Jak wyświetlić Mapy Google z widokiem z lotu ptaka

Mapy Google są niesamowite. Niezależnie od tego, czy chcesz gdzieś znaleźć drogę, czy zwiedzić miasto bez faktycznego udawania się tam, jest to niesamowite źródło, które zapewnia wiele godzin zabawy. Można go również używać poważnie, ale to nie jest takie interesujące. Dużo korzystam z Map Google. Zwiedziłem piramidy, Wieżę Eiffla, Wielki Kanion, Machu Picchu i inne fajne miejsca, a wszystko to z mojego biurka.

Jak wyświetlić Mapy Google z widokiem z lotu ptaka

Widok z lotu ptaka to fajny aspekt Map Google, ponieważ przełącza się z tradycyjnego widoku mapy na rzeczywisty widok budynków, dróg i wszystkich drobiazgów, które wypełniają nasz świat. Rozdzielczość zrobiona głównie przez satelitę, ale także przez samoloty i drony dla konkretnych miast i punktów orientacyjnych, jest imponująca.

Jeśli chcesz zobaczyć Mapy Google z widokiem z lotu ptaka, oto jak najlepiej je wykorzystać.

Użyj widoku z lotu ptaka w Mapach Google

Korzystanie z Map Google z widokiem z lotu ptaka jest tak proste, jak można by się tego spodziewać.

 1. Przejdź do Map Google.

 2. Ręcznie przeciągnij mapę do lokalizacji lub dodaj ją do pola wyszukiwania i kliknij ikonę lupy. Jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, możesz również kliknąć ikonę kompasu, aby użyć swojej bieżącej lokalizacji.

 3. Kliknij pole Satelita w lewym dolnym rogu ekranu mapy. Mapa powinna teraz zmienić się na widok z lotu ptaka.

 4. Powiększaj i pomniejszaj za pomocą kółka myszy lub przycisków + i – po lewej stronie. W razie potrzeby przeciągnij mapę myszą lub palcem, jeśli używasz dotyku.

To w zasadzie wszystko, co można zrobić, aby korzystać z widoku z lotu ptaka w Mapach Google. Możesz użyć tych samych technik, aby odkrywać nowe miejsca, a także uzyskiwać wskazówki. Jest też kilka fajnych sztuczek, których możesz użyć w Mapach Google.

Mapy Google offline

Zdarzają się sytuacje, kiedy wybierasz się gdzieś bez usługi komórkowej, ale nadal potrzebujesz wskazówek. Na szczęście możesz pobrać sekcję Map Google, aby używać jej lokalnie. Jest to bardzo przydatne w przypadku korzystania z aplikacji na smartfony.

Należy jednak pamiętać, że pobieranie map może wymagać dużej ilości danych. Średnia mapa może przekraczać 100 MB, więc jeśli możesz, korzystaj z Wi-Fi przed wyjazdem.

 1. Otwórz Mapy Google na swoim smartfonie.

 2. Wybierz ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu i wybierz Mapy offline.

 3. Dotknij „Wybierz własną mapę”, wybierz miejsce na mapie, które chcesz pobrać, i dotknij Pobierz. Użyj gestów, aby kontrolować, gdzie wybierasz, przeciągając pole wokół regionu, do którego podróżujesz.

Mówiąc o danych.

Używaj Wi-Fi tylko do Map Google

Ponieważ wielu z nas ma limity danych w umowach z telefonami komórkowymi, sensowne jest ograniczenie pobierania map do Wi-Fi. Google wyprzedza nas.

 1. Otwórz Mapy Google na swoim smartfonie.
 2. Stuknij ikonę profilu w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia.

 3. Przełącz tylko Wi-Fi, aby ograniczyć słuchawkę.

 4. W przypadku iPhone'a musisz uzyskać dostęp do Ustawień i Sieci komórkowej oraz wyłączyć Mapy Google.

Wysyłaj wskazówki dojazdu do swojego komputera na swój smartfon

Często korzystam z tej funkcji przy wyborze nowych miejsc do zwiedzania na rowerze. Duży ekran na moim pulpicie bardzo dobrze nadaje się do zwiedzania. Mogę wtedy po prostu używać telefonu komórkowego do nawigacji.

 1. Zaloguj się na swoje konto Google i otwórz Mapy Google na swoim komputerze.

 2. Ustaw punkt końcowy i kliknij przycisk Wskazówki dojazdu.

 3. Wybierz punkt początkowy i uzyskaj wskazówki.

 4. Kliknij łącze Wyślij wskazówki dojazdu na swój telefon w lewym okienku.

 5. Wybierz telefon lub czy chcesz otrzymać wiadomość e-mail lub SMS. Jeśli Twój telefon jest zarejestrowany na Twoim koncie Google, zostanie automatycznie wysłany do Map Google. W przeciwnym razie zostanie wysłany e-mail lub link tekstowy.

Jak znaleźć rzeczy do zrobienia

Mapy Google są również bardzo skuteczne w znajdowaniu miejsc do odwiedzenia i rzeczy do zrobienia w danym miejscu docelowym. Oto jak.

 1. Wybierz miejsce docelowe w Mapach Google.
 2. Kliknij miasto, miejscowość lub gminę, a po lewej stronie pojawi się okienko informacyjne.

 3. Wybierz W pobliżu, a następnie dodaj filtr do pola wyszukiwania, które zostanie podświetlone. Na przykład dodaj restauracje, aby znaleźć miejsce do jedzenia. Wciśnij Enter.

 4. To okienko informacyjne powinno być teraz wypełnione listą restauracji (lub czegokolwiek) w zaznaczonym obszarze.

 5. Kliknij mapę, aby uzyskać dostęp do wpisu o firmie i uzyskać wskazówki dojazdu oraz inne informacje.

To tylko kilka fajnych rzeczy, które możesz zrobić w Mapach Google. Istnieje wiele innych wskazówek i sztuczek, które warto poznać, gdy już to opanujesz. Masz jakieś wskazówki, którymi chcesz się podzielić? Opowiedz nam o nich poniżej!