Jak włączyć Bubble Chat w Robloxie

Tworzenie własnej gry w Roblox to niesamowite przeżycie. Z pewnością włożyłeś dużo wysiłku i czasu w zaprojektowanie wszystkich szczegółów, aby potencjalnie utknąć w opcji Bubble Chat. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz się już o to martwić.

Jak włączyć Bubble Chat w Robloxie

W tym artykule znajdziesz szczegółowe instrukcje, jak włączyć Bubble Chat w Roblox. Dowiesz się również, jak dostosować czat, zmienić jego ustawienia i wiele więcej.

Istnieją dwa główne sposoby włączenia funkcji bąbelkowego czatu w grze: starsza i zaktualizowana metoda. Dziś pokażemy wam oba.

Jak włączyć nowy czat bąbelkowy w Roblox (2021)

Roblox nie był zbyt aktywny w ciągu ostatnich kilku lat, jeśli chodzi o aktualizację domyślnych ustawień czatu bąbelkowego w grze. Wielu graczy, którym brakuje doświadczenia w kodowaniu, ma problemy z włączeniem czatu bąbelkowego w swoich grach.

Jednak w październiku 2020 r. programiści Roblox w końcu powrócili do początkowego, znacznie prostszego sposobu włączenia tej funkcji. Jeśli jesteś stosunkowo nowy w tworzeniu gier i nie masz wcześniejszego doświadczenia w kodowaniu, pokochasz tę opcję. Wystarczy wykonać poniższe czynności.

Ważna wskazówka: Aby te kroki działały, musisz włączyć interfejs API. Włącz API, przechodząc do zakładki Strona główna Ustawienia gry > Opcje > Włącz „Włącz dostęp Studio do usług API” > kliknij „Zapisz”.

Włącz tę funkcję tylko podczas testowania/edycji gry.

 1. Otwórz swoje Roblox Studio.

 2. Otwórz grę, do której chcesz dodać funkcję czatu bąbelkowego.

 3. Przejdź do „Eksploratora” po lewej stronie ekranu.

 4. Kliknij „Czat”.

 5. Przejdź do „Właściwości czatu”. Powinieneś zobaczyć zakładkę „Zachowanie”. Kliknij na to.

 6. Zobaczysz okno o nazwie "BubbleChatEnabled". Po prostu zaznacz pole, aby włączyć czat.

To takie proste – włączyłeś teraz BubbleChat dla swojej gry. To jest zaktualizowana metoda. Aby wyłączyć Bubble Chat, po prostu odznacz pole w kroku 6.

Jak włączyć Bubble Chat w Robloxie

Istnieje również oldschoolowy sposób włączania czatu bąbelkowego na wypadek, gdybyś nie widział pola „BubbleChatEnabled” we właściwościach czatu. Ta wersja zawiera kodowanie, ale nie martw się — to tylko drobna edycja kodu. Nie są potrzebne żadne szalone umiejętności programowania.

 1. Otwórz grę, którą chcesz edytować w Roblox Studio.

 2. Kliknij przycisk „Odtwórz” w menu głównym. Poczekaj, aż gra się uruchomi.

 3. Udaj się do „Eksploratora” po lewej stronie ekranu.

 4. Otwórz sekcję „Czat”. Twoja gra musi być uruchomiona, abyś mógł zobaczyć wszystkie opcje czatu, więc upewnij się, że gra jest uruchomiona w środkowej części ekranu.

 5. W sekcji „Czat” otwórz folder „ClientChatModules”.

 6. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i naciśnij „Kopiuj”.

 7. Zatrzymaj grę, klikając przycisk „Zatrzymaj” w górnym menu. To ikona z czerwonym kwadratem.

 8. Wszystko, co chcesz teraz zrobić, to wkleić folder „ClientChatModules” do usługi czatu. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Czat” w Eksploratorze i wybierz „Wklej do”. Teraz masz prawie wszystko, czego potrzebujesz, aby włączyć Bubble Chat.

 9. W sekcji „Czat” kliknij dwukrotnie „Ustawienia czatu”. Zobaczysz kilka kodów na ekranie głównym. Przewiń w dół do wiersza 27. Jest to wiersz z napisem „module.BubbleChatEnabled = PlayersService.BubbleChat”.

 10. Usuń wszystko, co pojawia się po znaku równości.

 11. Dodaj słowo „prawda”. Oto, jak powinien teraz wyglądać Twój wiersz 27: „module.BubbleChatEnabled = true”.

Pomyślnie dodałeś czat bąbelkowy do swojej gry Roblox! Przejdź do menu głównego i naciśnij przycisk „Graj”, aby przetestować funkcję w swojej grze. Po prostu otwórz okno czatu, jak zwykle, i wpisz coś. Twoja wiadomość powinna teraz pojawić się nad głową twojej postaci.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co to jest czat bąbelkowy Roblox?

Roblox wypuścił funkcję Bubble Chat w 2009 roku oprócz klasycznego czatu. Dzięki tej funkcji wiadomości na czacie pojawiają się nad głowami graczy w dymku. Użytkownicy nie muszą już odrywać wzroku od rozgrywki, aby wysyłać i czytać wiadomości. Ta funkcja działa świetnie we wszystkich rodzajach gier, poza ukrywaniem gier, ponieważ ujawni lokalizację postaci.

Dlatego jeśli grasz w ukrytą grę, lepiej zachowaj spokój i nie wysyłaj żadnych wiadomości lub jeszcze lepiej wyłącz czat bąbelkowy dla tej gry. Roblox przerobił swoją funkcję Bubble Chat w 2020 roku i zawiera teraz wiele opcji dostosowywania, takich jak:

• Kontrolowanie czasu trwania bąbelków

• Zmiana koloru tła

• Nowe wizualizacje

• Animowane przejścia

• Maksymalna liczba bąbelków powyżej jednego znaku

• Ustawienie odległości, w której bąbelki mają być ukrywane lub minimalizowane.

Jak rozmawiać na Roblox.com?

Trudno wyobrazić sobie grę ze znajomymi bez możliwości jednoczesnej komunikacji. Dlatego możesz używać okna czatu Roblox do wysyłania wiadomości. Aby aktywować czat, po prostu naciśnij klawisz „/” na klawiaturze. Jeśli deweloperzy włączyliby okno czatu w grze, pojawiłoby się ono po lewej stronie ekranu. Po prostu wpisz wiadomość i naciśnij „Enter” na klawiaturze.

Jest inny sposób na rozpoczęcie rozmowy na Roblox. W lewej górnej części ekranu zobaczysz mały pasek czatu, który wygląda jak prostokątny dymek z trzema białymi kropkami w środku. Wystarczy go kliknąć, a pod nim pojawi się okno czatu.

Jak wyłączyć czat w Robloxie?

Jeśli jesteś graczem i nie chcesz, aby inni gracze wysyłali Ci wiadomości, możesz wyłączyć tę funkcję w kilku prostych krokach.

• Zaloguj się na swoje konto Roblox.

• Przejdź do „Ustawienia konta”. Dostaniesz się tam, klikając ikonę koła zębatego w prawym rogu strony.

• Przejdź do zakładki „Prywatność”.

• Znajdź „Kto może ze mną rozmawiać w grze?” opcję i wybierz „Nikt”.

• Przewiń w dół i kliknij „Zapisz”.

Jak dostosować czat w Roblox?

Możesz dostosować czaty w Roblox za pośrednictwem ich systemu czatu Lua. Jeśli skonfigurujesz nowy czat bąbelkowy, możesz go dostosować, korzystając z opcji „SetBubbleChatSettings” w usłudze czatu.

Jak zmienić ustawienia czatu w Roblox?

Jeśli jesteś graczem i chcesz wyłączyć lub ograniczyć wiadomości na czacie, możesz to zrobić na stronie Ustawienia w Roblox. Po prostu przejdź do zakładki „Ustawienia”> „Prywatność” i dostosuj „Ustawienia kontaktu” i „Inne ustawienia”.

Jeśli jesteś programistą, możesz zmienić i dostosować ustawienia czatu swojej gry w systemie czatu Lua. Znajdziesz słownik o nazwie „Ustawienia czatu”. Możesz go znaleźć w usłudze czatu, w folderze „ClientChatModules”.

Będziesz edytować skrypty, wstawiając wartości, które uznasz za akceptowalne. Oto niektóre z setek właściwości, które możesz zmienić/dostosować, zmieniając ich wartość domyślną:

• Czas trwania bąbelków. Wartość domyślna – 15

• Czcionka czatu. Wartość domyślna – Enum.Font.SourceSansBold

• Kolor tła czatu. Wartość domyślna – Color3.new(0, 0, 0)

• Domyślny kolor nazwy kanału. Wartość domyślna – Color3.fromRGB(35, 76, 142)

• Maksymalny rozmiar okna. Wartość domyślna – UDim2.new(1, 0, 1, 0)

• Ogólna nazwa kanału. Wartość domyślna – „Wszystkie”

• Maksymalna długość wiadomości. Wartość domyślna – 200.

Jak wysłać wiadomość do Roblox na Roblox?

Najłatwiejszym sposobem skontaktowania się z Roblox jest formularz pomocy na ich stronie internetowej. Wystarczy wypełnić wszystkie pola i czekać na odpowiedź. Możesz wybrać rodzaj pomocy, której potrzebujesz, a także urządzenie, na którym uruchamiasz Roblox. W ten sposób mogą dostarczyć Ci najdokładniejszych informacji do rozwiązania każdego problemu.

To powiedziawszy, ich obsługa klienta jest dostępna tylko wtedy, gdy masz pytanie dotyczące płatności lub konta. W przypadku rozgrywki, funkcji witryny lub innych zapytań radzą udać się do Roblox Dev Hub. Mają niezwykle aktywną społeczność programistów, w której najprawdopodobniej znajdziesz odpowiedzi, których potrzebujesz. Gorąco zalecamy odwiedzenie centrum Roblox, gdzie ogłaszają również najnowsze aktualizacje.

Optymalizacja czatu z Roblox

Roblox to fantastyczne miejsce dla początkujących twórców gier. Możesz zaprojektować dowolną grę i bezpłatnie przetestować ją milionom pasjonatów na całym świecie. Roblox Studio mogło spóźniać się z umożliwieniem programistom dodawania Bubble Chat, ale tak już nie jest, ponieważ możesz teraz stworzyć i dostosować tę wspaniałą funkcję w ciągu kilku sekund. W tym artykule pokazaliśmy, jak to zrobić.

Czy włączyłeś Bubble Chat w stary czy nowy sposób? Jak dostosowałeś swój Czat Bąbelkowy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.