Jak otworzyć zdjęcia HEIC w systemie Windows 10?

Załóżmy, że zrobiłeś fantastyczne zdjęcia na przyjęciu urodzinowym nowym iPhonem lub iPadem i chcesz je przenieść na komputer z systemem Windows 10. Podłączasz urządzenie do komputera, przesyłasz pliki, ale system Windows ich nie otwiera.

To dlatego, że urządzenia z systemem iOS robią zdjęcia w formacie HEIC (a czasami w formacie HEIF). Oto, co musisz zrobić, aby działały na Twoim komputerze.

Co to są pliki .HEIC?

Najpierw zagłębmy się nieco głębiej w naturę tego formatu pliku. HEIC jest zasadniczo pojemnikiem na obrazy/wideo. Poprawia jakość obrazu plików, jednocześnie poprawiając ich kompresję. Działa z formatami zdjęć PNV, JPEG i GIF. W przypadku filmów kodek wideo o wysokiej wydajności (HEVC) ma podobne efekty.

heic nie otwiera się w oknach 10

Dlaczego nie mogę używać formatu pliku HEIC w systemie Windows 10?

Od aktualizacji z października 2018 r. Windows 10 obsługuje HEIC. Zastanawiasz się więc, dlaczego Twój system operacyjny nie może ich otworzyć? W końcu Windows 10 to najnowszy system operacyjny Microsoftu i masz włączone automatyczne aktualizacje.

Cóż, ta aktualizacja ma być automatyczna. Większość użytkowników otrzymała go za swoje kodeki HEIC (obraz). Jeśli chodzi o filmy, każdy musi pobrać rozszerzenie HEVC.

To powiedziawszy, czasami aktualizacje systemu Windows są mylone i opóźniane. Innym razem zostają anulowane. Musisz wziąć sprawy w swoje ręce.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, są aktualizacje w Microsoft Store. W październiku 2020 r. firma Microsoft wydała aktualizację naprawiającą problemy z zabezpieczeniami w bibliotece kodeków systemu Windows.

 1. Otwórz sklep Microsoft Store, dotknij menu w prawym górnym rogu i kliknij Pobieranie i aktualizacje. Sklep Microsoft
 2. Przewiń listę i zaktualizuj rozszerzenie pliku HEIF, jeśli jest dostępne.
 3. Następnie spróbuj ponownie przekonwertować plik. Jeśli to nie zadziała, czytaj dalej.

Włączanie obsługi HEIC

Jak wspomniano, system Windows powinien być w stanie otwierać pliki HEIC i HEIF. Jeśli jednak nie może, aplikacja Zdjęcia powinna oferować łącze do sklepu Microsoft Store, z którego będziesz mógł pobrać potrzebne rozszerzenia.

Jeśli aplikacja Zdjęcia tego nie robi, musisz ręcznie pobrać rozszerzenia HEIC.

 1. Kliknij przycisk Start i wpisz „Sklep Microsoft” i hit Wchodzić. Menu startowe
 2. Następnie przejdź do Szukaj znajdujący się w prawym górnym rogu okna i wpisz „HEIF.” Wyszukiwanie w sklepie Microsoft
 3. Kliknij Rozszerzenia obrazu HEIF wynik i wybierz Dostawać. Rozszerzenia zostaną pobrane i zainstalowane automatycznie.
heic nie otwiera się - możemy to naprawić

Włączanie obsługi HEVC

Jak wspomniano, rozszerzenia HEVC nie zostaną automatycznie zainstalowane na komputerze z systemem Windows. Dzieje się tak, ponieważ rozszerzenia HEVC, w przeciwieństwie do rozszerzeń HEIC/HEIF, nie są bezpłatne. Microsoft obecnie pobiera za nie 0,99 USD.

Aby pobrać rozszerzenia wideo HEVC, musisz zalogować się na swoje konto Microsoft.

 1. Przejdź do aplikacji Microsoft Store i wpisz „HEVC” w pasku wyszukiwania.
 2. Następnie wybierz pierwszy wpis wyniku.
 3. Kliknij Kup opcja. Pojawi się ekran logowania Microsoft. Wprowadź wymagane dane uwierzytelniające i zaloguj się.
 4. Teraz musisz dodać metodę płatności. Kliknij Zaczynaj! Dodaj sposób zapłaty lub po prostu uderz Następny. Masz trzy możliwości. Korzystając z karty kredytowej/debetowej, korzystając z konta PayPal lub telefonu komórkowego. Pierwsza metoda polega na wprowadzeniu informacji o karcie kredytowej. Druga metoda wymaga podania danych logowania do PayPal.
 5. Opcja telefonu komórkowego działa ze Sprint i Verizon, więc jeśli nie masz żadnego z tych dwóch, nie będziesz mógł skorzystać z trzeciej opcji. Jeśli znalazłeś swojego dostawcę, wprowadź swój numer telefonu, kliknij Następnyi postępuj zgodnie z instrukcjami.

Następnie będziesz mógł pobrać rozszerzenia HEVC.

Co zrobić, jeśli mam zainstalowane kodeki?

Powyższy przewodnik powinien pomóc w korzystaniu z funkcji HEIC i HEVC. Czasami jednak w systemie Windows może działać nieprawidłowo. W takim przypadku musisz zresetować rozszerzenia. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał je ponownie zainstalować.

Resetowanie ich

 1. Aby zresetować rozszerzenia, przejdź do Początek, rodzaj "Aplikacje”, a następnie kliknij Aplikacje i funkcje. Menu startowe 2
 2. Następnie przewiń w dół, aż znajdziesz Rozszerzenia obrazu HEIF lub Rozszerzenia wideo HEVC. Istnieje szansa, że ​​Twój komputer ma zainstalowane rozszerzenia HEVC, nawet jeśli ich nie kupiłeś. Ten wpis pojawi się jako Rozszerzenia wideo HEVC od producenta urządzenia. Aplikacje Microsoft
 3. Wybierz jedną z dwóch aplikacji/funkcji. a następnie przejdź do Zaawansowane opcje. Opcje aplikacji Microsoft
 4. Wybierać Resetowanie, a następnie kliknij Resetowanie ponownie, aby potwierdzić. Następnie twoje rozszerzenia HEIC/HEVC powinny działać.

Odinstalowywanie rozszerzeń HEIF/HEVC

 1. Aby to zrobić, przejdź do Aplikacje ponownie, znajdź wpis rozszerzenia HEIC/HEVC i kliknij go. Aplikacje Microsoft
 2. Następnie wybierz Odinstaluj i potwierdź. Spowoduje to odinstalowanie aplikacji z komputera.

Teraz musisz go ponownie zainstalować. Wykonaj powyższe kroki związane z pobieraniem i instalowaniem rozszerzeń.

Co jeśli nic nie zadziałało?

Jedno z tych rozwiązań powinno rozwiązać problem z HEIC/HEVC. Jednak problem może być nieco głębszy. Istnieją sposoby, aby to poprawić ręcznie. Mimo to wiążą się z dostępem do określonych ustawień rejestru/BIOS, które są dość drażliwe.

Najlepszym sposobem, aby się tutaj udać, byłoby skontaktowanie się z pomocą techniczną Microsoft.

 1. Aby to zrobić, przejdź do //support.microsoft.com/, wpisz „HEIC,” “HEIF," lub "HEVC,” i rozejrzyj się po dostępnych wątkach. Tutaj powinieneś być w stanie znaleźć rozwiązanie.
 2. Możesz też otworzyć aplikację Uzyskaj pomoc, przechodząc do Początek i wpisując „Uzyskać pomoc.To otworzy czat z wirtualnym asystentem, jeśli żadne z rozwiązań, które bot nie zapewnia, dostaniesz szansę na rozmowę z żywą osobą. Menu startowe 3

Rozszerzenia HEIC/HEVC

Wielu użytkowników zgłosiło problemy z plikami HEIC. Miejmy nadzieję, że Microsoft wkrótce się tym zajmie. W międzyczasie postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby rozwiązać problem z rozszerzeniem zdjęć/wideo.

Czy jakieś rozwiązanie dostarczone tutaj zadziałało? Który? Czy aplikacja Uzyskaj pomoc była przydatna? Zapoznaj się z poniższą dyskusją, aby poznać potencjalne rozwiązania lub dodaj swoje porady lub pytania.