Jak wyświetlić historię zakupów w iTunes?

Jeśli korzystasz z iTunes przez dłuższy czas, Twoja historia zakupów będzie prawdopodobnie dość długa i zróżnicowana. Mimo że iTunes podzielił się na Apple Music, Apple TV i Apple Podcasts, nadal możesz znaleźć historię zakupów w iTunes. Jeśli chcesz lub odważysz się, możesz wyświetlić historię zakupów w iTunes, korzystając z poniższych procedur.

Jak wyświetlić historię zakupów w iTunes?

Przeglądaj historię zakupów za pomocą iTunes

Zarządzanie zakupami umożliwia ponowne pobranie wcześniej zakupionych elementów, upewnienie się, że nikt inny nie zdobył Twojego loginu, oraz sprawdzenie, ile wydałeś na przestrzeni lat. Jeśli chcesz wyświetlić historię zakupów w iTunes, zajmie to tylko kilka sekund.

 1. otwarty „iTunes” i zaloguj się za pomocą swojego Apple ID.

 2. Korzystając z paska menu u góry, wybierz „Konto -> Wyświetl moje konto”.

 3. W sekcji „Historia zakupów” kliknij "Widzieć wszystko."

 4. Zakupy z ostatnich 90 dni są domyślnie wyświetlane na ekranie.

 5. Jeśli chcesz zagłębić się w historię zakupów, kliknij czerwoną ikonę karetki w górę iw dół, aby wybrać rok.

 6. Wybierz rok, który chcesz wyświetlić z listy rozwijanej.

 7. Zobaczysz teraz wszystkie zakupy w wybranym roku.

 8. Aby dalej filtrować listę, kliknij nowo wyświetloną czerwoną ikonę karetki w górę iw dół w drugiej opcji filtrowania.

 9. Wybierz, co chcesz zobaczyć.

 10. Pojawi się nowo przefiltrowana lista zakupów. Możesz kliknąć „Więcej” przy dowolnym wpisie, aby wyświetlić więcej informacji.

W zależności od liczby dokonanych zakupów załadowanie przefiltrowanej listy historii może chwilę potrwać. Twoja historia zawiera jakiekolwiek zakupy, które zrobiłeś, takie jak filmy, muzyka, aplikacje itp.. Zobaczysz również wszystkie darmowe zakupy zbyt. Ponadto wszelkie Pojawią się również filmy Blu-ray lub DVD dodane do iTunes za pomocą kodu, jak w poniższym przykładzie.

Wyświetl historię zakupów na iPhonie lub iPadzie

Aby uzyskać pełny obraz, naprawdę musisz mieć zainstalowany iTunes na swoim komputerze. Jeśli nie masz do niego dostępu, możesz sprawdzić niektóre szczegóły na iPhonie lub iPadzie.

 1. Przejdź do Ustawień oraz iTunes i App Store.
 2. Wprowadź swój Apple ID, jeśli zostaniesz o to poproszony.
 3. Sprawdź informacje o płatności, a powinieneś mieć dostęp do zakupów z ostatnich 90 dni. Ten proces najwyraźniej nie działa na wszystkich urządzeniach, więc Twój przebieg może się różnić.

Możesz też odwiedzić stronę Apple Zgłoś problem, aby zobaczyć aktywność z ostatnich 90 dni.

Zobacz historię zakupów iTunes dalej wstecz

Po przedstawieniu listy zakupów możesz wyodrębnić trochę więcej informacji, jeśli chcesz.

Wybierz szarą strzałkę obok wybranego zakupu, aby zobaczyć więcej informacji na jego temat. Wyświetli godzinę i datę, numer zamówienia, dokładną pozycję, koszt i inne istotne informacje. Stamtąd możesz przejść dalej lub zgłosić problem z zakupem.

Jak wyświetlić historię zakupów w iTunes-3

Zarządzanie rozbieżnościami w historii zakupów iTunes

Jeśli przeglądasz historię zakupów w iTunes, aby sprawdzić, czy Twoje konto mogło zostać naruszone, możesz zobaczyć tutaj dokładnie, co zostało kupione i kiedy. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, sprawdź na swoim koncie kredytowym lub debetowym, czy pieniądze zostały zabrane. Jeśli tak, wybierz przycisk Zgłoś problem obok Gotowe.

Przed zgłoszeniem problemu firmie Apple warto sprawdzić, czy istnieje inny powód rozbieżności. Istnieją pewne stany konta, które mogą oznaczać, że Twoja historia nie wygląda tak, jak uważasz, że powinna. Obejmują one blokadę autoryzacyjną, opóźnione obciążenie, odnowienie subskrypcji lub zakup w Chmurze rodzinnej.

Blokada autoryzacyjna to miejsce, w którym Twój bank dokonuje zakupu, aby sprawdzić jego ważność. Mogą się z Tobą skontaktować, aby upewnić się, że jest to zgodne z prawem. Zwykle dzieje się tak tylko wtedy, gdy po raz pierwszy kupujesz w iTunes lub jeśli coś oznacza to w systemach banku.

Opóźniona opłata to często to samo, co blokada autoryzacyjna. Coś w Twoim banku wstrzymuje płatność. Jest to rzadkie i zwykle bardzo tymczasowe.

Odnowienie subskrypcji może pojawić się w Twojej historii zakupów, gdy ktoś dołączył do Chmury rodzinnej. Jest to częste pytanie, ponieważ osoba dołączająca do Chmury rodzinnej przynosi ze sobą swoje subskrypcje, które pojawią się w historii zakupów.

Zakup w programie Family Sharing to miejsce, w którym ktoś z Chmury rodzinnej dokonuje zakupu. Możesz go nie rozpoznać, więc musisz skontaktować się z rodziną, aby to zweryfikować.

Jeśli zobaczysz coś, czego nie rozpoznajesz w historii zakupów w iTunes i sprawdziłeś te warunki, natychmiast zgłoś problem firmie Apple. Odwiedź stronę Apple z informacjami o opłatach, aby dowiedzieć się więcej o zarządzaniu płatnościami.

Możesz również usunąć formę płatności, jeśli zauważysz, że aktywność ma miejsce również teraz. Zawsze możesz dodać go ponownie później.

Teraz wiesz, jak wyświetlić historię zakupów w iTunes i co zrobić, jeśli zauważysz rozbieżność. Mam nadzieję, że to pomoże!