Jak wyświetlić filtry lokalizacji na Instagramie?

W ramach trwającej odysei do konkurowania ze Snapchatem, Instagram wprowadził filtry geotagów do nakładania zdjęć i filmów. Filtry te są łatwo dostępne po zrobieniu zdjęcia za pomocą aplikacji. Twoja fizyczna lokalizacja określa filtry, które możesz wybrać. Możesz także tworzyć własne, korzystając z usług lokalizacyjnych Facebooka.

Jak wyświetlić filtry lokalizacji na Instagramie?

Oczywiście nie możesz geotagować naklejek na zdjęcia, które wyciągasz z rolki aparatu. Jednak nadal możesz oznaczyć te zdjęcia lokalizacją, w której byłeś/w pobliżu, kiedy robiłeś zdjęcie telefonem, pod warunkiem, że w tym czasie były aktywowane usługi lokalizacyjne.

Oto krótki przewodnik po tym, jak poinformować znajomych i obserwatorów, gdzie byłeś, gdy zrobiłeś to fantastyczne ujęcie lub nakręciłeś dziwaczny film.

Dodawanie lokalizacji do istniejących zdjęć

Zacznijmy od tagowania zdjęć, które są już w rolce z aparatu. Wykonaj poniższe czynności, aby Twoi znajomi wiedzieli, gdzie byłeś, kiedy robiłeś zdjęcia.

 1. Stuknij w “+” ikonę, aby dodać nowe zdjęcie.

 2. Wybierać "Biblioteka."

 3. Edytuj i dodawaj zdjęcia.
 4. Kliknij "Następny."
 5. Wybierz „znacznik lokalizacji” pod "Dodaj miejsce."

Wymienione tutaj lokalizacje odnoszą się do lokalizacji GPS w momencie zrobienia zdjęcia telefonem. Jeśli obraz pochodzi z innego źródła, może nie być żadnych opcji lokalizacji.

Dodawanie naklejek z geotagami Instagrama do nowych zdjęć

Jeśli chcesz czegoś bardziej błyskotliwego, zrób zdjęcie na żywo i dodaj do niego naklejkę z geotagiem. Wykonaj poniższe czynności, aby znaleźć opcje naklejek z geotagiem.

 1. Przesuń w prawo, aby rozpocząć Historię lub zrobić zdjęcie.
 2. Zrób zdjęcie.
 3. Stuknij ikonę naklejki w prawym górnym rogu.

 4. Uzyskiwać "Lokalizacja" aby dodać naklejkę z lokalizacją.

 5. Jeśli nadal będziesz dotykać dodanej naklejki lokalizacji, możesz zmienić czcionkę lub kolor. W niektórych przypadkach możesz zobaczyć unikalne naklejki lokalizacji w zwykłym menu naklejek.

Tworzenie własnego geotagu na Instagramie

Nie możesz znaleźć żądanej nazwy lokalizacji? Nie ma problemu. Możesz utworzyć niestandardową naklejkę lokalizacyjną dla swojego wydarzenia, firmy lub innej potrzeby za pomocą Facebooka.

 1. Włącz usługi lokalizacyjne na Instagramie, przechodząc do „Ustawienia” na Twoim telefonie.
 2. Uzyskiwać "Prywatność.”

 3. Wybierać "Usługi lokalizacyjne."

 4. Uzyskiwać "Facebook."

 5. Zezwól na dostęp do lokalizacji dla Facebooka zgodnie z opcjami telefonu.

 6. Utwórz status zameldowania na swoim koncie na Facebooku (nie na Instagramie), przewijając do góry swojego kanału informacyjnego.
 7. Stuknij w polu z napisem "Co masz na myśli?"
 8. Przewiń w dół i dotknij "Zameldować się."

 9. Wpisz nazwę lokalizacji, którą chcesz dodać. Zamień pierwszą literę na wielką i nie używaj żadnych emotikonów ani symboli.

 10. Przewiń w dół i wybierz “+” aby dodać swoją lokalizację.

 11. Wybierz kategorię, która najlepiej opisuje lokalizację.
 12. Wybierać „Obecnie tu jestem”.

Teraz możesz otworzyć swoją aplikację Instagram i utwórz nowy post. Dodaj naklejkę lokalizacji zgodnie z powyższym opisem. Powinieneś zobaczyć tam swoją nową lokalizację. Być może będziesz musiał go poszukać, jeśli nie widzisz tego we właściwy sposób. Pamiętaj, że nie jesteś jedyny. Każda osoba w Twojej okolicy, która chce dodać lokalizację, może dodać Twoją.