Recenzja Kaspersky Internet Security 2017: ten do pokonania

30 £ Cena podczas przeglądu

Pakiet Kaspersky z 2016 roku znalazł się na szczycie naszej listy dzięki swojej bezbłędnej wydajności w niezależnych testach ochrony przed złośliwym oprogramowaniem – a wersja 2017 wykonuje dobrą robotę. W ostatniej rundzie testów przeprowadzonych przez AV-Test.org, Kaspersky Internet Security 2017 osiągnął doskonały wynik 100% ochrony – nie tylko przed rozpowszechnionym złośliwym oprogramowaniem, ale także przed niespotykanym wcześniej przez dwa miesiące „zero-day” exploity. Wszystko bez wywoływania ani jednego fałszywego alarmu. Imponujące rzeczy. W cenie będzie to kosztować 17 GBP w Amazon UK (lub poniżej 30 USD, aby pokryć 3 urządzenia przez rok za pośrednictwem Amazon US).

Recenzja Kaspersky Internet Security 2017: ten do pokonania

Recenzja Kaspersky Internet Security 2017: Wpływ na wydajność i interfejs użytkownika

Inną tradycyjną mocną stroną Kaspersky jest jego niski wpływ na wydajność systemu. Nieuchronnie skanowanie stron internetowych i aplikacji podczas uzyskiwania dostępu wiąże się z pewnym obciążeniem. Jednak w systemie Windows 7 KIS 2017 spowolnił czas ładowania stron internetowych o skromne 7%, a jego wpływ na aplikacje wyniósł zaledwie 5%. To sprawia, że ​​jest bardziej zwinny niż nawet minimalistyczny Security Essentials Microsoftu, który miał wpływ 12% i 8% w tych samych testach.

CZYTAJ DALEJ: Nasz przewodnik po najlepszym oprogramowaniu antywirusowym na rok 2017

Do tej pory, tak znajome, i faktycznie, gdy zaczniesz klikać w interfejsie użytkownika, możesz mieć trudności z zauważeniem tego, co nowego. Front-end jest prawie identyczny z wersją z 2016 roku: kilka ikon zostało przerobionych i zmienionych, ale główne funkcje – bezpieczna przeglądarka Bezpieczne pieniądze i kontrola rodzicielska Kaspersky – pozostają funkcjonalnie niezmienione.

Recenzja Kaspersky Internet Security 2017: Software Cleaner i usługa VPN

Jest jednak kilka nowych sztuczek, które można znaleźć. Jedną z nich jest nowa funkcja Software Cleaner, ukryta w sekcji „Więcej narzędzi”, która może znaleźć i usunąć potencjalnie niechciane programy z systemu – a także oznaczać aplikacje, których po prostu nie używasz, dzięki czemu możesz je porzucić i odzyskać dysk przestrzeń. Poręczny nowy moduł Software Updater informuje, czy używasz przestarzałych programów, które wymagają aktualizacji, czy to w zakresie funkcji, czy bezpieczeństwa.

Prawdziwym nagłówkiem jest nowa usługa Secure Connection VPN. Ma to na celu ochronę Twojej prywatności w Internecie poprzez szyfrowanie całego ruchu internetowego i przekierowywanie go przez zaufany przekaźnik innej firmy. Gdy VPN jest włączony, każdy, kto próbuje szpiegować Twoją aktywność online, nie będzie w stanie stwierdzić, z którymi witrynami się łączysz ani co tam robisz — nawet Twój dostawca usług internetowych zobaczy tylko ciąg zaszyfrowanych danych tam i z powrotem między Tobą a operatorem VPN. Odwiedzane witryny również nie będą widzieć prawdziwego pochodzenia Twojego połączenia, co ogranicza ich możliwość śledzenia Cię online.

Wielkim nagłówkiem jest nowa usługa Secure Connection VPN, której celem jest ochrona Twojej prywatności w Internecie

Należy jednak zauważyć, że usługa Kaspersky ma pewne ograniczenia. Twoja licencja KIS uprawnia do przekazywania maksymalnie 200 MB zaszyfrowanych danych dziennie: to powinno wystarczyć na wszystkie poufne transakcje, ale nie wystarczy, aby VPN był cały czas włączony.

Ograniczasz się również do kierowania ruchu przez serwer w Wielkiej Brytanii, więc nie możesz korzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do witryn z ograniczeniami regionalnymi. Opcjonalna aktualizacja za 20 GBP rocznie zapewnia nieograniczoną ilość danych i wybór węzłów wyjściowych w 18 różnych krajach. Jak na standardy VPN jest to dość tanie, ale nadal podwaja koszt całego pakietu. W przypadku krótkotrwałego użytkowania dostępna jest również opcja miesięczna za 4 GBP.

Ograniczasz się również do kierowania ruchu przez serwer w Wielkiej Brytanii, więc nie możesz korzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do witryn z ograniczeniami regionalnymi. Opcjonalna aktualizacja za 20 GBP rocznie zapewnia nieograniczoną ilość danych i wybór węzłów wyjściowych w 18 różnych krajach. Jak na standardy VPN jest to dość tanie, ale nadal podwaja koszt całego pakietu. W przypadku krótkotrwałego użytkowania dostępna jest również opcja miesięczna za 4 GBP.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że Bezpieczne połączenie nie jest obsługiwane przez samą firmę Kaspersky; jest to licencjonowana brama do popularnej sieci VPN Hotspot Shield z siedzibą w USA. To może brzmieć lepiej niż kierowanie prywatnej komunikacji tam i z powrotem przez żelazną kurtynę, ale uważaj: istnieją umowy dotyczące udostępniania informacji wywiadowczych między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi, które teoretycznie mogą być wykorzystane do prześledzenia połączenia VPN z powrotem do Ciebie. Dysydenci i niedoszli demaskatorzy mogą chcieć poszukać usługi w mniej kooperatywnej jurysdykcji.

Recenzja Kaspersky Internet Security 2017: Werdykt

Kaspersky Internet Security 2017 nie jest aktualizacją rewolucyjną – kilka nowych funkcji wzbogaca tylko to, co było już pierwszorzędnym pakietem. Podobnie jak w poprzednich edycjach, nie jest to idealny wybór dla każdego. Sam zakres funkcji może wydawać się przytłaczający, a w ciągu pierwszych kilku dni użytkowania wyświetlał alerty i rekomendacje nieco częściej, niż bym chciał. Jeśli szukasz prostoty „ustaw i zapomnij”, tryb autopilota Bitdefendera może ci bardziej odpowiadać.

Kup teraz Kaspersky Internet Security 2017

Mimo to trudno narzekać na stopień ochrony i wszechstronność, jaką oferuje Kaspersky. I kolejna rzecz, która się nie zmieniła, to bezpłatna aktualizacja z zeszłorocznej edycji – co oznacza, że ​​możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując przecenioną kopię KIS 2016 i natychmiast aktualizując. Nawet przy pełnej cenie, jeśli weźmiesz pod uwagę codzienny fragment dostępu do VPN, który jest teraz częścią pakietu, Kaspersky Internet Security 2017 jest naprawdę bardzo przekonującą propozycją.