Jak dodać paski boczne kart do Google Chrome

Google Chrome i być może każda inna przeglądarka ma poziomy pasek kart u góry okna. To może zmieścić tylko tyle zakładek, a kiedy masz około dziewięciu lub dziesięciu otwartych, zaczynają się kurczyć, aby zmieścić się na pasku. Możesz jednak dodać do Chrome zupełnie nowy pionowy pasek kart z kilkoma rozszerzeniami.

Jak dodać paski boczne kart do Google Chrome

Właściwie bardziej sensowne jest posiadanie pionowego paska, ponieważ wszystkie zakładki można wtedy dopasować bez ich zmniejszania. Ponadto znacznie łatwiej jest dopasować opcje wyszukiwania u góry paska bocznego. W związku z tym zaskakujące jest, że przeglądarki nie mają jeszcze pasków bocznych kart. Oto kilka rozszerzeń, które dodają pasek boczny karty do Google Chrome.

Pasek boczny Vtabs

Najpierw sprawdź rozszerzenie vtabs dla Chrome. Otwórz tę stronę i naciśnij + Bezpłatnie przycisk, aby dodać to rozszerzenie do przeglądarki. Dodaje Stan vtab na pasku narzędzi. Naciśnij ten przycisk, aby otworzyć pasek boczny pokazany poniżej.

chromowany pasek boczny

wciśnij Karty przycisk otwierający listę zakładek otwartych w przeglądarce jak wyżej. Możesz przełączać się między otwartymi kartami w przeglądarce, wybierając je tam. Kliknij Nowa karta na pasku bocznym, aby otworzyć nowe karty. Pamiętaj, że pasek boczny nie działa na stronach Google Store i Nowa karta.

Wybierać Ustawienia na pasku bocznym, aby otworzyć stronę pokazaną na poniższym zrzucie. Tam możesz wybrać alternatywne motywy dla paska bocznego. Ponadto przenosisz go również na prawo od okna przeglądarki. wciśnij Zapisać przycisk zmiany na dole okna, aby zastosować wybrane opcje.

chromowany pasek boczny2

Pionowy pasek kart uporządkowanego paska bocznego

Tidy Sidebar to alternatywne rozszerzenie, które dodaje kartę dokującą obok okna Chrome. Dodaj rozszerzenie do przeglądarki z tej strony. Wtedy znajdziesz Uporządkowany pasek boczny na pasku narzędzi. Naciśnij to, aby otworzyć dok paska bocznego w migawce bezpośrednio poniżej.

chromowany pasek boczny3

Ten pasek kart jest w rzeczywistości oddzielnym oknem od Chrome, ale jest dokowany po lewej stronie przeglądarki jako pasek boczny. Kliknij Lista kart aby otworzyć listę wszystkich kart przeglądarki, jak poniżej. Pamiętaj, że ten pasek boczny zawiera karty otwarte we wszystkich oknach Google Chrome. Możesz przełączać się między kartami i stamtąd je zamykać.

Schludny pasek boczny ma również pole wyszukiwania u góry. Jeśli więc w przeglądarce jest otwartych wiele kart, wpisz tam słowo kluczowe, aby znaleźć kartę. Pamiętaj, że ten pasek boczny zawiera również Twoje zakładki i historię witryny, a także możesz je przeszukiwać za pomocą pola u góry.

Możesz także robić i zapisywać notatki w Tidy Sidebar. wciśnij Notatka u góry paska bocznego, a następnie wprowadź notatkę w polu tekstowym, jak poniżej. Naciśnij ikonę dysku, aby zapisać notatkę, którą możesz następnie otworzyć z listy rozwijanej u góry.

Chromowany pasek boczny4

To rozszerzenie zawiera również listę ostatnio zamkniętych kart. wciśnij Historia na górze paska bocznego, a następnie wybierz Ostatnio zamknięte karty aby otworzyć listę na poniższym zrzucie. Tam możesz ponownie otworzyć ostatnio zamknięte strony.

chromowany pasek boczny5

Pasek boczny kart w stylu bocznego drzewa

Karty w stylu bocznego drzewa to kolejne rozszerzenie, które dodaje pasek boczny do dokowania do przeglądarki Chrome. Kliknij tutaj, aby otworzyć stronę rozszerzenia i dodać je do przeglądarki. Następnie naciśnij Otwórz bokiem na pasku narzędzi, aby otworzyć pasek boczny w ujęciu bezpośrednio poniżej.

chromowana listwa boczna6

Naciśnięcie przycisku otwiera pasek boczny karty z boku okna przeglądarki. Jednak ten pasek boczny jest również osobnym oknem, które można przeciągać i przenosić do innych obszarów pulpitu. Pasek boczny zawiera wszystkie karty otwarte w oknach Google Chrome i hibernowane karty z ostatniej sesji.

Pasek boczny ma hierarchiczną strukturę drzewa dla kart. W związku z tym możesz kliknąć małe strzałki obok kart, aby rozwinąć dowolne otwarte podstrony. Dodatkowo u góry znajduje się pole wyszukiwania, w którym możesz wpisać słowa kluczowe, aby wyszukać karty.

Zakładka Hibernacja jest jedną z bardziej godnych uwagi opcji tego rozszerzenia. Dzięki temu możesz tymczasowo zamknąć karty, aby zwolnić pamięć RAM i przywrócić je później. Kliknij prawym przyciskiem myszy stronę na pasku bocznym i wybierz Zakładka Hibernacja możliwość tymczasowego zamknięcia. Pozostaje na pasku bocznym i możesz przywrócić stronę, klikając ją prawym przyciskiem myszy i wybierając Karta budzenia.

Ponadto Sidewise ma opcję notatnika, którą możesz wybrać. wciśnij Notatnik u góry paska bocznego, aby otworzyć notatnik poniżej. Następnie wpisz notatkę w polu tekstowym paska bocznego.

chromowana listwa boczna7

To rozszerzenie zawiera listę ostatnio zamkniętych kart, z której możesz ponownie otwierać zamknięte karty. wciśnij Ostatnio zamknięte przycisk u góry, aby otworzyć listę zamkniętych kart. Następnie możesz je ponownie otworzyć, wybierając je stamtąd.

wciśnij Ustawienia u góry paska bocznego, aby otworzyć poniższą stronę. Obejmuje to dodatkowe opcje paska bocznego. Na przykład możesz przenieść pasek boczny na prawo od okna, wybierając tę ​​opcję z Zadokuj pasek boczny po tej stronie okna Lista rozwijana.

Chromowany pasek boczny8

Dodaj pionową listę kart z bocznymi kartami Chrome

Karty boczne Chrome to nieco bardziej podstawowy pasek boczny z mniejszą liczbą opcji niż niektóre z wymienionych tutaj. To jest strona rozszerzenia, z której możesz je zainstalować. Następnie naciśnij Chromowana karta boczna przycisk, aby go otworzyć, jak poniżej.

chromowana listwa boczna9

Jest to również stacja dokująca, która zawiera listę twoich kart we wszystkich oknach Chrome. W prawym górnym rogu paska bocznego znajduje się Świadomość okna wyzwalania przycisk, który możesz nacisnąć, aby odfiltrować karty, które nie są otwarte w aktywnym (wybranym) oknie przeglądarki.

Dostosuj kolory paska bocznego, klikając prawym przyciskiem myszy Chromowane karty boczne przycisk na pasku narzędzi i zaznaczanie Opcje. To otwiera stronę pokazaną na poniższym zrzucie. Obejmuje to pola palety kolorów, które można wybrać, aby dostosować tło karty, tekst i kolory obramowania. Przesuń pasek boczny w prawo, wybierając Otwarta strona Lista rozwijana.

chromowany pasek boczny 10

Są to cztery rozszerzenia, które dodadzą pasek boczny karty do Google Chrome. Spośród tych rozszerzeń rozszerzenie Sidewise Tree Style Tabs ma prawdopodobnie najbardziej rozbudowane opcje kart. Z pewnością przydadzą się, jeśli otworzysz wiele kart w wielu oknach.