Jak włączyć Nightbota na Twitchu?

Śledzenie pytań i próśb użytkowników podczas przesyłania strumieniowego nie jest łatwe. Czaty strumieniowe również często są spamowane. Nightbot został opracowany, aby pomóc streamerom moderować czaty na różnych platformach, w tym Twitch i YouTube. Jeśli chcesz włączyć Nightbota w swoich strumieniach Twitch, ale nie wiesz, w jaki sposób możemy Ci pomóc.

Jak włączyć Nightbota na Twitchu?

W tym artykule przedstawimy wszystkie niezbędne informacje na temat konfigurowania Nightbota. Dodatkowo udzielimy odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące pochodzenia, poleceń i innych funkcji Nightbota. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak włączyć Nightbot na Twitchu, aby Twoje (i Twoje widza) strumieniowanie było przyjemniejsze.

Jak włączyć Nightbota na Twitchu?

Konfiguracja Nightbota jest prosta – nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania, ponieważ działa z chmury. Aby włączyć Nightbota dla swojego konta Twitch, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz czat na Twitchu.
 2. Wejdź na stronę Nightbot i zaloguj się na swoje konto Twitch.

 3. Aby zarządzać poleceniami botów, przejdź do ustawień poleceń z lewego paska bocznego.

 4. Kliknij "Wyłącz" obok niektórych poleceń, aby je wyłączyć.

 5. Kliknij "Opcje" obok polecenia, aby zmienić jego czas odnowienia i poziom użytkownika.

 6. W panelu kliknij „Dołącz do kanału”.

 7. Na czacie Twitcha wpisz „\mod nightbot”, aby nadać botowi niezbędne uprawnienia.

Jak włączać i wyłączać Nightbota na Twitchu?

Po skonfigurowaniu Nightbota możesz go włączać i wyłączać za pomocą kilku kliknięć lub za pomocą poleceń:

 1. Otwórz czat na Twitchu.
 2. Wejdź na stronę Nightbot i zaloguj się na swoje konto Twitch.

 3. W panelu kliknij „Dołącz do kanału”.

 4. Wpisz „\mod nightbot” na swoim czacie Twitch.
 5. Aby wyłączyć Nightbota, wpisz „!nightbot remove” na czacie Twitcha.
 6. Opcjonalnie wyłącz Nightbot z pulpitu nawigacyjnego, klikając „Część kanału”.

Jak tworzyć własne polecenia w Nightbot?

Możesz dostosować Nightbota do swoich potrzeb, dodając niestandardowe polecenia. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Zaloguj się na swoje konto Twitch na stronie Nightbot.

 2. Z lewego paska bocznego przejdź do poleceń.

 3. Kliknij „Dodaj polecenie”.

 4. Wprowadź nazwę polecenia, wiadomość, poziom użytkownika i cooldown do formularza i potwierdź.

 5. Aby edytować polecenia niestandardowe po ich utworzeniu, kliknij ikonę ołówka obok nazwy polecenia. Edytuj informacje w formularzu i potwierdź.

 6. Aby usunąć niestandardowe polecenie, kliknij ikonę kosza obok niego.

Często Zadawane Pytania

Przeczytaj tę sekcję, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Nightbocie dla Twitcha.

Jak skonfigurować Nightbota na Twitchu?

Nightbot jest szybki i prosty w konfiguracji. Odwiedź stronę Nightbot i zaloguj się na swoje konto Twitch. Na lewym pasku bocznym zobaczysz pulpit nawigacyjny, polecenia, dokumenty pomocy, forum pomocy technicznej, karty liczników czasu i inne.

Przejdź do zakładki „Polecenia”, aby zarządzać domyślnymi poleceniami i tworzyć nowe. Gdy będziesz zadowolony z poleceń, kliknij „Dołącz do kanału” na pulpicie nawigacyjnym i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wpisz „\mod nightbot” na czacie Twitcha, aby nadać Nightbotowi niezbędne uprawnienia.

Jak działa Nightbot na Twitchu?

Nightbot to bot hostowany w chmurze, który pozwala szybko odpowiadać na najczęstsze pytania widzów strumienia, wpisując krótkie polecenia na czacie zamiast wiadomości. Możesz także ustawić licznik czasu dla określonych interwałów dla poleceń – na przykład, aby promować swoje konta w mediach społecznościowych.

Dodatkowo Nightbot może być używany do rozdawania prezentów i spełniania próśb widzów o piosenki. Możesz dostosować uprawnienia poleceń, aby zwykli widzowie mogli z nich korzystać. Co więcej, możesz tworzyć dynamiczne polecenia, które zmieniają odpowiedzi na podstawie bieżących danych – na przykład Nightbot może wyświetlać pogodę.

Jak skonfigurować polecenia na Twitchu?

Zarządzanie poleceniami Nightbot to błogość – wystarczy kilka kliknięć na stronie Nightbot i możesz edytować dowolne funkcje poleceń. Zaloguj się na swoje konto Twitch na stronie Nightbot i przejdź do zakładki Polecenia z lewego paska bocznego. Aby edytować istniejące polecenie, kliknij ikonę ołówka obok niego.

Zobaczysz formularz, w którym możesz edytować nazwę polecenia, wiadomość, poziom użytkownika i czas odnowienia. Aby usunąć polecenie, kliknij ikonę kosza obok niego. Nightbot pozwala również spersonalizować swoje wrażenia – kliknij „Dodaj polecenie” i wypełnij formularz, aby utworzyć niestandardowe polecenie.

Jak dodać polecenie do Nightbota?

Jeśli chcesz utworzyć niestandardowe polecenie Nightbot, wejdź na stronę Nightbot i zaloguj się na swoje konto Twitch. Przejdź do zakładki Polecenia i kliknij "Dodaj polecenie". Wpisz wymagane dane – nazwę i treść komendy oraz wybierz poziom użytkownika i cooldown. Jak tylko to potwierdzisz, możesz zacząć z niego korzystać na swoim czacie Twitch.

Co to są boty strumieniowe?

Boty Steam to aplikacje przeznaczone do wykonywania określonych zadań. Boty Twitcha zostały opracowane, aby pomóc streamerom w moderowaniu czatów. Streamerzy mogą wpisać krótkie polecenie na czacie Twitcha zamiast pełnej wiadomości, aby odpowiedzieć na pytania widzów, a boty udzielą obszernej, wstępnie ustawionej odpowiedzi.

Boty mogą być również wykorzystywane do promowania kont w mediach społecznościowych streamerów lub witania nowych widzów za pomocą liczników czasu poleceń. Boty Twitcha pozwalają nawet wysyłać prośby o piosenki i nie tylko – streamerzy mają możliwość tworzenia niestandardowych poleceń.z

Jakie są domyślne polecenia robota nocnego?

Podczas rejestracji Nightbota nie musisz koniecznie dodawać poleceń ani nimi zarządzać – niektóre z podstawowych poleceń są już ustawione domyślnie. Aby zobaczyć pełną listę poleceń kanału, wpisz „!commands” na czacie Twitch. Aby umożliwić moderatorom wprowadzanie zmian w filtrach spamu, wpisz „!filters”.

Polecenie „!game” pokazuje nazwę gry, w którą grasz na czacie. Możesz zezwolić moderatorom na tworzenie ankiety na twoim czacie Twitch, wprowadzając polecenie „!poll”. Inne domyślne polecenia są przeznaczone do uruchamiania wstępnie ustawionej reklamy podczas Twojego strumienia („! Reklama”) pozwalają użytkownikom tworzyć znacznik czasu w Twoim strumieniu („! Marker”) i żądać utworów („! Utwory”) i nie tylko .

Czym są poziom użytkownika i czas odnowienia?

Poziom użytkownika i czas odnowienia to podstawowe cechy każdego polecenia Nightbota. Poziom użytkownika pozwala wybrać, kto może wykonywać określone polecenia. Dostępne opcje to „właściciel” (tylko Ty możesz użyć polecenia), „moderator” (tylko Ty i moderator możecie wykonać polecenie), „zwykły” (ty, moderatorzy i użytkownicy z listy stałych widzów), „subskrybent ” (subskrybenci płatnych kanałów i wyżej) oraz „wszyscy” (wszyscy użytkownicy).

Cooldown to minimalny czas między wykonaniami poleceń. Zasadniczo czas odnowienia działa jako ochrona przed spamem na czacie Twitch.

Dlaczego nazywa się to robotem nocnym?

Nightbot został stworzony przez jednego z pierwszych streamerów JTV, Konę, i pierwotnie nosił nazwę „SFXBot”. Został zaprojektowany wyłącznie na żądanie piosenek, ale później funkcje zostały rozszerzone. Kiedy firma Kona została zamknięta, bot został przemianowany na „Konabot”, ale ponieważ programista nie chciał używać jego nazwy, zamiast tego zasugerował „Nightbot”.

Jakie są dynamiczne polecenia dla Nightbota?

Polecenia dynamiczne dostarczają odpowiedzi na podstawie bieżących danych zamiast statycznych, wstępnie ustawionych odpowiedzi. Niektóre z najpopularniejszych dynamicznych poleceń Nightbot to „ChatID” (pokazuje identyfikator czatu), „Countup” i „Countdown” (pozostały czas lub czas, który minął od określonej godziny), „Time” (bieżący czas w określonej strefie czasowej) , „Pogoda” (pogoda w wybranej lokalizacji), „Twitch”, „Steam” i „XBL” (wyświetla informacje o użytkowniku z profilu Twitch, Steam lub Xbox Live).

Jak skonfigurować prezent z Nightbotem?

Nighbot sprawia, że ​​prezenty są proste. Aby zorganizować prezent, zaloguj się na swoje konto Twitch na stronie Nighbot. Z lewego paska bocznego przejdź do zakładki Giveaway. Tam zobaczysz listę uprawnień, okno czatu i panel z nagrodami.

W panelu możesz wybrać poziomy użytkowników, które kwalifikują się do udziału i wygrywania konkursów. Możesz także ustawić zasady udziału w konkursie – na przykład użytkownicy mogą zostać zakwalifikowani, wpisując określone słowo kluczowe. Istnieje również opcja, aby zapewnić swoim stałym widzom większą szansę na wygraną.

Dostosuj swoje wrażenia z przesyłania strumieniowego

Nightbot to niezwykle przydatne narzędzie o szerokiej gamie funkcji. Pomaga nie tylko filtrować spam na czacie Twitcha, ale także wchodzić w interakcję z widzami w zabawny sposób, na przykład wypełniając prośby o piosenki i tworząc gry, ankiety i prezenty. Mamy nadzieję, że z pomocą naszego przewodnika skonfigurowałeś Nightbota dla swojego konta Twitch i spersonalizowałeś go zgodnie ze swoimi preferencjami. Radzimy sprawdzić wszystkie funkcje Nightbot, aby Twój kanał był lepszym miejscem do streamowania i oglądania.

Która funkcja Nightbot jest Twoim zdaniem najbardziej przydatna? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.