Jak dodać gry Origin do Steam

Podczas gdy Steam jest jednym z największych dystrybutorów gier cyfrowych na rynku, innym platformom udało się ugryźć kawałek tortu. Dzięki ekskluzywnym platformom Origin, Epic Games, EA Play i Blizzard zdobyły znaczny udział w rynku. Ponieważ te gry nie są zwykle dostępne na Steamie, gracze mogą potrzebować przeskoczyć przez kilka kółek, chyba że chcą mieć otwartych wiele serwerów klienckich, aby uzyskać dostęp do ich pełnej biblioteki.

Jak dodać gry Origin do Steam

Na szczęście dodawanie gier innych niż Steam jest proste, a w tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Jak dodać gry Origin do Steam

W 2020 roku Origin ogłosiło, że ich bibliotekę gier będzie można przenieść na Steam. Przynosi to korzyści zarówno graczom, jak i odpowiednim firmom, umożliwiając grom Origin na sprzedaż w sklepie Steam, co jest jednym z najpopularniejszych sposobów, w jaki gracze znajdują nowe gry, którymi mogą się cieszyć.

Niestety w teorii proces ten może wydawać się prosty, ale istnieją pewne zastrzeżenia, o których należy pamiętać. Gry Origin, które kupiłeś na natywnej platformie klienta, nie mogą zostać przeniesione bezpośrednio na Steam. Najłatwiejszym sposobem uzyskania pełnej funkcjonalności gry Origin na Steam jest jej zakup w sklepie Steam.

Gdy kupisz grę w ten sposób, Steam zainstaluje ją tak, jakby była to gra lokalna, ale nadal będziesz potrzebować konta Origin, aby zalogować się do samej gry i zapisać swoje postępy.

Ponieważ jednak w tym momencie w zasadzie płacisz za grę dwukrotnie, nie ma powodu, aby to robić. Zalecamy trzymanie się Origin jako platformy bazowej dla swoich gier i używanie Steam w stosownych przypadkach. W ten sposób możesz pobrać darmowe tytuły Origin i jednocześnie czerpać korzyści zarówno z Origin, jak i Steam.

Jak dodać gry spoza Steam do Steam?

Jest jeszcze jedna metoda, która umożliwi graczom granie w swoje ulubione tytuły przez Steam. Steam pozwala każdej grze, niezależnie od jej wydawcy lub obecności w sklepie Steam, załadować się z platformy jako gra nienatywna. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz swoją bibliotekę Steam.

 2. Kliknij ikonę plusa („Dodaj grę”) w lewym dolnym rogu.

 3. Wybierz "Dodaj grę non-Steam" z listy.

 4. Steam wygeneruje listę wszystkich dostępnych programów i plików wykonywalnych znalezionych na twoim komputerze. Wybierz nazwę swojej gry, aby dodać ją jako grę spoza Steam. Jeśli twojej gry nie ma na liście, użyj przycisku „Przeglądaj”, aby otworzyć menedżera lokalizacji i ręcznie znaleźć plik .exe gry.

 5. Wybierz „Dodaj wybrane programy”, aby zakończyć proces.

 6. Gdy dodasz w ten sposób grę spoza Steam, możesz ją otworzyć bezpośrednio z menu biblioteki lub skrótu na pasku narzędzi.

Musisz pamiętać, że dodanie w ten sposób gry innej niż Steam nie pozwoli Steamowi na aktualizację gry w przyszłości. Aby pobrać aktualizacje, nadal będziesz musiał uzyskać dostęp do klientów natywnych.

Jeśli korzystasz z innej platformy do kupowania gier Steam, takiej jak GOG lub Humble Bundle, zazwyczaj otrzymasz klucz do gry Steam po sfinalizowaniu zakupu. Aby dodać grę do Steam i odblokować wszystkie profity Steam, oto co musisz zrobić:

 1. Otwórz bibliotekę Steam.

 2. Kliknij ikonę „Dodaj grę” (ikona plus) w lewym dolnym rogu.

 3. Wybierz „Aktywuj produkt na Steam”.

 4. Kliknij „Dalej” i zaakceptuj umowę użytkownika.

 5. Wprowadź klucz Steam otrzymany od sprzedawcy.

 6. Kliknij „Dalej” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces instalacji.

 7. Steam pobierze i zainstaluje grę.

Jak grać w gry Blizzarda na Steam

Jeśli chcesz grać w tytuły Blizzarda (takie jak Overwatch, World of Warcraft lub Diablo III) na Steamie, musisz przejść przez dość długi proces konfiguracji, aby ominąć klienta Battle.net i załadować gry tylko przez Steam. Oto, co musisz zrobić:

 • Otwórz aplikację Battle.net.

 • Kliknij ikonę „Blizzard” w lewym górnym rogu, a następnie wybierz „Ustawienia”.

 • W zakładce Ogólne odznacz element o nazwie „Uruchom aplikację Blizzard podczas uruchamiania komputera”.

 • W ustawieniu „Kiedy uruchamiam grę” wybierz „Wyjdź całkowicie z Battle.net”.

 • Odznacz również ustawienie „pokaż krótkie odliczanie”.

 • Kliknij „Gotowe”, aby zapisać zmiany i wyjść z aplikacji Battle.net.

 • Dodaj program Battle.net (nie „Battle.net Launcher”) jako grę spoza Steam, zgodnie z procesem opisanym powyżej. Prawdopodobnie będziesz musiał znaleźć aplikację na swoim dysku za pomocą przycisku Przeglądaj. System operacyjny zwykle umieszcza go w folderze „Program Files” lub „Program Files (x86)” w zależności od konfiguracji systemu.

 • Znajdź nowo dodany program Battle.net w swojej bibliotece Steam.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy jego nazwę, a następnie wybierz z menu „Właściwości”.

 • Zmień tytuł gry na tytuł gry, którą chcesz dodać do Steam.

 • W polu Cel dodaj spację po ostatnim cudzysłowie, a następnie wklej tekst odpowiadający grze z tej tabeli:
GraTekst
Diablo IIIBattlenet://D3
HearthstoneBattlenet://WTCG
Bohaterowie sztormuBattlenet://Hero
ObserwacjaBattlenet://Pro
Starcraft IIBattlenet://S2
Starcraft RemasteredBattlenet://SCR
Warcraft III: ReforgedBattlenet://W3
World of WarcraftBattlenet://WoW
Call of Duty: Black Ops 4Battlenet://VIPR
Call of Duty: Black Ops Zimna wojnaBattlenet://Zeus
Call of Duty: Black Ops Modern WarfareBattlenet://Odyn
 • Kliknij „Zamknij”, aby zapisać zmiany. Otwórz grę, aby ją przetestować.

 • Będziesz musiał powtórzyć ten proces dla każdej gry, którą chcesz dodać.

Jeśli wykonałeś te kroki poprawnie, gra powinna załadować się normalnie przez Steam, automatycznie zamykając klienta Battle.net i umożliwiając ci dostęp do nakładki Steam i opcji przesyłania strumieniowego w zwykły sposób. Steam również pobierze aktualizacje gry, ale może być konieczne ręczne aktualizowanie samej aplikacji Battle.net od czasu do czasu.

Jeśli chcesz po prostu grać w te tytuły za pomocą Steam bez korzystania z łącza Steam, nakładki lub strumieniowania w domu, możesz pominąć te kroki i dodać gry bezpośrednio jako gry inne niż Steam, ale prawdopodobnie nie będziesz mieć tych opcji.

Jak grać w gry Uplay na Steam

Na szczęście większość tytułów Ubisoft (lub Uplay) jest dostępnych bezpośrednio w sklepie Steam, więc nie musisz ich dodawać jako gier innych niż Steam, aby działały. Gdy kupisz tytuł, który wymaga Uplay do działania, Twoja gra automatycznie poprosi Cię o zalogowanie się na konto Ubisoft przy pierwszym otwarciu. Gdy to zrobisz, Twoje konto Ubisoft połączy się z kontem Steam i będziesz mógł kontynuować grę.

Niestety, wszelkie gry kupione wcześniej za pośrednictwem platformy Uplay będą musiały zostać dodane jako gry spoza Steam, jeśli chcesz uniknąć ponownego płacenia za nie.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy możesz przenieść gry Origin na Steam?

Niestety, gdy kupisz grę w Origin, nie możesz przenieść jej do biblioteki Steam i korzystać ze wszystkich zalet nakładki i funkcjonalności Steam. Będziesz musiał kupić grę w sklepie Steam lub dodać ją jako grę spoza Steam. Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, Steam nie będzie mógł pobrać aktualizacji gier. Nie będziesz mógł grać w grę online na Steamie, jeśli nie jest ona aktualna.

Jak połączyć swoje konto Steam z Apex Legends?

Na szczęście Apex Legends to darmowy tytuł Origin, więc możesz go pobrać za darmo ze sklepu Steam. Gdy Steam zainstaluje grę, uruchomienie jej po raz pierwszy spowoduje wyświetlenie monitu o zalogowanie się na konto Origin. Kiedy to zrobisz, oba konta zostaną połączone. Dzięki temu możesz zapisywać swoje postępy, skórki i listę znajomych na obu platformach. Będziesz mógł grać ze znajomymi za pomocą dowolnej platformy (lub konsoli, z nowo dodaną funkcją cross-play).

Jako dodatkową wskazówkę spróbuj zatrzymać pobieranie, gdy tylko Steam utworzy katalog gry na twoim dysku twardym (zwykle pod „Steam” lub „SteamLibrary” na twoich dyskach). Jeśli skopiujesz katalog plików Apex z dysku Origin, możesz zaoszczędzić sobie kłopotów z ponownym pobieraniem gry. Steam po prostu przejdzie przez weryfikację i doda tylko niewielką liczbę dodatkowych plików, aby skonfigurować grę.

Jak mogę odłączyć moje konto Origin od Steam?

Jeśli przypadkowo zalogowałeś się na niewłaściwe konto Origin i chcesz odłączyć je od Steam i dodać kolejne, proces ten będzie nieco trudny. Oto, co musisz zrobić:

• Skontaktuj się z pomocą techniczną EA za pośrednictwem jej witryny internetowej.

• Wybierz tytuł gry, który chcesz odłączyć.

• Przejdź do „Zarządzaj moim kontem”, a następnie „Przenieś między kontami”.

• Użyj opcji „Wybierz kontakt”.

• Wypełnij dane, a następnie wyślij je do działu pomocy EA, aby odłączyć swoje konto Steam.

• Gdy EA powiadomi Cię, że konta zostały rozłączone, otwórz grę ponownie ze Steam i zaloguj się na inne konto.

Co dostanę, jeśli zagram w Apex Legends na Steam?

Gracze Apex, którzy przejdą na Steam, otrzymają trzy ekskluzywne przedmioty kosmetyczne (ozdoby do broni). Mogą grać w tę grę ze swoimi znajomymi ze Steam i uzyskać dostęp do nakładki Steam i opcji w grze.

Nowy sposób na grę

Chociaż na Steam można grać w gry Origin, Uplay lub Blizzard, skonfigurowanie ich do poprawnej pracy z nakładką Steam może nie zawsze być wykonalne. Dopóki inne platformy do gier nie dodadzą więcej opcji, aby umożliwić graczom Steam bezpośrednie granie w swoje gry i przeniesienie całych bibliotek gier na Steam, łatwiej będzie pozostać przy natywnych platformach. Gracze Apex Legends mają szczęście, ponieważ ich darmowy tytuł jest najłatwiejszy do połączenia i nie wymaga dwukrotnego zakupu gry, aby uzyskać najlepszy efekt.

Jakie gry spoza Steam dodałeś do Steam? Wolisz swojego klienta od innych? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.