Jak zablokować połączenia bez numeru dzwoniącego na iPhonie?

Odbieranie niechcianych połączeń telefonicznych może być uciążliwe, a tym bardziej, gdy dzwoniący ukrywa swój numer. Sprzedawcy i pośrednicy handlu nieruchomościami uwielbiają tę sztuczkę i uważają, że pomaga ona nieświadomym osobom odpowiadać na ich telefony. Niestety, ci z nas, którzy są odbiorcami, są przerywani i często sfrustrowani.

Jak zablokować połączenia bez numeru dzwoniącego na iPhonie?

Jeśli jednak korzystasz z iPhone'a, istnieje kilka sposobów, aby te połączenia nie zakłócały Twojego dnia. W tym przewodniku przyjrzymy się kilku różnym sposobom blokowania tych niechcianych połączeń na iPhonie.

Jak zablokować brak identyfikatora dzwoniącego na iPhonie 10, 11 i 12?

1. Wyciszanie nieznanych rozmówców

Nowsze wersje iPhone'a – w tym iPhone 10 (lub iPhone X), iPhone 11 i iPhone 12 – są obsługiwane w systemie iOS 13 i nowszych. Wydanie iOS 13 przyniosło ze sobą unikalną funkcję o nazwie „Wycisz nieznanych rozmówców”. Ta aplikacja kieruje wszystkie połączenia od nieznanych rozmówców do poczty głosowej. Twój iPhone nie zadzwoni, ale nagra połączenie w sekcji „Ostatnie” w książce telefonicznej, a jeśli zostawi wiadomość głosową, otrzymasz powiadomienie o wiadomości.

Oto jak włączyć funkcję "Wycisz nieznanych rozmówców" na swoim iPhonie 10, 11 lub 12:

 1. Odblokuj iPhone'a i znajdź ikonę „Ustawienia”. Apple przedstawia tę ikonę jako mały, szary bieg.

 2. Stuknij ikonę „Ustawienia”.
 3. Przewiń menu, a gdy go znajdziesz, wybierz opcję „Telefon”.

 4. W otwartym menu przejdź do opcji „Wycisz nieznanych rozmówców” i przesuń przełącznik w prawo, aby włączyć tę funkcję. Po aktywacji przełącznik zmieni kolor na zielony.

2. Nie przeszkadzać

Innym sposobem blokowania połączeń od nieznanych rozmówców jest użycie funkcji „Nie przeszkadzać” na iPhonie. Ta aplikacja jest stosunkowo prosta w konfiguracji; Oto jak:

 1. Odblokuj iPhone'a i znajdź ikonę „Ustawienia”.

 2. Kliknij ikonę „Ustawienia”.
 3. Przewiń menu, które się pojawi, aż znajdziesz „Nie przeszkadzać”.

 4. Stuknij w „Zezwalaj na połączenia od”, a następnie wybierz opcję „Wszystkie kontakty”.

 5. Zamknij menu i wróć do ekranu głównego.

To rozwiązanie działa, ponieważ pozwala dzwonić do Ciebie tylko osobom z Twojej listy kontaktów. Zapobiega to jednak przechodzeniu wszystkich innych połączeń, co oznacza, że ​​możesz przegapić inne ważne połączenia z numerów innych niż te, które znajdują się na Twojej liście kontaktów.

3. Utwórz nowy kontakt

Trzecim sposobem blokowania nieznanych numerów jest utworzenie nowego kontaktu, który możesz nazwać „Nie odbieraj” lub „Brak identyfikatora dzwoniącego”. Niestety, Twój iPhone nie jest w stanie zablokować ukrytych lub prywatnych numerów, ponieważ nie może ich rozpoznać. Jednak utworzenie kontaktu, który naśladuje ten nieznany numer, pozwala obejść ten problem. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do „Kontaktów” i dotknij ikony „+”, aby dodać nowy kontakt.

 2. Wpisz „Brak identyfikatora dzwoniącego” w polu nazwy kontaktu.

 3. Następnie wpisz „000-000-0000” jako numer telefonu nowego kontaktu.

 4. Kliknij „Gotowe”, aby zapisać.

 5. Następnie przewiń profil nowo dodanego kontaktu, aż zobaczysz opcję "Zablokuj tego rozmówcę" i dotknij go.

 6. Wybierz „Zablokuj kontakt”, aby potwierdzić swój wybór.

Twój iPhone rozpozna teraz wszystkie ukryte lub prywatne numery jako numer zablokowany i uniemożliwi dzwonienie telefonu, jeśli ktoś zadzwoni do Ciebie z nieznanego numeru.

Jak zablokować brak identyfikatora dzwoniącego na iPhonie 6, 7 i 8?

1. Dodawanie nowego kontaktu

Najnowsze systemy iOS nie obsługują wszystkich starszych modeli iPhone'a. Z tego powodu Twój telefon może nie oferować funkcji takich jak „Wyciszanie nieznanych rozmówców”. Jednak nadal istnieją sposoby blokowania nieznanych rozmówców. Poniższe kroki pokażą Ci, jak:

 1. Przejdź do „Kontaktów” w telefonie i dotknij „+”, aby dodać nowy kontakt do telefonu.

 2. W profilu tego nowego kontaktu wpisz „Brak identyfikatora dzwoniącego” pod nazwą.

 3. Na pasku numeru dodaj „000-000-0000” jako numer telefonu.

 4. Wybierz „Gotowe”, aby zapisać kontakt.

 5. W zapisanym profilu kontaktu przewiń w dół, aby znaleźć „Zablokuj tego rozmówcę” i dotknij go.

 6. Teraz wybierz „Zablokuj kontakt”.

2. Aktywacja Nie przeszkadzać

Innym sposobem zapobiegania dzwonieniu do Ciebie z niechcianych numerów jest włączenie opcji „Nie przeszkadzać”. Oto jak to robisz:

 1. Znajdź ikonę „Ustawienia” telefonu i kliknij ją.

 2. W sekcji „Ustawienia” poszukaj „Nie przeszkadzać”, a następnie przesuń przełącznik obok tej opcji w prawo, aby ją aktywować. Po włączeniu przełącznik zmieni kolor na zielony, a na pasku stanu pojawi się ikona księżyca.

 3. Następnie dotknij opcji "Zezwalaj na połączenia od" i wybierz "Wszystkie kontakty". Po prawej stronie powinien pojawić się mały czek.

 4. Wróć do ekranu głównego.

Jak wspomniano wcześniej, ta metoda działa; jednak nie tylko zablokuje nieznane liczby. Zamiast tego zablokuje dowolny numer, którego nie ma na Twojej liście kontaktów.

Innym sposobem blokowania nieznanych numerów na iPhonie jest przechodzenie przez operatora komórkowego. Większość z tych dostawców usług oferuje plany lub filtry, które pomogą Ci zablokować niechcianych rozmówców.

Jak zablokować brak identyfikatora dzwoniącego na iPhonie za pomocą usługi Verizon?

Jeśli korzystasz z Verizon jako operatora sieci komórkowej, możesz zarejestrować się w ich filtrze połączeń. Ponadto Verizon oferuje szereg funkcji w tej aplikacji, które obejmują blokowanie spamu i kontrolę robocalls.

Filtr połączeń Verizon jest bezpłatny dla subskrybentów Verizon. Jeśli jednak chcesz wzmocnioną wersję, możesz wybrać wersję płatną – Call Filter Plus – za 2,99 USD miesięcznie.

Jak zablokować brak identyfikatora dzwoniącego na iPhonie za pomocą usługi ATT?

AT&T oferuje własną aplikację, znaną jako AT&T Call Protect, która pomaga zapobiegać przedostawaniu się niechcianych połączeń do telefonu. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich abonentów AT&T korzystających z iPhone'a 6 lub nowszego z systemem iOS obsługującym HD Voice. Możesz wybrać bardziej podstawową, bezpłatną wersję lub zapłacić miesięczną subskrypcję w wysokości 3,99 USD za opcję premium. Obie opcje zapewniają alerty o uciążliwych połączeniach i blokowanie nieznanych połączeń.

iJak zablokować brak identyfikatora dzwoniącego na iPhonie z usługą Tmobile

T-Mobile oferuje również swoją wersję aplikacji filtrującej o nazwie ScamShield, która chroni przed robocallami, spamem i niechcianymi połączeniami. Aplikację można pobrać bezpłatnie z Google Playstore lub App Store. Jeśli chcesz wersję o nieco większym wpływie, możesz wybrać Scam Shield Premium, która będzie kosztować miesięczną opłatę.

iPhJak zablokować brak identyfikatora dzwoniącego na iPhonie w Australii

Jeśli mieszkasz w Australii i masz iPhone'a obsługującego system iOS 13 lub nowszy, możesz skorzystać z funkcji „Wyciszanie nieznanych rozmówców”. Poniższe kroki pokażą Ci, jak aktywować tę aplikację:

 1. Otwórz iPhone'a i przejdź do „Ustawienia”.

 2. W „Ustawieniach” wybierz opcję „Telefon”.

 3. Stąd przewiń, aby znaleźć „Wycisz nieznanych rozmówców”. Przesuń przełącznik w prawo, aby aktywować to ustawienie. Po włączeniu przełącznik zmieni kolor na zielony.

Należy pamiętać, że ta funkcja działa tylko z nieznanymi numerami. Jeśli wcześniej korzystałeś z określonego numeru, ale nie zapisałeś go w swoich kontaktach, Twój iPhone nie będzie zawierał tego numeru w tych, które rozpoznaje jako „nieznany”.

Innym sposobem na uniknięcie połączeń od dzwoniących z ukrytymi numerami jest zainstalowanie aplikacji innej firmy.

Jak zablokować brak identyfikatora dzwoniącego na iPhonie w Hongkongu?

Użytkownicy iPhone'a mieszkający w Hongkongu mogą korzystać z aplikacji lub usługodawcy zewnętrznego, który pomoże im blokować niechciane połączenia. Alternatywnie, jeśli Twój iPhone obsługuje iOS 13 lub nowszy, możesz włączyć funkcję „Wycisz nieznanych rozmówców” w swoim telefonie.

 1. Przejdź do „Ustawienia” z ekranu „Strona główna”.

 2. W „Ustawieniach” znajdź „Telefon” i dotknij go.

 3. Przesuń w dół menu, aż znajdziesz opcję "Wycisz nieznanych rozmówców" i przesuń przełącznik w prawo, aby ją włączyć. Po aktywacji przełącznik powinien zmienić kolor na zielony.

Uciążliwe rozmówcy zablokowane

Blokowanie lub wyciszanie nieznanych rozmówców na iPhonie jest stosunkowo proste, gdy wiesz, jak to zrobić. Wykonaj te proste czynności, a będziesz otrzymywać połączenia tylko od osób, z którymi chcesz rozmawiać. Alternatywnie możesz skontaktować się z operatorem komórkowym, aby skonfigurować filtr blokujący, który Ci odpowiada.

Czy wcześniej zablokowałeś nieznanych rozmówców na swoim iPhonie? Czy użyłeś metody podobnej do opisanej w tym przewodniku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.