Dźwięk Google Pixel 3 nie działa – co robić

Jeszcze zanim trafił do sklepów, Google Pixel 3 wywołał mnóstwo szumu. Wielu użytkowników jest pod wrażeniem jego niesamowitej wydajności i różnorodności funkcji, których nie miał jego poprzednik.

Dźwięk Google Pixel 3 nie działa – co robić

Jednak nie cały ten szum był dobry. Jest kilka problemów zgłaszanych przez użytkowników. Jednym z głównych był problem z głośnikami stereo. Dźwięk byłby zniekształcony, a w niektórych przypadkach głośniki mogą nawet nie działać.

Więc dlaczego tak się dzieje? Czy Google stworzył serię wadliwych Pixel 3s? Raczej nie. Zwykle problem dotyczy usterek Androida. To świetna wiadomość, ponieważ prawdopodobnie nie będziesz musiał wymieniać telefonu. Zobaczmy, co możesz zrobić.

Uruchom ponownie i dokonaj regulacji dźwięku

Zacznijmy od kilku szybkich poprawek, dzięki którym zadanie zostało wykonane więcej razy, niż mogłoby się wydawać. Większość drobnych błędów Androida można naprawić, po prostu ponownie uruchamiając telefon. Odświeża się komunikacja między oprogramowaniem a sprzętem, co może po prostu załatwić sprawę. Aby ponownie uruchomić urządzenie, po prostu przytrzymaj Moc przycisk i dotknij Uruchom ponownie.

Jeśli tak się nie stało, możesz sprawdzić ustawienia dźwięku na swoim urządzeniu.

Aby spojrzeć na ustawienia dźwięku, po prostu naciśnij jeden z przycisków głośności. Jeśli chcesz zobaczyć je wszystkie, dotknij ikony koła zębatego, a zobaczysz wszystkie ustawienia dźwięku. Zwiększ głośność i zobacz, czy coś się zmieni.

Te szybkie poprawki mogą często wystarczyć. Czasami jednak będziesz musiał podjąć inne środki.

Sprawdź aplikacje innych firm

Sklep Play indeksuje oprogramowanie niskiej jakości. Co więcej, Android umożliwia instalację nieoficjalnych aplikacji innych firm. Chociaż może to być pod pewnymi względami świetne, może być również przyczyną różnych problemów, w tym problemów z dźwiękiem.

Oczywiście żmudne byłoby sprawdzenie, czy tak jest, sprawdzając każdą zainstalowaną aplikację. Zamiast tego powinieneś użyć Tryb bezpieczeństwa.

  1. Trzymaj Moc
  2. Naciśnij i przytrzymaj Wyłącz zasilanie przycisk, a następnie dotknij Uruchom ponownie w trybie awaryjnym gdy pojawi się opcja.
  3. Dotknij OK, aby uruchomić Pixel 3 w Tryb bezpieczeństwa.

Spowoduje to wyłączenie wszystkich aplikacji innych firm, więc jeśli którakolwiek z nich powodowała problemy z dźwiękiem, należy to teraz rozwiązać. Jeśli tak się stanie, wyjdź z trybu awaryjnego i sprawdź, czy dźwięk działa. Jeśli nie, może być konieczne usunięcie niektórych aplikacji, dopóki nie znajdziesz winowajcy.

Przywróć ustawienia fabryczne telefonu

Jeśli wszystko inne zawiedzie, przyzywa się przywracanie ustawień fabrycznych. Daje to nowy system operacyjny, więc wszystkie błędy powinny zniknąć. Oto, co należy zrobić:

  1. Iść do Ustawienia >System >Zaawansowany.
  2. Stuknij Resetuj Opcje, następnie idź do Usuń wszystkie dane (przywracanie ustawień fabrycznych).
  3. Stuknij opcję Resetuj telefon, a następnie wpisz hasło.
  4. Uzyskiwać Wymazac wszystko.

Należy to zrobić tylko wtedy, gdy masz problem od dłuższego czasu i wyczerpałeś wszystkie opcje.

Ostatnie słowo

Google stale wprowadza aktualizacje, więc miejmy nadzieję, że jeden z nich zajmie się problemami z dźwiękiem. Oczywiście czasami nie jest to oprogramowanie, ale sprzęt Twojego Pixela 3. Jeśli uważasz, że tak jest, skontaktuj się z obsługą klienta Google, aby uzyskać pomoc.

Czy rozwiązałeś problem z dźwiękiem na Pixelu 3? Jeśli tak, musisz podzielić się swoimi rozwiązaniami w sekcji komentarzy poniżej.