Jak zdobyć pył w kamieniu paleniska?

Hearthstone to jedna z najpopularniejszych gier CCG na świecie, a każde rozszerzenie zawiera nowy zestaw kart do zabawy. Gracze mogą zdobyć te karty na kilka sposobów, ale jedną z opcji jest użycie Tajemnego Pyłu (lub w skrócie po prostu Pyłu), aby stworzyć nowe elementy, które można dodać do swojej talii. Ale jaki jest najlepszy sposób na zdobycie Pyłu w jak najkrótszym czasie?

Jak zdobyć pył w kamieniu paleniska?

Zbadaliśmy grę i oto nasze porady, jak zaopatrzyć się w Pył, aby stworzyć więcej kart w nadchodzących rozszerzeniach:

Jak zdobyć pył w Hearthstone?

Gracze mogą zdobywać Pył na kilka różnych sposobów. Najprostszym wyborem jest odczarowanie dodatkowych kart – proces znany również jako „odkurzanie”. Jeśli nie masz doświadczenia w odczarowywaniu, oto, co musisz wiedzieć;

Możesz odczarować każdą kartę, którą aktualnie posiadasz w swojej kolekcji, którą uzyskałeś z pakietów kart. Innymi słowy, kart z zestawu podstawowego (tj. tych, które otrzymujesz poprzez awansowanie) nie można odczarować. Wykonaj poniższe czynności, aby odczarować karty:

  1. Otwórz Hearthstone.

  2. Kliknij „Moja kolekcja” w menu głównym.

  3. Kliknij przycisk „Wytwarzanie” pod stroną kolekcji.

  4. W menu rzemieślniczym pojawią się dostępne karty.

  5. Kliknij kartę, a następnie naciśnij „Odczaruj”, aby zamienić kartę w Pył.

Jak zrobić pył w Hearthstone?

Poniższa tabela wyjaśnia, ile Pyłu otrzymujesz z każdego rodzaju karty:

RegularnyZłoty
Pospolity550
Rzadko spotykany20100
Epicki100400
Legendarny4001600

Ponieważ większość kart otrzymasz z paczek, kupowanie paczek zapewni ci stały dopływ Pyłu, gdy odczarujesz karty, których nie potrzebujesz do swojej kolekcji. Każdy pakiet kart zapewni ci co najmniej 40 Pyłu (cztery zwykłe karty i jedna rzadka).

Jak szybko zdobyć kurz w Hearthstone?

Na ekranie tworzenia możesz użyć przycisku „Odczaruj dodatkowe karty”, aby szybko usunąć wszystkie karty, których nie możesz użyć w talii. Oznacza to, że usuniesz potrójne (i nie tylko) nielegendarne karty i wszystkie zduplikowane legendarne karty. Po otwarciu menu „Masowe odczarowywanie” musisz potwierdzić swój wybór. Uwaga: tego nie można cofnąć.

Najszybszym sposobem na zdobycie Pyłu jest zakup wielu paczek, otwarcie ich i odczarowanie wszystkich kart, których nie potrzebujesz. Jednak większość graczy uzna tę metodę za nieskuteczną i kosztowną.

Jak zdobyć pył w Hearthstone z kart Galerii sław?

Karty są wycofywane do Hall of Fame zwykle z powodu obecnych problemów z równowagą w obecnej standardowej metagrze. Te karty można odczarować, aby uzyskać pełną wartość rzemieślniczą, dzięki czemu każda z tych kart może skutecznie stać się kolejną kartą o tej samej rzadkości, nie tracąc przy tym Pyłu.

Niestety, karty rzadko trafiają do Hall of Fame ze względu na bardziej rygorystyczne testy balansu i dodatkowe metody, aby utrzymać je w ryzach.

Inną metodą odzyskania pełnej wartości rzemieślniczej z karty jest czekanie na poprawki balansu. Za każdym razem, gdy pojawia się nowy patch balansu, każdą kartę, której ona dotyczy, można odczarować, aby uzyskać pełną wartość rzemieślniczą, skutecznie powielając efekt Hall of Fame. Jednak nadal możesz używać tych kart w legalnych taliach, więc zachęta do ich odczarowania jest nieco mniejsza.

Jak zdobyć kurz w Hearthstone Easy?

Niestety nie ma łatwego sposobu na pozyskanie ogromnych ilości Pyłu. Wszystkie metody to jedynie obejścia, które wymagają pewnej inwestycji w grę.

Jeśli jednak grasz w grę od jakiegoś czasu i masz sporą kolekcję, możesz odczarować niepotrzebne karty. Na przykład, jeśli nie planujesz grać w formacie Dziczy, możesz wyczyścić swoją kolekcję ze wszystkich kart, które nie są dozwolone w Standardzie.

Wraz z pojawianiem się nowych rozszerzeń karty, które zostały przeniesione do Dziczy, mogą być postrzegane jako darmowy Pył. To powiedziawszy, jeśli planujesz użyć niektórych z tych kart w przyszłych meczach Dzikich, ich przyszły koszt wytwarzania pozostanie taki sam, jak każdej innej karty, co spowoduje stratę netto.

Innym sposobem na zdobycie Pyłu jest rozgrywanie meczów na drabince i na Arenie.

Z każdym nowym miesiącem rozpocznie się nowa drabinka rankingowa, która pozwoli ci sprawdzić swoje umiejętności w starciu z przeciwnikami w formacie standardowym lub dzikim. Za obie te drabinki możesz zdobywać nagrody, zbliżając się do najlepszych graczy. Nagrody są dzielone pomiędzy graczy na koniec każdego sezonu (miesiąca).

Oto lista aktualnych nagród rankingowych:

RangaNagrody na koniec sezonu
LegendaJeden najnowszy pakiet rozszerzeń
Diament 5Jedna standardowa karta epicka
Diament 10Jeden najnowszy pakiet rozszerzeń
Platynowy 5Dwie standardowe rzadkie karty
Platyna 10Jeden najnowszy pakiet rozszerzeń
Złoto 5Dwie standardowe rzadkie karty
Złoto 10Jeden najnowszy pakiet rozszerzeń
Srebro 5Dwie standardowe rzadkie karty
Srebro 10Jeden najnowszy pakiet rozszerzeń
Brąz 5Jedna standardowa rzadka karta

Nagrody te kumulują się, więc jeśli na przykład osiągniesz Złoto 5, otrzymasz wszystkie nagrody za tę rangę i niższą.

W efekcie, jeśli rozegrasz wystarczającą liczbę meczów rankingowych, możesz zdobyć pakiety i karty, które odczarujesz w Pył, aby wykorzystać je w przyszłości. Biorąc pod uwagę, że nagrody są przyznawane mniej więcej raz w miesiącu, nie jest to szybki proces zdobywania dużej ilości Pyłu.

Nagrody Areny również będą się różnić w zależności od liczby zwycięstw, które osiągniesz w danym biegu. Podczas gdy niektóre runy dadzą ci mniejszą ilość Pyłu (a run z 12 wygranymi nie da żadnego Pyłu), otrzymasz również dodatkowe karty lub Złoto do użycia. Ponadto, ponieważ każdy bieg na Arenie daje ci domyślny pakiet kart z nagrodami, możesz uznać to za dodatkowy Pył.

Granie w gry i kończenie zadań zapewnia również zasób złota, którego możesz użyć do zakupu większej liczby paczek (i zdobycia Pyłu z kart) lub wejścia na nowe biegi na Arenie.

Jak zdobyć więcej pyłu w Hearthstone?

Choć może to zabrzmieć sprzecznie z intuicją, zwykle zdobędziesz więcej Pyłu, trzymając swoją kolekcję, zamiast od razu odczarowywać każdą kartę, której według Ciebie nie będziesz używać w przyszłości. Ponieważ metagra może szybko zmieniać się między patchami, karty, które kiedyś uważano za bezużyteczne, mogą stać się podstawą w konkurencyjnych taliach.

Najlepszym sposobem na zdobycie jak największej ilości Pyłu jest znalezienie stosunkowo taniej talii do użycia (jeśli chodzi o karty o wysokiej rzadkości) i trzymanie się tej talii przez większość czasu w rankingu. Jeśli spróbujesz stworzyć wiele niezoptymalizowanych talii, przekonasz się, że potrzebujesz znacznie więcej Pyłu, niż jest to możliwe, chyba że masz obszerną kolekcję.

Co więcej, zachowanie wszystkich kart, których nie potrzebujesz (nie tylko dwóch niezbędnych, których możesz użyć w talii) oznacza, że ​​wszelkie przyszłe łatki i zmiany balansu mogą dać ci niespodziankę. Jeśli karta, którą posiadasz w wielu egzemplarzach, zostanie zmieniona, możesz ją odczarować, uzyskując pełną wartość rzemieślniczą (od dwóch do ośmiu razy więcej niż normalna stawka).

Jak zdobyć darmowy pył w Hearthstone?

Generalnie nie ma możliwości zdobycia „darmowego” Pyłu w Hearthstone. Jedynym sposobem na zdobycie większej ilości Pyłu jest naturalna gra i wykonywanie zadań. Na przykład w karczmowych bójkach co tydzień otrzymasz pakiet kart, gdy wygrasz grę. Możesz odczarować zawartość całego zestawu, aby zdobyć Pył.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak odkurzyć karty w Hearthstone?

Odkurzanie lub odczarowywanie kart w Hearthstone to stosunkowo prosty proces:

1. Otwórz grę.

2. Wybierz z menu przycisk „Moja kolekcja”.

3. Kliknij małą ikonę Pyłu pod stronami kolekcji z dopiskiem „Crafting”.

4. W menu craftingu pojawią się dostępne karty.

5. Kliknij kartę, a następnie wybierz „Odczaruj”, aby zamienić kartę w Pył.

6. Alternatywnie możesz użyć przycisku „Odczaruj dodatkowe karty” po prawej stronie, aby wejść do menu „Masowe pylenie”.

Jak pozbyć się kart w Hearthstone?

Jeśli masz karty, których nie używasz, możesz je odczarować, aby zdobyć trochę Pyłu i stworzyć nowe karty. Postępuj zgodnie z odczarowującymi krokami powyżej.

Jakie karty powinienem odczarować w Hearthstone?

Jeśli nie planujesz grać w formacie Wild, możesz swobodnie usunąć wszystkie karty, które wyszły poza Standard.

W przeciwnym razie zastanów się, które karty aktualnie posiadasz, a których nie będziesz używać. Alternatywnie możesz odczarować złote karty, aby uzyskać mniej więcej taką samą ilość Pyłu, jaka jest potrzebna do wytworzenia karty o tej samej rzadkości. Możesz na przykład odkurzyć niepotrzebną złotą legendę, aby zdobyć dowolną legendę.

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na pozbycie się kurzu?

Najskuteczniejszym sposobem na zdobycie większej ilości Pyłu jest wykonywanie codziennych zadań za złoto, wchodzenie na Arenę, gdy masz na to wystarczająco dużo czasu, i rywalizowanie w drabince rankingowej, gdy nadarzy się okazja. Nie zyskasz w ten sposób dużo Pyłu, ale stały strumyczek będzie się z czasem gromadził.

Miej też oko na nową bójkę w karczmie. Twoje pierwsze zwycięstwo w karczmowej bójce nagrodzi cię pakietem kart, który możesz otworzyć, aby odkurzyć karty.

Jak zdobyć bezpłatną talię Hearthstone 2020?

Jeśli nie grałeś w grę przez co najmniej cztery miesiące przed 1 kwietnia 2020 r. lub założyłeś konto po tej dacie, otrzymasz talię startową do rywalizacji w standardowej drabince. Każda klasa otrzyma własną talię, ale możesz wybrać tylko jedną talię do zachowania.

Jeśli wybierzesz talię z kartą, którą już posiadasz (jeśli jesteś powracającym graczem), otrzymasz dodatkowe kopie kart do odkurzenia.

Czy w Hearthstone można kupić pył?

Nie możesz kupić Dust za walutę fiducjarną.

Możesz skutecznie kupić Pył, kupując paczki w sklepie i odczarowując ich zawartość. Szybkość zdobywania Pyłu w ten sposób będzie się różnić (ponieważ paczki zawierają karty lub różne rzadkości), ale masz gwarancję co najmniej 40 Pyłu na opakowanie.

Do czego służy kurz w Hearthstone?

Pył służy do tworzenia nowych kart. Wszystkie karty w grze, które można otworzyć w pakiecie kart, można wytworzyć za ich koszt Pyłu. Oto tabela z wyszczególnieniem kosztów wytwarzania:

RegularnyZłoty
Pospolity40400
Rzadko spotykany100800
Epicki4001600
Legendarny16003200

Zostaw swoich przeciwników w kurzu w Hearthstone

Jedynym sposobem na zdobycie potrzebnej karty w Hearthstone jest stworzenie jej. Teraz wiesz, jak zdobyć niezbędny do tego Pył. Dzięki potężnym kartom w talii możesz szybciej awansować i z czasem stawać się coraz lepszy w grze. Uważaj tylko na usuwanie kart, których możesz potrzebować w przyszłości, ponieważ na dłuższą metę może to kosztować więcej.

Jaka jest twoja preferowana metoda zdobywania Pyłu? Zostaw komentarz w sekcji poniżej.