Jak dodać pole wyboru do dokumentu Google

Dokumenty Google to bardzo przydatne narzędzie do przetwarzania tekstu, którego można używać do tworzenia różnego rodzaju dokumentów. Jeśli próbujesz utworzyć listę kontrolną, na przykład Dokumenty Google i inne podobne aplikacje Google zapewniają przydatne funkcje listy kontrolnej, z których możesz skorzystać.

W tym artykule pokażemy, jak dodać pole wyboru do dokumentu Google lub arkusza Google, aby utworzyć interaktywną listę kontrolną.

Jak wstawić pola wyboru w Dokumentach Google za pomocą opcji formatu?

Jeśli chcesz utworzyć interaktywną listę kontrolną w Dokumentach Google za pomocą pól wyboru, możesz to zrobić, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz Dokumenty Google i kliknij Puste (+) aby utworzyć nowy dokument.

 2. Kiedy będziesz gotowy do pisania na liście pól wyboru, kliknij Format w górnym menu.

 3. Teraz najedź na Punktory i numeracja.

 4. Następnie najedź na Lista punktowana.

 5. Następnie kliknij opcję pola wyboru w prawym górnym rogu. To jest ten z czystym biuletynem.

 6. Wpisz pozycje na liście jeden po drugim. Naciśnięcie klawisza enter lub return automatycznie wygeneruje kolejne pole wyboru.

 7. Po zakończeniu tworzenia listy zapisz dokument.

Utworzyłeś teraz interaktywne pole wyboru. Jeśli chcesz zamienić pole wyboru w czek, oto co musisz zrobić:

 1. Zaznacz pole wyboru, klikając je. Podświetlenie więcej niż jednego pola wyboru spowoduje edycję wszystkich podświetlonych.

 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy, jeśli używasz komputera Mac, możesz użyć Ctrl + kliknięcie.
 3. W menu podręcznym kliknij znacznik wyboru.

 4. Ta konkretna pozycja na liście zostanie teraz zaznaczona.

 5. Jeśli chcesz usunąć czek, możesz nacisnąć Ctrl + Z aby natychmiast cofnąć zaznaczenie. Jeżeli czek został wykonany dużo wcześniej, możesz go usunąć poprzez:
  1. Podświetlanie znacznika wyboru.
  2. Kliknięcie Format w górnym menu.
  3. Unosząc się nad Lista punktowana.
  4. Kliknięcie opcji pola wyboru.
  5. Podobnie jak w przypadku zaznaczenia, podświetlenie więcej niż jednego elementu spowoduje edycję wszystkich wyróżnionych elementów.

Jak dodać pole wyboru do Arkuszy Google za pomocą opcji wstawiania

Jeśli do tworzenia listy kontrolnej chcesz używać Arkuszy Google zamiast Dokumentów, możesz to zrobić, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz Arkusze Google, a następnie kliknij + stworzyć dokument od podstaw.

 2. Zaznacz komórki, do których chcesz dodać pola wyboru. Możesz podświetlić wiele komórek, klikając myszą lub przytrzymując klawisz Ctrl i klikając poszczególne komórki.

 3. Następnie w górnym menu kliknij Wstawić.

 4. W rozwijanym menu kliknij Pole wyboru.

 5. Podświetlone komórki powinny mieć teraz pola wyboru. Kliknięcie pola wyboru spowoduje włączenie lub wyłączenie znacznika wyboru.

Arkusze Google umożliwiają również dostosowanie sposobu włączania i wyłączania pola wyboru. Można to zrobić tak:

 1. Zaznacz komórki, które już zawierają pola wyboru.

 2. W górnym menu kliknij Dane.

 3. Z menu rozwijanego kliknij Walidacji danych.

 4. Na wyskakującym ekranie upewnij się, że Kryteria jest ustawione na Pole wyboruw razie potrzeby kliknij strzałkę obok niej, aby wyświetlić menu rozwijane.

 5. Następnie kliknij Użyj niestandardowych wartości komórek przełącznik.

 6. Następnie wpisz wartości, których chcesz użyć.

 7. Możesz także zmienić sposób, w jaki Arkusze Google będą traktować nieprawidłowe dane wejściowe, jako ostrzeżenie lub całkowite odrzucenie danych wejściowych.

 8. Kiedy skończysz, kliknij Zapisać.

Jak dodać pole wyboru do Dokumentów Google na Androida

Istnieją dwa sposoby uzyskiwania dostępu do Dokumentów Google na urządzeniu przenośnym. Jest dostępny na Androida w sklepie Google Play. Możesz uzyskać dostęp do przeglądarki internetowej i otworzyć ją stamtąd lub użyć aplikacji mobilnej Dokumenty Google. Jeśli korzystasz z przeglądarki internetowej, możesz normalnie korzystać z pól wyboru, korzystając z powyższych instrukcji.

Z drugiej strony, jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej, nie ma możliwości bezpośredniego wstawienia pól wyboru, ponieważ funkcjonalność aplikacji mobilnej jest ograniczona. Może to potencjalnie ulec zmianie, ponieważ istnieje możliwość uzyskania dodatków w celu zwiększenia funkcjonalności Dokumentów Google dla urządzeń przenośnych, ale obecnie nie jest to obsługiwane. Na razie możesz skorzystać z wersji przeglądarki internetowej lub trzymać się wersji na komputery stacjonarne.

Jak dodać pole wyboru do Dokumentów Google na iPhonie?

Poza dostępnością mobilnej aplikacji Dokumenty Google w sklepie Apple App Store nie ma różnic między wersją na iOS a wersją na Androida. Instrukcje dostępu do Dokumentów Google na iPhonie są takie same, jak na Androidzie. Podobnie jak w przypadku Androida, pola wyboru nie są dostępne w mobilnej wersji iPhone'a. Uzyskaj do niego dostęp przez przeglądarkę internetową lub użyj aplikacji komputerowej.

Jak dodać pole wyboru do Dokumentów Google na iPadzie

Nie ma różnic między wersjami Dokumentów Google na iPhone'a i iPada, poza tym, że jest łatwiejszy w użyciu na iPadzie ze względu na większy ekran. Te same ograniczenia aplikacji mobilnych Dokumentów Google dotyczą również iPada.

Jak dodać pole wyboru w Arkuszach Google za pomocą urządzenia z Androidem

W przeciwieństwie do Dokumentów Google, mobilna wersja Arkuszy Google na Androida ma nienaruszone pole wyboru. Jeśli zamiast tego chcesz użyć go do utworzenia listy kontrolnej, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Arkusze Google.

 2. Stuknij w + ikona w prawym dolnym rogu.

 3. Następnie dotknij Nowy arkusz kalkulacyjny.

 4. Następnie zaznacz komórki, do których chcesz dodać pole wyboru.

 5. Teraz dotknij ikony trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu.

 6. W wyskakującym menu dotknij Walidacji danych.

 7. Następnie dotknij menu rozwijanego pod Kryteria.

 8. Następnie dotknij Zaznaczyć pole.

 9. Stuknij w Zapisać w prawym górnym rogu.

 10. Komórki powinny teraz mieć pole wyboru, które można włączać i wyłączać.

 11. Kontynuuj listę, wypełniając komórki obok pól wyboru.

Możesz również uzyskać dostęp do Arkuszy Google za pomocą mobilnej przeglądarki internetowej i postępować zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej.

Jednak w przeciwieństwie do wersji na komputery nie można tworzyć niestandardowych wartości wejściowych dla przełączanych pól wyboru. Jeśli chcesz to zrobić, otwórz listę utworzoną w wersji komputerowej lub internetowej i postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej.

Jak dodać pole wyboru na iPhonie w Arkuszach Google

Wersja aplikacji mobilnej Arkusze Google na iPhone'a jest taka sama jak jej kuzyn na Androida. Jeśli używasz iPhone'a, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi wcześniej na Androidzie.

Jak dodać pole wyboru na iPadzie Arkuszy Google

Nie ma różnic między wersjami Arkuszy Google na iPhone'a i iPada. Instrukcje dodawania pól wyboru są podobne dla wszystkich platform mobilnych.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto pytania, które zwykle pojawiają się, gdy omawiane są pola wyboru w Dokumentach i Arkuszach Google:

Jak utworzyć listę rzeczy do zrobienia w Arkuszach Google?

Listy rzeczy do zrobienia są zasadniczo sposobem na zapisanie kroków już wykonanych dla zestawu zadań. Aby utworzyć funkcjonalną listę zadań do wykonania w Arkuszach Google, wykonaj następujące czynności:

• Określ liczbę wymaganych kroków lub zadań do wykonania.

• Wybierz odpowiednią liczbę komórek w pierwszej kolumnie, która odpowiada poprzedniej liczbie.

• Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej, aby utworzyć interaktywne pola wyboru w Arkuszach Google.

• Po prawej stronie każdego pola wyboru wpisz kolejno kroki lub zadania.

• Dla każdego ukończonego kroku lub zadania przełącz odpowiednie pole wyboru.

Jak wstawić i dodać znacznik w Dokumentach Google?

Możesz dodać pola wyboru do już zakończonej listy pól wyboru, ale jest to dostępne tylko w internetowej lub komputerowej wersji Dokumentów Google. Aby to zrobić, możesz wykonać następujące kroki:

• Otwórz dokument, do którego chcesz dodać pola wyboru.

• Jeśli chcesz dodać nowe pole wyboru na końcu listy, przesuń kursor na koniec ostatniej linii pola wyboru, a następnie naciśnij Wchodzić lub Powrót. Autoformatowanie powinno automatycznie utworzyć nowe pole wyboru.

• Jeśli chcesz wstawić nowe pole wyboru gdzieś pośrodku listy, kliknij krok przed zadaniem, które chcesz dodać, a następnie naciśnij Wchodzić lub Powrót. Autoformatowanie powinno dodać puste miejsce z polem wyboru przed nim, wypełnić puste miejsce zadaniem lub krokiem, który chcesz dodać.

• Jeśli autoformatowanie nie działa, możesz dodać nowe pole wyboru, klikając obszar, w którym chcesz umieścić nowe pole wyboru, a następnie klikając Format > Punktory i numeracja > Lista punktowana pozwoli Ci kliknąć format pola wyboru, który doda pojedyncze pole wyboru.

• Możesz zmienić pola wyboru na zaznaczenia, klikając je prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierając symbol zaznaczenia. Na komputerze Mac możesz używać Ctrl + kliknięcie.

Czy mogę utworzyć listę kontrolną w Arkuszach Google, a następnie skopiować ją i wkleić w Dokumentach Google?

Nie całkiem. Podczas kopiowania i wklejania komórek w Arkuszach Google duplikujesz tylko dane zawarte w komórkach, a nie same komórki. Jeśli próbowałeś skopiować listę kontrolną z Arkuszy Google, zamiast pól wyboru, Dokumenty Google wyświetlą słowo PRAWDA dla wszystkich pól wyboru, które zostały włączone i FAŁSZYWY dla każdego, które jest wyłączone.

Możesz użyć tych danych, aby następnie utworzyć pola wyboru za pomocą menu Format, ale nie można wykonać duplikowania samych pól wyboru.

Poręczne narzędzie do zarządzania zadaniami

Listy kontrolne są bardzo przydatne do zarządzania zadaniami, których należy przestrzegać, aby wykonać lub potwierdzić. Wiedząc, jak dodać pole wyboru do dokumentu Google Doc lub Google Sheets, możesz łatwo utworzyć interaktywny, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Zapoznanie się z ciągle rosnącą liczbą funkcji Dokumentów i Arkuszy Google to zawsze dobra rzecz.

Czy znasz inne sposoby dodawania pola wyboru do Dokumentów Google lub Arkuszy Google, które nie zostały tutaj podane? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.