Jak oglądać podsumowania sezonów w serwisie Netflix?

Przy tak wielu programach telewizyjnych dostępnych w Netflix możesz łatwo zapomnieć o tym, co wydarzyło się w poprzednich sezonach. Zwłaszcza jeśli program ma dłuższą przerwę niż zwykle.

Właśnie dlatego uzyskanie pełnego podsumowania sezonu jest niezbędne, aby nadrobić zaległości, gdy nowy sezon pojawi się w Internecie. Dzięki temu w pierwszej połowie premiery nie poczujesz się zagubiony. Ale skąd wziąć te podsumowania? Na szczęście Netflix myśli o swoich użytkownikach i zapewnia podsumowania sezonów. A jeśli nie możesz go znaleźć w serwisie Netflix, dostępne są również inne opcje.

Jak oglądać podsumowania sezonów na Netflix?

Rozumiejąc, jak ważne jest przypominanie widzom o minionych wydarzeniach, Netflix zapewni Ci podsumowanie poprzedniego sezonu. Co więcej, zagrają dla Ciebie przed rozpoczęciem premiery nowego sezonu. Jeśli przegapiłeś podsumowanie lub po prostu chcesz przypomnieć sobie minione wydarzenia, wykonaj poniższe czynności, aby je znaleźć:

Otwórz Netflix i wybierz podsumowanie sezonu serialu.

Przejdź do odcinków i informacji.

Kliknij „Zwiastuny i nie tylko”

Pod listą pór roku w menu po lewej stronie powinieneś zobaczyć Trailers & More. Wybierz to.

W zależności od programu powinna istnieć lista zwiastunów, podsumowań sezonów i niektórych dodatków do serialu, takich jak wywiady itp.

Wybierz podsumowanie sezonu, który chcesz i to wszystko.

Jeśli uzyskujesz dostęp do serwisu Netflix z komputera stacjonarnego lub laptopa, opcja Zwiastuny i nie tylko pojawi się w menu głównym pod grafiką programu. Powinien znajdować się między opcjami Odcinki i Więcej podobnych. Po prostu przewiń w dół, aż zobaczysz podsumowanie odcinka.

Jeśli nie widzisz opcji Zwiastuny i więcej, oznacza to, że nie ma dodatkowej zawartości dla tego programu poza samymi odcinkami. Nie jest to rzadkie, ponieważ nie każdy program telewizyjny na Netflix ma podsumowania sezonów. Oczywiście, jeśli szukasz tytułu Netflix Originals, upewnią się, że wypełnią je wszystkimi gadżetami, jakie mogą mieć. Należą do nich zwiastuny, filmy promocyjne, podsumowania sezonów, a także treści dodatkowe, takie jak spoty wideo.

Kolejną świetną rzeczą w Netflix jest ich oficjalny kanał YouTube. Dzięki temu możesz znaleźć wszelkie podsumowania, których możesz potrzebować, a także wszystkie dodatkowe treści, które w przeciwnym razie nie są dostępne w ich aplikacji. Aby uniknąć przewijania wszystkich filmów, po prostu użyj opcji wyszukiwania znajdującej się obok karty Informacje. Wpisz nazwę programu, którego szukasz i naciśnij Enter. Ponieważ to wyszukiwanie nie jest globalnym wyszukiwaniem w YouTube, dostarczy tylko wyniki dotyczące treści na kanale Netflix.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy są jakieś przydatne zasoby, które podsumowują sezony koncertów?

Jeśli Netflix nie ma podsumowania sezonu dla programu, który chcesz obejrzeć, możesz skorzystać z innych zasobów. Począwszy od prostych artykułów podsumowujących po dedykowane filmy na YouTube, Internet jest pełen podsumowań, które możesz obejrzeć. Możesz także wybrać, jakiego rodzaju podsumowania szukasz. Możesz sprawdzić podsumowanie całego sezonu lub po prostu dowiedzieć się, co wydarzyło się w jednym z odcinków. Niezależnie od tego, kilka następnych zasobów powinno zaspokoić twoją ciekawość każdego programu, o którym możesz pomyśleć.

Wikipedia

Chociaż może to nie być takie oczywiste, Wikipedia jest jednym z głównych źródeł podsumowań programów telewizyjnych. Wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać tytuł programu telewizyjnego, otworzyć jego stronę i poszukać sekcji Fabuła.

Zanim przejdziesz dalej, pamiętaj, że nie wszystkie programy telewizyjne mają taką samą strukturę jak ich strona w Wikipedii. Większość z nich wyświetla tylko sezony na stronie głównej programu telewizyjnego, zachęcając do przejścia na stronę poświęconą sezonowi. Jeśli interesuje Cię fabuła danego odcinka, być może będziesz musiał również odwiedzić jego oddzielną stronę. Chociaż może to wydawać się dużą ilością nawigacji, jest to zdecydowanie najlepsza struktura, ponieważ zapewnia obszerne informacje na wszystkich poziomach programu.

W przeciwieństwie do tego, niektóre programy telewizyjne mogą zawierać wszystkie powiązane informacje na jednej stronie. W takim przypadku możesz znaleźć wymienione sezony wraz z ich odcinkami. A pod każdym odcinkiem może znajdować się opis fabuły. W rzadkich przypadkach programowi może brakować dedykowanych stron dla każdego z jego sezonów, co zwiększa prawdopodobieństwo, że nie będzie można uzyskać podsumowania sezonu za pośrednictwem Wikipedii.

Na szczęście większość popularnych programów zawiera strony zawierające wszystkie istotne informacje. Po otwarciu wpisu w Wikipedii programu sprawdź pole Zawartość i poszukaj listy sezonów. Po kliknięciu sezonu, którego szukasz, przejdziesz dalej w dół strony do tego wpisu. Jeśli sezon ma własną stronę, powinieneś zobaczyć link pod tytułem wpisu.

Kiedy otworzysz stronę sezonu, sprawdź sekcję Fabuła, aby dowiedzieć się, co wydarzyło się w tym sezonie. Jeśli chcesz wejść głębiej, sprawdź listę odcinków i kliknij odcinek, który Cię interesuje. Ponownie przeczytaj sekcję Fabuła, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego konkretnego odcinka.

Fandom.pl

Oprócz wpisu w Wikipedii, wszystkie świetne programy mają również własną stronę Fandomu. Aby znaleźć program, po prostu otwórz przeglądarkę internetową i wpisz fandom.com, a następnie tytuł programu. Na przykład, aby znaleźć stronę Stranger Things Fandom, przejrzyj fandom.com dziwniejsze rzeczy. W zależności od używanej przeglądarki strona fandomu programu otworzy się od razu. Jeśli nie, po prostu wybierz go na stronie wyników.

Po wejściu na żądaną stronę poszukaj zakładki Pory roku w górnym menu strony. Po najechaniu kursorem myszy na opcję powinna pojawić się lista pór roku. Kliknij, co chcesz, a otworzy się dedykowana strona.

Po otwarciu strony sezonu możesz przeczytać sekcje Synopsis lub Podsumowanie fabuły. Streszczenie zawiera krótkie podsumowanie tego, co wydarzy się w tym sezonie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, zapoznaj się z podsumowaniem fabuły. Znajdziesz tam wszystkie istotne szczegóły z tego sezonu, aby przygotować się na następny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co wydarzyło się w jednym z odcinków, możesz to również zrobić. Po prostu najedź na zakładkę Sezony w górnym menu, a następnie sezon, którego szukasz, a pojawi się lista odcinków. Teraz kliknij żądany odcinek i to wszystko. Ponownie możesz przeczytać zarówno streszczenie, jak i podsumowanie fabuły, aby uzyskać wszystkie szczegóły.

Oczywiście niektóre programy mogą nie mieć strony Fandomu. W takim przypadku będziesz musiał skorzystać z alternatywnych zasobów.

Sęp

Vulture koncentruje się na różnych kulturowych relacjach z filmu, telewizji, sztuki i nie tylko. Chociaż istnieje wiele innych podobnych punktów sprzedaży, ich sekcja podsumowań telewizyjnych jest czymś, co zdecydowanie je wyróżnia. Oferując podsumowania prawie każdego programu, jaki można sobie wyobrazić, jest to całkiem przyzwoita alternatywa dla Wikipedii i Fandomu.

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz na ich stronie podsumowania, jest menu rozwijane, które pozwala wybrać żądany program. Gdy to zrobisz, zobaczysz listę wszystkich artykułów związanych z tym programem. Teraz wystarczy wybrać odpowiednie podsumowanie, którego szukałeś i czytałeś.

Przewodnik podsumowania

Porównując to z innymi wpisami w tej sekcji, RecapGuide robi to wszystko trochę inaczej. Tutaj nie znajdziesz pisemnych podsumowań ani edycji wideo z sezonów i odcinków serialu. Zamiast tego zobaczysz każdy odcinek, zrzut po zrzucie ekranu. Korzystając z automatycznego procesu robienia zrzutów ekranu w określonych odstępach czasu, jest to świetny sposób na przypomnienie, co wydarzyło się w tym konkretnym odcinku. Możesz przesunąć mysz od lewej do prawej, aby uzyskać szybki widok pokazu slajdów. Istnieje również możliwość przewinięcia strony w dół, aby zobaczyć każdy zrzut ekranu osobno.

Chociaż jest to świetne narzędzie do przypominania sobie o przeszłych wydarzeniach, nie będzie działać dobrze, jeśli nie oglądałeś tego konkretnego odcinka. Ponieważ te zrzuty ekranu nie skupiają się na głównych punktach fabuły, a raczej na określonych znacznikach czasu, mogą wyglądać poza kontekstem. Oczywiście, jeśli obejrzałeś odcinek, jest to świetny sposób na wypełnienie pustych miejsc, szybko nadrabiając zaległości, o których zapomniałeś.

Człowiek od podsumowań

Chociaż przeczytanie podsumowania sezonu pozwoli ci przeanalizować wszystkie szczegóły, obejrzenie filmu podsumowującego jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na zrobienie tego. Dlatego Man of Recaps poświęca temu właśnie celowi swój kanał na YouTube. Prowadząc cię przez sezony z jego narracją lektorską, możesz także obejrzeć fragmenty wydarzeń, o których opowiada.

Jedno z niezwykle przydatnych podsumowań na tym kanale dotyczyło pierwszych siedmiu sezonów Game of Thrones. Przed rozpoczęciem ósmego i ostatniego sezonu okazało się to świetnym sposobem na przypomnienie sobie wszystkiego, co wydarzyło się w tamtym czasie. I trwa tylko trzydzieści minut, co jest idealne.

Czy wszystkie pory roku mają podsumowania?

Niestety nie. W zależności od programu telewizyjnego możliwe jest, że nawet jeśli są podsumowania z poprzednich sezonów, nie będzie wideo podsumowującego z ostatniego sezonu. Powodem jest to, że nie pojawiają się nowe odcinki, dla których musiałbyś podsumować poprzednie wydarzenia.

Podsumowanie Twoich programów Netflix

Mamy nadzieję, że udało Ci się znaleźć sposób na sprawdzenie, co wydarzyło się w poprzednich sezonach Twojego ulubionego serialu. Niezależnie od tego, czy oglądasz podsumowanie na Netflixie, czy czytasz o nim w Internecie, przypominanie sobie o przeszłych wydarzeniach pomoże Ci skupić się na nowych treściach. Uzbrojony w tę wiedzę, jesteś teraz gotowy na nowe przygody ze swoimi bohaterami.

Czy udało Ci się znaleźć podsumowania sezonów swoich ulubionych programów w serwisie Netflix? Jakie narzędzie uważasz za najlepsze? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.