Jak przeglądać pliki PSD bez programu Photoshop na telefonie komórkowym lub komputerze?

PSD to obecne rozszerzenie plików dla dokumentów programu Photoshop (lub warstwowych plików graficznych). Chodzi o to, że Photoshop to oprogramowanie komercyjne, które wymaga zapłaty za licencję, aby z niego korzystać. Jest to w porządku, jeśli regularnie pracujesz z projektowaniem graficznym, ale jeśli chcesz przeglądać tylko zawartość jednego pliku, może to wydawać się nierozsądne. Na szczęście istnieją sposoby na obejście tych plików.

Jak przeglądać pliki PSD bez programu Photoshop na telefonie komórkowym lub komputerze?

Jak wyświetlić plik PSD bez programu Photoshop w systemie Windows

Ponieważ komputer z systemem Windows jest jedną z najbardziej wszechstronnych platform. Narzędzia programowe dostępne do przeglądania plików PSD są dość zróżnicowane. Wymienimy niektóre z najlepszych dostępnych aplikacji wraz z instrukcjami dotyczącymi przeglądania w nich plików PSD.

Irfanview

Bezpłatna przeglądarka obrazów i narzędzie do edycji Irfanview istnieje już od dłuższego czasu i okazała się dość wszechstronna pod względem typów plików, które może obsługiwać. Program domyślnie obsługuje teraz przeglądanie plików PSD. Aby to zrobić:

Z Eksploratora plików

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik PSD w eksploratorze plików.

 2. Wybierz „Otwórz za pomocą”, a następnie znajdź i wybierz Irfanview. Jeśli pole wyboru Zawsze używaj tego programu do otwierania tego pliku jest zaznaczone, spowoduje to ustawienie Irfanview jako programu domyślnego. Wyłącz tę opcję, jeśli nie chcesz automatycznie używać Irfanview po dwukrotnym kliknięciu plików PSD.

Z Irfanview

 1. Kliknij Plik.

 2. Kliknij Otwórz.

 3. Przejdź do folderu zawierającego plik PSD, a następnie wybierz go.

 4. Kliknij przycisk Otwórz w prawym dolnym rogu.

 5. Irfanview powinien teraz otworzyć twój plik.

tkacz sztuki

W pełni funkcjonalne narzędzie do obrazowania, które oferuje znacznie więcej funkcji niż Irfanview. Chociaż wersja pro musi być płatna, możesz pobrać wersję Lite, z której możesz korzystać tak długo, jak chcesz. Jeśli chcesz tylko przeglądać pliki PSD, wersja Lite powinna wystarczyć do Twoich potrzeb. Aby otworzyć pliki PSD w Artweaver, wykonaj następujące czynności:

Z Eksploratora plików

 1. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy, jak opisano powyżej. Tym razem wybierz Artweaver zamiast Irfanview.

Od Artweaver

 1. Kliknij Plik.

 2. Kliknij Otwórz.

 3. Użyj okna Otwórz dokument, aby przejść do lokalizacji pliku PSD, a następnie kliknij Otwórz.

 4. Jeśli nie widzisz pliku PSD, upewnij się, że w oknie obok pola Tekst nazwy pliku wybrano opcję PSD lub Wszystkie formaty.

Kordonek

Oprogramowanie do edycji obrazów o otwartym kodzie źródłowym, Gimp jest w pełni darmowe i zostało przeniesione na wiele innych platform, w tym macOS i Linux. Jest stale aktualizowany, co jeszcze bardziej zwiększa jego i tak już imponującą funkcjonalność. Jeśli potrzebujesz edytora obrazów, nie ma powodu, abyś nie wypróbował Gimpa. Aby otworzyć pliki PSD w tym programie, wykonaj następujące kroki:

W Eksploratorze plików

 1. Podobnie jak w przypadku powyższych programów, kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Gimp w obszarze Otwórz za pomocą.

 2. Jeśli Gimp poprosi o przekonwertowanie profilu obrazu, kliknij Konwertuj. Plik powinien zostać załadowany do Gimpa.

 3. Alternatywnie, jeśli Gimp jest otwarty, możesz przeciągnąć i upuścić plik PSD z okna Eksploratora plików na baner w lewym górnym rogu programu. Po wyświetleniu monitu kliknij Konwertuj.

w Gimp

 1. Kliknij Plik.

 2. Wybierz Otwórz.

 3. Możesz użyć funkcji wyszukiwania, aby wpisać nazwę pliku lub nawigować po folderach, aby go zlokalizować, a następnie kliknij Otwórz.

 4. Pojawi się również okno dialogowe Konwertuj. Kliknij Konwertuj.
 5. Twój plik powinien być teraz otwarty.

Jak wyświetlić plik PSD bez programu Photoshop na komputerze Mac?

W przeciwieństwie do systemu Windows, macOS jest dostarczany z programami, które domyślnie mogą otwierać pliki PSD. Dołączone aplikacje Preview i Quick Look są w pełni zdolne do przeglądania plików bez żadnych dodatkowych aplikacji. Aby wyświetlić plik, wykonaj następujące czynności:

Jeśli podgląd został ustawiony jako domyślna przeglądarka obrazów

 1. Kliknij dwukrotnie plik PSD, aby otworzyć go w aplikacji.

Jeśli podgląd nie jest domyślnym plikiem obrazu

 1. Otwórz aplikację Podgląd.
 2. Na pytanie, jaki plik otworzyć, wyszukaj lokalizację pliku PSD.
 3. Kliknij Otwórz.

Jeśli podgląd jest już otwarty

 1. Kliknij Plik.
 2. Kliknij Otwórz.
 3. Wyszukaj lokalizację pliku PSD. Wybierz go, a następnie kliknij Otwórz.

Oprócz domyślnej przeglądarki, Gimp, jak wspomniano wcześniej, ma wersję dla systemu Mac OS X. Pobierz Gimp, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej dla komputera z systemem Windows.

Jak wyświetlić plik PSD bez Photoshopa na Chromebooku?

Chromebook to dość osobliwa platforma, ponieważ podlega kaprysom systemu operacyjnego Chrome. Żadnych aplikacji nie można zainstalować w Chrome bez zatwierdzenia przez Google. Obejściem byłoby włączenie sklepu Google Play, a następnie zainstalowanie stamtąd aplikacji przeglądarki PSD. Aby włączyć Sklep Google Play, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij Szybkie ustawienia w prawym dolnym rogu ekranu Chromebooka.

 2. Kliknij Ustawienia, to jest ikona koła zębatego w prawym górnym rogu wyskakującego menu.

 3. Przewiń w dół, aż zobaczysz kartę Sklep Google Play. Kliknij Włącz.

 4. Przeczytaj Warunki korzystania z usługi, a następnie kliknij Akceptuj.

 5. Teraz będziesz mógł przeglądać sklep Google Play i znajdować aplikacje, które mogą otwierać pliki PSD. Poniżej wymieniono kilka popularnych.

Przeglądarka PSD

Bezpłatna aplikacja, która, jak sama nazwa wskazuje, może służyć do przeglądania plików PSD. Sama aplikacja jest dość prosta. Otwórz aplikację, a następnie użyj wbudowanego eksploratora plików, aby przejść do lokalizacji pliku PSD. Stuknięcie w plik spowoduje jego otwarcie. W aplikacji nie ma narzędzi do edycji, ponieważ została zaprojektowana tylko do przeglądania.

Mieszanka Adobe Photoshop

Pochodzący od twórcy samego Photoshopa, Adobe Photoshop Mix jest darmowy, ale będziesz potrzebować konta Adobe, aby móc z niego korzystać. Na szczęście stworzenie nic nie kosztuje. Możesz przejść do witryny Adobe i użyć swojego adresu e-mail lub adresu na Facebooku, aby utworzyć nowe konto, jeśli jeszcze go nie masz.

dysk Google

Dysk Google ma również możliwość przeglądania plików PSD bez konieczności instalowania programu Photoshop. Szczegółowe informacje, jak to zrobić, zostaną podane w sekcji Dysk Google poniżej.

Jak wyświetlić plik PSD bez programu Photoshop na urządzeniu z Androidem?

Ponieważ na urządzeniach z Androidem nie ma natywnej przeglądarki plików PSD, najlepszym sposobem przeglądania plików PSD byłoby pobranie aplikacji do tego celu. Na telefonie lub tablecie z Androidem odbywa się to za pośrednictwem podobnego Google Play. Ponieważ opisaliśmy już kilka najpopularniejszych aplikacji Google Play PSD Viewer w sekcji Chromebook, możesz ich używać również na urządzeniach z Androidem.

Podobnie jak w przypadku Chromebooka, możesz użyć Dysku Google, aby wykonać to samo. Szczegóły znajdują się w sekcji Dysk Google poniżej.

Jak wyświetlić plik PSD bez programu Photoshop na iPhonie?

W przeciwieństwie do swojego stacjonarnego odpowiednika, iOS nie ma wbudowanej przeglądarki PSD dostępnej od samego początku. Aby móc otwierać pliki PSD, będziesz musiał pobrać aplikacje, które wykonają zadanie. Poniżej wymieniliśmy niektóre z bardziej popularnych:

Adobe Photoshop Mix na iOS

Firma Adobe wydała wersję aplikacji na iOS dostępną dla systemu operacyjnego Chrome i Androida. Sterowanie do korzystania z aplikacji jest podobne do jej wersji na Androida, ponieważ technicznie jest to ten sam program.

Konwerter obrazu

Inna niezwykle popularna aplikacja do edycji obrazów na iPhonie, The Image Converter, jak sama nazwa wskazuje, może przekształcić wiele typów plików w różne wersje plików graficznych. Jedną z powiązanych z tym funkcji jest możliwość otwierania tych plików i przeglądania ich zawartości. Image Converter jest kompatybilny z PSD i może uzyskać dostęp do tych plików, otwierając je za pomocą menu aplikacji. Konwertowanie plików PSD na obrazy bez warstw, takie jak jpeg lub bmp, spowodowałoby utratę danych warstwy przez obraz.

Jak wyświetlić podgląd pliku PSD na Dysku Google

Nieznany wielu osobom, które używają Dysku Google jako prostego rozwiązania do przechowywania danych online, ten dysk w chmurze firmy Google ma nieodłączną zdolność do otwierania plików PSD bez konieczności korzystania z innych aplikacji. Jest to ważne, ponieważ większość innych platform może uzyskać dostęp do Dysku Google, o ile mają połączenie z Internetem. Eliminuje to konieczność pobierania aplikacji innych firm, jeśli chcesz tylko przejrzeć pliki obrazów. Aby otworzyć plik PSD na Dysku Google, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Dysk Google.

 2. Kliknij przycisk +Nowy w menu po lewej stronie.

 3. Wybierz Prześlij plik.

 4. Użyj okna nawigacji, aby zlokalizować plik PSD. Kliknij plik, a następnie kliknij Otwórz.

 5. Po zakończeniu przesyłania pliku kliknij dwukrotnie menu podręczne lub plik w menu Dysku.

 6. Obraz zostanie wyświetlony na ekranie jako podgląd.

Praca wokół niedostępności

Pliki PSD są preferowane przez wielu grafików, ponieważ obsługują obrazy zawierające wiele warstw w celu ułatwienia manipulacji. Jednak ze względu na zastrzeżony charakter tego typu pliku nie jest on tak dostępny, jak inne popularne typy obrazów. Na szczęście dla każdego zawsze istnieją rozwiązania dla tego rodzaju sytuacji i dla wszystkich dostępnych platform.

Czy znasz inne sposoby przeglądania plików PSD bez Photoshopa? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.