą firmę, Kontakty Google i Gmail z łatwością współpracują ze sobą. Dodanie kontaktów w Gmailu oznacza, że ​​dodajesz je również do Kontaktów Google.

W tym artykule dowiesz się, jak dodawać nowe kontakty do Gmaila i jak najlepiej wykorzystać to niezwykle przydatne narzędzie.

Jak dodać nowe kontakty do Gmaila z komputera z systemem Windows, Mac lub Chromebook

Dostęp do Gmaila i Kontaktów Google można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Ponadto istnieją dwa główne sposoby dodawania kontaktów do Gmaila na komputerze stacjonarnym i laptopie: ze strony Gmaila lub za pomocą funkcji Kontakty Google online. Tak więc bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz, dodawanie kontaktów do Gmaila działa prawie w ten sam sposób.

Dodawanie kontaktów za pomocą Gmaila

Załóżmy, że otrzymałeś wiadomość e-mail od partnera biznesowego lub znajomego i nie chcesz szukać oryginalnej wiadomości e-mail i kopiować adresu za każdym razem, gdy chcesz wysłać do nich wiadomość e-mail. Jeśli uzyskujesz dostęp do swojego konta Gmail za pośrednictwem komputera, dodanie ich do łatwo dostępnej listy kontaktów jest bardzo łatwe:

 1. Przejdź do skrzynki odbiorczej Gmaila.

 2. Otwórz wiadomość e-mail od kontaktu, który chcesz dodać do swojej listy kontaktów.

 3. Najedź wskaźnikiem myszy na nazwę lub zdjęcie kontaktu.

 4. Kliknij "Dodanie do kontaktów."

To wszystko, udało Ci się dodać kontakt do swojej listy.

Dodawanie kontaktów za pomocą Kontaktów Google

Być może nigdy nie korzystałeś z narzędzia internetowego Kontakty Google lub używasz go rzadko. W rzeczywistości prawdopodobnie używasz go znacznie rzadziej niż Gmaila. Warto jednak wiedzieć, że dodawanie kontaktów do Kontaktów Google zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach jest proste i proste. Po pierwsze, warto wiedzieć, że podczas tworzenia kontaktów za pomocą Kontaktów Google masz do wyboru dwie opcje: tworzenie indywidualnego kontaktu i tworzenie kontaktu grupowego.

Pierwsza opcja jest dość oczywista. Ta druga opcja sprawia, że ​​wysyłanie cyklicznych wiadomości e-mail grupowych jest dziecinnie proste. Oto jak stworzyć oba.

 1. Przejdź do Kontaktów Google w preferowanej przeglądarce.

 2. Przejdź do prawego dolnego rogu strony.

 3. Kliknij ikonę plusa (+).

 4. Wybierać "Utwórz kontakt” lub "Utwórz wiele kontaktów”.

 5. Wprowadź wymagane/opcjonalne informacje lub adresy e-mail dla przyszłych członków grupy.

 6. Kliknij "Zapisać" lub "Tworzyć."

Jak dodać nowe kontakty do Gmaila za pomocą urządzeń mobilnych/tabletów

Gdy korzystasz z aplikacji Gmail na urządzeniu z Androidem lub iOS, nie będziesz w stanie dodawać kontaktów za pośrednictwem samej aplikacji. Po prostu nie ma takiej opcji. Być może Google doda tę opcję gdzieś dalej, ale na razie nie jest to możliwe.

Po drugie, aplikacja Kontakty Google istnieje tylko na urządzeniach z Androidem. Jednak użytkownicy iOS powinni wiedzieć, że mobilna wersja aplikacji internetowej wygląda i działa dość identycznie jak wersja aplikacji na Androida. Jeśli więc chcesz uzyskać dostęp do Kontaktów Google za pośrednictwem urządzenia z systemem iOS, przejdź do Kontaktów Google w przeglądarce. Jeśli jesteś już zalogowany na swoje konto Google, nie musisz się również martwić o wprowadzanie danych uwierzytelniających. Oto jak uzyskać do tego dostęp.

 1. Otwórz aplikację Kontakty Google (w systemie Android) lub przejdź do jej mobilnej wersji przeglądarki internetowej (w systemie iOS).

 2. Postępuj zgodnie z tymi samymi instrukcjami, które zostały wyjaśnione w przypadku wersji na komputery powyżej.

Jak dodać kontakty z Gmaila do Outlooka

Chociaż Gmail jest zdecydowanie najpopularniejszą aplikacją do obsługi poczty e-mail na świecie, niektórzy wolą używać Outlooka jako swojej aplikacji do obsługi poczty e-mail. Obaj mają swoje zalety. Z jednej strony Gmail ma przejrzysty, prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs, który jest łatwy do zrozumienia i nawigacji. Z drugiej strony, chociaż Outlook nie jest skomplikowany, jest nieco bardziej złożony niż Gmail. Dzieje się tak, ponieważ Outlook ma zaawansowane funkcje, które mogą pomóc „zaawansowanym użytkownikom” poczty e-mail.

Jeśli więc zdecydowałeś się przełączyć z Gmaila do Outlooka lub chcesz korzystać z obu, ale także chcesz zaimportować kontakty z Gmaila, oto jak to zrobić. Pamiętaj, że eksportowanie kontaktów z Kontaktów Google działa tak samo na wszystkich urządzeniach.

Eksportowanie kontaktów

Zanim powstała samodzielna funkcja Kontakty Google, trzeba było wyeksportować kontakty przez Gmaila. Teraz nie musisz nawet korzystać ze strony Gmaila. Oto jak to zrobić.

 1. Jeśli nie chcesz eksportować wszystkich kontaktów z listy, wybierz te, które chcesz wyeksportować.

 2. Przejdź do panelu po lewej stronie.

 3. Wybierać "Eksport."

 4. Wybierać "Wybrane kontakty” lub "Łączność."

 5. Pod "Eksportuj jako”, sprawdzać "Outlook CS”.

 6. Kliknij "Eksport."

Importuj kontakty z Gmaila do Outlooka

Aby pomyślnie zaimportować kontakty z Gmaila, musisz mieć program Outlook 2013 lub 2016.

 1. W programie Outlook przejdź do „Plik" patka.

 2. Wybierać "Otwórz i eksportuj”.

 3. Iść do "Importuj z innego programu lub pliku” i wybierz „Następny."

 4. Wybierać "Wartości oddzielone przecinkami” i kliknij „Następny."

 5. Wybierz sposób obsługi zduplikowanych kontaktów i przejdź do „Następny."

 6. Teraz wybierz folder, w którym zapisałeś wyeksportowane kontakty z Gmaila i kliknij „Następny."

 7. Kliknij "Skończyć."

Otóż ​​to. Pomyślnie zaimportowałeś kontakty z Gmaila do Outlooka.

Kontakty Google i Gmail

Dodanie kontaktów do Kontaktów Google sprawi, że będą one łatwo dostępne w Gmailu na tym samym koncie. Tak więc, gdy wysyłasz wiadomości za pomocą Gmaila, zacznij wpisywać nazwę kontaktu, do którego chcesz wysłać wiadomość e-mail, a jego pełny adres e-mail zacznie wypełniać się automatycznie.

Kontakty Google istnieją poza Gmailem nie bez powodu. Ta funkcja to coś więcej niż rozwiązanie do przechowywania Twoich kontaktów e-mail. Kontakty Google mogą synchronizować i porządkować kluczowe informacje dotyczące Twoich indywidualnych kontaktów. Oprócz znalezienia adresu e-mail możesz wprowadzić informacje, takie jak numer telefonu, link do firmy, w której pracuje kontakt, a nawet konkretne notatki dotyczące kontaktu (ur. urodzin, stanowisko itp.).

Dodawanie nowych kontaktów do Gmaila i praca z Kontaktami Google

Google sprawiło, że dodawanie nowych kontaktów do Gmaila jest bardzo łatwe i proste. W rzeczywistości zrobili wszystko, aby stworzyć całą funkcję, Kontakty Google, do konsolidacji informacji kontaktowych w jednym miejscu.

Mamy nadzieję, że ten wpis pomógł Ci skutecznie dodawać nowe kontakty do konta Gmail za pośrednictwem samego Gmaila lub za pomocą Kontaktów Google. Mamy również nadzieję, że będziesz teraz szerzej korzystać z funkcji Kontakty Google. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami w sekcji komentarzy poniżej.