Jak wyświetlić historię wyszukiwania w Mapach Google

Trudno sobie wyobrazić czas, zanim używaliśmy Map Google do poruszania się pieszo lub podczas jazdy. Wyszukiwanie lokalizacji w Mapach jest proste i proste.

A jeśli masz śledzenie aktywności w sieci Google na swoim telefonie lub laptopie, wszystkie poprzednio wyszukiwane lokalizacje będą znajdować się w jednym wygodnym miejscu. W rzeczywistości Mapy Google świetnie sobie radzą z zapamiętywaniem wszystkich miejsc, w których byłeś, i tych, które właśnie wyszukiwałeś.

W tym artykule pokażemy, jak przeglądać historię wyszukiwania w Mapach Google, przeglądać ją, a nawet usuwać określone wyszukiwania, jeśli chcesz.

Jak wyświetlić historię wyszukiwania w Mapach Google?

Jeśli często korzystasz z Map Google, prawdopodobnie masz długą listę wyszukiwań w swojej aktywności w Mapach. Po kliknięciu pola wyszukiwania w Mapach Google automatycznie wyświetli się lista ostatnich wyszukiwań.

Ale jeśli chcesz wyświetlić starsze elementy w historii wyszukiwania, musisz przejść do strony Aktywność w Mapach. Najpierw przejrzyjmy kroki wymagane do wyświetlenia historii wyszukiwania w Mapach Google, jeśli używasz komputera. Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem systemu Windows, czy Mac, ten proces będzie dokładnie taki sam.

Pamiętaj też, że musisz być zalogowany na swoje konto Google, aby móc zobaczyć swoją historię wyszukiwania. Oto jak znaleźć i wyświetlić historię wyszukiwania w Mapach Google:

 1. Otwórz Mapy Google w przeglądarce na komputerze. Możesz używać dowolnej przeglądarki, ale Google zaleca Chrome w celu uzyskania optymalnej zgodności.

 2. W lewym górnym rogu kliknij trzy poziome linie.

 3. Przewiń w dół i wybierz "Aktywność w Mapach".

Twoja opcja „Zapisywanie aktywności” powinna być włączona. A twoje „Automatyczne usuwanie” powinno być wyłączone. Tuż pod tymi dwiema opcjami zobaczysz pasek wyszukiwania z napisem „Wyszukaj swoją aktywność”.

Tutaj możesz wpisać konkretną lokalizację, którą wyszukiwałeś w przeszłości. Jeśli nie masz pewności, czego szukasz, możesz przeglądać historię wyszukiwania.

Filtr wyszukiwania umożliwia wyświetlenie historii wyszukiwania z ostatniego dnia, tygodnia lub miesiąca albo wykonanie wyszukiwania niestandardowego. Możesz także przełączać się między opcjami "Widok pakietu" i "Widok elementu", aby wyświetlić historię wyszukiwania. Widok pakietu grupuje wpisy wyszukiwania według daty, a widok elementu wyświetla je wszystkie w jednym wierszu.

Jak wyświetlić historię wyszukiwania w Mapach Google na Androida?

Niewątpliwie jedną z najlepszych rzeczy w Mapach Google jest to, że możesz je zabrać ze sobą, gdziekolwiek jesteś, korzystając z urządzenia mobilnego. Dzięki aplikacji Mapy Google szanse na zgubienie się w nowym mieście są minimalne.

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, możesz w każdej chwili wyświetlić swoją historię wyszukiwania w Mapach Google. Aplikacja mobilna na Androida pokaże kilka ostatnich wyszukiwań z głównego paska wyszukiwania, tak samo jak wersja internetowa. Ale aby móc wyświetlić całą historię wyszukiwania, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom aplikację Mapy Google na swoim urządzeniu z Androidem.

 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu.

 3. W wyskakującym oknie wybierz "Ustawienia".

 4. Następnie przewiń w dół i dotknij „Historia map”.

Zobaczysz „Aktywność w Mapach” u góry ekranu. Poniżej zobaczysz pasek „Wyszukaj swoją aktywność”, w którym możesz wpisać wyszukiwany element z historii Map.

Historia wyszukiwania w aplikacji Mapy pojawi się automatycznie w widoku pakietu. Będziesz mieć również możliwość filtrowania historii wyszukiwania według daty.

Dostępna będzie również opcja „Usuń” elementy z historii wyszukiwania. Jeśli dotkniesz tej opcji, Mapy Google pozwolą Ci usunąć wyszukiwania z ostatniej godziny, poprzedniego dnia, cały czas lub stworzyć niestandardowy zakres.

Jak wyświetlić historię wyszukiwania w Mapach Google na iPhonie?

Aplikacja mobilna Mapy Google działa wydajnie niezależnie od tego, czy używasz smartfona z Androidem, czy iPhone'a. Aplikacja działa identycznie w obu systemach operacyjnych. Jeśli więc jesteś użytkownikiem iPhone'a, oto jak możesz wyświetlić swoją historię wyszukiwania w Mapach Google:

 1. Uruchom Mapy Google na swoim iPhonie i dotknij swojego zdjęcia profilowego.

 2. Wybierz „Ustawienia”, a następnie „Historia Map”.

 3. Stuknij w „Wyszukaj pasek aktywności”, aby wyświetlić elementy w historii Map.

Pamiętaj, że możesz filtrować według daty i usuwać wpisy wyszukiwania w określonych przedziałach czasowych.

Jak zmienić odwiedzone miejsca i czynności, które wykonałeś na mapach?

Mapy Google prowadzą rejestr wszystkich odwiedzonych przez Ciebie miejsc, ale tylko wtedy, gdy włączysz tę funkcję. Utworzy listę odwiedzanych i najczęściej odwiedzanych miejsc, a także niepotwierdzonych lokalizacji, co do których nie masz pewności, czy odwiedziłeś, czy nie.

Możesz uzyskać dostęp do tych miejsc i działań, korzystając z osi czasu Map Google. Możesz to zrobić zarówno w przeglądarkach internetowych, jak i w aplikacji Mapy Google na urządzeniu mobilnym. Oto jak to działa:

 1. Przejdź do menu głównego Google Maps (trzy poziome linie w lewym górnym rogu w przeglądarce i Twoje zdjęcie profilowe w aplikacji mobilnej).

 2. Wybierz „Twoja oś czasu” z listy.

Jeśli korzystasz z Map Google w przeglądarce internetowej, w lewym dolnym rogu zauważysz czerwony prostokąt. Wyświetli liczbę odwiedzonych miejsc.

Po kliknięciu zobaczysz wyliczoną listę miejsc obok każdej z trzech kropek. Jeśli klikniesz kropki, zobaczysz opcję „Ostatnia wizyta na Twojej osi czasu”.

Po kliknięciu tej opcji będziesz mógł zobaczyć i zmienić określone kroki w tej aktywności. Będziesz mieć również możliwość potwierdzenia, czy rzeczywiście była to trasa, którą przebyłeś wcześniej.

W aplikacji mobilnej Mapy Google dotknięcie „Twoja oś czasu” przekieruje Cię do innego okna, w którym możesz przełączać się między kartami oznaczonymi „Dzień”, „Miejsca”, „Miasta” i „Świat”.

Jeśli na przykład wybierzesz „Miejsca”, zobaczysz, że są one uporządkowane według rodzaju czynności, takich jak „Zakupy” czy „Jedzenie i napoje”. Dotykając każdej kategorii, możesz zmienić lub usunąć pozycje z listy miejsc.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak odzyskać usuniętą historię wyszukiwania Google?

Jeśli przypadkowo usunąłeś historię przeglądania, nadal możesz ją odzyskać, korzystając z opcji „Moja aktywność” w Google. Oto gdzie to znaleźć:

1. Stuknij w ten link, który poprowadzi Cię do „Mojej aktywności” na Twoim koncie Google. Zaloguj się.

2. Przewiń w dół i przeglądaj swoją aktywność w Google. Będzie zawierać listę wszystkich wyszukiwań w widoku pakietu lub widoku przedmiotu.

Pamiętaj, że pokaże to tylko wyszukiwania, które prowadziłeś w Google, a nie te wykonane w żadnej innej wyszukiwarce.

2. Jak wyświetlić i usunąć historię wyszukiwania Google?

Możesz znaleźć całą swoją historię wyszukiwania Google, otwierając stronę „Moja aktywność” na swoim koncie Google. Znajdziesz wszystkie elementy wyszukiwania Google, które możesz przeglądać według daty lub wpisując określony termin w pasku wyszukiwania.

Obok paska wyszukiwania pojawi się również przycisk „Usuń”. Możesz usunąć tylko ostatnie wyszukiwania, wyszukiwania poprzedniego dnia, cały czas lub utworzyć zakres niestandardowy.

3. Jak patrzę na moją historię w Google Earth?

Google Earth to świetny sposób na poznanie naszej planety i zobaczenie jej z innej perspektywy. Możesz wpisać dowolną lokalizację na pasku wyszukiwania, a Google Earth natychmiast ją pokaże.

Jeśli chcesz ponownie odwiedzić miejsce, którego szukałeś wcześniej, po prostu kliknij w dowolnym miejscu na pasku wyszukiwania, a lista poprzednich wyszukiwań zostanie rozwinięta. Po prostu dotknij lokalizacji, której szukasz, a zabierze Cię tam z powrotem. Pamiętaj, aby najpierw zalogować się na swoje konto Google.

4. Jak znaleźć moje ostatnie wyszukiwania w Google?

Jeśli używasz Google jako głównej wyszukiwarki, automatycznie wyświetli ona sugestie w menu rozwijanym po kliknięciu paska wyszukiwania.

Te sugestie są zwykle związane z Twoimi ostatnimi i najczęstszymi wyszukiwaniami. Ale jeśli chcesz zobaczyć najnowsze wyszukiwania i ich kolejność chronologiczną, musisz odwiedzić stronę „Moja aktywność” na swoim koncie Google.

5. Czy mogę zobaczyć moją historię wyszukiwania w Mapach Google?

Tak, absolutnie możesz zobaczyć swoją historię wyszukiwania w Mapach Google, chyba że ktoś już ją usunął. Możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej i aplikacji mobilnej, zmienić i usunąć, jeśli chcesz. Historia wyszukiwania w Mapach Google znajduje się w sekcji „Aktywność w Mapach” w ustawieniach Map Google.

Zarządzanie historią wyszukiwania w Mapach Google

Jeśli masz jedno konto Google od dłuższego czasu i przez cały czas masz śledzenie w Mapach Google, będziesz mógł zobaczyć całą historię odwiedzonych miejsc i odbytych podróży.

Ale historia wyszukiwania to coś więcej niż tylko historia lokalizacji. Informuje o miejscach, które tylko przeglądałeś, ale jeszcze nie odwiedziłeś. Tak czy inaczej, dostarcza cennych danych, a teraz wiesz, jak uzyskać do nich dostęp w razie potrzeby.

Czy często sprawdzasz swoją historię w Mapach Google? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.