Jak dostosować czułość myszy na MacBooku?

Użytkownicy MacBooków uwielbiają wygląd i styl swoich urządzeń. Wszystko, co Apple wydaje się tak płynne i gładkie. Ale co się dzieje, gdy mysz Macbooka jest trochę zbyt gładka? Cóż, możesz skończyć strzelając kursorem do połowy ekranu, delikatnie próbując umieścić go na maleńkich ikonach systemu i całkowicie chybić. Jeśli taka jest twoja sytuacja, prawdopodobnie jesteś sfrustrowany.

Jak dostosować czułość myszy na MacBooku?

Niektórzy lubią, gdy ich kursor porusza się bardzo wolno, podczas gdy inni lubią ustawiać czułość na maksimum. Wszystko zależy od Twoich przyzwyczajeń i do czego używasz myszy. Zmiana czułości na komputerze Mac jest łatwa i prosta. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić i dokonać innych dostosowań bez żadnych aplikacji.

Wprowadzanie zmian myszy na Macu

Możesz bez problemu zmienić prędkość myszy, kierunek przewijania i szybkość kliknięcia prawym przyciskiem myszy w systemie operacyjnym Mac. macOS ma jedno z najłatwiejszych w użyciu ustawień, a zmiana ustawień wymaga tylko kilku kliknięć. Oto, co musisz zrobić, aby dostosować funkcje myszy:

 1. Kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu ekranu.
 2. Wybierz "Preferencje systemowe" z menu rozwijanego.

 3. Wybierz „Mysz” w wyskakującym oknie.

 4. Kliknij „Wskaż i kliknij”, aby uzyskać dostęp do ustawień wskaźnika myszy.
 5. Zaznacz pole „Kierunek przewijania: naturalny”, jeśli chcesz, aby przewijanie myszy podążało w kierunku Twoich palców.
 6. Drugie pole, "Drugie kliknięcie", umożliwia kliknięcie prawym przyciskiem myszy, więc idź dalej i to też zaznacz.
 7. Kliknij małą strzałkę tuż pod „Drugim kliknięciem”, aby wybrać przycisk myszy, którego chcesz użyć jako głównego. Możesz go pozostawić bez zmian lub zamienić dwa przyciski. Jednak nie możesz tego zrobić na myszy innej niż Apple.
 8. Przesuń suwak „Prędkość śledzenia” w lewo lub w prawo, aby ustawić prędkość wskaźnika myszy na ekranie. Poczujesz różnicę w czasie rzeczywistym, więc poruszaj nią w lewo iw prawo, aż znajdziesz odpowiednią prędkość.

Zmiana szybkości dwukrotnego kliknięcia

Za pomocą superszybkiej myszy możesz czasami przypadkowo kliknąć coś dwukrotnie. Dlatego możesz chcieć zmniejszyć szybkość dwukrotnego kliknięcia myszą. Oto, co musisz zrobić:

 1. Kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu ekranu.
 2. Ponownie wybierz "Preferencje systemowe" z menu rozwijanego.
 3. Wybierz „Dostępność” i przewiń w dół, aż zobaczysz „Mysz i gładzik”. Śmiało i wybierz to.

 4. Zobaczysz suwak "Prędkość podwójnego kliknięcia", który wygląda podobnie do suwaka "Prędkość śledzenia". Przesuń go w lewo lub w prawo, aby zwiększyć lub zmniejszyć szybkość dwukrotnego kliknięcia. Gdy suwak jest przesunięty maksymalnie w lewo, będziesz musiał poczekać cztery sekundy na drugie kliknięcie, aby uruchomić dwukrotne kliknięcie. To trochę za wolno, ale hej, komuś może się to spodobać w ten sposób.
 5. Jeśli chcesz włączyć funkcję, która otwiera pliki po najechaniu na nie kursorem, zaznacz pole obok suwaka „Opóźnienie ładowania sprężyny”.
 6. Przeciągnij suwak, aby ustawić czas najechania, który uruchamia otwieranie pliku. Znowu lewa jest wolniejsza, prawa szybsza.

Zmiana szybkości przewijania

Możesz także ustawić prędkość przewijania myszy, jeśli domyślna prędkość nie jest dla Ciebie odpowiednia. Zrób to tak:

 1. Otwórz Ustawienia ułatwień dostępu i kliknij „Sterowanie wskaźnikiem”, tak jak zrobiliśmy powyżej.
 2. Wybierz „Opcje myszy”.

 3. Przeciągnij suwak „Szybkość przewijania” w lewo iw prawo, aby ustawić prędkość przewijania.
 4. Kliknij "OK", gdy będziesz zadowolony z prędkości.

Zmiana gestów magicznej myszy

Magic Mouse firmy Apple ma kilka unikalnych funkcji natywnych dla systemu Mac OS. Funkcja Gesty umożliwia ustawienie unikalnych gestów, które mogą pomóc w wykonywaniu wszelkiego rodzaju zadań. Oto, co musisz zrobić:

 1. Kliknij ikonę Apple i wybierz "Preferencje systemowe" z menu rozwijanego.

 2. Wybierz „Mysz”.

 3. Wybierz „Więcej gestów”, aby zobaczyć wszystkie dostępne opcje.
 4. Zaznacz pole „Przesuń między stronami”, jeśli chcesz przesuwać lub przewijać strony za pomocą ruchu myszy. Możesz przewijać w lewo iw prawo jednym palcem lub przesuwać w prawo iw lewo jednym lub dwoma palcami. Oznacza to, że będziesz musiał przytrzymać wymagany przycisk myszy podczas przesuwania myszy, aby przesunąć.

 5. Pole „Przesuń między aplikacjami pełnoekranowymi” umożliwia przełączanie się między różnymi programami pełnoekranowymi w ten sam sposób.
 6. Pole „Kontrola misji” daje możliwość wywołania Kontroli misji, lekko dotykając myszą.

Często Zadawane Pytania

Jak zmienić ustawienia gładzika na moim MacBooku?

Zmiana ustawień gładzika na MacBooku jest bardzo podobna do powyższych instrukcji, z wyjątkiem kilku ścieżek nawigacyjnych. Po otwarciu Preferencji systemowych kliknij „Gładzik”.

Z tego miejsca można uzyskać dostęp do funkcji „wskaż i kliknij”, a także funkcji przewijania i powiększania lub gestów. Przeglądaj każdą kartę, wybierając preferencje, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Dostosuj swoją Magic Mouse w kilka sekund

Ludzie, którzy spędzają dużo czasu pracując na MacBooku, często myślą, że domyślna czułość myszy jest zbyt wolna, aby mogli wykonywać zadania tak szybko, jak to możliwe. Jeśli jesteś jedną z tych osób, powyższe proste kroki pozwolą Ci dostosować Magic Mouse do swoich potrzeb i upewnić się, że pasujesz do swoich potrzeb.

Czy masz jakieś inne wskazówki i triki Magic Mouse, które Twoim zdaniem pomogłyby innym użytkownikom MacBooka? Jeśli tak, podziel się nimi ze społecznością TechJunkie w komentarzach poniżej.