Jak wyłączyć nadpisywanie w Arkuszach Google

Nadpisanie lub nadpisanie, jak to się czasem nazywa, jest jednym z dwóch trybów pracy, jakie posiada każdy komputer. Dzieje się tak, gdy wpisywany tekst zastępuje istniejący tekst, zamiast go przesuwać, jak to ma miejsce w trybie wstawiania.

Jak wyłączyć nadpisywanie w Arkuszach Google

Może się to zdarzyć w dowolnym programie, aplikacji lub oprogramowaniu, w tym Arkuszach Google. Ale jak to się w ogóle dzieje? A jak wyłączyć nadpisywanie w Arkuszach Google lub gdziekolwiek indziej? W tym artykule wyjaśnimy, jak przełączyć się z jednego trybu pracy na inny.

Znajdź klucz do wstawiania

Oto problem z nadpisywaniem – dzieje się znikąd. Często dzieje się tak, ponieważ większość ludzi przypadkowo naciska przycisk „Wstaw” na klawiaturze podczas pisania.

W rzeczywistości wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że prawie każda klawiatura ma przycisk „Wstaw”. A nawet jeśli są świadomi, niekoniecznie wiedzą, do czego to służy.

O co więc chodzi z kluczem „Wstaw”? Jest to funkcja przełączania, która przełącza z trybu wstawiania na tryb nadpisywania i odwrotnie.

Zauważysz też, że po przejściu z trybu wstawiania do trybu nadpisywania kursor nagle zniknął z komórek Arkuszy Google, mimo że go kliknąłeś.

Tryb wstawiania to standardowy tryb, którego używamy podczas pisania dowolnego tekstu, i tak naprawdę rzadko zdarza się, aby ludzie w ogóle potrzebowali trybu nadpisywania.

Dlatego pozornie wyłączenie trybu nadpisywania nie może być prostsze. Ale jest kilka problemów, które możesz napotkać.

wstawić

Co zrobić, jeśli nie masz klucza do wstawiania?

Jak wspomniano, większość klawiatur będzie miała klawisz wstawiania, ale nie wszystkie. Czy to oznacza, że ​​nie możesz przełączyć się z trybu wstawiania do trybu nadpisywania? Absolutnie nie, jest na to skrót.

Jeśli próbujesz wprowadzić dane do arkusza kalkulacyjnego Arkuszy Google w trybie nadpisywania, możesz po prostu nacisnąć „Shift + 0”.

Ale oto sztuczka, musisz wyłączyć Num Lock na klawiaturze numerycznej i użyć „0” na padzie. Prawdopodobnie zobaczysz skrót „Ins” tuż pod zerem, który oznacza tę operację.

Upewnij się, że trzymasz te dwa klucze jednocześnie. Następnie wróć i sprawdź, czy nadpisywanie jest wyłączone w arkuszu kalkulacyjnym.

Jeśli używasz Google Chromebook, klawisz Wstaw jest zastępowany kombinacją klawisza wyszukiwania i klawisza kropki naciśniętych w tym samym czasie.

W przypadku laptopów i komputerów stacjonarnych Mac klawisz Insert jest symulowany przez naciśnięcie klawisza Fn + Enter.

Wyłącz nadpisywanie

Tryb nadpisywania na pasku formuł

Jeśli chodzi o Arkusze Google, możesz napotkać problem z nadpisywaniem podczas wprowadzania tekstu na pasku formuły. Ale tylko wtedy, gdy próbujesz edytować istniejącą formułę.

Nie działa tutaj naciśnięcie klawisza Insert lub użycie skrótu trybu wstawiania. Nie ma gwarancji co do rozwiązania tego problemu, ponieważ funkcja może być czasami trochę trudna.

Ale jest coś, czego możesz spróbować. Możesz kliknąć dowolną losową komórkę i nacisnąć klawisz Wstaw. A potem wróć, aby spróbować ponownie edytować formułę. Może działać jako przycisk resetowania w przypadku, gdy problem z nadpisywaniem paska formuły zwykle nie występuje.

Arkusze Google

Czy możesz na stałe wyłączyć tryb nadpisywania?

Ciągłe naciskanie klawisza Insert może od czasu do czasu powodować poważne uszkodzenia. Możesz nawet nie zauważyć, że wpisywany tekst zastępuje inny tekst.

Zwłaszcza, gdy pracujesz z dużą ilością danych w Arkuszach Google, ryzyko przypadkowego nadpisania ważnych informacji może być powodem do niepokoju.

Ale jak dotąd nie ma sposobu na trwałe wyłączenie tej funkcji na komputerze lub usługach G Suite, takich jak Arkusze Google.

Nadpisywanie trybu nadpisywania

Klawisz Wstaw nie jest czymś, o czym większość ludzi myśli podczas codziennego używania klawiatury. Ale większość z nas znalazła się w często przerażającym trybie nadpisywania co najmniej raz lub dwa razy.

Gdy zobaczysz, że kursor zniknął podczas pracy w arkuszu kalkulacyjnym, zatrzymaj to, co robisz i poszukaj klawisza Wstaw. Możesz też użyć skrótu, który dotyczy używanego systemu operacyjnego. I nie, niestety na razie nie można na stałe wyłączyć trybu nadpisywania.

Czy często przez pomyłkę wciskasz klawisz Insert na klawiaturze? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.