Jak wyświetlić „Moją listę” w serwisie Netflix?

Gdy logujesz się na swoje konto Netflix, bez względu na rodzaj używanego urządzenia, pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, jest obszerna lista treści wideo. Jeśli chcesz znaleźć dokładny program telewizyjny lub film, musisz skorzystać z funkcji wyszukiwania. Czasami może to być nużące, zwłaszcza jeśli uzyskujesz dostęp do Netflix z kanapy, bez klawiatury.

Jak wyświetlić „Moją listę” w serwisie Netflix?

Właśnie dlatego Netflix stworzył funkcję Moja lista. Aby uzyskać dostęp do ulubionych treści Netflix, wystarczy wybrać odpowiedni przycisk.

Jak wyświetlić moją listę w serwisie Netflix na różnych urządzeniach

Niezależnie od tego, czy uzyskujesz dostęp do serwisu Netflix z kija Roku, Firestick, komputera, telewizora Smart TV, smartfona czy tabletu, przeglądanie treści jest prawie takie samo na wszystkich urządzeniach.

  1. Uruchom aplikację Netflix/wejdź na netflix.com.

  2. Przejdź do górnej części ekranu. Kliknij/dotknij/wybierz Moja lista.

Wyświetlona zostanie lista programów i filmów. Możesz na nim zobaczyć seriale i filmy, które do niego dodałeś, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Możesz mieć problemy ze znalezieniem Mojej listy na niektórych starszych urządzeniach. Jeśli nie możesz, nie martw się. Poszukaj kolejki błyskawicznej. To jest to samo.

Szybkim sposobem na przejście do Mojej listy za pomocą przeglądarki na komputerze jest po prostu wejście na stronę netflix.com/mylist.

Jeśli nadal nie możesz znaleźć Mojej listy lub Szybkiej kolejki, być może korzystasz z przyjaznej dla dzieci wersji Netflix. Moja lista nie jest dostępna w tym trybie. Przełącz się z powrotem na standardowy Netflix, a ponownie uzyskasz dostęp do Mojej listy.

Jak dodać zawartość do mojej listy

Moja lista nie jest tworzoną komputerowo listą sugestii, którą możesz oglądać, jak to, co możesz znaleźć na stronie głównej Netflix. Moja lista to w zasadzie lista zakładek z zawartością, którą sam wybierasz do spersonalizowanego korzystania z serwisu Netflix.

Tak więc to Ty, użytkownik, dodajesz zawartość do strony Moja lista. Ale jak dodawać przedmioty? Cóż, to bardzo proste.

Gdy natkniesz się na serial lub film, który chcesz dodać do Mojej listy, zobaczysz poniżej ikonę plusa ze słowami Moja lista pod spodem. Wybierz go, a plus zamieni się w znacznik wyboru. Oznacza to, że fragment treści wideo został dodany do Mojej listy.

Przejdź do Mojej listy, a zobaczysz tam dodany program/film.

Jeśli Twoje urządzenie ma funkcję Instant Queue zamiast Mojej listy, nie będziesz w stanie dodawać do niego filmów ani programów telewizyjnych z tego urządzenia. Użyj witryny Netflix, aby dodać elementy do Mojej listy, a pojawią się one w menu Natychmiastowa kolejka.

Jak usunąć zawartość z mojej listy

Istnieje wiele sposobów na usunięcie filmu lub serialu z Mojej listy. Jednak może to być najłatwiejszy sposób.

  1. Znajdź dany program lub film.
  2. Wybierz ją lub najedź na nią, a następnie kliknij przycisk zaznaczenia o nazwie Usuń z mojej listy.

Pamiętaj jednak, że możesz natknąć się na zawartość Mojej listy jako część ekranu przeglądania Netflix (w szczególności jako część listy Kontynuuj oglądanie). Możesz postępować zgodnie z tymi samymi wskazówkami, aby usunąć określony element z Mojej listy, jak wspomniano powyżej.

Czy możesz zmienić kolejność elementów mojej listy?

Tak, jeśli przebywasz w Stanach Zjednoczonych, możesz włączyć ręczne zamawianie Mojej listy. W tym celu będziesz jednak musiał użyć przeglądarki Netflix. Oto jak to zrobić.

  1. Przejdź do ikony profilu Netflix w prawym górnym rogu ekranu.

  2. Wybierz Konto z menu rozwijanego.

  3. Przejdź do swojego profilu.

  4. Kliknij Zmień obok Zamów na Mojej liście.

  5. Wybierz Zamawianie ręczne.

  6. Przejdź do Mojej listy i zacznij zmieniać kolejność tytułów.

Netflix automatycznie tworzy również dla Ciebie różne listy przeglądania, zgodnie z tym, co najprawdopodobniej będziesz oglądać. Twoja Moja lista zasadniczo działa w ten sam sposób. Netflix uporządkuje filmy i programy telewizyjne w Mojej liście na powyższej zasadzie.

Elementy na mojej liście mogą ulec zmianie z kilku powodów. Netflix może dodać nowy film lub sezon programu telewizyjnego i przenieść go w miejsce treści, która była wcześniej w tym miejscu.

Jeśli połączyłeś swój serwis Netflix z kontem na Facebooku, Twoja lista może się zmienić, jeśli znajomy obejrzy tytuł z Mojej listy.

Serial lub film można również przenieść na początek Mojej listy, jeśli wkrótce stanie się niedostępny.

Czy możesz usunąć moją listę?

Menu Moja lista jest zawsze dostępne, ale jeśli nie chcesz z niego korzystać, nie musisz. Jeśli masz nadzieję na usunięcie Mojej listy, niestety nic nie możesz zrobić w swojej przeglądarce. Jednak na urządzeniach przenośnych Moja lista nie będzie wyświetlana, jeśli nie dodano do niej żadnych elementów. Jeśli więc naprawdę chcesz usunąć Moją listę i korzystasz z serwisu Netflix na jednym z nowszych urządzeń, możesz go usunąć, po prostu usuwając wszystkie elementy z menu Moja lista.

Niektóre tytuły mogą zniknąć

Czasami Netflix przygotowuje się do usunięcia tytułu ze swojej oferty. Spowoduje to, że na chwilę przeniesie zawartość na początek listy, zanim zostanie ona trwale usunięta. Kiedy zostanie ostatecznie usunięty, zniknie z Netflix, a zatem również z ekranu Moja lista.

W niektórych przypadkach z Mojej listy może zniknąć wiele elementów? Dlaczego tak się może stać?

Chociaż jest zunifikowany pod jednym szyldem, Netflix nie oferuje tych samych treści na całym świecie.

Moja lista jest funkcją obsługiwaną na całym świecie, ale nie wyświetla dodanych przez Ciebie programów telewizyjnych i filmów, które nie są dostępne w Twoim regionie. To częste zjawisko podczas podróży. Ale nie martw się, gdy dotrzesz do regionu, który obsługuje dane tytuły, odzyskasz je z powrotem na Mojej liście. Inną możliwą przyczyną zniknięcia produktów z listy może być funkcja dostępna tylko w USA, która umożliwia ręczne zamawianie. Wyłącz go tak, jak został włączony, aby rozwiązać ten problem (wyjaśniono to w sekcji „Czy możesz zmienić kolejność elementów mojej listy” powyżej).

Czy pozycje z mojej listy są wystawione na jednej stronie?

Chociaż istnieją wyjątki w przypadku starszych urządzeń, wszystkie nowsze urządzenia, a także wersje przeglądarki Netflix umożliwiają wyświetlanie wszystkich elementów z Mojej listy na jednej stronie.

Nie ma jednak funkcji, która by to wyłączała lub włączała, więc będziesz musiał wyświetlić Moją listę w sposób, w jaki jest prezentowana.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Ile programów telewizyjnych i filmów mogę dodać do Mojej listy?

Moja lista pozwala „zachować” aż 500 tytułów na swoim profilu. Skąd będziesz wiedzieć, że osiągnąłeś limit? Cóż, kiedy spróbujesz dodać 501 pozycję do listy, Netflix na to nie pozwoli. Jeśli udało Ci się osiągnąć ten numer, zacznij usuwać wpisy, których tam nie potrzebujesz.

2. Czy mogę udostępnić konto Netflix?

Tak, wielu użytkowników może dzielić jedno konto i tworzyć wiele profili w serwisie Netflix. Różni się to jednak od możliwości jednoczesnego oglądania Netflix na różnych urządzeniach. Aby zobaczyć dostępne opcje subskrypcji, odwiedź netflix.com i wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

3. Czy otrzymujesz powiadomienie, gdy ktoś korzysta z Twojego Netflixa?

Jeśli zezwolisz komuś na korzystanie z Twojego konta Netflix lub współużytkujesz konto, nie otrzymasz powiadomienia, gdy ktoś użyje usługi. Jeśli Ty i Twoi znajomi już oglądacie Netflix na maksymalnej liczbie urządzeń, a ktoś inny zacznie coś oglądać, niektórzy z poprzednich użytkowników zostaną powiadomieni, a ich odtwarzanie zostanie wstrzymane. Dlatego nie powinieneś udostępniać swojej subskrypcji Netflix większej liczbie osób niż liczba urządzeń do jednoczesnego przesyłania strumieniowego podyktowana przez Twoją subskrypcję.

Jeśli jednak dojdzie do nieautoryzowanej próby logowania na Twoje konto Netflix, usługa rozpozna to i powiadomi Cię e-mailem.

Moja lista Netflixa

Opcje dostosowywania Mojej listy w serwisie Netflix są nieco ograniczone. Mimo to jest pewne pole manewru, aby spersonalizować swoje wrażenia. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej i spróbuj dostosować korzystanie z serwisu Netflix do swoich potrzeb. Moja lista to niezwykle przydatna funkcja, która może zmniejszyć potrzebę przeszukiwania wielu list ulubionych programów lub filmów.

Czy udało Ci się otworzyć Moją listę? Czy przestawiłeś przedmioty? Masz inne pytania na ten temat? Zapraszam do pisania komentarzy poniżej i daj nam znać.