Jak dodać przesuń w górę do swojej historii na Instagramie

Tworzenie historii na Instagramie to nowe, zabawne podejście do interakcji z obserwującymi. Jest to szczególnie ważne w przypadku kont firmowych.

Historie na Instagramie są autentyczne, osobiste i natychmiastowe. Ponieważ znikają po 24 godzinach, nie musisz się stresować, aby wszystko było idealne. Urok historii na Instagramie polega na tym, że są spontaniczne i nie należy ich przesadzać.

Twoje historie pojawiają się w Twoim profilu, ale pojawiają się również w kanałach Twoich obserwatorów i obok historii, które udostępniasz. Nic dziwnego, że niektórzy użytkownicy dodają do swoich historii wiele informacji. Sprytny podpis lub naklejka może pozostawić świetne wrażenie. Ale co z linkami?

Linkowanie z Twojej historii na Instagramie

Instagram słynie z ograniczania twoich opcji, dobrze znanych z ograniczania opcji użytkowników związanych z dodawaniem linków.

Możesz dodać link do swojego profilu. Jeśli chcesz zainspirować ludzi do odwiedzenia Twojej witryny, możesz dodać podpis do swojej historii z instrukcjami, aby sprawdzić swój profil, aby uzyskać więcej informacji.

Ale co z bezpośrednimi linkami do Twojej historii? Czy Twoi obserwatorzy mogą dotknąć historii i przejść na inną stronę internetową? Instagram wprowadził opcję przesuwania w górę dla użytkowników, którzy chcą dodawać linki wychodzące do historii. Gdy zobaczysz artykuł z napisem „Zobacz więcej”, przesuń palcem w górę, aby przejść do nowej witryny.

Co musisz wiedzieć o przesuwaniu w górę

Kiedy ta opcja została udostępniona po raz pierwszy, była ograniczona do zweryfikowanych kont. Użytkownicy ci zwykle używali przeciągania w górę, aby tworzyć linki do promocji lub harmonogramów koncertów i innych aktualnych informacji. Niektóre celebrytki wykorzystały również historie na Instagramie, aby połączyć się z preferowanymi przyczynami i szerzyć świadomość.

Ale co z resztą z nas?

Instagram bardzo ostrożnie podszedł do rozszerzenia funkcji przesuwania w górę. Ta funkcja jest łatwa do nadużycia i może narazić użytkowników Instagrama na ryzyko dotarcia do stron ze złośliwym oprogramowaniem. W tym momencie opcja przesuwania w górę jest dostępna dla kont firmowych lub kont z ponad 10 000 obserwujących.

Przewodnik krok po kroku dotyczący dodawania machnięcia w górę

Oto jak konta firmowe mogą dodawać linki wychodzące do artykułów:

 1. Najpierw stwórz swoją historię. Aby stworzyć historię, możesz zrobić zdjęcie lub nagrać film. Możesz także przesłać multimedia ze swojej galerii lub użyć Boomerang, aby nagrać wydarzenie na żywo.

 2. Gdy twoja historia jest gotowa, możesz ją edytować na różne sposoby. Jeśli Twoje konto kwalifikuje się do przeciągnięcia w górę, u góry ekranu pojawi się ikona łącza udostępniania. Poszukaj ikony łańcucha na środku ekranu, obok zwykłych opcji edycji.

 3. Stuknij w Udostępnij łącze. Po wybraniu tej opcji możesz po prostu wkleić adres URL. Nie możesz linkować do wielu stron internetowych z jednej historii.

 4. Dodaj podpis. Kiedy Twoja historia się skończy, Instagram doda dyskretną strzałkę i napis „Zobacz więcej”. Znajduje się na dole strony i łatwo go przeoczyć. Bardzo ważne jest, aby dodać odpowiednią etykietę, aby zainspirować swoich obserwujących do przeciągnięcia w górę. Coś w stylu „Przesuń w górę, aby uzyskać więcej informacji!” będzie działać.

Podaj dokładne, ale krótkie informacje o tym, dokąd prowadzi link. Możesz użyć wezwania do działania, kilka innych przykładów to:

 • Letnia wyprzedaż! Przesuń w górę, aby uzyskać więcej informacji
 • Przesuń w górę, aby zamówić!
 • Moje godziny pracy w tym tygodniu – przesuń w górę

Narysowanie strzałki skierowanej w górę również może przesunąć punkt. Pamiętaj, że historie na Instagramie są osobiste i nieoficjalne, więc możesz również dodać dowcip lub kalambur pasujący do Twojej marki i wizerunku, o którym mowa.

Możesz też po prostu zwrócić uwagę na opcję Zobacz więcej na dole strony, dodając naklejki lub gryzmoły.

Obejście dla mniejszych kont

Użytkownicy, którzy nie mają więcej niż 10 000 obserwujących, mogą skorzystać z IGTV na Instagramie, aby uzyskać funkcję przesuwania w górę. Jednak nadal będziesz potrzebować konta firmowego, aby to zrobić.

Jeśli nie znasz jeszcze IGTV, jest to wersja telewizji na Instagramie. Zaprojektowany do przesyłania filmów, zapewnia opcję Udostępnij łącze, o której wspomnieliśmy powyżej.

 1. Odwiedź swój profil i kliknij ikonę wyszukiwania na dole.

 2. Kliknij link IGTV na górze.

 3. Kliknij Dodaj w lewym górnym rogu i dodaj zawartość wideo.

 4. Kliknij łącze udostępniania, dodaj adres URL i podpis. Po opublikowaniu Twojego filmu opcja Przesuń w górę powinna pojawić się dla Twoich widzów i obserwatorów.

Dlaczego jest to przydatna opcja dla firm?

Historie stają się popularne wśród wszystkich rodzajów firm, które reklamują się na Instagramie. Według wewnętrznych danych Instagrama z sierpnia 2017 r. ponad połowa wszystkich kont biznesowych podzieliła się co najmniej jedną historią ze swoimi obserwatorami w ciągu miesiąca.

Ludzie lubią wchodzić w interakcje z markami i firmami na własnych warunkach. Oferowanie opcji przesuwania w górę to dobry sposób na zdobywanie trafień na własnej stronie internetowej. Daje również ludziom informacje natychmiast, bez żadnych niezręczności. Zakupy impulsowe są również łatwiejsze dzięki przesuwaniu w górę.

Zmiana na konto firmowe

Jeśli próbujesz zwiększyć liczbę obserwujących na Instagramie i zostać influencerem lub otworzyłeś własny biznes, możesz zmienić swoje obecne konto na konto firmowe:

 1. Odwiedź swoje Ustawienia i dotknij "Przełącz na konto profesjonalne".

 2. Dotknij "Kontynuuj" na kolejnych ekranach.

 3. Wybierz kategorię dla swojego konta profesjonalnego.

 4. Zostaniesz zapytany, czy jesteś „Twórcą” czy „Biznesem”.

 5. Instagram przeprowadzi Cię następnie przez kilka prostych kroków, aby zapoznać Cię z dostępnymi profesjonalnymi narzędziami.

Często Zadawane Pytania

Co to jest funkcja Przesuń w górę?

Niezależnie od tego, czy jesteś influencerem, czy korzystasz z platformy do marketingu, funkcja Swipe Up ułatwia widzom nawigację na stronę internetową. Gdy trafisz na 10 000 obserwujących, pojawi się funkcja.

Ten link pomaga zwiększyć zaangażowanie na Twojej stronie internetowej, a nawet na innej platformie. Tam widzowie mogą kupować Twoje produkty, dowiedzieć się więcej o Twoich usługach lub cokolwiek innego.

Czy muszę przejść weryfikację, aby dodać link do mojej Historii?

Chociaż nie możesz dodać linku bezpośrednio do swojej historii, możesz dodać go do swojego biografii na Instagramie, niezależnie od aktualnego statusu weryfikacji. Po zakończeniu możesz dodać „Link w Bio” do swojej historii za pomocą funkcji tekstowej.

Zawijanie

Czy masz jakieś wskazówki, triki lub pytania związane z włączaniem funkcji przesuwania w górę na Instagramie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.